PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז מה הסיפור עם תיבות ההילוכים האוטומטיות של הגרנד צירוקי?

ezraiz
07-11-12, 06:26
האם באמת זו מחלה?
זה מונח על השולחן ומודים בזה או שמדסקסים בנושא רק בחדרי חדרים?
:-)

אני בבדיקות של רכבים לפני קניה ולהלן תוצאות לטובת סטטיסטיקה בשקל:
1. גרנד 98 משופר ומתוסף - דפיקות במעבר בין רברס לדרייב וההפך - לא בטוח שזה הגיר
2. גרנד 2000 מקורי - עבר הרגע שיפוץ גיר מקיף
3. גרנד 95 משופר - עקב בעיה בגיר (שנשלח לשיפוץ לא מוצלח) הוחלף בגיר מפירוק - שגם לו יש בעייה
4. גרנד 93 מקורי עם דפיקות מהגיר
5. גרנד 95 מוגבה - שעומד בגלל גיר דפוק
כל הרכבים - קילומטראג בין 100 ל-250 אלף קילומטר.
גם בפורום פה לא חסרות הודעות על בעיות בגיר...

האם זה טיפול קלוקל? מנוע גיבור שגדול מדי על הגיר לאורך זמן?
מפתיעים אותי דווקא אלו המקוריים שלא עברו חיים קשים בשטח...

עזרא

boaz avrahami
07-11-12, 08:35
הראשון עם הדפיקות נשמע לי יותר כמו חופש במערכת ההנע ולאו דווקא בגיר.

בגדול גיר אוטומט זה דבר שמתקלקל ודורש שיפוץ פעם בכמה זמן, להבדיל אולי מגיר ידני.
כן, גם אם הגיר הוא יפני.
מעבר לכך יש בגרנד כמה סוגי גירים שהשתנו לאורך השנים וגם בהתאם לנפח המנוע.
יש על זה כמה וכמה שרשורים והמידע זמין גם בארץ וגם בחוצלארץ.

איכות השיפוץ תלויה מאוד במשפץ.
רק מיעוטם עושה עבודה טובה על הגיר הזה.

sos4u
07-11-12, 08:43
האם באמת זו מחלה?
זה מונח על השולחן ומודים בזה או שמדסקסים בנושא רק בחדרי חדרים?
:-)

אני בבדיקות של רכבים לפני קניה ולהלן תוצאות לטובת סטטיסטיקה בשקל:
1. גרנד 98 משופר ומתוסף - דפיקות במעבר בין רברס לדרייב וההפך - לא בטוח שזה הגיר
2. גרנד 2000 מקורי - עבר הרגע שיפוץ גיר מקיף
3. גרנד 95 משופר - עקב בעיה בגיר (שנשלח לשיפוץ לא מוצלח) הוחלף בגיר מפירוק - שגם לו יש בעייה
4. גרנד 93 מקורי עם דפיקות מהגיר
5. גרנד 95 מוגבה - שעומד בגלל גיר דפוק
כל הרכבים - קילומטראג בין 100 ל-250 אלף קילומטר.
גם בפורום פה לא חסרות הודעות על בעיות בגיר...

האם זה טיפול קלוקל? מנוע גיבור שגדול מדי על הגיר לאורך זמן?
מפתיעים אותי דווקא אלו המקוריים שלא עברו חיים קשים בשטח...

עזרא
הרבה אמונות טפלות, כישופים וחוסר ידע מובילים למצב שאתה מתאר.
שימוש בשמן נכון, החלפת ששמנים סדירה לפי הוראות יצרן, מונעות חלק גדול מהבעיות
יחד עם זאת הגיר ברכב הזה דווקא בשנים הוותיקות שלו 93-95 עמיד יותר ובנוי בצורה מאסיבית יותר. עם השנים התרככו בקרייזלר משום מה ...

בדוק ותתיעץ עם מי שבאמת מכיר את הרכב, ואולי יהיה זה לטובתך לקנות בזול מה שהמוכר חושב כ "גיר דפוק " ...

ezraiz
07-11-12, 13:55
איך אמונות טפלות קשורות אם בשורה התחתונה 5 מתוך7 רכבים שאני רואה
סבלו/סובלים מבעיות בגיר?

אתם אומרים בעצם שזה עניין של חוקי מרפי ומזל שלי ושאין כאן בעצם באמת בעיה?
נראה לי תמוה יחסית לסטטיסטיקה.

לא מפחידה אותי בעיה, כאשר היא בעיה ידועה מראש שאפשר להתכונן אליה
ושאפשר לתמחר אותה.... אבל חשוב לי להבין אם זו אכן בעיה.

תודה!

sos4u
07-11-12, 14:11
איך הכנסת את מרפי לפה ? אני לא מדבר על מרפי.

צריך לבדוק כל מקרה לגופו. אני טוען שבמקרים לא מעטים אנשים מדווחים [ ובצדק ] על "בעיה בגיר " ונכנסים לסרטים מיותרים של שיבוץ \ החלפה ותשלום יקר כשבפועל הבעיה פתירה לעיתים בהחלפה פשוטה של סולונויד, בהחלפת שמן שלא בוצעה בזמן או בשימוש בשמן שאינו מתאים לפי הוראות יצרן.

בסך הכל הגיר בגרנד אמין כמו רוב המערכות הדומות לו, כמובן שבאופן טבעי גיר ידני אמין יותר , לא יותר ולא פחות.
כל השאר זה אמונות טפלות \ חוקי מרפי [ אם תרצה ] \ "מזל רע" או טיפול ואבחנה לקויים שמובילים להחלטות שגויות.

בהצלחה ...

השועל
07-11-12, 18:08
עזרא,

הסטטיסטיקה שלך היא לא בדיוק "סטטיסטיקה"... מה שיש לך זה בסה"כ מדגם של n=7 (אם בכלל לקרוא לזה מדגם, כי אתה משווה בין 3 גירים שונים).
בשביל לחשב סטטיסטית את בעיות הגיר במכוניות מדגם מסויים, אתה צריך קודם כל לנתח כל דגם לגופו.
שנית, לדעת מה ה-IB שלך (Install base), אח"כ אחרי שעברת את המשוכה הזאת.. לחלק את סך הממצאים שלך (הפגומים\תקלות גיר) בסך כל המכוניות מהדגם הזה ואז תוכל לומר לדעת קצת יותר טוב איפה אתה עומד סטטיסטית על הגיר (בדגם שבחרת).

אל תערבב תפוזים עם תפוחים, זה אף פעם לא מסתדר.

מויש
07-11-12, 20:00
במילים אחרות אפשר להגיד שסטטיסטית הסיבה הנפוצה למכירת גרנדים היא בעיות בגיר (כמובן שרק על פי הסטטיסטיקה שלך)

דרור ברלי
07-11-12, 20:10
במילים אחרות אפשר לומר שגיר אוטומטי זה דרעק. על עצלנות משלמים. בגדול.

sos4u
07-11-12, 20:22
במילים אחרות אפשר לומר שגיר אוטומטי זה דרעק. על עצלנות משלמים. בגדול.
דרור, סלח לי , אבל זה קישקוש.
גיר אוטומטי זה פתרון גאוני, פחות אמין מעביר רק חלק מהכוח מורכב יותר, אבל - גאוני ...

נוח במיוחד בתנאי שטח קשה, משחרר אותך מעיסוק במערכת מיותרת, בעייתית, [שבמיוחד בסופות , גורמת לסכנה מיותרת כשהמנוע מדומם במצבים קשים ומשאיר אותך ללא כושר בלימה כל שהוא... ]

אז, הוויכוח הזה ארוך כאורך הגלות, והחל עוד בימי יצחק אבינו וישמעל , וברור לי שיש פה אנשים [ רבים ? ] שלא יסכימו איתי, ומעדיפים גיר ידני, וזה בסדר , אבל "דרעק" ? זה קצת קיצוני לטעמי ...

שי קרנצלר
07-11-12, 20:33
+1
גיר אוטומט זה גאוני ,כמו הגב כוח ומזגן
אפילו שבשורה התחתונה זה עולה יותר.

מלכי
07-11-12, 20:50
אס.או.אס צודק לגמרי גיר אטומטי פטנט גאוני, יש חסרונות אבל היתרון בשימוש ברוב המצבים הוא חד משמעי בנוק האוט,לא מתאים לחולי הגה מכל סוג גם בכביש וגם בשטח אבל מה האחוז שלהם בין רוכשי המכוניות? בקשר לפותח השירשור - בכל מדינה מתוקנת כל כלי הרכב שבדקתה היו נמכרים לפי מישקל העובדה שאתה/אנחנו מתיחס/ים לגיר כאילו מדובר באוטו שהוא בתחום אחריות יצרן או לפחות כמוצר בתחום השימוש שהיצרן תכנן אותו היא טעות נפוצה מפני שכל ניגזרת המחירים הקשורה לרכב בארץ היא של פרה חולבת באופן חסר פרופורציות (הענין הכללי והספציפי נידון בהרחבה בכל רחבי האתר). פרקתי לא מעט מכלולים ישנים גם בנסיון להבין את מרכיבי העלות ובד"כ יצא "שהמיסטר" הספציפי למכלול שכבר לא קיים בשוק בד"כ שנים, הוא המרכיב הגדול והיקר זה לא נורא בקטע של תחביב וכשבוחנים כלי רכב כמו שאתה בדקתה זה "בילט אין".

דרור ברלי
07-11-12, 20:51
ממש גאוני.
זה פיתרון שמיועד לאפשר לנכים ולמוגבלים לנהוג.
נניח שלא היו לאמריקאים מיליוני פצועים במלחמת העולם, יש מצב שלא היו ממציאים את הקישקוש הזה בכלל...

זה לא אמין, זה בזבזני, זה מורכב לתיקון. אלה עובדות.

ברור שאתם יכולים להגיד עד מחרתיים שה"סטטיסטיקה" הספציפית הזו, של 5 מכוניות מתוך 7 עם גיר דפוק, לא אומרת כלום.
אני חושב שהיא מספרת את כל הסיפור. אם מעל 70% מכלי הרכב שנבדקו בסוג של "מדגם" הם עם בעיה בגיר... וזה באמת יכול להיות רק סולנואיד או פילטר שצריך להחליף - אבל יכול להיות באמת שיפוץ גיר... מה זה משנה - התקלות קיימות והן עובדה, המסקנה היא שהגיר הוא נקודת תורפה עיקרית של הרכב הנהדר הזה, גם ובעיקר מפני שאין לו אופציה ידנית.

lizard
07-11-12, 21:45
יאמר שבמקרה היום יצא לי לראות גראנד מודל 94 שהחליפו לו גיר דפוק פעמיים ועדיין יש בעיות. מצד שני, כמו שמישהו פה כתב, לא תמיד בעיה בגיר זו בעיה בגיר.
להבנתי הגירים האלה מאוד רגישים ודורשים תצומת לב וטיפול שוטף מדוייק. מצד שני, אתם מדברים על רכבים מלפני 10-15 שנה. רכבי שטח לא כל כך מסוקסים שעבר עליהם הרבה. צריך לקחת דברים בפרופורציה.

דרור ברלי
07-11-12, 21:52
זה בדיוק העניין מיכה.
הרוב המוחלט של רכבי השטח האמיתיים, הטובים, הם פשוט ישנים.

מילא רכב חדש. יש לך אחריות. מה זה משנה איזה גיר? סע ותהנה.
לקראת סוף האחריות תחליף אותו שוב בחדש. כן, תפסיד קצת כסף בכל החלפה, אבל תיאורטית - אוטו חדש הוא בד"כ תמיד תקין, אתה נהנה ממנו ולפחות לא תצטרך לשפץ מכלולים ולבלות במוסכים.

אבל באוטו ישן, שכבר עבר הרבה בחיים ושכמעט לעולם הוא כבר קצת עייף לא בדיוק תקין ב-100% כמו שהיה בצעירותו, גיר אוטומטי זה עניין רגיש ופתח לצרות. 150-200K ק"מ זה בד"כ טווח החיים של גיר אוטומטי, לא רק בגרנד צ'רוקי אלא בעוד הרבה מכוניות, גם פרייבטים. כמובן שיש חריגים לרעה/לטובה, אבל זה פחות או יותר הק"מ שבו הגיר מתחיל לדרוש תשומת לב ולעתים גם השקעה כספית ברמה כזו או אחרת.

נמרוד
07-11-12, 22:04
דרור, אל תגזים...

צריך לקרוא למה שאנחנו קוראים גיר אוטומטי גיר הידראולי, אפיציקלי, עם ממיר מומנט. הוא מאפשר החלפת הילוכים "אוטומטית" מטבעו, אבל זה לא מחייב כמו שאתה יודע, ובהרבה אפליקציות בחירת ההילוכים ידנית.

ואפליקציות לא חסר... ממיר מומנט וגיר הידראולי קיימים ועובדים במקומות שקלאץ' וגיר ידני לא שורדים - במשאיות הכבדות ביותר, בטנקים (כמו שאתה יודע היטב) וברכבי השטח המהירים ביותר, טרופי-טראקס אמיתיים עם 800+ כוח סוס, שבהם גירים ידניים וגם המשוכללים ביותר לא יכולים להחזיק מרוץ. גם בבאגים החזקים ביותר, אין קלאץ', אלא ממיר מומנט, לפני תיבה "רגילה".

ומנקודת מבט של מהנדס מכונות - כן, הגיר ההידראולי הקלאסי, שהומצא במלחמת העולם השנייה עבור כלי רכב משוריינים ונעשה נפוץ עם הPowerglide שני הילוכים משנת 50', הוא מכונה גאונית, מלאכת מחשבת של הנדסה אנלוגית.

boaz avrahami
07-11-12, 22:09
לפותח השרשור

קרא כאן כתבה שמסדרת קצת את הראש ולדעתי מאזנת את החששות.
בסך הכול מי שלא הזניח לא אמור לפגוש מכה כואבת בכיס... טפו טפו טפו...

http://www.squidoo.com/jeep-grand-cherokee-transmission-problems-and-solutions

grand
07-11-12, 22:20
איזה שטויות...
ראבק מדובר על רכבים בני 15-20 שנה,
דרור יקירי, אני באמת מבין את חיבתך לגיר רגיל, גם אני אוהב לנהוג על גיר רגיל, במיוחד בכבישים באירופה,
אבל ברכב שטח לטעמי אין כמו גיר אוטומטי,
ביננו כמה מצמדים הולכים לסופה או לסיקס ב 15 שנה, תחבר את העלות של ההחלפות שלהם במשך השנים ותעבור את מחיר שיפוץ הגיר ה"יקר" פעם בתקופה דומה.
שלא לדבר על סינכרונים וגירים רגילים שגם הולכים,
וכן.. אני יודע אצלך לא הולכים מצמדים, אבל זה אתה, אחד שיודע לנהוג...
אצל פשוטי העם האוהבים זחילת סלעים ושטח טכני המצמדים נשרפים מהר.
שים לב שברוב רכבי השטח העובדים קשה הצבאיים לצורך העניין יש גיר אוטומטי, ואני לא מדבר על סיקס בן 30 שנה.
לגבי השאלה על הגראנדים השונים.
יש להבדיל בין הדגמים השונים, עקרונית הגירים האוטומטיים יחסית ליצרנים אחרים ברכבים האלה נמצאים במקום טוב באמצע מבחינת האמינות

ישנם דגמים השורדים פחות, 42RE שהורכב על מנוע 4L בין השנים 94-2004, הוא העדין והחלש יותר, מחזיק כ 150K בממוצע לפני שיפוץ ( כ 5-6K ש"ח)

גיר 46RH משודך למנוע V8 5.2 בין השנים 93-95 , חזק ואמין שורד מעל 200K - 300 K ללא בעיה אם טופל נכון כמובן.

44RE משודך ל V8 5.2 בין השנים 96-98 , קצת יותר חלש ובעל כמה נקודות תורפה בין 150-200K חלקם יצטרכו החלפה חלקית של מכלולים, בעיקר חיישנים.

47RFE בדגמי WJ V8 נחשב לגיר החזק ביותר, בשימוש ברכבי JEEP עד לשנים האחרונות, נחשב בשימוש ובטיפול רגיל ובזמן כבלתי ניתן להשמדה, מה שיהרוג אותו הם נוזלים לא מתאימים, הזנחה, או טיגון עקב חום יתר.

עכשיו לפואנטה.....
מדוע יש כאלה שמחליפים גירים?
אומר לכם מנסיון דל, שמכוני הגירים פשוט לא מכירים, ולא מבינים באלקטרוניקה ובגירים הללו, הם יעדיפו לזרוק ולהחליף גיר מאשר להתמודד עם בעיה שלעיתים קטנה וזולה לתיקון.
סיפור מהחיים???
לפני כשנתיים הגיר אצלי החל להחליק בעזעבת הגז, לבעוט בהחלפות הילוכים ובכלל להתנהג מוזר, כיוון שאין סיכוי שאפקיר את הרכב לחסדי מכון גירים מפוקפק, חיפוש קטן בפורומים הביא אותי להחלפת 2 חיישני האינפוט-האוטפוט, שבלי שום קשר מומלץ להחליפם כל 120K, כ 80$ עלות, 5 דקות החלפה, חל שיפור מסוים אך התקלה לא נפתרה.
בייאושי פניתי למוסך כלשהו הייעץ לי להחליף גיר.
התעקשתי.. המשכתי לחפש ולנבור, ומצאתי עוד חיישן חיצוני קטן ונסתר שכמעט ולא נוגעים בו, חיישן לחץ שמן גיר.
מצאתי בג'אנקים אצל אודי מזרחי אחד כזה, עוד 5 דקות מתחת לרכב ומאז ועד היום הרכב נוסע כמו חדש....
אגב..
אותה בעיה אצל אודי כוכב הצפון, החלפת חיישן לחץ שמן, וזה כל הסיפור.
אז אפשר להיכנס לשיפוצים מיותרים שבדרך כלל גם לא מצליחים כיוון שבעל המקצוע המוצלח לא טורח להחליף את החיישנים החיצוניים, ולהכנס לסרטים מכאן עד הירח.

את הZJ 95 הישן שלי מכרתי עם 165K ק"מ, מעולם לא נגעתי בגיר.
ה WJ הנוכחי עם ק"מ דומה.
בסך הכל המיכלולים האלה אמינים בצורה סבירה ואין ממה לחשוש.

boaz avrahami
07-11-12, 22:30
5.9 משודך גם הוא למיטב ידיעתי ל 46RE מה שמעיד על כך שהוא גיר מחוזק...

lizard
07-11-12, 22:50
דרור התכוונתי שב15 שנה לך תדע מה עבר על הגיר ולפי מה שהסבירו לי היום, אם לא מטפלים בגירים האלה כמו שצריך אז הם מתים מהר.

הרכב שראיתי היה במוסך המרכזי, אפילו למתוח את הכבל קיקדאון לא עשו כמו שצריך. שלא לדבר על קומבינות על גבי קומבינות שהיו לו במערכת החשמל ובייחוד לזה הקשור לגיר.

הבעיה העיקרית של הרכבים האלה היא שכמעו ואף אחד לא יודע לטל בהם. לא כמו שיודעים לטפל ברכב מודל 2010. הרכב פשוט ישן מידי ועם טכנולוגיה ישנה מידי שלא לכל מוסך יש את הציודוהמחשבים והמחברים לטפל בהם. לכן יוצא להם שם גרוע. לא בהכרח בגלל הגיר עצמו אלא בגלל כל ה"מסביב".

דרור ברלי
07-11-12, 23:40
יש לך כאן כמה נתונים שלא משתנים:

1. רכב ישן. לעולם לא תדע מה עבר עליו ואיך טופל. לא משנה איזה גיר יש לו, כשאתה קונה אותו, אתה מהמר/מתפשר. בגלל זה מכוניות ישנות זולות יותר.

2. "בעלי מקצוע" מחורבנים. לפי התיאורים שלכם אין ולו צדיק אחד בתחום הזה. נכון או לא? אין לי מושג.
לראשונה בחיי יש לי בשנה האחרונה בנוסף לג'יפ - גם פרייבט אוטומטי (לא מבחירה, קיבלתי אותו וזה מה יש. האוטו באמת נהדר, אבל הגיר האוטומטי הורג אותו. כל עוד אני בריא, אני לא הייתי קונה בכספי רכב כזה עם גיר אוטומטי, או כל רכב אוטומטי אחר בכלל) האוטו בן 10 עם 105K ק"מ ואני בהחלט חושש מהיום שבו הגיר יתחרפן.

3. רוב בעלי המכוניות לא מתחזקים בעצמם את הגיר. יש בעיה? הם הולכים למוסך. מוסך = "בעל מקצוע". וזה או ששודד אותם, או שבאמת דופק להם את הגיר. בד"כ גם וגם.

4. בא בנאדם שמחפש רכב מדגם מסוים. אין לו אפשרות בחירה - יש רק אוטומטי. יש ברכב הזה לדורותיו כמה דגמי גירים - חלק בסדר, חלק קצת פחות בסדר וחלק מחורבנים. רוב בעלי המכוניות הללו לא מכירים את דגמי הגירים השונים, לאיזה מנוע משודך איזה גיר ובאיזה שנה התחלף דגם של גיר וכו'. אבל זה לא משנה כרגע. נבדקו 7 כלים אקראיים ומתוכם 5 נמצאו עם בעיה בגיר. חישוב מהיר - סבירות של 71% לתקלה כלשהי בגיר?... נראה לי שזה אומר הכל. זה מזכיר קצת את ההויכוחים על מנועי הניסאן פטרול. באיזה ק"מ המנוע מתפגר? למה הוא מתפגר? האם בעיה סדרתית או בעיית תחזוקה לא נכונה? עוד אין הסכמה על משהו קונקרטי - יש הסכמה רק על נתון אחד - המנועים הולכים וזו עובדה. מי שיש לו אוטו כזה, סבירות גבוהה שכבר החליף ואם לא - יחליף מנוע מתישהו בקרוב.

לעניין רכב צבאי - צבא הוא לא עסק כלכלי. אין לו שיקולי רווח והפסד כך שעלויות תחזוקה זה בהרבה מקרים משהו משני.
לצבא חשוב יותר עניין התפקוד בתנאים מבצעיים - לצבא באים חיילים בני 18, נסיונם בנהיגה מועט, ואחרי "הכשרה" של חודש-חודשיים שרובה עובר על החייל במסדרים, ת"ס-תס"חים ותורנויות שמירה ושטיפת כלים למיניהן, הוא "מוסמך לנהיגה" ואמור לנהוג בכלי במגוון תנאי כביש ושטח, חלקם קשים. קל להם הרבה יותר ללמוד לנהוג ולתפעל גיר אוטומטי ועל זה אין ויכוח.
אמינות? כלי מבצעי מטופל אחת לשבוע בסדנא, בלי חשבון לחלפים. בעיה בגיר? מחליפים לאחד משופץ מהמדף, והמכלול התקול הולך למש"א לשיפוץ. מי משלם? שולמן? אנחנו משלמים.

באמת לא נכניס כאן את העובדה שקלאץ' של ג'יפ החזיק אצלי 200,000 ק"מ ואני לא היחיד שיודע לשמור על קלאץ'. עלות שיפוץ גיר אוטומטי = בערך 4 החלפות קלאץ'?....

ואף מילה על ביצועים, צריכת דלק והנאה מנהיגה. זה לא קשור לעובדה שזה מכלול לא אמין ביסודו במקרה הרע, "סתם" הרבה פחות אמין במקרה הנפוץ.

yes1952
08-11-12, 00:18
אחת הסיבות שקניתי את ה GMC לפני 3 שנים היה הגיר האוטומטי וידעתי שאני הולך לאכול קש עם מערכת ה 4*4
לא קניתי אינדיאני רק בגלל שמחקר שעשיתי הראה על רכבים תקולי גיר(אז טרם הייתי חבר בג'יפולוג או כל פורום אחר
כאשר החלטתי לקנות סופה-היועצים הרפואיים שלי לחצו לכיוון רנגלר עם גיר אוטומטי-מסיבות של:תראה -יש לך רגל וקביים -זה יותר מפנק-
צחקתי-קושי מחשל-כל עוד הרגל מתפקדת אני נשאר עם גיר רגיל וסופה-ההנאה מהנהיגה היום יומית היא פשוט "מחייה נפש"
ושאני קורא את השרשור הזה אני (מראש בלי לפגוע באינדיאנים)מאושר שיש לי סופה
ולבועז היקר
ממש לא איכפת לי שבעיניך זה לא jeep-עדיין זו סופה שעל אף כל האגדות האורבניות עליה-זה כלי מדהים-ותוצרת הארץ(אפילו שהחלקים מארץ הסטייקים)

דרור ברלי
08-11-12, 00:51
דרור, אל תגזים...

צריך לקרוא למה שאנחנו קוראים גיר אוטומטי גיר הידראולי, אפיציקלי, עם ממיר מומנט. הוא מאפשר החלפת הילוכים "אוטומטית" מטבעו, אבל זה לא מחייב כמו שאתה יודע, ובהרבה אפליקציות בחירת ההילוכים ידנית.

ואפליקציות לא חסר... ממיר מומנט וגיר הידראולי קיימים ועובדים במקומות שקלאץ' וגיר ידני לא שורדים - במשאיות הכבדות ביותר, בטנקים (כמו שאתה יודע היטב) וברכבי השטח המהירים ביותר, טרופי-טראקס אמיתיים עם 800+ כוח סוס, שבהם גירים ידניים וגם המשוכללים ביותר לא יכולים להחזיק מרוץ. גם בבאגים החזקים ביותר, אין קלאץ', אלא ממיר מומנט, לפני תיבה "רגילה".

ומנקודת מבט של מהנדס מכונות - כן, הגיר ההידראולי הקלאסי, שהומצא במלחמת העולם השנייה עבור כלי רכב משוריינים ונעשה נפוץ עם הPowerglide שני הילוכים משנת 50', הוא מכונה גאונית, מלאכת מחשבת של הנדסה אנלוגית.

גיר ידני לא שורד בטרופי טראק בגלל הקפיצות.
זו המכה שהגיר חוטף דרך הדריישפט בכל פעם שהאוטו נוחת מקפיצה והגלגלים חוטפים בומבה מהמפגש בקרקע. ממיר מומנט יכול לבלוע את המכה הזו. בגיר ידני, בגלל שהחיבור המכני ישיר בעצם, רוב הסיכויים שמשהו יישבר והכלי לא יסיים מירוץ.

בינתיים רכבי T1 המהירים ביותר שקרובים הרבה יותר במבנה ובתפיסה הכללית שלהם לרכבי השטח שלנו, עובדים כולם עם גיר ידני, ודווקא גיר אוטומטי לא שורד שם.

ושוב - טנק זה לא ג'יפ. אופי השימוש שונה. כשבטנק הולך גיר, הצוות לא משלם את ההחלפה...

כאן יש 5 כלים עם גיר גאוני תקול מתוך 7 שנבדקו. מה ההסבר שלך לזה?

boaz avrahami
08-11-12, 06:57
דרור,

לא בטוח שהתקלות הן תקלות גיר.

גם אם הן תקלות גיר ייתכן וזה תקלות שטותיות.
אני נסעתי שנתיים עם חישן דפוק והחלפת הילוכים מוזרה וזה נפתר רק אחרי שחיברתי מחשב בטעות וקראתי שיש תקלה בחיישן...
ככה קניתי את האוטו וחשבתי שככה הוא מתנהג טבעי... :)

עוד סיבות נפוצות לתקלה הן נסיעה עם נוזל ממסרת לא מתאים ( המתאים יקר ורבים חוסכים בו)

נסיעה עם מפלס נמוך מדי ושריפת הנוזל והממסרת. נובע מהזנחת נזילה.
טיפול והחלפת נוזל ופילטר לא במועד.

תקלות חשמליות של חישנים, ריליי, מחשב גיר או חיווט.

מעבר לכך לגיר אוטומטי יש בלאי וזה טבעי שיהיו חלקים שצריך לשפץ לאחר זמן מסויים.
מקבל את גישתך שזה דורש יותר השקעה מגיר רגיל אבל לדעתי בשימוש שוטף זה פינוק נהדר.

לגבי שיפוץ-
יש בפורום המלצות על מכוני גיר שעשו עבודה טובה לעומת אחרים שנכשלו. חשוב ללמוד מנסיון של אחרים.

לגבי אבחון-
דגמי 96 וצפונה הם בעלי מחשב obd2 ולכן אפשר לאבחן את נתוני הגיר עם מחשב ולדעת ממה מה הולך שם.
לחצים בכמה מקומות בגיר כולל טורק, טמפרטורה, חיישנים, ממסרים, נעילת טורק והחלפת הילוכים... וכו׳.

חשוב לדעתי לזכור שזה לא רכב יפני ואם הרכב מטופל במוסך רגיל שלא מתמצא בסוג רכב הזה זה מתכון לבעיות שחלקן אולי קטנות אבל לא יודעים איך לטפל בהם.
ראיתי כבר מקרה שמוסך רגיל עשה חצי אוברול בגלל שהוא לא הבין את מערכת הקירור ב wj עם המאוורר ההדראולי... ולא סרק תקלה עם מחשב.
6000 שח ועבודה מיותרת על חשבון לקוח תמים.

grand
08-11-12, 08:13
וואלה.. השם ישמור איזה ויכוח סרק....

חברה, הרכבים המוזכרים שנבדקו הם בני 13-20 שנה, אם נוריד את אלה שיש להם דפיקה בשילוב להילוך או לרוורס שזו אינה תקלת גיר (חופשים טבעיים ברכבת ה 4X4)
האחוז שעבר שיפוץ גיר יתאום כל רכב אחר בשוק.
גם רכבים יפניים "נחשבים" שלא לדבר על אירופאים ישפצו גיר לאחר 18 שנה ו 200K.
למרות שתמיד יש יוצאים מן הכלל,

גיר אוטומטי דפוק מיסודו זה לדוגמא AL4 הצרפתי שהממוצע שלו 120K, ועדיין הייתי מעדיף רכב צרפתי עם הגיר המחורבן הזה על כל יפנית משעממת.
או רחמנא לצלן DSG6 המהולל של VAG שבכל 40-60K זקוק להתערבות כירוגית. והוא נחשב לפאר היצירה.

נמרוד
08-11-12, 08:34
רוב המכוניות לא מגיעות לגיל 15-20, בגיל הזה הן כבר גרוטאות בהגדרה, שוות אלף שקל לברזל, אין להם בכלל שוק וערך. מיצובישי סופר לנסר או פג'ו או רנו עם גיר אוטומטי שעושה צרות כשהרכב בן 15 - מי בכלל בודק מה הבעייה? ישר לפח. לא סטטיסטיקה ולא נעליים.

כלי רכב שיש להם ערך אמיתי, כמו ג'יפים, שורדים, עדיין יש להם ביקוש ולמעשה ככל שהם הולכים ונעשים נדירים השוק מתחזק. ומי שמגיע לגיל מופלג, אז בוודאי שבעיות זקנה מתחילות להגיע בתדירות גבוהה.

הג'יפ שלי שהיה רכב פאר בתחילת דרכו, אוטוטו בן 20, אז בוודאי שיהיו יותר ויותר בעיות קטנות וגדולות, מדובר על רכב גריאטרי. אם אני מתעקש להחזיק אותו, צריך לשלם על תרופות וניתוח מדי פעם.

זה ההסבר.

tzagi
08-11-12, 08:54
ממש גאוני.
נניח שלא היו לאמריקאים מיליוני פצועים במלחמת העולם, יש מצב שלא היו ממציאים את הקישקוש הזה בכלל...

המידע שלך שגוי במקור
GM התחילו לחקור גיר אוטומטי ב1918 ע'י רכישת פטנט שבא מאוכלי הצפרדעים, לפי היסטוריה זה היה מסיבות צבאיות, DOD דאז לא אהבו גיר רגיל
סידרת האוטומטיים ה"מודרנית" יצאה ב1949 (בהתחלת המלחמה) ברכבי אולדסמוביל.
הסיבה שהפופולריות של האוטומט התפוצצה אחרי המלחמה.....כי עם הטכנולוגיה שנגנבה ממרצדס....סוף סוף נבנה משהו שעבד ולא בגלל נכי מלחמה.

דרור ברלי
08-11-12, 11:44
או רחמנא לצלן DSG6 המהולל של VAG שבכל 40-60K זקוק להתערבות כירוגית. והוא נחשב לפאר היצירה.

וה-DSG6 עוד נחשב למוצלח ואמין בהשוואה ל-DSG7... מתלהבים ממנו בגלל איך שהוא עובד (כשהוא תקין) ולא בזכות כושר ההישרדות המרשים שלו. אני זוכר כשהגיר הזה הופיע, איזה ויכוחים היו לי עם קולגות מתלהבים. הבטחתי להם כבר אז שזה לא יחזיק מים, ושאנשים עוד יקללו את הרגע שרכשו דבר מתוחכם כזה. כן, אפשר לבוא ולצעוק להם בפרצוף "אמרתי לכם". אבל זה כל כך פולני.

גם בפורד פוקוס החדשה עם גיר כפול מצמדים - השמועות מדברות על אחד מעשרים (5%) שנזקקים להפעיל אחריות על בעיות גיר... למה אני לא מתפלא?....

פשטות חברים. פשטות. זה המפתח לאושר.

ניר ל
08-11-12, 12:46
אתה צריך לבדוק בנסיעה על כביש פתוח שכל ההילוכים עוברים, שהממיר ננעל ושאין החלקה בשום הילוך . לגבי דפיקות ממערכת ההינע - זה לא חייב להיות גיר ולא חייב לדרוש שיפוץ גיר, גם תקלות בהעברת הילוכים עשויות להיות פשוטות לתיקון.
דווקא רגישות של גירים בכלי הרכב האלו תמיד הייתה על השולחן - גירים שעברו התחממות או שטופלו בשמן לא מתאים. אתה מדבר על כלי רכב ישנים , עד 20 שנה על הכביש, הק"מ הוא לא הנקודה הבעייתית, כשבדקתי גראנדים לפני 7 שנים היה גם אחד עם 80 אלף ק"מ שהגיר שלו החליק - ככל הנראה עבר התחממות. אני החלפתי פילטר מקורי ושמן מקורי של הייצרן מייד עם רכישת הרכב בזמנו , הוספתי רדיאטור קירור נפרד לגיר וברוך השם לא עשה שום בעיות במשך שנים למרות שעבד קשה.

סוזי המשתוללת
08-11-12, 15:56
גם אותי הפחידו עם הסטטיסטיקות הללו
אמנם אני עם רכב אחר (טרופר בנזין) שגם הגיר שלו לא נחשב לאיזה עילוי ומכיוון שאני לא מקבל תשובות כמו שאתה מקבל אני בודק לעומק ואז אתה מתחיל לגלות ש90 אחוז מהזמן בכלל מדובר על חוסר ידע שלא לאמר שרלטנות באבחון בעיות בגירים אוטומטים בייחוד כאלה מפוקדי מחשב
למכון גירים / מוסך /מכון בדיקה יותר קל להגיד שהגיר לא תקין / דורש שיפוץ מאשר להכנס לאיבחון אמיתי של הבעייה שעשוי לקחת גם יום שלם ובסוף ייסתכם בהחלפת סולנואיד ב 300 ש"ח

תהיה כנה עם עצמך ותגיד האם היית מוכן לשלם 2000 ש"ח דיאגנוסטיקה ו300 ש"ח חלק או 5000 ש"ח עבור שיפוץ שהוא לא נחוץ אבל אתה לא יודע זאת??
גיר אוטומטי כדי לאבחן אותו יש לבצע
1)בדיקה של השמן (ריח צבע) - אם כי בדיקה זו בעייתי ברכב למכירה שכן ניתן להחליף את השמן לצורך הבדיקה ובפעול הגיר תקול)
2) קודי תקלה
3)בדיקת חנק על פי הוראות יצרן - בדיקה זו נותנת אינדיקציה טובה למצב הגיר /ממיר מומנט (הקלאץ של גיר אוטומטי)
4)בדיקת לחצים לפי ה.יצרן ובנקודת הבדיקה שקבע היצרן ולא סתם שעון על קו ההחזרה של הגיר לקולר (לחצים נמוכים ייגרמו לשילובים עדינים אך לשחיקת דסקיות ולחצים גבוהים ייגרמו נזקים לגגש"ים ולמכות בשילוב )
5)מכות בגיר יכולות לנבוע מחיישן tps שהוא חיישן מצערת תקול והוא בכלל שייך למערכת ניהול המנוע
6)גם חופשים במוטות רדיוס /צלבים /גלי הינע / פלנג' כניסה יציאה / תושבות כל אלה ייגרמו למכה ואינם קשורים במישרין לגיר
7)במידה ובבדיקת לחצים התגלה לחץ גבוה יש לאתר את הסיבה (שסתום תפוס חלקית או מלא /סולנואיד תקול וכו' )
8)קצרים בצמות חשמל של הגיר ייגרמו בעיות וכו'
כל מה שכתבתי זו רק ההתחלה .....

אל תיבהל

סוזי המשתוללת
08-11-12, 16:01
ממש גאוני.

זה לא אמין, זה בזבזני, זה מורכב לתיקון. אלה עובדות.

ברור שאתם יכולים להגיד עד מחרתיים שה"סטטיסטיקה" הספציפית הזו, של 5 מכוניות מתוך 7 עם גיר דפוק, לא אומרת כלום.
אני חושב שהיא מספרת את כל הסיפור. אם מעל 70% מכלי הרכב שנבדקו בסוג של "מדגם" הם עם בעיה בגיר... וזה באמת יכול להיות רק סולנואיד או פילטר שצריך להחליף - אבל יכול להיות באמת שיפוץ גיר... מה זה משנה - התקלות קיימות והן עובדה, המסקנה היא שהגיר הוא נקודת תורפה עיקרית של הרכב הנהדר הזה, גם ובעיקר מפני שאין לו אופציה ידנית.

דרור
את המורכב לתיקון אני מבין שאתה חש על בשרך???
כי ממה שאני רואה אצלי בעבודה זה לא לוקח יותר זמן משלפץ גיר ידני ואולי גם קצת יותר פשוט .... בטח אם מדובר בגיר רובוטי כך שלשניהם יש מח ואלקטרוניקה ....

סוזי המשתוללת
08-11-12, 16:25
וה-DSG6 עוד נחשב למוצלח ואמין בהשוואה ל-DSG7... מתלהבים ממנו בגלל איך שהוא עובד (כשהוא תקין) ולא בזכות כושר ההישרדות המרשים שלו. אני זוכר כשהגיר הזה הופיע, איזה ויכוחים היו לי עם קולגות מתלהבים. הבטחתי להם כבר אז שזה לא יחזיק מים, ושאנשים עוד יקללו את הרגע שרכשו דבר מתוחכם כזה. כן, אפשר לבוא ולצעוק להם בפרצוף "אמרתי לכם". אבל זה כל כך פולני.

גם בפורד פוקוס החדשה עם גיר כפול מצמדים - השמועות מדברות על אחד מעשרים (5%) שנזקקים להפעיל אחריות על בעיות גיר... למה אני לא מתפלא?....

פשטות חברים. פשטות. זה המפתח לאושר.

אז למה אתה כותב במחשב??
תכתוב על נייר , תגזור ותדביק .... זה הכי פשוט

לכל היצרנים יש פשלות בגלל התחרות הגדולה והרצון להיות חדשני אז הם מוציאים את הליין הראשון ולא תמיד אחרי דבגינג יסודי
אבל אז יוצאות ההוראות הטכניות ומרבית הבעיות נפתרות בקלות יחסית - חבלי לידה בקיצור

אני רוצה לטייל עם אשתי והילדים בנוחות מקסימלית ,עם מיזוג, מערכת סטראו , מקרר , ושאר מנעמי החיים
אני נהנה מעצם הידיעה שהם איתי בטיול ונהנים
אם הם ייסבלו אני לא אהנה גם כן ולכן אני מוכן להתפשר על אמינות (כביכול) או מורכבות טכנית (אני לומד לבד כדי לא להיות מופתע) ובלבד שכולנו נהנה ונוכל לטייל
ואם זה עולה עוד קצת? so be it
אגב ראש בראש הרבה יותר קל לזחול סלעים עם רכב אוטומט סטנדרטי מאשר עם סופה סטנדרטית
תן לנהג משאית שעובד יום יום על גיר רובוטי /אוטומטי לחזור לגיר ידני והוא מוכן להרוג אותך או מתפטר מיידית

ezraiz
09-11-12, 01:57
חבר׳ה, המון תודה על השרשור המעניין, כולל התפתחויות שלא קשורות ישירות לנושא בפתיחה.
דווקא... הרגעתם אותי. אני חוזר ל״שוק״...

boaz avrahami
09-11-12, 03:31
עזרא

ליתר בטחון תן לאחד הגורואים לבדוק ולתת לך חוות דעת של בעל נסיון.
בסך הכול אם הרכב תוחזק טוב ( תראה תא מנוע ונוסעים שמורים) מדובר על כלים די אמינים וגם החלפים זולים יחסית.

ezraiz
10-11-12, 20:34
רכב ש״איבד״ את כל ההילוכים הקידמיים ורק הרברס מתפקד... מישהו נתקל בזה?

sos4u
10-11-12, 20:42
מי שרוצה גיר משופר במחיר מציאה - ימצא כאן (http://www.ebay.com/itm/CHRYSLER-DODGE-46RH-REBUILT-PERFORMANCE-TRANSMISSION-1993-95-/170939829396?ssPageName=ADME:B:SS:US:112 3) מזור לכל בעיותיו.

שי גראנד
10-11-12, 21:00
אני נתקלתי בבעיה שרק רוורס אין לרכב.
ועוד גיר שפשוט נשרף...
אני עכשיו בדיוק לפני פרויקט של שינוי הרכב לגיר ידני הגיעו כמעט כל החלקים וניראה לבנתים שזה הולך לכיון טוב נקווה שנצליח
אני אישית לא אוהב את הגיר א=האוטומט של הגראנד בעיני חלש ולא אמין בעליל גם אם תשקיע בשמן מקורי וגם אם תתנהג בעדיונות איתו מתישהו זה יגיעעע

בהצלחהה

sos4u
10-11-12, 21:02
אני נתקלתי בבעיה שרק רוורס אין לרכב.
ועוד גיר שפשוט נשרף...
אני עכשיו בדיוק לפני פרויקט של שינוי הרכב לגיר ידני הגיעו כמעט כל החלקים וניראה לבנתים שזה הולך לכיון טוב נקווה שנצליח
אני אישית לא אוהב את הגיר א=האוטומט של הגראנד בעיני חלש ולא אמין בעליל גם אם תשקיע בשמן מקורי וגם אם תתנהג בעדיונות איתו מתישהו זה יגיעעע

בהצלחהה

שי , עם כל הכבוד, כמה ק"מ יש לך על גרנד אוטומטי ?

השועל
11-11-12, 09:03
אז כמו שאמר רמי.. ויכוח סרק..

עובדתית:
לא יודעים לתקן גירים בארץ בדיוק כמו שלא יודעים להתקין מערכות גז.. (בודדים שיודעים או מצליח להם)
בעלי מקצוע איכותיים אין מספיק בארץ.. יש רק ״בעלי מקצוע״ שחושבים שהם הצעקה האחרונה בתחומם..
לגיר אוטומטי יש יתרונות וחסרונות בדיוק כמו לגיר ידני (הכל עניין של נוחות וחוויות נהיגה שונות של הנהגים).

כל אלה שיש להם תקלות בגיר הידני הרי לא יגידו, הם רק ישבחו את הגיר שלהם כאילו שהם המציאו אותו.

אתם בעיקר מדברים מחוסר הבנה והרבה הרבה אגו וזה בסדר, תמשיכו ככה..

דרור ברלי
11-11-12, 09:17
איזה תקלות כרוניות יש לגיר ידני?
כמ רכבים בעולם אתה מכיר שהגיר הידני הוא נקודת התורפה שלהם (מבחינת אמינות)?
(אני חושב שתוכל לספור אותם על אצבעות של יד אחת ולהישאר עם עודף, ממש כמספר כלי הרכב האוטומטיים שהגיר אינו נקודת תורפה שלהם...)

הבעיה היחידה שאני יכול לחשוב עליה ברכב ידני היא בלאי מכלול המצמד, שמשתנה כתלות בצורת הנהיגה ובנסיונו של הנהג.

והכי חשוב - יד על הלב: כמה מכם, אוהבי האינדיאנים, היו רוכשים מלכתחילה אינדיאני אוטומטי אילו היה זמין* בשוק דגם של ג'יפ אינדיאני זהה לגמרי, אבל עם גיר ידני מקורי מהיצרן?

(*זמין = הרבה כלים, גם ובעיקר כיד שניה, כאן בארץ, ידניים מקוריים מהיצרן, עם חלפים זמינים וכו', לא אילתור או הסבה כפי שעושה שי)

sos4u
11-11-12, 11:18
דרור,
אני יכול לומר לך בוודאות, בהקצנה למה שכתבת, שאם היה בנמצא רק אינדיאני ידני,
הייתי מחפש רכב אחר... חלק מהכיף באוטו הזה זה הגיר האוטומטי שלו. מיושן, איטי, רק 3-4 הילוכים במקום 6-7 שיש כיום, אבל כיף לעלות במקום שרכב ידני נזקק ל 3 החלפות הילוכים לפחות, רק עם לחיצה עדינה על הגז, ולטפס איפה שכולם "יורקים דם" כשמחט הסל"ד לא עוברת 1800 סל"ד ...

אז, באמת שאין בכוונתי לנסות ולשכנע אותך ביתרונות העצומים של הגיר האוטומטי, ובמיוחד בנהיגת שטח, כיוון שכבר דשנו בעניין יותר מפעם אחת. ושמעתי את דעתך, ואני מכבד אותה, אבל, אני בהחלט טוען שאין פה עניין של "מחלה כרונית" בדגם של רכב מסוים. והסטטיסטיקה [ השגויה ] שמציגים כאן מקורה לאו דווקא בתקלות, כשלב ראשון, ובשלב שני, בתקלות מינוריות, שעקב חוסר הבנה, יכולת או רצון להתעסק, מחליפים את כל המכלול... .

אגב, בדיוק כמו הדיון [ ההזוי משהו ] על התחממות של גרנדים בשטח ...

השועל
11-11-12, 11:46
איזה תקלות כרוניות יש לגיר ידני?
כמ רכבים בעולם אתה מכיר שהגיר הידני הוא נקודת התורפה שלהם (מבחינת אמינות)?
(אני חושב שתוכל לספור אותם על אצבעות של יד אחת ולהישאר עם עודף, ממש כמספר כלי הרכב האוטומטיים שהגיר אינו נקודת תורפה שלהם...)

הבעיה היחידה שאני יכול לחשוב עליה ברכב ידני היא בלאי מכלול המצמד, שמשתנה כתלות בצורת הנהיגה ובנסיונו של הנהג.

והכי חשוב - יד על הלב: כמה מכם, אוהבי האינדיאנים, היו רוכשים מלכתחילה אינדיאני אוטומטי אילו היה זמין* בשוק דגם של ג'יפ אינדיאני זהה לגמרי, אבל עם גיר ידני מקורי מהיצרן?

(*זמין = הרבה כלים, גם ובעיקר כיד שניה, כאן בארץ, ידניים מקוריים מהיצרן, עם חלפים זמינים וכו', לא אילתור או הסבה כפי שעושה שי)

דרור - אתה עושה בדיוק את מה שאמרתי.. משבח את הגיר שלך ומהלל אותו.

דרור ברלי
11-11-12, 12:10
האוטו שלך יוסי, לא מטפל כל כך טוב מכשולים דווקא בגלל שהוא אוטומטי... כנראה התרגלת לכל מה שיש בו ושכחת ש-99.9% מהגרנדים בארץ לא משופרים אפילו חצי ממנו... גם אתה יודע שתיאורטית - רכב זהה לגמרי מבחינת שדרוגים אבל ידני לא יתקשה יותר מדי או בכלל יתקשה יותר מהרכב שלך...

לגבי התחממות או לא של גרנדים - עובדה שגם בארה"ב מתייחסים לזה ויש מגוון של מוצרי אפטרמרקט כמו כל מיני כונסי אוויר וחריצי אוורור ותריסים למיניהם שמיועדים לסייע בפינוי חום מתא המנוע... סימן שיש משהו בזה - אין עשן בלי אש.

כנ"ל הגיר - אני בדעה שהגיר האוטומטי בגרנד אולי לא כזה חריג לרעה בין גירים אוטומטיים אחרים בכלי רכב בגילאים האלה (כן, ברור שיש חריגים לטובה שאין להם יותר מדי תקלות, אבל שוב - הם חריגים לטובה). רק שאם מתוך כך וכך רכבים בני 15-20 למכירה שנבדקו אקראית, מעל 70% עם חשד לבעיה בגיר - מה זה אומר יוסי?

מה זה משנה בגלל מה יש חשד לבעיה בגיר. תחזוקה לא נכונה, נהיגה לא נכונה, בעלי הרכב הקודמים לא שדרגו ולא התקינו קולר נפרד וכו'... מה זה משנה בכלל? הרוב המוחלט של בעלי רכב בישראל לא מטפל בהן בעצמו. אפילו בעלי רכבי שטח, כולל משופרים שאני נוטה לייחס לבעליהם הרבה יותר מודעות למפרט הטכני ש לרכבם, למצב המכלולים ותחזוקתם והרבה יותר ידע טכני, לפחות תיאורטי - רובם עדיין לא מטפל ברכב בעצמו בכלל ובגיר בפרט. גם לתובנות של אדו סוזי אני מתייחס בספקנות ולא מפני שהוא משקר חלילה, אלא מפני שהוא לא מספר את כל הסיפור - הנסיון והידע הטכני שלו שהרבה מעל לממוצע והאפשרות שיש לו לעבוד בתנאים של מוסך מסודר...

אני מסכים שלא קל למצוא בעל מקצוע טוב בתחום הזה בישראל. זה עדיין לא אומר שכ-ו-ל-ם לא מקצועיים, גנבים ורמאים?... קצת מוזר האמת, במדינה שבה בשנים האחרונות כ-97% מכלי הרכב החדשים שנמכרו היו אוטומטיים, אז יש/תהיה דרישה שתלך ותגבר לשירות ברמה שהיא לפחות מתקבלת על הדעת. הרי כל מאות אלפי המכוניות האלה לא הולכות למיחזור אחרי 5 שנים. הן ימשיכו לנסוע 10-15-20 שנה ויחליפו הרבה ידיים עד שיירדו מהכביש בגלל גניבות/תאונות או סתם ירידת ערך שלא תצדיק השקעה בהן. עד אז מי מטפל בהן?...

raanan
11-11-12, 12:33
נקודה למחשבה,

איך זה שבעלי גראנד וטרופר בנזין תמיד מסבירים שהבעיה לא בגיר. אלא,
במשפצים שלא יודעים לעשות את העבודה, בשימוש בשמן לא נכון, תפעול לא נכון וכו וכו ...

לעומת זאת,,
בעלי פאג'רו ופראדו חשאיים ולא מדווחים כמעט כלום ...
ייתכן שבמעמד העברת הבעלות נשבעים לכת של שתקנים ?

רענן

דרור ברלי
11-11-12, 12:34
דרור - אתה עושה בדיוק את מה שאמרתי.. משבח את הגיר שלך ומהלל אותו.

ממש לא. אני בוחר עקרונית אך ורק בגירים ידניים קודם כל כי יותר כיף לי לנהוג בידני, אבל יש לזה גם הסברים הגיוניים נטו שאין שום מחלוקת עליהם - צריכת דלק, ביצועים ואמינות.

להזכירך - ביומיום אני נוהג בפרייבט אוטומטי. אוטו טוב שיכל להיות אפילו מצוין, יותר חסכוני וכנראה גם יותר אמין (לאורך זמן, הוא פשוט עוד לא הגיע לקילומטראז' הממוצע של בעיות בגיר) עם עוד דוושה ועם ידית ש"מערבבת את הדלק"... לא אני בחרתי בו, אבל זה מה יש והפרייבט שיחליף אותו בבוא היום יהיה גם הוא אוטומטי - שוב, לא מרצוני, אבל בין המשתמשים ברכב הזה במשפחה יש גם רשיון נהיגה אחד שמוגבל לאוטומט בלבד וזו הסיבה העיקרית.

ezraiz
11-11-12, 13:26
שלב השאלה המתבקשת, במיוחד לטוענים שזה עניין של
אנליזה לבעיה האמיתית.

האם יש בעל מקצוע שיודע לעשות אנליזה משובחת לגירים
הללו וקיים קונצנזוס לגבי מקצועיותו?

sos4u
11-11-12, 14:30
צבעתי לך את התייחסויותיי באדום, [ איך לא ...]

האוטו שלך יוסי, לא מטפל כל כך טוב מכשולים דווקא בגלל שהוא אוטומטי... כנראה התרגלת לכל מה שיש בו ושכחת ש-99.9% מהגרנדים בארץ לא משופרים אפילו חצי ממנו... גם אתה יודע שתיאורטית - רכב זהה לגמרי מבחינת שדרוגים אבל ידני לא יתקשה יותר מדי או בכלל יתקשה יותר מהרכב שלך...
אני מקבל את דבריך כמחמאה, מצד שני, אני חייב להודות שאחת הסיבות שרכשתי גרנד הייתה המראה שלהם [ וזה עוד לפני ששיפרתי את שלי ] מטפסים בנונשלאנטיות, ובסל"ד קבוע, מעלות שרבים נכשלו בהם, גם כאלה שמצויידים בגיר ידני. אז הטיעון הזה נופל. מצד שני, אני מסכים שהוא מטפס, לא בגלל האוטומטי, אבל זה הרבה יותר כיף לי איתו ...

לגבי התחממות או לא של גרנדים - עובדה שגם בארה"ב מתייחסים לזה ויש מגוון של מוצרי אפטרמרקט כמו כל מיני כונסי אוויר וחריצי אוורור ותריסים למיניהם שמיועדים לסייע בפינוי חום מתא המנוע... סימן שיש משהו בזה - אין עשן בלי אש. הדגשתי את החלק הרלוונטי פה.. שוב, הסטיגמה טוענת להתחממות המנוע, מה שלא נכון כמובן. גם התוצאה לא דומה ...

כנ"ל הגיר - אני בדעה שהגיר האוטומטי בגרנד אולי לא כזה חריג לרעה בין גירים אוטומטיים אחרים בכלי רכב בגילאים האלה (כן, ברור שיש חריגים לטובה שאין להם יותר מדי תקלות, אבל שוב - הם חריגים לטובה). רק שאם מתוך כך וכך רכבים בני 15-20 למכירה שנבדקו אקראית, מעל 70% עם חשד לבעיה בגיר - מה זה אומר יוסי? שזו לא בדיקה אקראית- זו בדיקה של רכבים שעומדים למכירה ... [ בדוק בין משתמשי הגרנדים פה בפורום, רכבים שנוסעים[ כמו דני, נמרוד, אברהמי [ יש פה כמה ] , בועז ועוד רבים ] כמה מהם נתקלו "בבעיות גיר" שכל המומחים שלחו אותם להחליף גיר [ כולל עבדך הנאמן ] , ומה בסוף קרה ? החלפת שמן, החלפת סולונויד, החלפת פילטר - אלו בד"כ הפתרונות ....

מה זה משנה בגלל מה יש חשד לבעיה בגיר. תחזוקה לא נכונה, נהיגה לא נכונה, בעלי הרכב הקודמים לא שדרגו ולא התקינו קולר נפרד וכו'... מה זה משנה בכלל? הרוב המוחלט של בעלי רכב בישראל לא מטפל בהן בעצמו. אפילו בעלי רכבי שטח, כולל משופרים שאני נוטה לייחס לבעליהם הרבה יותר מודעות למפרט הטכני ש לרכבם, למצב המכלולים ותחזוקתם והרבה יותר ידע טכני, לפחות תיאורטי - רובם עדיין לא מטפל ברכב בעצמו בכלל ובגיר בפרט. גם לתובנות של אדו סוזי אני מתייחס בספקנות ולא מפני שהוא משקר חלילה, אלא מפני שהוא לא מספר את כל הסיפור - הנסיון והידע הטכני שלו שהרבה מעל לממוצע והאפשרות שיש לו לעבוד בתנאים של מוסך מסודר... אני מסכים איתך לגמרי בנקודה זו- כי זה בדיוק מה שמוביל לסטיגמה ולהנחה הלא נכונה, שגיר אוטומטי בגרנד פחות אמין, מרכבים אחרים בני גילו.

אני מסכים שלא קל למצוא בעל מקצוע טוב בתחום הזה בישראל. זה עדיין לא אומר שכ-ו-ל-ם לא מקצועיים, גנבים ורמאים?... קצת מוזר האמת, במדינה שבה בשנים האחרונות כ-97% מכלי הרכב החדשים שנמכרו היו אוטומטיים, אז יש/תהיה דרישה שתלך ותגבר לשירות ברמה שהיא לפחות מתקבלת על הדעת. הרי כל מאות אלפי המכוניות האלה לא הולכות למיחזור אחרי 5 שנים. הן ימשיכו לנסוע 10-15-20 שנה ויחליפו הרבה ידיים עד שירדו מהכביש בגלל גניבות/תאונות או סתם ירידת ערך שלא תצדיק השקעה בהן. עד אז מי מטפל בהן?..
נתחיל בזה שאני לא מאשים אף אחד ברמאות, לפחות עד שלא יוכח אחרת, אני כן חושב שלפעמים אותם בעלי המקצוע מעדיפים את הפתרון הקל עבורם ולא את הזול עבור הלקוח. ויש הגיון כלכלי מסוים בתפישה הזאת. יחד עם זאת אין להשוות גיר עדכני בן ימנו למערכות ישנות מלפני 15-18 שנים. הידע שונה, מערכות הניטור והבקרה שונות לחלוטין, ותקלות שהיה ניתן לעלות עליהן בשניה באמצעות מחשב, על גיר חדש, מצריכות מחשבה מעמיקה, וחיפוש בפורומים [ בעיקר זרים ] דבר שמצריך זמן וסבלנות. אז למי שמטפל לבד, יש את זה ומוכן להשקיע, ולמכון גירים אוטומטיים- אין. .

ולמי שמחפש את "כת השתקנים" של בעלי הפראדו והפג'רו- גם להם החיים לא קלים.. ראינו שרשורי גסיסה של הדשבורד שמתפרק ברכב של 300K ש"ח אחרי פחות משנתיים, או בקקס שמתפרק לגורמים ב LC120 אחרי 110K ק"מ, שלא להזכיר את מנועי הפטרול, או את היכולת המרהיבה להגבהה של 2-4 ס"מ, בפג'רו או מה קורה לציריות הקדמיות שלהם , או את ראש המנוע המדהים של טרופר דיזל שמחזיר את נשמתו לבורא, הרבה לפני שפרפר משלים את מחזור חייו...

אין רכב מושלם, אין גיר מצוין, בשום תחום. יש את הפשרה שאנחנו מוכנים לחיות איתה. ולשלם את המחיר בעבור מה שוויתרנו.
פעם זה גיר ידני או אוטומטי, ופעם זה נעילה נשלטת או אוטומטית, ומחר זה בנזין, גז או דיזל ...

sos4u
11-11-12, 14:40
שלב השאלה המתבקשת, במיוחד לטוענים שזה עניין של
אנליזה לבעיה האמיתית.

האם יש בעל מקצוע שיודע לעשות אנליזה משובחת לגירים
הללו וקיים קונצנזוס לגבי מקצועיותו?

אל תטרח, לא תמצא. בדיון על אוטומטי / ידני יש פה יותר משתי דעות ...
תחשוב מה ייקרה כשיצטרכו להסכים על אחד מתוך 10 בעלי מקצוע.

boaz avrahami
11-11-12, 15:31
קצת איבדתי ... כל תגובה ספר.

להתווכח אם אמינות גיר אוטומטי שווה לידני זה יומרני . מכני פשוט לעומת מכני/חשמלי מלא תחכום.
ברור שהידני ברוב המקרים לוקח. חריגים לכאן או לכאן לא נכנסים לסטטיטיקה.
ברור שאם בעבר גיר אוטומטי היה בעבר רגיש יותר אזי כיום לא היינו רואים אותו ברכבי מרוצים (במיוחד סיבולת) ובמשאיות ובטנקים כבדים.

האם הגיר של הגרנד הוא בעייתי-
בואו לא נייפה את המציאות מעבר למה שהיא באמת כי זה מתחיל להראות לא אמין וחבל - אין לנו סיבה להחביא דבר.
גם במולדתם סדרת הגירים של הגרנד (46/44/42) נחשבת לרגישה במידה מסויימת אבל לא עד כדי מגיפה של אי אמינות.

המחירים בארץ וחוסר הידע תורמים רבות בתחזוקה לא נכונה שתורמת כנראה לכשל גדול מהמקובל בניכר.
שימוש בשמנים לא נכונים/תדירות החלפה לא נכונה או התחממות הגיר ואי החלפת שמן שרוף אחריה עלול לגרום לנזקים משמעותיים ויקרים לגיר.
רדיאטור שלא הוחלף במועד וגרם לנוזל קירור להגיע לגיר.
הוסף על זה צמות חשמל שלעיתים עלולות לקצר, ריבוי חיישנים וסולנואידים וקבל מתכון לתופעות שאצל בעלי מקצוע חסרי נסיון ולעיתים גם חסרי מחשבי דיאגנוזה עלולים להסתיים בהמלצות יקרות ולאו דווקא נכונות במקום המלצות נכונות וזולות.

כנראה שיום יבוא וכולנו נזדקק לשפץ את הגיר האוטומטי בין אם זה של גרנד או של כל רכב אחר - זה לא יהיה יום נעים במיוחד.
אני בטוח שהחשש מהיום הזה מקנן אצל כל בעלי הגיר האוטומטי באשר הם.
כולנו נושאים תפילה שניפול על משפץ איכותי ושהנזק לא יהיה גדול ושלא נאכל סרטים של תיקון חוזר.
אחדים מאיתנו אכלו סרטים כאלו וקולם נשמע פה בכאב.

דרור ברלי
11-11-12, 15:37
שזו לא בדיקה אקראית- זו בדיקה של רכבים שעומדים למכירה ... [ בדוק בין משתמשי הגרנדים פה בפורום, רכבים שנוסעים[ כמו דני, נמרוד, אברהמי [ יש פה כמה ] , בועז ועוד רבים ] כמה מהם נתקלו "בבעיות גיר" שכל המומחים שלחו אותם להחליף גיר [ כולל עבדך הנאמן ] , ומה בסוף קרה ? החלפת שמן, החלפת סולונויד, החלפת פילטר - אלו בד"כ הפתרונות ....

כקליינט של מכוניות משומשות במשך כל חיי (כולל נפילה אחת כואבת) יש כלל אחד שבמשך השנים אימצתי בתור נקודת התחלה בבדיקת רכב משומש לפני קנייה - מכוניות ישנות, אם הן באמת טובות, לא מוצעות כלל למכירה.
ספורים מאוד המקרים בהם רכב ישן שמוצע למכירה לא מחביא איזה בעיה שעלות תיקונה מתקרבת לעשרות רבות של אחוזים משווי הרכב כולו. כמעט תמיד.

אתה מספר על אנשים שאתה מכיר שמלכתחילה לא התכוונו למכור, נתקלו באיזו שהיא בעיה ופתרו אותה בלי היסטריה - בדרך של בדיקה מהקל לכבד. בהרבה מקרים, אם וכאשר הדיאגנוזה מראה שהנזק משמעותי יותר מסתם החלפת שמן/פילטר או סולנואיד, רבים עושים חשבון פשוט - להשקיע תועפות בשיפוץ שהשד יודע אם יהיה מוצלח או לנסות להסוות את הנזק ככל שיוכלו ולהיפטר מהנבלה בסכום הכי גבוה שאפשר יהיה לקבל עבורה.
בהחלט יש מצב שהדיאגנוזה שגויה/מחמירה שלא לצורך ושהגיר לא מצריך התערבות כירורגית אלא סוג של טיפול גדול ולא יותר - אבל המוכר כנראה לא יודע את זה וכמובן שגם לא הקונה... אלא אם הוא ייקח סיכון וירכוש את הרכב (בקיזוז עלות התיקון הצפויה) למרות הסיכוי לתקלה מג'ורית בגיר.

raanan
11-11-12, 16:01
ולמי שמחפש את "כת השתקנים" של בעלי הפראדו והפג'רו- גם להם החיים לא קלים.. ראינו שרשורי גסיסה של הדשבורד שמתפרק ברכב של 300K ש"ח אחרי פחות משנתיים, או בקקס שמתפרק לגורמים ב LC120 אחרי 110K ק"מ, שלא להזכיר את מנועי הפטרול, או את היכולת המרהיבה להגבהה של 2-4 ס"מ, בפג'רו או מה קורה לציריות הקדמיות שלהם , או את ראש המנוע המדהים של טרופר דיזל שמחזיר את נשמתו לבורא, הרבה לפני שפרפר משלים את מחזור חייו...
הויסה הויסה , עצור את הסוסים ...
הדיון פה על גירים אוטומטיים ולרכב ספציפי .
בוא נשאר ממוקדים לנושא גיר אוטומט בלבד.
אני טוען שיש גירים מוצלחים יותר (פאג'רו Q , פראדו) ויש כאלה שהם לא להיטים (בלשון המעטה) ובינהם של הטרופר בנזין וכנראה גם של הגראנד .

אין רכב מושלם, אין גיר מצוין, בשום תחום. יש את הפשרה שאנחנו מוכנים לחיות איתה. ולשלם את המחיר בעבור מה שוויתרנו.
פעם זה גיר ידני או אוטומטי, ופעם זה נעילה נשלטת או אוטומטית, ומחר זה בנזין, גז או דיזל ...
מסכים עם כול מילה !

רענן

grand
11-11-12, 16:58
רענן...
אם זה מנחם אותך להכניס את הגיר של הטרופר למשוואה עם גראנד, אז יאללה זרום עם זה, העיקר שתרגיש טוב.
לגבי אמינות הגירים האוטו' היפניים, מי קבע שהם יותר אמינים?
אולי שווה לקרוא את המאמר הבא שנכתב ע"י מכון לשיפוץ גירים אמריקאי, 5 הגירים הכי גרועים שייצרו אי פעם...
ולראות בחמישיה הפותחת.- טויוטה, ניסן, פורד, הונדה.

וכן.. גם מוזכר בשאלות הקוראים שם למטה 45RFE שנמצא בין היתר בWJ, והתשובה שם מסבירה בדיוק את כל שנכתב בשירשור הארוך הזה.

http://www.delawaretrans.com/2011/11/5-worst-automatic-transmissions.html

raanan
11-11-12, 17:36
לגבי אמינות הגירים האוטו' היפניים, מי קבע שהם יותר אמינים?
באמת מי קבע ? מהיכן שרבבת זאת לשרשור ?

אולי שווה לקרוא את המאמר הבא שנכתב ע"י מכון לשיפוץ גירים אמריקאי, 5 הגירים הכי גרועים שייצרו אי פעם...
ולראות בחמישיה הפותחת.- טויוטה, ניסן, פורד, הונדה.
גם אם נצא מתוך הנחה שזאת "תורה מסיני", אין נחמה בגירים דפוקים של יצרנים אחרים.
בכלל כדאי לדבר בדגמים וגם זה לא בהכרח תמיד נכון (גיר טוב יכול לתפקד רע מאוד על פלטפורמה לא מתאימה).

רענן

lizard
11-11-12, 17:40
יש לי שאלה.
בהנחה שרוצים להשאר עם גיר אוטומט.
כמה בעיה זו להחלי. את הגיר האוטומט בכזה טוב יותר? או אמין יותר? נניח הדורות המתקדמים של הTH700/400?

ezraiz
11-11-12, 18:11
אל תטרח, לא תמצא. בדיון על אוטומטי / ידני יש פה יותר משתי דעות ...
תחשוב מה ייקרה כשיצטרכו להסכים על אחד מתוך 10 בעלי מקצוע.

אתה רציני?
אין אף אחד שיכול לעזור עם המלצה?
אז מה אמור פלוני אלמוני (נחמד מאד, יש לציין) שרוצה לעשות דיאגנוסטיקה לגרנד גם בעיית גיר,

אנא ילדים, עזרו לעזרא.
זה כדאי!

דרור ברלי
11-11-12, 21:12
לדעתי, מבחינתך, הקונה - יש תסריט אחד: שיפוץ גיר מלא, ואת עלותו אתה צריך לקזז מהמחיר הנדרש עבור הרכב.
גיר זה מכלול מכני מתבלה, בר תיקון/שיפוץ/החלפה. אם אתה כעיקרון בעד גיר אוטומטי, זו לא סיבה לפחד מרכב שבסה"כ הוא מוצלח וטוב.

יש עוד דברים לבדוק לעומק - שריקות מדיפרנציאלים, טרנספר שקט, מצבים מתחלפים בקלות, מנוע - מערכת קירור, נזילות, שלמות תא נוסעים ותפקוד מערכות שונות בו: אבזרים חשמליים, מזגן וכו'. וזה בגלל שהרכב אמנם מפואר ומפנק ומאובזר עד מאוד, אבל איכות החומרים וההרכבה הכללית היא "אמריקאית" טיפוסית = לא מהגבוהות ביותר = סיכוי לא קטן לבלאי גבוה בכל מיני דברים קטנים ו"שטויות" שתיקונם עלול להיות יקר.

אם מדובר ברכב מוגבה - הייתי מקפיד על שלמות המרכב, עם דגש על גחון ותושבות המתלים שלא בדיוק מסיביות ושקיטי הגבהה למיניהם + שימוש שטח אנטיסיבי לאורך שנים יכולים לגרום להן להיסדק/להיקרע. היו דברים מעולם.

ארז
11-11-12, 22:53
אתם ממש נשמעים כמו בדיונים על דיסקברי...
לא יודעים בארץ לטפל בגיר...
לא שמים שמן נכון...
לוחצים חזק מידי על הכפתור של החלון...
בלה
בלה
בלה...

שי גראנד
11-11-12, 23:10
יוסי עם כל הכבוד ..
המעט קילומטרז' שיש לי וה- 30 שנות ניסיון שיש לאבא שלי במכונאות רכב הצלחתי ללמוד ולהבין שחד משמעי שגיר אוטומט אינו מתאים לנסיעה בשטח אתגרי.
נ.ב מכוני שיפוץ גירים כבר לא נותנים אחרויות של יותר מכמה ימים לרכב שנוסע בשטח בתדירות.
ולשרוף שני גירים אוטומטים בשטח בטיול קצר מאוד אז תן קצת קרדיט
תודה מראש

sos4u
12-11-12, 00:12
יוסי עם כל הכבוד ..
המעט קילומטרז' שיש לי וה- 30 שנות ניסיון שיש לאבא שלי במכונאות רכב הצלחתי ללמוד ולהבין שחד משמעי שגיר אוטומט אינו מתאים לנסיעה בשטח אתגרי.
נ.ב מכוני שיפוץ גירים כבר לא נותנים אחרויות של יותר מכמה ימים לרכב שנוסע בשטח בתדירות.
ולשרוף שני גירים אוטומטים בשטח בטיול קצר מאוד אז תן קצת קרדיט
תודה מראש

א. לא לקחתי ממך דבר, בטח שלא קרדיט על השמדה מאסיבית של שני "גירים" ... ועוד כמה הפתעות אחרות .
ב. אני יכול להסכים, על החלק הראשון, עם השני, אני ממש לא מסכים. זה ששרפת 2 ממסרות, רק מראה שמשהו אצלך, [ באופי הנהיגה אולי ? ], לא בסדר. זה בוודאי מקרה חריג, שלא מעיד על הכלל.
והכלל הוא שהרכבים האלה, בטיפול נאות, עם השמן המומלץ, שורדים, 10-15 שנה עד לתקלה הבאה, ושלא תמיד המשמעות היא שיפוץ כולל.

ואם כבר יורדים לדוגמאות אישיות, אז אני עם רכב שנסע [ רק אצלי ] הרבה מעל 140K מיל , כולל החלפת שני מנועים [ הראשון הלך בגלל שטות שלי .. ] עם גיר שמיומו הראשון הוגדר כ"לא תקין" . טפו טפו טפו ...
אז נא לא לספר לי על גיר אוטומטי מתאים או לא לשטח ...
אני לא יודע איך אתה [ שי ] עם כל שנות דור של ניסיון נוהג בשטח אבל אולי באמת לא מתאים לך גיר אוטומטי. אני לוקח את כל האחריות הקרייזלרית עליי ואומר בשם המפעל עתיר הידע שבנה את הגיר, שלא לקחנו את שי בחשבון כשייצרנו את הגיר לגרנד צ'ירוקי... - נו שיהיה...

ואגב, במסגרת החיפושים שלי ראיתי שיש דגם ידני של גרנד דיזל, ZJ, עם מנוע 2.5L, מעניין שהוא כזה נדיר, אם גיר ידני הוא כ"כ טוב ..

tzagi
12-11-12, 00:48
מודל ארופאי בלבד, לזיכרוני עם ערכת כוך של VM-פיאט
הנה, 1700 סטרלינג והוא שלך
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/OHJscOYR-s8?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

דרור ברלי
12-11-12, 01:05
אולי הגיר שלו מתאים לשידוך עם מנועי הבנזין?....

tzagi
12-11-12, 06:49
באותו קנה מידה שניתן להסב גיר מM3- בטח

עם בטיש אפשר הכול, שאל את שי.

sos4u
12-11-12, 10:02
מודל ארופאי בלבד, לזיכרוני עם ערכת כוך של VM-פיאט
הנה, 1700 סטרלינג והוא שלך
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/OHJscOYR-s8?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>

נראה "חדש" לגמרי ...

ezraiz
12-11-12, 10:40
האם מישהו יודע לספר איזה גיר מתאים לאיזה רכב?
האם ה- RE וה -RH ברי החלפה פשוטה?
האם התיבות של ה-WJ יכולות להתחבר לZJ?

ואבקש עוד פעם המלצה לבעל מקצוע טוב לשיפוץ גיר RH

sos4u
12-11-12, 17:17
לא אחראי לנכונות העניין אבל מעניין לבחון

There is a simple way to see which is stronger
And it's right in the code

46re
4 foreword gears
6 strength
R rear wheel drive
E electronic controlled

45rfe
4 (5 if flashes) foreword
5 strength
R rear wheel drive
Fe fully electronically controlled

46rh
H means hydraulically controlled

שי גראנד
12-11-12, 19:56
אז יוסי בוא אני יספר לך סוד יש לי את הרכב כמעט שנתיים ובסה"כ בשנתיים האלה הוא נסע 6000 קילומטר בלבד שאם תחלק את זה זה קילומטרים ספורים בשטח.
ואתה גם יודע לפי מיטב זיכרוני שהגיר קיבל את השמן המקורי{לפי המלצה שלך}וגם אופי הנהיגה שהרכב ננהג היא ממש לא מתעללת וממש לא הבאנו את הרכב למקומות קיצונים שאפשר להגיד שאלה היו הסיבות!!!אני בטוח שאני לא הראשון ולא האחרון שיגיד שהגירים האלה לא מוצלחים!!
אולי אני צעיר "וחסר נסיון "מבחינתך אבל מבטיח לך שאני יודע לא מעט על הנושא הנ"ל.ולא סתם אני ואבא שלי החלטנו להיכנס לתהליך של לנסות להסב את הגראנד לידני.ומבטיח לך שביום שהוא יסע אפשר להגיד שמבחינת הבעיות בגיר יש לי שקט...ולא פחד שכל שניה תיהיה החלקה או כל דבר אחר ...
ולפי מה קבעת שזו השמדה מסיבית של שני הגירים??

sos4u
12-11-12, 20:09
אז יוסי בוא אני יספר לך סוד יש לי את הרכב כמעט שנתיים ובסה"כ בשנתיים האלה הוא נסע 6000 קילומטר בלבד שאם תחלק את זה זה קילומטרים ספורים בשטח.
ואתה גם יודע לפי מיטב זיכרוני שהגיר קיבל את השמן המקורי{לפי המלצה שלך}וגם אופי הנהיגה שהרכב ננהג היא ממש לא מתעללת וממש לא הבאנו את הרכב למקומות קיצונים שאפשר להגיד שאלה היו הסיבות!!!אני בטוח שאני לא הראשון ולא האחרון שיגיד שהגירים האלה לא מוצלחים!!
אולי אני צעיר "וחסר נסיון "מבחינתך אבל מבטיח לך שאני יודע לא מעט על הנושא הנ"ל.ולא סתם אני ואבא שלי החלטנו להיכנס לתהליך של לנסות להסב את הגראנד לידני.ומבטיח לך שביום שהוא יסע אפשר להגיד שמבחינת הבעיות בגיר יש לי שקט...ולא פחד שכל שניה תיהיה החלקה או כל דבר אחר ...
ולפי מה קבעת שזו השמדה מסיבית של שני הגירים??

לא אני קבעתי. אתה קבעת ...
תקשיב, אני לא קובע כלום, אני משתדל להתיחס למה שאנשים כותבים פה, כאמת לאמיתה, ומגיב בהתאם.
אם אתה כותב, שנסעת 6000 ק"מ בשנתיים, והצלחת להשבית שני גירים, אזי או שהם מקולקלים מלכתחילה, או שמשהו בנהיגה שלך, לא בסדר. אני לא מצליח לחשוב על אפשרות שלישית. קשה לי להסיק מזה שכל הגירים של קרייזלר שנוצרו בשנים 93-98 דפוקים סידרתית, ושגיר אוטו' לא מתאים לשטח.

אז, אני לא יודע כמה נסיון צברת ב 6000 ק"מ, אבל זה קצת פחות ממי שנסע 100,000 ק"מ ועדיין, לא אני קראתי לך "חסר נסיון", את זה אתה עשית...

אז, שי, אין ויכוח. אתה צודק.

שי גראנד
12-11-12, 22:09
מאין לך לדעת שאלו ה6000 ק"מ היחידים ?
יוסי באמת שאני לא מצליח להבין מה אתה מנסה לומר פה ?אם אתה לא מצליח לחשוב על אפשרות שלישית אז כניראה שלא התעמקת מספיק בכל הדיונים שכתבתי בנושא!
יכול להיות עוד מלא סיבות למה כן הגיים האלה התקלקלו ולא בהכרח נהיגה קלוקלת או שהם עצמם היו לא תקינים

השועל
13-11-12, 09:05
שי יקירי,

כשפתחת את השרשור הזה, בטח לא חשבת שיהיה דיון כל כך עמוק בעניין. פתיחת פנדורה תמיד היה וכנראה גם יהיה סוג של טאבו.
הייתי אומר שיריית הפתיחה שלך הייתה פה והייתה מלווה בחיזוקים ודעות שונות מהחברים פה. אני מניח שלא היית נכנס אליו לפני שקיבלת את הברכות מכולם וחיזוק חיובי שנתן לך את הבטחון שחיפשת.

אני בטוח שכולם פה רוצים בהצלחתך, האמן לי.

בשלב זה הייתי אומר שעוד מוקדם לומר עד כמה הפרוייקט שלך מוצלח, לכן כשתסיים את הפרוייקט שלך ותנהג על ידני. תוכל באמת לספר כאן על ההצלחה שלך (ממקום אובייקטי באמת) ולא שוב לחזק את ההשקעה הרבה שלך ולשבח את הפרוייקט.

הדיון בשרשור פה ובשני גם כן (של עזרא) לפעמים גם קצת יוצא מפרופורציות, בעיקר בגלל הדעות השונות ומשיכת הידיים כל אחד לכיוונו, הרי כולם רוצים להצדיק את קיומם ואת מה שהם יודעים (כבר לא משנה עם זה מניסיונם או חוות דעתם או סתם לעשות פה קצת אקשן..)..

אני ממליץ לך להשאר ממוקד ולהמשיך לסיים את התהליך שלך ואם יורשה לי בהצלחה מרובה.

ידני או אוטומטי זה באמת אבל באמת לא משנה.. בסופו של דבר חווית הנהיגה, העשייה והסבת הגיר שלך יהוו את מבחן ההצלחה.
עוד יהיו לך תקלות, בוא לא נחיה בוואקום.

ועוד דבר קטן ברשותך, תתעד את התהליך שנוכל ללמוד גם ממך ומהפרוייקט שלך.

בהצלחה איש

sos4u
13-11-12, 11:15
מאין לך לדעת שאלו ה6000 ק"מ היחידים ?
יוסי באמת שאני לא מצליח להבין מה אתה מנסה לומר פה ?אם אתה לא מצליח לחשוב על אפשרות שלישית אז כנראה שלא התעמקת מספיק בכל הדיונים שכתבתי בנושא!
יכול להיות עוד מלא סיבות למה כן הגירים האלה התקלקלו ולא בהכרח נהיגה קלוקלת או שהם עצמם היו לא תקינים - כמו מה למשל ?

שוב, אני לא יודע. אני מסתמך על מה שאתה מספר.
ואני מנסה לומר דבר פשוט, שקשה לקבע דעה כ"כ מעוגנת על כ"כ מעט נתונים. זה הכל. אם אתה חושב אחרת, שיבושם. אתה לא יכול להיות יותר מ "צודק" פעם אחת. כתבתי לך, "אתה צודק" ... לא יכול לעשות יותר. את מה שכתבתי, לא יכול לקחת חזרה.

ואם אתה מצליח לחשוב על גורם נוסף, שאינו גיר מקולקל, או תקלה סדרתית, או אופי נהיגה, אשמח לשמוע וללמוד. אולי "עין הרע"?

אני מסתכל על הכלל, שנוסעים פה מאז 2004-5 על גרנדים משנות ייצור 93-98, עשרות כאלה, ברמות שדרוג שונות. וברמות נסועה שונות. חלק יותר שטח, חלק פחות שטח, מטופלים יותר או פחות, עם שמן מקורי או רק עם ATF+3, אבל, אף אחד לא הצליח להשבית 2 ממסרות אוטומטיות ב 6000 ק"מ. אז אולי זה "מזל רע" , אולי משהו אחר, האר את עיניי. אני לא מצליח לבד.

אני גם מפריד הפרדה מוחלטת בין הדיון כאן שבא והעלה טענה [ וזה מקום להחזיר את הקטר לפסים ] שיש בעיית אמינות עקרונית בממסרות אוטומטיות של GC93-38, ואני טוען שלמרות הריבוי בדיווחים על תקלות, רובן תקלות מינוריות שלא מטופלות נכון מסיבות כאלה ואחרות. ובין המהלך שבחרת [ ואני באמת מקווה שיצליח, ואף כתבתי לך לא פעם שעזרתי לך נתונה לפי בקשתך ] להסב GC לגיר ידני.

על ההתאמה, או החיבה שיש לכאלה לגיר אוטומטי לשטח או ידני, אפשר להתווכח עד לירח, ולא נשכנע כאן אחד את השני בצדקתו של מי , כי אין דבר כזה. דרור אוהב ללחוץ על הקלץ' מדי פעם, ואני מסתפק בשתי דוושות, ויד פנויה לשים על החלון...

יחד עם זאת אני כן יכול [ וזה מה שאני עושה, ] לבחון את דרך קבלת ההחלטה הגורפת שלך, ש:" גיר אוטומטי לא מתאים לשטח" והצהרה אחרת שאומרת :"
אני בטוח שאני לא הראשון ולא האחרון שיגיד שהגירים האלה לא מוצלחים!!", אז אני בטוח שעל כל אחד כזה, אמצא לך שניים שיגידו ההיפך ...
אז מה ? בא נתמקד בכאלה שנמצאים פה, ויכולים לחוות דעה. אישית, משימוש ארוך ימים שנים וק"מ, אני חושב שהרוב לא נמצא במקום שלך. ואם אני טועה, אשמח לשמוע.

ושי, הכי חשוב, אין פה שום דבר אישי נגדך, או בעד כל אחד אחר. לא מזלזל בניסיונך, יכולותיך והבנתך. אני מציג טיעון שכנגד. [ ואני אפילו יכול להגיד שהוא נתמך בעובדות נכונות ] זה הכל. זה לגיטימי, חוקי ואפילו מוסרי. ואתה יודע מה, היה לך משעמם, אלמלא היה כך ...

שיהיה בהצלחה בפרויקט.

מוני אורבך
13-11-12, 11:47
באמת שהשרשור הזה מזכיר את הטענות של בעלי הכרכרות שהגיר של דיסקו אמין מאוד אבל בעלי המקצוע (חוץ מגורוים) כולם רמאים..
לא מכיר גיר של שרוקי אישית. כן מכיר גירים אוטומטיים וידניים.
כל הגירים האוטומטים יפגעו אם יעבדו בחום גבוה מדי.
גירים אוטומטים אלקטרוניים רגישים לבעיות קצרים\התנתקויות\חישנים פגועים וכו..
ככול שהרכב ישן יותר יש הסתברות שיסבול מהמפגעים הללו יותר.
גיר אוטומטי יותר רגיש פשוט בגלל שהוא יותר מורכב, לעומת גיר ידני.
אבל זה עדין לא אומר שאוטומט יתאבד כל 6K קילומטר.
כל זה ברור וידוע לכולם, הוויכוח כן הוא רק על הפרטים.
עד כמה פחות אמין, או האם ניתן לחיות עם זה או לא.

ועכשיו לשאלת השאלות - אוטומט או ידני?!
מבחינת אפשרויות השטח כמובן שכל גיר נותן.

אוטומט מאוד מאוד נוח בעליות טכניות.
היכן שצריך דיוק והתמדה בכוח.
הוא גם נוח במעברים טכנים היכן שצריך דיוק גבוה

הוא רע בירידות או מצב של "עליה שנכשלה".
שם הוא מסוכן כי בלימת מנוע היא בעיתית

הידני הוא בדיוק הפוך, טוב מאוד בבלימת מנוע, רע בכל השאר.

הטוב שבכול העולמות (מנסיוני) הוא טרנספר כפול.
שם בגלל יחס ההעברה המאוד נמוך יש בלימת מנוע גם באוטומט.
ובידני המנוע לא מדומם במעבר\עליה טכנית, שוב בגלל יחס ההעברה הנמוך.

AvigdorAharon
15-11-12, 23:09
ווואאאווו, כמה מילים...

רכב נוסף לסטטיסטיקה:

גראנד 4.0 לפני כשנתיים דילג בהחלפה על הילוך שני. התחלת נסיעה, האצה, החלפה עם בלימה מסוימת, מיד הילוך שלישי, רביעי וזהו.
מכון אחד (ידוע ומוכר) לא התחבר למחשב, טען כי הגיר לפני שיפוץ, אבל לא שווה לעשות כרגע כלום אלא רק לחכות עד שהגיר ימות.
מכון נוסף מוכר לא פחות, התחבר למחשב, לא מצא תקלה, החליט כי צריך להחליף סולונואיד.
מכון שלישי (מומלץ בחום!) התחבר למחשב, לא מצא תקלה, פתח מכסה מנוע, חיפש, חיפש ובסוף מצא שאחד הכבלים המגיעים לבית המצערת, לא מחובר...
חיבר את הכבל ומאז...

הכל בסדר!!!

הרכב עם 165K מייל (בערך 270K ק"מ), פילטר מקורי ושמן צקורי מבית מכשילי תנועה, החלפת שמנים לפי הספר, והכל בסדר!!!

אמרו כבר לפני, ויכוח סרק.

אביגדור

boaz avrahami
16-11-12, 00:06
אביגדור,
המלצות תתן עם שמות בבקשה.
אם מישהו יזדקק לפחות שידע לאן כדאי לגשת.

sos4u
16-11-12, 00:35
ווואאאווו, כמה מילים...

רכב נוסף לסטטיסטיקה:

גראנד 4.0 לפני כשנתיים דילג בהחלפה על הילוך שני. התחלת נסיעה, האצה, החלפה עם בלימה מסוימת, מיד הילוך שלישי, רביעי וזהו.
מכון אחד (ידוע ומוכר) לא התחבר למחשב, טען כי הגיר לפני שיפוץ, אבל לא שווה לעשות כרגע כלום אלא רק לחכות עד שהגיר ימות.
מכון נוסף מוכר לא פחות, התחבר למחשב, לא מצא תקלה, החליט כי צריך להחליף סולונואיד.
מכון שלישי (מומלץ בחום!) התחבר למחשב, לא מצא תקלה, פתח מכסה מנוע, חיפש, חיפש ובסוף מצא שאחד הכבלים המגיעים לבית המצערת, לא מחובר...
חיבר את הכבל ומאז...

הכל בסדר!!!

הרכב עם 165K מייל (בערך 270K ק"מ), פילטר מקורי ושמן צקורי מבית מכשילי תנועה, החלפת שמנים לפי הספר, והכל בסדר!!!

אמרו כבר לפני, ויכוח סרק.

אביגדור

אביגדור,
את המקרה שלך אי אפשר להכניס לסטטיסטיקה מהסיבות הבאות

1. אתה לא מוכר.
2. הגיר שלך תקין.
3. עברת כבר את נקודת ה"מחלה" שנמצאת ב 192K ק"מ
4. הגיר שלך לא מתאים לשטח.

אז עם כל "הצער והכאב" שהגיר שלך עובד, זה לא מסייע כאן ...
פה צריך רק כאלה שיש להם בעיות מופלאות ש"הורגות" את הגיר בעודו צעיר ....
אהה, ובל נשכח שנוסעים בשטח ...

AvigdorAharon
18-11-12, 00:18
1. מי אמר שאני לא מוכר? אם תהייה הצעה רצינית, אני כאן.
2. ברור שהגיר תקין, כמו כל הרכבים שלי, אין קיצורי דרך.
3. אין שום מחלות, אם אתה הולך לרופא בזמן.
4. מהיכן המידע הזה? האם אתה עוקב אחרי ויודע כמה ק"מ כביש וכמה ק"מ שטח אני נוסע?

דבר נוסף, שלך יותר גדול...

שרשור הזוי, אני פורש.

ד"א, רוני מ"גיר רון" בת"א, ליד רחוב סלמה.

לילה טוב

tzagi
18-11-12, 02:30
Unfortunately....
Our Avigdor was never good with Sarcasm...
And nothing changed since.

sos4u
18-11-12, 09:52
1. מי אמר שאני לא מוכר? אם תהייה הצעה רצינית, אני כאן.
2. ברור שהגיר תקין, כמו כל הרכבים שלי, אין קיצורי דרך.
3. אין שום מחלות, אם אתה הולך לרופא בזמן.
4. מהיכן המידע הזה? האם אתה עוקב אחרי ויודע כמה ק"מ כביש וכמה ק"מ שטח אני נוסע?

דבר נוסף, שלך יותר גדול...

שרשור הזוי, אני פורש.

ד"א, רוני מ"גיר רון" בת"א, ליד רחוב סלמה.

לילה טוב

לא נורא, ג'ו הקדים אותי ... [תודה, הגבת טוב ממני ...]
לקלוע מדויק מזה, לא יכול להיות ...

שבוע שקט וללא נפגעים לכוחותנו

tsvikac
23-11-12, 10:38
המסקנות שלי לאחר רפרוף על התגובות והשרשור הן (מבחינה סטטיסטית):
1-אינדיאנים, לא מוכרים אלא אם יש להם בעיות בגיר.

(לכל מי שחושב אז זה לא נאמר בציניות אלא להפך ממקום טוב, בעבר החזקתי יותר מעשור מספר רב של כלים אינדיאנים: WJ, ו- XJ ידני דיזל וגם בנזין, ZJ 4.0L אוטו' ,
3 סופות .
ודווקא מכולם הסופה הידנית נזקקה לשיפוץ גיר. ובאוטומטים מעולם לא היתה לי תקלה.

-->