PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצאתי הפתעות בתיקרה של הדיפנדר....

torchak
10-11-12, 22:43
בימים האחרונים הפסיקה לעבוד לי המנורה של התיקרה בדיפנדר. הערב פירקתי אותה על מנת לתקן (חוט מינוס שהשתחרר) ומצאתי בתוך התיקרה סוללה גדולה עטופה באיזולירבנד ועוד איזה קופסא שחורה בגודל של כ10X10 ס"מ בעובי 4 ס"מ.
מה זה הדברים האלה?

omri_t
10-11-12, 23:16
תחשוב טוב אם לנתק קודם את האדום או את הכחול... כי יש מצב ש........... :)

elro
10-11-12, 23:37
איתוראן וכיו"ב?

torchak
10-11-12, 23:37
לא. לא היה עם זה שעון מתקתק ובלש מיוזע בגופיה מטונפת עם שותף שחור.
אבל אולי זה של הכיסא מפלט?

rantop
11-11-12, 10:46
מה לא ברור... הקופסא השחורה של הדיפנדר...
חבר אותה למחשב ותוכל לראות מי נהג, לאן, כמה, ואיזה מטרות הוא הפציץ בעירק:)

omri_t
11-11-12, 10:52
יש מצב טוב שאחד הבעלים שם מתקן איתור.
זה לא ניראה כמו המוצר או ההתקנה של איתורן.

lizard
11-11-12, 11:28
תבדוק אולי זה מכשיר ציתות. מעניין מי היו הבעלים של הרכב. יש תאריכים כלשהם על המצבר/קופסא?

torchak
11-11-12, 13:16
אני יודע מי היו שני הבעלים הקודמים של הרכב, אבל זה באמת לא אומר לי הרבה.
אני סברתי שזה שאריות של איתורן או משהו כזה. כשיהיה לי קצת יותר זמן אנסה לעקוב אחרי החוטים ולהבין לאן זה מחובר. בכל אופן, במקומות ה"סטנדרטים" שדוחפים דברים ברכב הזה (מאחורי הלוח שעונים) ובמקומות אחרים לא מצאתי שאריות של רכיבים שאני לא מזהה

nirs
11-11-12, 13:20
:-)
הכנה לצאקלקה (שאל באספיר)???

lizard
11-11-12, 13:43
הקטע הוא הבטריה. אולי שאריות של מערכת הזעקה במיקום שלא שגרתי.
תעלומה

איציק - 4X6ZH
11-11-12, 14:27
סוללת גיבוי למערכת ההזעקה ( מתאים לאיתורן צורת התקנה כזאת )
תנתק ותזרוק לכל הרוחות ( היא כבר לא פעילה שנים רבות )
בדרך כלל היא גורמת לזליגת מתח מהמצבר הראשי של הרכב .

איציק

torchak
11-11-12, 15:23
אני אהיה חייב לעקוב אחרי החוטים כדי לראות אם יש לזה שאריות במקומות אחרים. איך אני שונא את השיטות התקנה האלה....
מה שכן, עכשיו אני מבין למה האוטו לא סוחב, איזה משקל יש לחרא הזה. שלא לדבר על יציבות בסיבובים ושפ"צים.....

איש הצפון
11-11-12, 22:52
בהנחה שאכן, מדובר בסוללת גיבוי של איתורן או אחת ממתחרותיה, הרי שיש לנו כאן את תמצית הציניות הישראלית:

חברות הביטוח הישראליות עושות כל שביכולתן להגן על רכושו של הלקוח שלהן.
כלומר על חשבון הלקוח, מתקינה חברת הביטוח אמצעים שכל יעודם - מזעור הסיכון שבגניבת הרכב.

ולא. לא טובת הלקוח לנגד עיניהן כשהן מעמיסות על מערכת החשמל של הרכב חיווט מיותר, צרכני אנרגיה משגעי מחשבים וסוללות גיבוי גדולות וכבדות. לנגד עיניהן עומד רק דבר אחד: הקטנת הסיכון שיצטרכו לשלם כסף למבוטח שרכבו נגנב.

אבל:
המחיר שמשלם הלקוח עבור התוספות הללו הוא לא רק בכספו או בכך שעליו לנהוג ברכב שעבר התעללות שכוללת:
פרוק מיותר של הדש בורד, שינויים בחיווט ופרימת צמות, עיוותים בחלקו האחורי של לוח המחוונים, הפרעה לכריות האוויר, הכבדה על מחשב הרכב, העמסת צרכנים על המצבר ועוד.

המחיר שמשלם הלקוח יקר וכבד מכל אלו.

הלקוח ששילם את מיטב כספו לחברת הביטוח ולחברת איתורן (או אחת המקבילות שלה), מקטין אמנם את הסיכונים של חברת הביטוח. אבל הוא עושה זאת במחיר סיכון חייו שלו וחיי נוסעי רכבו.

למה?

כי מישהו ציני במיוחד, התקין לו בתקרת הרכב (או בכל מקום אחר), "משקולת" אימתנית (סוללה לא מקובעת כראוי) וציוד נוסף שבזמן תאונה, עלולים להיתלש ו"לרוץ" בין נוסעי הרכב תוך שהם מפצחים בקלילות את גולגלותיהם.

torchak
12-11-12, 00:11
והדבר הכי מצחיק (או עצוב, תלוי איך מסתכלים על זה) שהדברים האלה ממש, אבל ממש לא עושים את העבודה.
הדבר היחידי שנשאר לי מההיילקס שלי, זה ה"מוח" של האיתורן. אני בטוח שהוא היה מוחבא טוב כמו כל ההתקנות האחרות שלהם.
מזל שהתעוררתי מספיק מוקדם כדי לספר לחבר'ה באיתורן שהרכב נגנב. כמובן שכבר לא היה להם שום דבר לעשות עם זה - כצפוי (וגם לי לא).

GodsFather
12-11-12, 10:03
דברים כאלה יש להם מטרה אחת בלבד - שיהיה על מה לדבר כשיושבים מסביב למדורה בסופו של טיול ומחכים לבשר שירד מהמנגל ולתפודים שיצאו מהאש.

אז הנה לנו עוד סיפור

gp1
14-11-12, 08:10
כולם השמיצו את כולם וקצת בצדק.
אבל...... מישהו שאל על העבר של הרכב הזה ?
מה השנתון ? כמה ידיים לפניך ? מי הבעלים הראשון ? מדינת ישראל או פרטי--- זה כתוב ברשיון -- שתי הספרות האחרונות בלוחית רשוי 08 - 17 = פרטי 15 - וכל דבר אחר = משטרה או מג"ב.
אולי זה נשאר ממשהו משטרתי ?

torchak
14-11-12, 14:29
כולם השמיצו את כולם וקצת בצדק.
אבל...... מישהו שאל על העבר של הרכב הזה ?
מה השנתון ? כמה ידיים לפניך ? מי הבעלים הראשון ? מדינת ישראל או פרטי--- זה כתוב ברשיון -- שתי הספרות האחרונות בלוחית רשוי 08 - 17 = פרטי 15 - וכל דבר אחר = משטרה או מג"ב.
אולי זה נשאר ממשהו משטרתי ?

רכב פרטי.
לפני היו שלוש ידיים. שניים מתוכם אני "מכיר" ויודע במה הם עסקו - שום דבר שעל פניו מצריך מכשירים לא ידועים.

rikmik
16-11-12, 14:22
או קיי,,
אני חייב להודות... c4 ניסיתי..מה אני יעשה??

טוב נו, נימצא דרך אחרת אתך.....
דברנו על זה,,נמצא זמן,,נעקוב אחרי החוטים!!
ננתק!!

-->