PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה נמצא חיישן חמצן בסופה

S.V.
17-11-12, 12:07
אני רוצה להתקין חיישן חמצן בסופה משנתון ישן.
באיזו נקודה על הסעפות פליטה/אגזוז עדיף לתקוע אותו כדי שיקבל קריאת נתונים אופטימלית?
מה המיקום המקורי של החיישן הזה?

six 4 life
17-11-12, 13:16
בצינור האגזוז, כ10-20 ס"מ מהחיבור שלו אל סעפת הפליטה.

snirjeepdreamer
17-11-12, 19:35
מניסיון שלי עם סופה 93 , התקנתי חיישן חמצן בהתקנה איכותית ובמיקום המדוייק
ולא הייתה כל השפעה על נתוני המנוע : סחיבה \ עבודה עגולה יותר של המנוע \ צריכת דלק \ טמ"פ עבודה וכיוצ"ב.

המלצתי, אם הרכב שלך מטופל בצורה איכותית ואין לך בעיות חשמל, הוספת החיישן לא תשנה דבר. חבל על הכסף.

בהצלחה

S.V.
17-11-12, 21:36
אני הולך להתקין מערכת גז. זה מחייב המצאות חיישן חמצן וממיר קטליטי.

omri_t
17-11-12, 22:01
SV, לא הסברת את זה בהתחלה.
מאיזה שנה הסופה שלך?

ממיר וחיישן חמצן הם מקור לצרות, אני די בטוח שתוכל להסתדר גם בלי שני אלו עם מערכת גז...

כמו ששניר כתב, גם אני רכשתי את כל הציוד לטובת הרכבת חיישן, ושמעתי דברים כמו ששניר כתב ולכן עצרתי את ההתקנה.

ואם כבר מערכת גז, מצע לך ללמוד היטב את הנושא ולגשת לבעל מקצוע שמכיר היטב את הסופות- אחרת תהרוג את הסופה (ואת השפיות של עצמך)....

S.V.
18-11-12, 11:46
שמעתי על לא מעט צרות ותסבוכים עם המערכות האלה, השגתי את אחת המערכות המוצלחות בשוק הישראלי (Lovato) ואלך למתקין שמבין עניין (לפחות עושה רושם ככזה).
הסופה שנת 92
הממיר והחיישן מורכבים לצורך רישום המערכת ברשיונות. אחרי התקינה הממיר יורד לטובת צינור 2.25" חלול. סתם חבל שיסתום לה את מעבר גזי הפליטה.

אבל מה יכולה להיות הבעיה עם חיישן חמצן, ועוד מקורי?

מוני אורבך
18-11-12, 11:55
בשנת 92 לא הותקן חישני חמצן בסופה.
גם לא היה מקום להם פיסית.
וגם לא היה להם חיבורים למחשב.
ניתן לעשות את השינוי (אני חושב שהמחשב עצמו כן ערוך לחישן חמצן, אבל הצמה לא)
אבל זה אומר שינויים בצמה.
לא סיפור גדול, אבל צריך להבין מה עושים.
אם אתה רוצה חישן רק למראית עין, זה כבר סיפור אחר...

snirjeepdreamer
22-11-12, 23:51
כמו שמוני כתב, חיישן לצורך נראות אפשר לשים לך שם "אחלה הצגה" אבל אם אין סיבה אל תיכנס לזה
במיוחד לא בצמה של סופה שנת 92 שהיא שונה מהצמות בשנתונים המתקדמים. במבנה ובמספר קונקטורים.

omri_t
23-11-12, 07:10
אצלי שנת 93 ויש קונקטור (ועליו גישור מקורי) של החיישן חמצן (הכנה שלא מומשה) לא יודע מה קורה ב 92 אבל אולי זה קיים גם שם.
יושב ליד המצערת. מרובע ועליו פקק עם גישור.

snirjeepdreamer
25-11-12, 00:52
עמרי, צמה של 92 ועד 95 היא צמה עם קונקטורים קצת שונים ( 3-4 קונקטורים שונים כגון חיבור חיישן קרנק ועוד כמה)
אך בעיקר ניתן להבחין בזה שהצמה רציפה ומגיעה עם בית הפיוזים.
לעומת זאת צמה משנתון מתקדם בנוי מצמת מנוע ובה 2 קונקטורים אפורים, באמצע, וב- 2/3 אורך ולשניהם מתחברים
שני קונקטורים שיוצאים מבית הפיוזים והוא מגיע כיחידה נפרדת.

בהרבה מאוד מהסופות משנתון 93 הוחלפו הצמות לשנתונים מתקדמים. כך אצלך אני מאמין וגם אצלי

-->