PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות סטרטר?? TDI300

Richard
23-11-12, 10:15
שלום לכולם..

דיפנדר TDI300 מתקשה בהנעה.. החלפתי מצתי חימום, המצבר תקין, האלטרנטור נותן טעינה טובה.. חיבור ישר של כבלים מרכב אחר עדיין הרכב נותן 3-4 סטרטרים ארוכים עד שמועיל בטובו להניע.. כרגע אני מכוון לסטרטר.. הוא לא מטקטק ולא נתקע אבל יש לי הרגשה שהוא קצת חלש.. הבעיה שהרכב עומד יחסית הרבה בתקופה האחרונה והסטרטרים הארוכים גמורים לי את המצבר...

איזה עוד אופציות יש לבדוק? סטרטרים משופצים עולים 1000-1200 שקל (קצת הזוי).. האם יש קיטים בEBAY לשיפוץ סטרטרים DTI300? כרגע לא ממש מצאתי.. בכלל אני חושב לקנות סטרטר חדש בEBY ושלום על ישראל.. מה הסיכוי שיעקבו לי את המשלוח במכס במידה ואני מזמין?(עולה בסביבות 500 שקל)

תודה

אמיר ב.א
23-11-12, 10:37
לדעתי הסטרטר שלך בסדר.

"הרכב עומד הרבה" - זה הבעיה ...

המצבר לאט לאט מתרוקן , והתסמין הראשון שצריך סטרטר מאוד ארוך בשביל להתניע כאשר המצבר אפילו קצת חלש.

אתה צריך אחד מהשניים - או לסוע יותר עם הרכב - לפחות כמה פעמים בשבוע כדי להטעין את המצבר , או לארגן אמצעי לטעינת המצבר - מטען וכו'

אמיר.

Richard
23-11-12, 10:49
נסעתי עם הרכב בשבוע האחרון לעבודה.. רבע שעה כול כיוון וזה לא מספיק.. האם מצבר תקין לא יכול להחזיק שבוע או כמה ימים? למה גם כשאני מחבר בבוקר כבלים מרכב אחר עדיין הרכב לא מניע חלק ונדרשים 3-4 סטרטרים ארוכים.. משהו עדיין לא נראה לי תקין

חשוב לי לציין שהרכב חם הוא מניע בקלות

shmulikbg
23-11-12, 11:30
אם סיבובי הסטרטר מהירים כשאתה מחבר כבלים, כנראה שלא הוא הבעייה.
תנסה לבדוק אם אין לך חדירת אויר למערכת דלק בעמידה ממושכת.

אמיר ב.א
23-11-12, 11:32
תבדוק האם החיבורים למצבר מהודקים כמו שצריך ,
והאם יש טעינה כמו שצריך (תבדוק מה המתח על המצבר כאשר הרכב כבוי, כאשר הרכב עובד , וכאשר הרכב עובד , כל הצרכנים דולקים , והמנוע ב2000 סל"ד)

חוץ מזה - בחורף כשקר הביצועים של המצבר פחות טובים , ולפעמים המצבר צריך יותר מאשר נסיעה פעם בשבוע.

בנוסף תבדוק שלא ניכנס לך אוויר לאיזור שבין המשאבת הזרקה לפילטר סולר ,אחרי שאתה מכבה את הרכב - זה גם יכול לגרום למשהו דומה למה שאתה מתאר.

Richard
23-11-12, 13:38
חיבורים מהודקים.. במצבר יש מים ובדיקת טעינה כשהרכב עובד תקינה.. הבעיות התחילו לפני החורף.
רק הסטרטרים הראשונים אחרי שהרכב עמד בלילה קשים.. גם שסוף סוף הרכב מניע ואני ישר מכבה הרכב מניע שוב בקלות.
סופ"ש הקודם עשיתי טיול שאמור להספיק לטעינה של המצבר.. יומיים אחרי שוב חזרו הבעיות עם הסטרטרים והמצבר פרק

איך אני בודק אם נכנס לי אוויר?

shmulikbg
23-11-12, 14:11
אם יש לך משאבת עזר שניתן לפמפם איתה, פמפם לפני התנעה.
במידה ולא, ספק למשאבת הההזרקה סולר ישירות, עם מיכל עליון,
ולאחר שמנוע עובד, כבה אותו במצב הזה.
במצב הזה אתה גם מניע לאחר שהוא עמד זמן מה.
אם יניע בקלות, יש לך משיכת אויר איפשהו בדרך.
בהצלחה.

rantop
23-11-12, 15:41
אצלי יש התנעה קשה בעיקר בבקרים אחרי לילות קרים... ההשפעות של החורף...

Richard
23-11-12, 20:13
גנז אין קשר יש פה בעיה אחרת

rantop
23-11-12, 20:24
קטלב לא לצעוק. תגיע מחר לטייל והכל יעבור:)

Richard
23-11-12, 20:30
ששש שלא נספר פה בפורום שאתה מחפש צ'ירוקי..:)

שחף110
28-11-12, 13:08
תפתח את הפילטר סולר ותראה אם הוא מלא.
נתקדם משם.

Richard
28-11-12, 20:30
טוב חברים עדכון קצר...

החלפתי מצבר שכבר היה חלש ופורק יחסית מהר... נתתי כמה פמפומים במשאבת עזר כמו ששמוליק רשם ואכן הרכב מניע כמו שד במכה הראשונה.
כנראה שיש כניסת אוויר בצנרת וזה יבדק לעומק שיהיה לי קצת זמן פנוי.. לא ידעתי שקיימת משאבה כזאת ותמיד כיף ללמוד משהו חדש.

תודה לכולם!

-->