PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שווה CJ8 שנת 89 קצר יפה אך ללא שום שיפורים...

liorh
29-03-05, 18:47
כמה שווה CJ8 שנת 89 קצר - מרכב עם מעט חלודות מתחת הדלתות חוץ מזה הוא די יפה,
ג'נטים וצמיגים חדשים, כיסוי בסטופ חדש, הגבהה קלה ע"י ערגול העלים,
פרט לכך הוא תקין מכנית וסטנדרטי לחלוטין (ללא נעילות, ללא מזגן...)
יש לו חזית רנגלר, שזה פחות יפה לדעתי, אם יירכש אז החזית תחזור להיות מקורית ויפה...
בעל הרכב רוצה 27000 ש"ח שזה נראה לי מוגזם עבור רכב די סטנדרטי אפילו שהוא במצב טוב.
תודה מראש...

נמרוד
29-03-05, 19:58
כמה שווה CJ8 שנת 89 קצר - מרכב עם מעט חלודות מתחת הדלתות חוץ מזה הוא די יפה,
ג'נטים וצמיגים חדשים, כיסוי בסטופ חדש, הגבהה קלה ע"י ערגול העלים,
פרט לכך הוא תקין מכנית וסטנדרטי לחלוטין (ללא נעילות, ללא מזגן...)
יש לו חזית רנגלר, שזה פחות יפה לדעתי, אם יירכש אז החזית תחזור להיות מקורית ויפה...
בעל הרכב רוצה 27000 ש"ח שזה נראה לי מוגזם עבור רכב די סטנדרטי אפילו שהוא במצב טוב.
תודה מראש...

אני אישית מסכים איתך, אם כי זכותו של הבעלים לדרוש ולעמוד על המחיר - אין מחירון לג'יפים. אני יכול לספק לך נתון - אני קניתי את הג'יפ שלי, 89 קצר כמו שאתה מתאר, משופר מאד (שתי נעילות, קפיצים ארוכים מאד ועוד) ובמצב טוב מאד, לפני 5 שנים, ב28 אלף שקלים. ג'יפ לא משופר, אבל במצב יוצא דופן לטובה, להערכתי שווה 18-20. ג'יפ במצב טוב רגיל - 14-16. ההערכה שלי מבוססת גם על מחירי עסקאות שונות ששמעתי עליהן במהלך השנים האחרונות.

ניר ל
29-03-05, 22:31

בעל הרכב הוא כנראה היחיד שמסוגל להעריך את מצבו בצורה הקרובה ביותר למציאות, ברוב המקרים אפילו הוא לא יודע מה יש לו ביד. זה שהכל נראה תקין זה יפה, אלא שמבחוץ ניתן להתרשם בעיקר ממצב המרכב והשלדה, להעריך בקירוב את מצב המנוע ולוודא ששאר המכלולים לא הרוסים לגמרי, זה לא מבטיח לך שאין איזה באג שישגע אותך אח"כ או איזה מכלול שיתפרק לך אחרי 200 ק"מ.
אני מניח שאם המחיר נראה לך מוגזם אתה תמשיך לחפש, אני מציע לך לנסות להתקרב ככל האפשר למטרה הסופית שאתה רוצה להגיע אליה. כלומר - אם אתה רוצה לשתול ברכב גיר אוטו', מנוע וי-8, סרנים של אביר, אז המצב המכאני לא ממש חשוב כי הכל ממילא הולך לפח, אבל אם מצאת ג'יפ מאוזן ומוכן שעונה פחות או יותר על הדרישות הסופיות שלך, שווה לשלם על זה כסף.

נמרוד כתב :

אני יכול לספק לך נתון - אני קניתי את הג'יפ שלי, 89 קצר כמו שאתה מתאר, משופר מאד (שתי נעילות, קפיצים ארוכים מאד ועוד) ובמצב טוב מאד, לפני 5 שנים, ב28 אלף שקלים.

לדעתי זה לא רלוונטי, לפני 12 שנה קניתי סמוראי 84 תקין ב 10,000 ש"ח, גם היום הם נסחרים באותו מחיר. חברים מהאתר מכרו ג'יפים מעולים במחירים מגוכחים כי באותו זמן לא היה ביקוש/ היו לחוצים על כסף. מצד שני כשאני מחפש מציאות הן נעלמות באופן מפתיע מהשוק.

אני באופן אישי חושב שמצב מכאני חשוב לעיתים הרבה יותר משיפורים, שיפורים זה עניין של העדפה - אני לא הייתי נוגע ברכב עם "שיפורי" מנוע, אחר היה משלם עליהם כסף, מחירי תוספות כגון נעילות ומתלים הם בעלי שווי ידוע מראש לעומת זאת בעיה "שולית" בסטרטר עלולה בקלות לגרום לך לצאת בנזק כספי גבוה כתוצאה מהחלפת סטרטר, החלפת זר שיניים ופחית תאום מנוע.

ניר ל
29-03-05, 23:12
אגב, אם אתה מחפש השוואות רלוונטיות-
את הג'יפ שלי אני מעריך בשווי של 35,000 ש"ח, מבחינת מצב מכאני אני לא נתקלתי בשום ג'יפ שמתקרב אליו ולו משום שהגיל הממוצע של החלקים שלו הוא שנתיים/15,000 ק"מ ואני זה שמטפל בו. יש עליו גם ברזנט יפה וחדש יחסית (עניין של 3000 ש"ח), צמיגי 33" MTR חדשים (4000 ש"ח בהנחה שהיית מצליח להשיג), קיט קפיצים ובולמים (בערך 5000 ש"ח) נעילות דיפ' (3000 ש"ח בחול), כננת (2500 למשומשת). כלומר יש כאן תוספות בעלות של 15000 ש"ח יותר מבג'יפ שציינת. התקנות עולות כסף (אלא אם אתה מתקין לבד) ורישוי עולה כסף.
יש הבדל של 4 שנים (שלי 85) המשמעות היא 4 טסטים נוספים בארבע השנים הבאות, מבחינת כסף זה אומר תשלום של 150-250 למכונאי שיקח אותו לטסט במקומך ויחסוך לך את ההמתנה בתור (כפול 4) זה יוצא גג 2000 ש"ח נוספים בארבע שנים למקרה שגם נאלצת להחליף איזה תפוח או מספר רישוי על הדרך + אישור תקינות.
למה אני מספר לך את הסיפור הזה ?
כי אם תמצא ג'יפ במצב מכאני דומה לשלי ללא שיפורים (ואין לך שום סיכוי) תוכל להשקיע 15-20K נוספים ולקבל ג'יפ דומה, אם הוא היה נטול שיפורים לחלוטין הייתי מעריך אותו בשווי של עד 20K (יצא לי כמו לנמרוד רק יותר ארוך) ולכן גם אני מסכים שהמחיר כנראה מוגזם, אבל מי יודע...

UNIX
30-03-05, 09:47

בעל הרכב הוא כנראה היחיד שמסוגל להעריך את מצבו בצורה הקרובה ביותר
.

liorh
02-04-05, 12:45
תודה רבה לכל המגיבים, זה פחות או יותר מה שחשבתי...

-->