PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש דלת מטען\דלת אחורית לסופה, נפתחת לצד.

יצחק מ
25-11-12, 19:07
מחפש דלת מטען\דלת אחורית לסופה, זוהי למעשה הדלת האחורית של סופה פתוחה, כזאת שנפתחת לצד.
אם למישהוא יש אשמח לקבל הודעה פרטית.

תודה מראש!
יצחק

יצחק מ
27-11-12, 12:33
טוב,
היום למדתי שלסופה מעולם לא הייתה (כנראה) דלת שנפתחת לצד, רק למטה.
אז אני מעדכן את ההודעה שלי שיהיה יותר ברור:

מחפש דלת אחורית\דלת מטען. חצי דלת למעשה, קנט ישר, מתאימה לסופה פתוחה. מי שיש לו כזו דלת למכירה,מסירה,החלפה אשמח לקבל הודעה בפרטי.

כל טוב
יצחק

דרור ברלי
27-11-12, 12:41
טעות.
דלת אחורית של סופה, לפחות עם בודי "אמריקאי"/"מצרי" (דופן גבוהה, קנט אלכסוני) תמיד נפתחת הצידה. דלתות שנפתחות כלפי מטה היו רק ב-CJ ואולי בסופות עם בודי "ישראלי" (שהוא בעצם בודי של CJ, דלת צרה יותר, דופן נמוכה, קנט עם מדרגה).

אם אתה לא משיג דלת מקורית שנפתחת הצידה, תבנה אחת לבד או אצל מסגר. חשוב מאוד להשיג צירים מסיביים (הצירים המקוריים בסופות פתוחות לא מסיביים מספיק, ועם השנים - בוודאי אם הגלגל הרזרבי הכבד תלוי על הדלת - מפתחים חופש שמתבטא בקרקושים, בלאי למנעול ובקושי בטריקת הדלת) .
חשוב גם להתקין בצורה חזקה ויציבה על הדופן. כולל משטחים מפזרי לחץ מהצד השני.

מקומות/מגרשי פירוק שמתעסקים בג'יפים וכדאי לברר אם יש להם - רועי וגיא ביהוד, חמיס ברחבת משרד הרישוי בחולון.
אם הבודי שלך אמריקאי/מצרי, תנסה גם דרך EBAY - מה שאתה מחפש זו דלת אחורית של CJ7 או רנגלר YJ. כולל הצירים.

יצחק מ
27-11-12, 13:19
הי דרור,
כמו תמיד תודה רבה על העזרה.
לפי התיאור הדי מדוייק שלך אני "חושד" שהבודי שלי הוא של סיקס\CJ. ישראלי.

כרגע יש לי דלת לא מקורית שנפתחת כלפי מטה. ושאלת השאלות שלי היא:

1. האם כדאי לי להסב אותה\ליצור חדשה לפתיחה צדדית כולל כל החיזוקים וצירים מחוזקים ולהלביש עליה את המתקן לגלגל רזרבי.

או

2. להסב אותה לפתיחה צדדית ולהוסיף מתקן נפרד חיצוני לגלגל רזרבי - אך שיפתח בתאום עם דלת הצד. פתיחה אחת\ידית אחת תפתח את הדלת והמתקן לרזרבי בו זמנית.

אשמח לשמוע מנסיונך,
יצחק

דרור ברלי
27-11-12, 14:30
אפשרות 2 היא המועדפת בעיני. היא גם היקרה יותר כמובן...
אל תסבך עניינים - מתקן נפרד לגלגל (חזק ומקצועי, מותקן על הפגוש האחורי עם קונוס מתגרז, ידית פתיחה קפיצית חזקה - כל זה עולה כסף אבל שווה) ודלת שנפתחת הצידה (לאותו כיוון כמובן) בנפרד. במקרה הזה - הדלת נשארת קלה ואין עליה עומס.

אם אתה רוצה לחסוך - אפשרות 1 גם טובה. רק אל תשכח שגלגל רזרבי שוקל המון. בייחוד 33... צריך להשקיע בצירים חזקים ובהתקנה נכונה.

יצחק מ
27-11-12, 14:42
אגב,
גלגל 31 ולא כפי שכתבתי לך בזמנו, ושוב תודה רבה על המחשבה הבהירה!

יצחק מ
07-12-12, 08:19
בכדי לסגור את הנושא, ולהודות לכל מי שייעץ, ככה זה נראה עכשיו.

1. ראיתי המון דלתות והגעתי למסקנה שזה ממש סתם פח שאני לא מעמיס עליו כלום. זה פשוט מועד לפורענות.
2. בעצת רבים לא עשינו סלט והשארנו את המנגנון לגלגל כפי שהוא, מנגנון לגלגל בלבד וללא חיבורים מיותרים ותלות בדלת, וללא כל מתקון נוסף.
3. ציר קוני מתגרז איכותי , ונעילת וו עגלה סטנדרטית היוו אביזרים משלימים.
4. ריתוכים של המתקון ישירות לפגוש הקיים

אני מרוצה למדי מהתוצאה (תמיד יש מקום לשיפור) אבל התוצאה סבירה ועושה את העבודה, פונקציונאלי מאד. רק נראה לי שחסר לי בולם\גובל כלשהוא לסוף המהלך של הפתיחה.

תודה לאמיר על החלפים העצות והליווי והתמיכה הנפשית ובכלל, תודה רבה לדרור הסבלן ובעל המחשבה החדה על העצות המחכימות, תודה לרפי וארנון על התכנון והפיקוח, ותודה רבה ליוסף הצדיק על ביצוע חסר פשרות, איזה ידיים...

668996689766898

-->