PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין דיזל ובנזין

Amirst1
08-12-12, 02:17
אני רוצה טראנו :)
הסיפור שלי מתחיל ב1995 כאשר אבא שלי קנה את הטראנו הראשונה שלנו מהניילון , ארוכה, בנזין, הייתי ילד בין 13 , חרשנו את הארץ מכל כיוון, לאחר כמה שנים מכרנו אותה , החלפנו כמה רכבים ובשנת 2000 קנינו שוב טראנו, הפעם שנת 98 טורבו דיזל, אז אני כבר בין 17 לאחר הוצאת רישיון, ישמחתי יצא לי לנהוג ברכב ומאוד נהנתי גם בשטח (היא כבר הייתה משופרת) וגם בכביש, בשביל הטראנו זה חלק מהמשפחה :)
כיום אני עומד לחגוג 30 :) והחלטתי לפנק את עצמי , איך לא? בטראנו :) , אני מחפש קצרה, על הכוונת שנת 2004 דיזל 3.0ל' או בנזין 2001 2.4ל',
אני זוכר שהדיזל היה חזק, אני לא מכיר את הבנזין כנהג.
דרך אגב בזמנו (שנת 2000) מחיר הסולר היה בריצפה וזה היה גם שיקול, היום זה לא ככה, זה גם שיקול?
ולמה כולם ממליצים לי על טרופר??
אשמח עצות והמלצות, הרכב ישמש כרכב שני לנסיעות קצרות לעבודה וטיולים.
תודה

רמי גלבוע
08-12-12, 04:43
טראנו הוא אחד הגיפים היחידים, בהם מנוע הבנזין הרבה יותר חלש מגרסת הדיזל. מנוע הבנזין 2.4 הוא יחידה עצלנית עם 100 כ"ס ומעט מאוד מומנט. אני מניח שהוא גם מאוד צמא. ה-3.0 דיזל בשרני וחזק מאוד, לא זוכר את ההספק אבל כבר ה-2.7 הוציא 125 כ"ס והרבה מאוד מומנט. ה-2.7 קצר היה מאוד מהיר וחזק, בוודאי כידני.

אין לי מושג לגבי אמינות, בגיל 8 שנים.
מה המחירים של טראנו'אים ביחס לטרופר? טרופר יותר נוח ומרווח, אני משער שאתה נמצא באחד השנתונים בהם הטרופר דיזל לוקה באמינות, תמצא באתר עשרות שרשורים על נושא זה. הוא מאוד זול לקנייה, מכל מקום.

jase
08-12-12, 09:18
אני חושב ההפך מידידי פה בתגובה מעליי...
זה פשוט עניין של אופי אני חושב.. דיזל פשוט לא מגיב מהר מידי בשבילי.. אני תמיד כמעט בכל רכב נוטה לבנזין אם יש אפשרות
יש לי כרגע טרנו בנזין 98 קצר 2400... הוא מאוד חזק, מהיר בכביש, ונוח בשטח.. בכלל קצת שיפורים ואתה עם מפלצת רצינית..
הבנזין אכן שותה קצת יותר 1:8.5 אצלי .. אבל לדעתי ההבדל הוא לא משמעותי בטח כשהנסיעות לעבודה הן קצרות ובעיקר טיולים.. כמובן שזה תלוי נהג.. ואופי נסיעה
בכל מקרה.. אני אישית ממליץ בחום על בנזין

Amirst1
08-12-12, 10:42
אם כבר מדברים על שיפורים , לדיזל 3.0 יש 155כ״ס לעומת 124כ׳ס בבנזין, בגלל שלדיזל יש טורבו ניתן לשפר גם את המנוע ע״י הוספת צ׳יפ ניהול שיקפיץ את ההספק ל 190כ׳ס, בנוסף הדיזל מגיע גם באוטומט , אני יודע שהרב מעדיפים לשפר חיצוני אבל אני מגיע חושב שאפשר גם שיפור פנימי במנוע.
האם עלויות הביטוח פחות או יותר זהות?

רמי גלבוע
08-12-12, 19:24
אוווופס, אכן, הבנזין מייצר 124 כ"ס. זה עדיין מנוע חלש, עם מעט מומנט בטורים גבוהים בלבד. הייתי הולך על הדיזל, גם ה-2.7 ידני מצויין. אין מה להשקיע במנוע, כי אתה לא הולך לעשות מזה רכב מירוצים. טפל במתלים (האחוריים נוקשים מאוד, הקדמיים רכים מדי), אולי צמיגים או נעילה אחורית, ואתה מסודר לכל טיול נינוח.

מה פערי המחירים בין טראנו / טרופר / פג'רו?

Amirst1
08-12-12, 19:56
כרגע בתקציב שלי לטראנו קצר 2004 3.0ל', לאחי היה טרופר 3.5 בנזין וששאלתי אותו על טרופרים הוא אמר לי במילה אחת "מחלה", הוא אמר לי ליבדוק בפורום טכני של איסוזו ולראות שהוא מוצף בעיות... הפאג'רו יקר מאוד עבורי. כנראה שאני סגור על הטראנו :) (אני מאוהב)
זכור לי שבדיונות ל2.7 ל' היה יותר קשה מלמקבילים שלו, בתכלס הוא החלש בחבורה, אני מקווה שה3.0 מפצה על הכוח שהיה חסר ב2.7ל'.
לאחר קניית הרכב יש מסלול שיפורים כבר מוכן מראש, קודם כל מיגון מתחתון, אחרי זה נעילה אחורית ARB , אחרי עשור שלא נהגתי ברכב שטח אני צריך להתרגל לזה שוב, לאט לאט..
לגבי החזקת הרכב: כמה זה ביטוח (בערך)? , יש עוד דברים שאני צריך לדעת? לא מצאתי איזה איזכור למחלות בניסן, לגבי קילומטרז, יש רכבים מעל 200K, כמה צריך לפחד מהם? אני מנסה לדוג איזה רכב סביב 150Kקמ', שווה להמתין או להתפשר על קמ' גבוה?

אלדר
08-12-12, 20:24
נתחיל בזה שהטראנו הוא הכי פחות מפנק מכל החבורת suv.
מנסיון שלי עם הבנזין המנוע הוא החלק האמין ברכב החולשה שלו (גם בדיזל)היא הפרונט החלש.
המלצה שלי לך לראות את שני הרכבים, תנהג על שנהם תראה למי המם אתה יותר מתחבר וכמובן איזה יותר שמור.

nirs
09-12-12, 14:11
אני חושב ההפך מידידי פה בתגובה מעליי...
זה פשוט עניין של אופי אני חושב.. דיזל פשוט לא מגיב מהר מידי בשבילי.. אני תמיד כמעט בכל רכב נוטה לבנזין אם יש אפשרות
יש לי כרגע טרנו בנזין 98 קצר 2400... הוא מאוד חזק, מהיר בכביש, ונוח בשטח.. בכלל קצת שיפורים ואתה עם מפלצת רצינית..
הבנזין אכן שותה קצת יותר 1:8.5 אצלי .. אבל לדעתי ההבדל הוא לא משמעותי בטח כשהנסיעות לעבודה הן קצרות ובעיקר טיולים.. כמובן שזה תלוי נהג.. ואופי נסיעה
בכל מקרה.. אני אישית ממליץ בחום על בנזין

נראה לי שקצת התבלבלת, אתה בטוח שאתה נוסע בטראנו בנזין ??
מניסיוני, אחד מרכבי השטח בנזין החלשים שיש. כל ניסיונותי לשפר את הכוח/הספק לא צלחו.
לסיכום ה- 3L עדיף עליו בכל פרמטר.

Amirst1
09-12-12, 18:07
תודה רבה על העזרה :)
הכנסתי את יד2 כדף הבית ואני ממתין נסגרתי על 3.0 4\2003 , כמובן שאחזור עם תמונות :)

רמי גלבוע
09-12-12, 23:34
אין לי שום הסתייגות מה-3.0 ליטר, אבל רוצה לציין שה-2.7 ליטר ידני במרכב קצר, חזק ונמרץ ביותר, כולל כל דיונה שתעלה על דעתך. האינטואיציה שלי אומרת שהוא נותן יותר מה-3.0 אוטומטי, אבל זו רק תחושת בטן. בזמן נסיעת המבחן, שים לב למתלים, מבחינתי זוהי נקודת התורפה של הטראנו לדורותיהם.

Amirst1
09-12-12, 23:42
איך אני יכול לבדוק את המתלים בנסיעת מבחן שסביר להניח שתתבצע באזור עירוני?

נפתלי בלאו
11-12-12, 06:42
אמיר, היסטוריה מוטורית נחמדה... :)

הגדרת הטראנו כספרטני שבחבורה - בהחלט נכונה.
כבר מעל לעשור שאני עם דגמי טראנו (2.7 אוט' ארוך 02, 3.0 אוט' ארוך 05, 2.4 ידני קצר 95). הראשון והשני היו חדשים ומקוריים ונעלו צמיגי 50/50, הנוכחי משמש כרכב טיולים.

מנוע הבנזין לא סתם חלש, הוא חלשלוש, אבל שימוש מושכל בהילוכים תוך שמירה על התנהלות ברצועת 2500-3000 סל"ד ואפשר להפיק ממנו את המרב. צריכת הדלק בעיר בסביבות 1:6.5 ובחוץ 1:9 (תודה רבה לסט חוטי ההצתה העבים שהחזירו את עלותם בתדלוקים). נעילה אחורית (בולסטר) וצמיגי שטח מלא, רביעיית בולמים וצמד קפיצים אחוריים של אולדמן מטפלים היטב בנקודת התורפה (שצוינה ע"י קודמיי, בדגש על רכב ישן), תורמים להגבהה ומאפשרים פתיחת מתלה אחורי (כמעט כמו בטרופר מקורי) וביטול הצורך בהפעלת נעילה בלא מעט הצלבות שעצרו את הרכב בהתחלה. במשפט אחד? כיף בשטח! ראשון Low "אוכל" הכל. דיונות או בוץ? שני, שלישי (אפילו רביעי), אבל Low. מנוע חלש, אמרנו?

מנוע ה-3.0 שנלקח מהפטרול (154 כ"ס ו-35 קג"מ באוט', 31 קג"מ בידני) הוא תענוג צרוף. שידוכו לטראנו (1.9 טון ארוך ופחות מ-1.8 טון קצר) יוצר רכב עם נתון הספק סגולי מעולה וכנראה ללא מתחרים בסגמנט. צלילו, לטעמי, ערב לאוזן והוא הדבר הקרוב ביותר למג"ח או שוט בסרק. תצרוכת הדלק מחוץ לעיר נשמעת אולי דמיונית, אך עמדה אצלי על 1:12 במהירות חוקית...
3 קצר צריך להיות טיל בליסטי. חבל שאין ידני (למיטב ידיעתי). ברוב טיולי השטח, גם היותר קשים, יחסית, עברתי בקלות ב- High במקומות בהם שילבתי Low במנוע ה-2.7. למודל 04 שאתה מחפש חישוקי "16 שמצמצמים את מבחר צמיגי השטח המלא לעומת חישוקי "15 בשנתוני ה-90 (מודלי 05-6 בעייתיים עוד יותר בסעיף זה, עם חישוקי "17 המקוריים).

בנושא האמינות, יתרון מובנה למנוע הבנזין נטול משאבת ההזרקה, מזרקים וטורבו יקרים (מאוד) לתיקון/החלפה בגין תחזוקה לקויה, אבל רכבים אלו נדירים בשנתונים בהם הסולר נמכר כאן כמים. יחד עם זאת, רכב עם היסטוריית טיפולים מוכחת, יכול להיות בהחלט קניה מוצלחת.

סבלנות בחיפושים ומזל טוב ל-30 :)

Amirst1
11-12-12, 07:24
היי נפתלי, תודה על התשובה המורחבת, מה שיפה זה שיש מצב שאנחנו מכירים מעולם הצלילה ;)
ארץ ישראל קטנה ;) בטראנו האחרון שהיה לנו, בשנת 2000 הוא היה משופר עם קפיצים ובולמים ונעל 31/10.5/16.5
בהחלט היה לו עבירות טובה, בדיונות הגדולות הוא היה מתקשה קצת..
בכל מקרה המנוע 3 בהחלט נראה שיספק את הסחורה.
אמיר שטרן

רמי גלבוע
11-12-12, 08:01
אמיר,
אתה יכול לבדוק את המתלים על כל גדודית בכביש. בטראנו סטנדרטי טיפוסי, הישבן בועט בך חזק, תרגיש את זה מיד. שנאתי את המתלה האחורי מהיום שקניתי את הקצר שלי, עד היום שמכרתי אותו, למרות ניסיונות לשפר את הסלילים על ידי נורדיה. אני בטוח שיש קיטים טובים יותר, אבל אני חושש שיש שם פשוט גיאומטריית מתלים מחורבנת, לא התעמקתי (פשוט מכרתי את הטראנו וקניתי דיסקו, ומאז לא תתפוס אותי בלי אליפסה ירוקה...). נוקשות המתלה האחורי אולי תטריד אותך, אולי לא.

המתלים הקדמיים רכים מדי, יתנודדו אחרי אותה גדודית דלעיל. אז לפניך מבחן דרכים של 50 מטרים, לא בעיה...

ofer2310
13-12-12, 15:40
אמיר, היסטוריה מוטורית נחמדה... :)

הגדרת הטראנו כספרטני שבחבורה - בהחלט נכונה.
כבר מעל לעשור שאני עם דגמי טראנו (2.7 אוט' ארוך 02, 3.0 אוט' ארוך 05, 2.4 ידני קצר 95). הראשון והשני היו חדשים ומקוריים ונעלו צמיגי 50/50, הנוכחי משמש כרכב טיולים.

מנוע הבנזין לא סתם חלש, הוא חלשלוש, אבל שימוש מושכל בהילוכים תוך שמירה על התנהלות ברצועת 2500-3000 סל"ד ואפשר להפיק ממנו את המרב. צריכת הדלק בעיר בסביבות 1:6.5 ובחוץ 1:9 (תודה רבה לסט חוטי ההצתה העבים שהחזירו את עלותם בתדלוקים)אתה יכול בבקשה לפרט לי על העניין? אני מחפש כל דרך יעילה לחסכון.[/ נעילה אחורית (בולסטר) וצמיגי שטח מלא, רביעיית בולמים וצמד קפיצים אחוריים של אולדמן מטפלים היטב בנקודת התורפה (שצוינה ע"י קודמיי, בדגש על רכב ישן), תורמים להגבהה ומאפשרים פתיחת מתלה אחורי (כמעט כמו בטרופר מקורי) וביטול הצורך בהפעלת נעילה בלא מעט הצלבות שעצרו את הרכב בהתחלה. במשפט אחד? כיף בשטח! ראשון Low "אוכל" הכל. דיונות או בוץ? שני, שלישי (אפילו רביעי), אבל Low. מנוע חלש, אמרנו?

מנוע ה-3.0 שנלקח מהפטרול (154 כ"ס ו-35 קג"מ באוט', 31 קג"מ בידני) הוא תענוג צרוף. שידוכו לטראנו (1.9 טון ארוך ופחות מ-1.8 טון קצר) יוצר רכב עם נתון הספק סגולי מעולה וכנראה ללא מתחרים בסגמנט. צלילו, לטעמי, ערב לאוזן והוא הדבר הקרוב ביותר למג"ח או שוט בסרק. תצרוכת הדלק מחוץ לעיר נשמעת אולי דמיונית, אך עמדה אצלי על 1:12 במהירות חוקית...
3 קצר צריך להיות טיל בליסטי. חבל שאין ידני (למיטב ידיעתי). ברוב טיולי השטח, גם היותר קשים, יחסית, עברתי בקלות ב- High במקומות בהם שילבתי Low במנוע ה-2.7. למודל 04 שאתה מחפש חישוקי "16 שמצמצמים את מבחר צמיגי השטח המלא לעומת חישוקי "15 בשנתוני ה-90 (מודלי 05-6 בעייתיים עוד יותר בסעיף זה, עם חישוקי "17 המקוריים).

בנושא האמינות, יתרון מובנה למנוע הבנזין נטול משאבת ההזרקה, מזרקים וטורבו יקרים (מאוד) לתיקון/החלפה בגין תחזוקה לקויה, אבל רכבים אלו נדירים בשנתונים בהם הסולר נמכר כאן כמים. יחד עם זאת, רכב עם היסטוריית טיפולים מוכחת, יכול להיות בהחלט קניה מוצלחת.

סבלנות בחיפושים ומזל טוב ל-30 :)

מתעלק על השרשור אם אפשר מידע על העניין באדום?

נפתלי בלאו
14-12-12, 13:39
ברצון עופר.

הבעייה - כבלי ההצתה במיקום בעייתי, סמוך לסעפת הפליטה.
התוצאה - התייבשות מהירה והתבקעות הכבלים שקרובים לאיזור החם.
התופעה - ניתור זיק חשמלי שגורם לירידה בניצולת. אפשר לשמוע את הזיק מנתר ובחושך לאתר את מיקומו.
הפתרון - שימוש בכבל עבה יותר שתורם להולכת זרם ובידוד משופרים.
היישום - למנוע פורד מונדאו מצתים שקועים במכסה השסתומים וכבלי ההצתה מחוברים למובילים עשויים מבקליט. אורכי הכבלים מתאימים בדיוק וכפי שניתן לראות בצילומים, הכבל עצמו הורחק מהאיזור החם של הסעפת. מאז ההרכבה, נרשם שיפור בתצרוכת הדלק.

שבת שלום.

ofer2310
15-12-12, 10:56
נפתלי שלום
המון תודה על המידע.
לפי הבנתי אני צריך פשוט להחליף את החוטים ליותר עבים אני רואה
ששלך 8MM האמת שאני לא יודע מה יש אצלי..
החוטים אצלי רחוקים מהסעפת כי פעם סידרתי את זה סתם בלי קשר.
שוב המון תודה

-->