PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיצריך עזרה בקניית דיפנדר אני מתחיל !

boriskolyar
11-12-12, 19:13
שלום
אני חדש כאן בפורום ונהג חדש
אני מעוניין לרכוש דיפנדר 110 או 90 לא סגור עוד

הייתי רוצה לדעת מה כדי יותר למתחיל
וגם כן עם אני יכול להסיע עוד אנשים מאחור ב90 או שצריך אישור מיוחד בשביל זה

בוריס סקוליאר
תודה רבה מראש

רמי גלבוע
11-12-12, 19:20
בוריס, כדי לקבל תשובה, אתה צריך לתת יותר נתונים: מה תעשה עם הרכב, איזה סוג טיולים? אם אתה חדש בתחום, האם אתה באמת רוצה להתחיל עם רכב כזה יוצא דופן? אולי תתחיל עם רכב שטח בפחות קיצוני? האם אתה רוצה להסיע חברים, או בשכר? תסביר רקע, ותקבל תשובות רלוונטיות, ובהצלחה!

boriskolyar
11-12-12, 19:28
תודה רמי על התשובה המהירה

אני רוצה לעשות טיולים בשטח טובים בארץ לא יותר מדי טכנים (אני חדש)
וגם רוצה להסיע חברים לא בתשלום
וגם לסוע איתו לעבודה וכאלה
אני מאוד אוהב את הדיפנדר עוד מהצבא

תודה

nirs
11-12-12, 20:25
בוריס
כנס לפורום לנדרובר, בהודעות הראשונות (מודבקות) יש שאלות נפוצות לדיפנדר.
ממליץ להתחיל עם המדריך שכתב אסף.
בהצלחה

רמי גלבוע
11-12-12, 23:54
טוב, אם עברת את הצבא על דיפנדר, אז אני מבין שהמחלה כבר תקפה חזק...
הייתי מציע לחשוב טוב לפני הבחירה; 90 הוא מאוד סקסי, נכון, אבל ה-110 כל כך יותר פרקטי ונוח. ויציב. ואפשר לישון בפנים. ולהסיע 4 אנשים + ערימות ציוד... גם אני התחלתי בחיפושים של 90 ובסוף לקחתי 110, ולא הצטערתי לרגע.

ולמרות הכל, אם אתה מתכנן הרבה נסיעות כביש, הייתי שוקל רכב פחות מחוספס מהדיפנדר, אבל אם התאהבת, אין מה לדבר...

omri_t
12-12-12, 07:10
ברוך הבא.

אם "נדבקת" אז אין הרבה מה לעשות. ולפעמים צריך ללכת עם הלב.

קח בחשבון כמה דברים-
רכב שטח באשר הוא יקר לתחזוקה, ולנדרובר יקר וגם מסובך לתחזוקה - חשוב שתדע כלכלית לא אתה נכנס.
באופן כללי דיפנדר הוא רכב שטח ספרטני, ולכן ביומיום זה לא משהו טריוויאלי לנסוע בו.
בנוסף, חשוב להבין שזה רכב מבוקש אצל הגנבים. איני יודע לומר באיזו רמה.
110 בשטח מאוד פרקטי, אבל כרכב יומיומי, זה כמו לנסוע באוטובוס.

אמרת שאתה צעיר, זה רכב ראשון, ואתה צריך את הרכב כאוטו ליומיום- אני נוטה לחשוב דווקא על ה 90.
לך תדע לאן יקחו אותך החיים.... :) בהצלחה!

boriskolyar
12-12-12, 10:46
תודה לכל העונים
שאלה נוספת : התחזוקה יקרה נכון? אז לכן הייתי רוצה לדעת מהסדר גודל ההוצאות פחות או יותר (חודשיות ,שנתיות. וכו"ל). וגם כן מאיזה שנת יצור זה כבר לא סביר לקנות
כאילו ישן מדי או שזה בכלל קשור לק"מ שהוא עשה והטיפול בו ?

עוד שאלה לעומרי :למה בדיוק אתה מתכוון שאתה אומר ש110 זה כמו לסוע באוטובוס ?

וחוץ מזה אני גם נוטע לכיוון ה110 כי הוא ניראה לי יותר פרקטי (וגם סקסי לדעתי )

itayt
12-12-12, 11:33
אני לא בטוח שהתחזוקה יקרה יותר מרכבי שטח אחרים בשנתונים האלה.
אם תקרא במדריך ג'יפולוג לקניית דיפנדר, רשום שם שהדגמים הראשונים TDI 300/200 זולים יותר לתחזוקה מה TD5/4 כיוון שהם פשוטים יותר.
לדעתי, רכב שטופל טוב עם ק"מ גבוהה, עדיף על רכב שלא טופל עם ק"מ נמוך, אבל אין חוקים יבשים. תבדוק את הדברים החשובים (שרשומים במדריך) ותקווה לטוב.
לגבי 90 או 110, לכל אחד יתרונות וחסרונות, לדעתי האישים היתרונות של ה 110 עולים על היתרונות של ה 90 אבל לי כבר יש משפחה עם ילדים ולכן אצלי זה שונה.

גיא מרמור
12-12-12, 12:08
בוריס אני יכול לתת לך דוגמא מניסיון אישי וטרי! אני קניתי דיפנדר 90 לפני כחצי שנה. לא חשבתי לרגע על ה 110 אני גם צעיר נוסע איתו לעבודה ומסיע חברים.
אין מה לעשות ה 90 הרבה יותר עביר בשטח מה 110 אין מה להשוואת בכלל וגם בקטע של הכוח יחסית למשקל יש הפרשי משקל בן האוטובוס (110) לבין הקצרצר (90) אני גם מטייל הרבה בעבירות קשה וגם לוקח חברים , הכניסה לאוטו בשביל הנוסעים מאחורה מהבגאז' או מהדלת הקידמית קצת מסובכת אבל זה שטויות הנסיעה נוחה מאחורה יש ספסל מרווח והרבה מקום , גם הבגאז' גדול יש מקום לציוד לטייול וגם לי יש גגון (לא שאני משתמש לא בגגון וגם לא ב 50% מהמקום בבגאז') אז כן אני ממליץ על ה 90 אם אתה רוצה רכב שטח אמיתי אבל בשביל טיולים קלילים עם חברים אז אולי עדיף 110, לא יודע אני לא הייתי מסתדר בנסיעות בעיר ולעבודה עם אוטובוס כזה אני יכול להגיד לך שמבחינת חנייה ונסיעה בעיר הדיפנדר 90 כמו מיני קופר, נכנס בכל מקום חצי מדרכה חצי כביש חצי פה חצי שם לכל מקום הוא נכנס וגם יותר נוח לנהיגה בעיר.
מבחינת עלויות: אני קניתי דיפנדר שנת 97 עם 200 אלף קילומטר שזה לא הרבה. הוא עבר טורבו חדש ומשאבת סולר משופצת. המצב המכני היה טוב מאוד המצב הקוסמטי קצת פחות טוב( הפלסטיקים של הדלתות שבורים ועוד כמה מכות מתכת פשוטות ) אבל עדיין הוא נראה ממש ממש טוב אין מה לעשות רכב שנת 97 עבר עליו כמה דברים . אחרי שקניתי את האוטו עשיתי טיפול "יישור קו" עלה לי 6 אלף שקל ולא "טחנו "אותי המחיר היה ממש זול (רוב המחיר חלקים עבודה עלה לי רק 400 שקל)
הייתי צריך להחליף את כל השמנים באוטו בגיר ,בבקאקס השמנים היו ממש במצב לא טוב ועוד. הייתי צריך להחליף בוקסות בזרוע הימינית מקדימה הייתי צריך להחליף נאבה מקדימה צד ימין גם כן . הייתי צריך להחליף את כל הבולמים באוטו ( אין מה לעשות בולם בן 15 הם היו טחונים לגמרי) ועכשיו גם צריך לצערי להחליף קפיצים כי גם הם עשו את שלהם ועוד כמה חלקים כמו פילטר אוויר ועוד. אז כן בוא נגיד שמאז שקניתי את האוטו השקעתי באיזור ה 6-7.5 אלף שקל אבל יש ראש שקט עכשיו האוטו יסע עוד הרבה שנים . אז כך בחשבון שאתה קונה את האוטו בדוק אותו טוב טוב , אני לקחתי אותו למישהו שלא בדק אותו טוב ולכן לא ראיתי את הדברים האלה שיכולתי להוריד במחיר את מי שמכר לי וכך בחשבון גם טיפול יישור קו של כמה אלפים טובים אין מה לעשות יהיה דברים שלא יראו בשום בדיקה והם יתגלו במקרה אחרי קצת זמן אבל טיפול כזה חיוני בכל רכב ישן

amirk
12-12-12, 12:21
מה התקציב שלך?
יש הבדל מחיר משמעותי בין 110 ל 90. יכול להיות שזה מה שיכריע את הכף לכאן או לכאן.

boriskolyar
12-12-12, 13:04
תודה לגיא ולכולם !!
התקציב שלי הוא בין 60 -70

והאם באמת קשה ל110 לעבור בשטח קשה עם נוסעים ?

amirk
12-12-12, 13:12
והאם באמת קשה ל110 לעבור בשטח קשה עם נוסעים ?

איך הגעת לזה?

boriskolyar
12-12-12, 13:23
גיא רשם למעלה ש90 עביר יותר בשטח
ו110 מתאים יותר לטיולים קלילים ...זהו
אני לא מבין גדול ...תודה :)

itayt
12-12-12, 13:26
יש ויכוח ארוך שנים לגבי מי עביר יותר 90 או 110, הרוב חושבים שה 110 אבל יש גם כאלה שחושבים שה 90, הויכוח גם קיים במותגים אחרים כמו Jeep. בגדול לפחות באמריקה, הדעות הדי מוסמכות אומרות שהארוכים עבירים יותר.
קח בחשבון שבכל מקרה, הרכב מאוד עביר ולא דומה לרכבי כבישטח אחרים, גם בתצורת ה 90 וגם ב 110 כך שנושא העבירות לא רלוונטי לדיון הזה.

asafk
12-12-12, 13:31
null

טוב.. מישהו עם נסיון של חצי שנה כותב דעה אז זה בטח נכון.

בשורה התחתונה לשניהם אותה עבירות. יש מקומות שלאחד יהיה יותר קל ויש מקומות שלשני.
כך או כך אני לא מכיר הרבנ רכבים שבתצןרה הסטנדרטית שלהם מציעים עבירות של דיפנדר, אז זה לא צריך להיות השיקול.

אסף.

גיא מרמור
12-12-12, 13:35
גיא רשם למעלה ש90 עביר יותר בשטח
ו110 מתאים יותר לטיולים קלילים ...זהו
אני לא מבין גדול ...תודה :)

שמע אני לא אומר שה 110 לא עביר כל כך. הוא מאוד עביר אבל לפי דעתי ה 90 יותר עביר . יש מקומות שהמרחק בין הסרנים של ה 110 ינצח את ה90 כמו בטיפוס מדרגות גבוהות וחדות לדוגמא. אבל בכללי אם משווים לפי דעתי הקלילות של ה 90 והיתרון המשמעותי בזווית גישה ובכניסה וביציאה הם המנצחות. שלא נדבר בדיונות בכלל יש הבדל משמעותי בגלל הקושי של המנוע דיזל הצנום שלנו. תקציב של בין 60-70 תוכל לקנות דיפנדר מצויין עם קצת "שיפורים" עליו לפי דעתי תתחיל משם והשיפורים והתוספות לא נגמרים. רק תזכור לקחת בחשבון את ההוצאות ההתחלתיות האלה שציינתי שלא תמצא את עצמך פתאום במוסך בלי תקציב . כי בסך הכל האוטו מאוד אמין מאוד חסכוני (אני מסיים את המיכל דלק שלי בממוצע של 1 ל 10 וחצי . שחצי מהמיכל הוללך על טיולים ומעלות) אז איך שתתיחס אליו ותשקיע ברכב ככה הוא יחזיר לך בהנאה ; )

גיא מרמור
12-12-12, 13:37
טוב.. מישהו עם נסיון של חצי שנה כותב דעה אז זה בטח נכון.

אסף.

יש לי חצי שנה ניסיון עם דיפנדר אבל הרבה ניסיון עם רכבים אחרים כולל טרקטורונים ואופנועים אז אומנם אני לא מוותיקי הרוברים אבל אני בהחלט חושב שאני יכול לראות הבדלים בין ה 90 ל 110 כיוון שאני מטייל בקבוע עם דיפנדרים...

boriskolyar
12-12-12, 14:33
ושוב תודה לעונים ...

עם משיהו מכיר עיסקה טובה לדיפנדר אשמח
כי כבר ביד שתיים וכאלה ראיתי
תודה

amirk
12-12-12, 14:44
כי בסך הכל האוטו מאוד אמין

גיא, איבדת אותי אחרי האמירה הנ"ל.

בוריס,
המלצתי, תלמד עוד את הנושא (דיפנדרים). תבין מה המשמעיות שלהחזיק כזה רכב. ואז תחליט.

אם אתה נעול. אני מכיר שני 90 למכירה. אחד, הרכב של קרקל גם מופרסם פה באתר. רכב מיוחד מאוד.

בהצלחה,

shlomomos1
12-12-12, 19:43
בוריס שלום,

יש לי 90 כבר 8 שנים וקצת תובנות:

- עבירות פנטסטית בתצורה מקורית ועוד יותר טובה עם נעילה אחורית.
- הנסיעה בו היא שילוב בין טרקטור ומשאית - לטוב (בשטח) ולרע (בכביש).
- ביומיום בעיר זה לא תענוג, קל לפרוץ לתוכו ואני לא אוהב להשאיר אותו ברחוב.
- אין בו מקום לציוד של יותר משני אנשים - חייבים גגון.
- ספסלים לאורך מאחור זה עונש, מי שיסע אתך לא יחזור שוב..... עדיפות ל110.
- הכלי אמין!! (הגדרה של אמין: אתה יכול לסמוך עליו שתמיד משהו מקולקל בו). אבל ברצינות, כל התקלות קטנות, קלות לתיקון ולא חוזרות על עצמן אם טופלו כראוי ולא ע"י חאפרים למיניהם.
- ניתן לתקן אותו בכל מוסך (דגמי TDI). כל הסיפורים על זה שצריך מכונאי - גורו, זה שטויות. ה TD5 זה כבר סיפור אחר אבל גם לו יש מי שיודע לטפל במחירים סבירים.
- יש חלפים ביבוא מקביל במחירים סבירים (ג'קי - אוטומיני), ואפשר דרך האינטרנט - מצויין אם אתה יודע לטפל לבד.
- הערה נכונה לכל רכב שטח מעל 10 שנים ש"ראה ועשה" שטח: בכל רכב שטח מכל סוג (גם יפני), אי אפשר לדעת מה יכול והולך להישבר ברגע הבא. הרכבים האלו הם הרבה אחרי שהסתיים אורך החיים שצפה להם הייצרן.

לא מתכוון למכור את שלי (מודל 1994), הוא מעלה לי חיוך על השפתיים כשאני רואה אותו ממתין לי בחניה כשאני חוזר הביתה.

רמי גלבוע
12-12-12, 19:47
אם התקציב הוא 60-70, תחפש כלי ב 45-55 (זה תקציב לא רע ל-TDI 300 שנים 97-98), ואת שאר התקציב תשמור ליישור קו ושיפורים

boriskolyar
13-12-12, 10:06
תודה לכולם אני מחפש לי אחד יפה

torchak
13-12-12, 15:41
אחרי הרבה שנים על ה110 שטייל הרבה שנים עם חבר עם 90.
לא מדבר על עבירות כי קשה להשוות בין 2 כלי רכב שלא משופרים באותה מידה. אבל לגבי הנוחות - ה110 נוח משמעותי. המשקל הנוסף שלו והאורך שלו הופכים אותו ליותר נוח גם לנהג שלא לדבר על הנוסעים. אתם שוכחים להזכיר שב90 יש קיר אש מאחורי המושבים הקדמיים מה שמאוד מגביל את תנוחת הישיבה.
ליושבים מאחורה, בתור אחד ש"חווה" כמה טיולים מאחור ב90 - זה פשוט סיוט. אין מילה אחרת. כיוון המושבים (לאורך הרכב) הוא מבחיל, הגודל הפיזי שלהם מגוחך שלא לדבר על זה שהם קשים וישרים. אתה מסיים טיול כאילו השתחררת מכלא טורקי.
בקשר לאמינות הרכב - מסכים עם שלמה. זה רכב אמין אבל צריך לדעת לטפל בו (אתה, לא המכונאי שלך), לפחות בשביל להיות מודע למצב הרכב ולמה שעובר עליו (ומה שעוד יכול לעבור עליו). רכב ישן הוא רכב מתקלקל, לא משנה איזה. לא לשכוח שדיפנדרים זה רכבים שעובדים קשה, מעטים קונים אותם בשביל הפוזה וסביר לנהיח, שביחס למכוניות בני גילן, הן עשו יותר ק"מ בשטח וזה ניכר.
אני מעריך מאוד את הידע והיסיון של רמי אבל חושב שאפשר לרכוש דיפנדר ולעשות "יישור קו" בהרבה פחות ממה שהוא הציע לך לשים בצד, בהנחה שלא קנית שסי וגלגלים.
שורה תחתונה - זה רכב מדהים, גם בתצורה מקורית ובלי להשתגע עם שיפורים. אם אתה בנוי לזה, אתה תהיה מאושר. אם לא, כלום לא יעזור.

רמי גלבוע
13-12-12, 17:06
ברור ש-15000 זה הרבה מאוד עבור יישור קו, אבל אם לוקחים בחשבון יישור שגרתי + שיפור מתלים - צמיגים - נעילה, אתה מגיע לזה מהר מאוד, לפני הפתעות.
ואם הוא מחליט להתמקד ב- TDI (ולא להסתבך עם TD5) התקציב מספיק, מקסימום יישאר קצת כסף בקופה.

shachar
13-12-12, 17:36
מכיוון שדיפנדר בונים להתאמה אישית
צריך להשאיר גם קצת כדי לכופף את הקו ולא רק לישר אותו

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

צור
13-12-12, 18:44
אני עם לנדרובר מעל 10 שנים ונוסע באופן יום יומי גם על 90וגם על 110 על עבירות לעניות דעתי אין הבדל בטח לא למתחיל. נוחות לנוסעים נוספים חד משמעית 110 נוחות ליום יום אין דבר כזה בדפנדר . עלויות אחזקה זהות תלוי כמה אתה מתעלל ברכב . בכל מקרה חפש פה בפורום לגבי המספרים מכיוון שכל אחד מטפל אצל מישהו אחר ועלויות לגמרי אשיות בכל מקרה זה תחביב /שגעון יקר לאלללה. לסיכום עבירות זהה נוחות אישית אין לנוסעים 110 ציוד לטיולים 110 עלות אחזקה זהה שואה תחתונה 110

ד ו ר ו ן
13-12-12, 19:18
90 סטנדרטי עד משופר קלות זה רכב נוראי.
וזה גם ביחס לטנדר יפני ישן..
רועש, לא נוח, גם בגלל מרווח הסרנים הקצר וגם בגלל שאין ממש אופציה לכיוון הכיסא נהג.
וזה עוד לפני שמדברים על אפשרות של נוסעים מאחור(לא).
יש הבדל גדול בנוחות והתנהגות לרעה ביחס ל-110, ולדעתי למעט מקומות ספורים של תמרון סופר הדוק, אז 110 גם יותר עביר.

רמי גלבוע
13-12-12, 21:34
תורצ'אק ציין את קיר האש שב-90 מגביל את תנועת כיסא הנהג לאחור. אפשר אמנם להסיר אותו (להחליף בחיזוק מכאני אחר), אבל במצב הסטנדרטי - זו ממש לא תנוחת נהיגה המתאימה לנהג גבוה. יש האומרים שתנוחת הנהיגה מחפירה בכל דיפנדר, גם זה נכון, אבל קיר האש הוא בעיה בפני עצמה, ב-90 וב-110 פתוח.

Tourist
13-12-12, 23:26
לא מבין מה הולך פה...

המסורת המקובלת היא להתייחס לאדם שרוצה לקנות דיפנדר כמו לגוי שרוצה להתגייר - קודם כל דוחים אותו, מסבירים לו למה לא כדאי, מספרים סיפורי זוועה, מציעים הצעות יפניות נוחות יותר... ואם הוא מתעקש, מתחילים לענות לו על שאלות...

אבל מאחר וכבר דילגו על כל השלבים, נותר לי להצטרף להמלצותיו של רמי גלבוע-
קודם כל להצמד ל-Tdi300 ולא ל-TD5 ולהשאיר כמה שיותר בצד לישור קו ובעיקר לדברים שאתה פתאום ״ממש חייב״....

דבר אחרון- הדיפנדר הוא לא נוח. הנוחות גם מאוד תלויה במבנה הגוף שלך בגלל הנדסת האנוש האנגלית המיוחדת שלו.
אם תרצה סיבוב, אני בחוף הכרמל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

boriskolyar
23-12-12, 14:16
תודה חברים הבנתי
ועזרתם לי מאוד !

-->