PDA

צפייה בגרסה מלאה : איטום חדר שעשוי מפנל מבודד

savyon
15-12-12, 08:46
שלום,
בניתי חדר מפנל מבודד, החדר בנוי בין שתי קירות קיימים ויש לי נזילה שאני לא יודע מאיפה, אני משער שזה בין הגג (פנל מבודד) לבין הקיר הקיים.
בין הקיר הקיים למסילות החיבור יש סיליקון (מקביל לסיקה או משהו כזה שהחברה סיפקה) כנ"ל בין חיבורי הפאנלים ובין כל חיבור- פנל לפנל, פנל למסילה יש גם רצועת זפת נדבקת- הכל על פי הסברי החברה, ועדיין- יש נזילה- על המיטה של הילדה- מה שאומר שבגשם אני על מזרון והילדה במיטה עם אמא שלה- מה שאומר אין סגולה לילדים נוספים...

בקיצור, חשבתי על יריעות איטום מקצה לקצה אבל אי אפשר לרתך אותן כי אז הקלקר שבפנל יימס, ראיתי שיש יריעות שמדביקים לפני בדיוק בשביל דברים כאלו.
יש פה בעל מקצוע בתחום שיכול לשפוך קצת אור על הנושא? עלויות, איכויות, בעלי מקצוע מומלצים (אייכותיים ולא שוחטים) באזור מודיעין?
או אם יש דברים שניתן לעשות בעבודה עצמית?

תודה,
סביון

סופת המדבר
15-12-12, 10:16
אם אתה מדבר על נזילה בין הגג הפנל לבין הקיר בלוקים
אז או שתשים בתוך החיבור ספריי קצף לכל האורך- זה שמתנפח וזה יאטום 100%
אפילו אחרכך תחתוך את השאריות תמרח פס סיליקון טוב ותשים פינה מפח לכל האורך תתפוס עם
ברגי פח-פח לא קודחים לכל האורך על הגג פנל
ועל הקיר הקיים עם דיבלים ותשכח מזה

savyon
15-12-12, 11:19
תודה,
אני נוטה להאמין שהנזילה היא בין הקיר בלוקים לגג הפאנל אבל אין שם מרווחים למלא בפוליאוריטן,
באופן תיאורטי זה מוצמד ב- 100% וסגור עם סיליקון, באופן מעשי כנראה שלא...

על הפינה מפח חשבתי אבל אני רוצה לבחון את הנושא של היריעות, נראה לי מקצועי ונכון יותר,
פחות פרטצ'ניקי.
ממתין לעוד תשובות

itayhi
15-12-12, 11:56
פינה מפח בין קיר בלוקים לגג עשוי פאנל מבודד הוא בדיוק הפתרון הנכון. לא פרטצ' ולא חפיף.
קונים פינה 5X5 או 10X10 (או 4X4 :D ), תופסים אותה טוב עם סיליקון או סופר7. מחכים שיתייבש, מורחים בחיבור עצמו עוד פס סיליקון
אחיד לכל האורך וגם בקצוות ובא לציון גואל.

בהצלחה

איתי (שהיה שמח אם היה לו חדר פרטי לישון בו, הילדות גם ככה ישנות אצלנו... )

מויש
15-12-12, 19:40
אז ככה זה הכי נכון לדעתי (מצ"ב תמונות מבית שנבנה בפיקוחי ובתכנון איטום שלי
חומרים:
סיקה פלקס 11.
פריימר לסיקה הנ"ל לבטון.
זוית פח 10X10 (ממי שקנית את הפאנל)
מלט, חול, וביג'י בונד.
רצועת רשת לטיח.
הכנה:
תחצוב בטיח עד הבלוק ב15 ס"מ שמעל הפאנל,
תנקה היטב ומרח פריימר לסיקה על הבלוק,
שים פס יפה של סיקה על הקיר, ועל הפאנל ותצמיד את הזוית.
הכן תערובת של 1 מלט, 3 חול, ו1/4 ביג'י בונד,
פרוס את הרשת , ומרח את הטיח השחור בחריץ שנשאר עד לחיבור עם הטיח הישן.
לאחר יבוש מומלץ לצבוע ב"רב גמיש" או בסיקה 107.

אם צריך הסבר נוסף אשמח לענות טלפונית

בתמונות:
שני השלבים העקריים , את השליכט והצבע עוד לא עשו אז זה נראה לא משהו (;

סופת המדבר
15-12-12, 21:26
מאיזה ''צורה'' הגג?
הפנלים עם גלים של איסכורית או עם זכר נקבה כאלה שעומדים?

boaz avrahami
15-12-12, 21:50
השכבה החיצונית של הקיר אינה אטומה ולכן האיטום צריך להתחיל בעומק הקיר כפי שמויש המליץ

מלכי
15-12-12, 22:21
מויש צודק אבל זה "אולד סקול"- חריץ מדויק בעומק הטייח והבלוק 10-15 מ"מ ע"י דיסק יהלום רצוי מורכב על מסור אם פנדל שמאפשר דיוק מרבי בעומק, נקוי יסודי מאבק,(צינור פלסטיק בנשיפה) מלוי בחומר פולאוריטני ושיקוע של פחית רחבה (10-15 ס"מ) בתוך החריץ ועל הפנל המבודד הדבק אם אותו חומר פולאוריטני את הפחית לכל אורכו של פח הפנל בעזרת משקולות זמניות, אבן משתלבת שקיות חול וכו' אותם תפנה לאחר יבוש הפולאוריטן על תשתמש בבורג כדי להיות בצד הבטוח. הפולאוריטן של כרמית תוצרת הארץ לא פחות טוב מסיקה ומשלנו, ובא לציון גואל.

מויש
15-12-12, 23:56
null

מסכים עם הרעיון, למעט השימוש בפוליאוריטן שהוא חומר שמתפורר בקרינת שמש,
הצעתי היא למרוח את החריץ בפריימר ובסיקה ולהמשיך כמו שהציע מלכי, בהחלט אין צורך בברגים,
בתמונה שצירפתי זו היתה הגדלת ראש של הקבלן, שלא היתה במקומה.
כ"כ יש להזמין את הפך עם כיפוף מתאים (בצורת האות 'ל') ע"מ שיכנס לתוך החריץ וישב טוב גם על הפאנל,
פך מגולוון בעובי 1 מ"מ יהיה מצוין .

אפיז
16-12-12, 19:09
לא צריך חציבה זה מתאים רק בבנייה חדשה
הישום הכי יעיל ובטוח זה חריץ מדוייק עם דיסק כאמור
אים אין לך אפשרות לכופך פח לצורת ל' יותר קל להשתמש בזוית אלומיניום צבוע במידה 1 ס'מ על 3-5 ס'מ עם פח רעף מוכן סטנדרתי (בא עם זוית לחיבור
חיצוני על הקיר אבל לא מספיק לאורך זמן לכן תוספת זוית האלומיניום שקוע בחריץ בטיח שהפך הנ''ל מתחתיו )

-->