PDA

צפייה בגרסה מלאה : WJ - מבעלי נסיון

sos4u
17-12-12, 21:07
מה עדיף ? בנזין או דיזל? יתרונות וחסרונות ? ללא גז.

שנתונים מועדפים ? מחלות בולטות ?
מערכות הנע ? QD? QD2 ?

מידות חישוקים וצמיגים ? מה מופיע ברישוי ?

מתי מגיע עם 16 " מתי עם "17 ? האם חלופיים ?

גג נפתח - הזמנה לצרות ?

לא להבהל. שואל עבור חבר שמתעניין ...

TROOPER 1
17-12-12, 21:48
מצטרף וגם מבקש מנסיונכם . מתעניין ב WJ עם גז 2003 . QD.
מוגבה 2 " .
האם בצורה הנוכחית מתאים לשטח רגיל עד בנוני בלבד .
רצוי להגדיל צמיג ל 31 .. לשטח ... ומותר ברישיון .?
יש סכנות בגפם לאורך זמן .?

כמובן בנוסף לכל השאלות עם פותח הנושא הנל ..............

Jacob80
17-12-12, 22:20
לא יודע מה עדיף אבל בעניין הדיזל הנה כמה מהחסרונות והיתרונות:

חסרונות:
- בן כלאיים - מנוע וגיר של מרצדס, השאר ג'יפ. בגדול זה אומר שאין אף אחד שבאמת מבין משהו ברכב הזה. בטח לא המוסך המורשה.
- אין כמעט מידע בפורומים על הדיזלים (לא קיים באמריקה) ואם יש תקלה לא נפוצה אז יקח לך הרבה מאד זמן עד שתבין איך לסדר. (כי אמרנו כבר שהמוסך לא מבין כלום)
- מורכבות גדולה של המנוע וחלפים יקרים (כמו כל דיזל). מחיר מנוע מיבוא מעל 20 אלף ש"ח
- נשמע כמו מונית

יתרונות:
- בראש ובראשונה, צריכת הדלק. עושה בממוצע 1:10 (עם הסט-אפ שלי, הרבהה 4.5 אינץ, דרייבשאפט צלב, גלגלים גדולים)
- מנוע וגיר נהדרים. הרכב מהיר והמומנט שלו אדיר. אני גורר איתו עגלה בעליות של הגליל ולא מרגיש כלום.
- לא יודע להסביר את זה אבל נראה לי שבדיזלים המזגן עובד טוב יותר. אני יכול להשאיר אותו עובד שעתיים בסרק עם מזגן בשיא הקיץ והרכב נשאר קפוא.

לגבי ההנעה - גרסת הלימיטד מגיעה עם QD1 ונעילות וורילוק. כדאי מאד למצוא רכב שהמערכת של הוורילוק תקינה, זה עובד טוב בטיולים ומשפר בצורה ניכרת את עבירות הרכב.

גג נפתח - לדעתי ברכה. זה החלון הכי שימושי אצלנו ברכב.

זהו.

רוכברודאו
17-12-12, 22:57
+1
תיאור מדויק של קובי. הדיזל נהדר ומתגמל אך לא מוכר יחסית.

בנוסף - אם יש לך את המוכנות (וקצת ידע לא מזיק) לנבור בספרות הטכנית (הזמינה) של המנוע תוכל לעלות על 90% מהתקלות השכיחות טוב יותר מכל מוסך + עלות התיקון תרד פלאים.

לגבי שנתונים: ב 2003 ו2004 ישנה עליית מדרגה מסוימת באיכות הייצור ופתרון תקלות ילדות של הדגם (למשל בעיית המדף השביר של בקרת האקלים נפתרה לחלוטין בדגמי 2004)

berdi
17-12-12, 23:41
מה עדיף ? בנזין או דיזל? יתרונות וחסרונות ? ללא גז.

שנתונים מועדפים ? מחלות בולטות ? 1999-2004 עם שינויים קטנים בעיקר בפנים הרכב בין 2001 ל 2002 וכן הלאה+מאוורר עם פאן קלאץ 00 ,01 מאורר הידראולי.
מערכות הנע ? QD? QD2 ?

מידות חישוקים וצמיגים ? מה מופיע ברישוי ? 17"-235-65 במקור! תמורת 20 שח מעביר ברעננה בקומפיוטסט לצמיגים נפוצים ויקרים פחות 16"-245-70

מתי מגיע עם 16 " מתי עם "17 ? האם חלופיים ?

גג נפתח - הזמנה לצרות ? סתם לא שימושי אצלי! פוזה כן, בשמש מי רוצה לנסוע עם חום בראש ומזגן מקדימה או רוח מפזרת, לא אני.
ילדים אוהבים את זה בשטח.

לא להבהל. שואל עבור חבר שמתעניין ...
למתעניין מוכר את שלי בעוד שבועיים!
054-4939609 נתן, מושקעה ומיוחד כחדש 2001 לימיטיד 4.7 וי8 יבוא.

eysham
18-12-12, 06:56
אם צריחת דלק היא לא פרמטר קטטוני, אין מה לשהשוות לא ברעש ולא בעוצמה.לא יעזור... V8 זה V8.
גז לדעתי זה לא הכיוון בשום מקרה עם ה-4.7. יש הרבה שרשורים לגבי זה, אני עדיין חושב שהוא פשוט לא בנוי לזה ושהנזק יהיה רב על התועלת.

צמיגים, 235/65R17 (מגיע לפחות בבנזינים משנת 2001) לא שווה יריקה.
ניתן להחליף ל- 245/70R16 בלי שום בעיה במשרד הרישוי. ויש צמיגים נורמאליים (BF A/T למשל) אבל הוא עדיין די קטן.
המינימום כדי להפוך את ה-WJ לרכב ראוי לשטח זה 245/75R16 שזה קצת יותר מסובך. אבל יש תקדימים....
צמיג 31/15 לא רלוונטי לא בגלל האישורים אלא בגלל גודל הקאליפרים של הברקסים.

QD ושאר מיני "קומבינות" נעילה... גם כאן יש כאלה (קובי) שלמרותשזה לא נעילה ממש, זה עובד אצלם לא רע.
שלי לא עבד כמו שצריך. אז החלפתי לנעילות אמיתיות. ARB קדימה ואוטומטית של SPARTAN מאחור. זה לא זול אבל נותן את התמורה.

לגבי שנתונים,
יש התפתחות די קבועה לאורך השנים. (מאוורר קירור משנת 2001, 4 כריות אוויר משנת 2002...) כל האינפו ב- http://www.wjjeeps.com/newoptions.htm

איל

zik5
18-12-12, 07:51
כשבדקתי במורשה ואמרו לי שמחיר אינגקטור 2700 ש"ח. ומחליפים את כל החמישה במקרה תקלה...
2700x5+עבודה....
לי זה הספיק כדי להחליט על בנזין.

TROOPER 1
18-12-12, 21:46
אם צריחת דלק היא לא פרמטר קטטוני, אין מה לשהשוות לא ברעש ולא בעוצמה.לא יעזור... V8 זה V8.
גז לדעתי זה לא הכיוון בשום מקרה עם ה-4.7. יש הרבה שרשורים לגבי זה, אני עדיין חושב שהוא פשוט לא בנוי לזה ושהנזק יהיה רב על התועלת.

צמיגים, 235/65R17 (מגיע לפחות בבנזינים משנת 2001) לא שווה יריקה.
ניתן להחליף ל- 245/70R16 בלי שום בעיה במשרד הרישוי. ויש צמיגים נורמאליים (BF A/T למשל) אבל הוא עדיין די קטן.
המינימום כדי להפוך את ה-WJ לרכב ראוי לשטח זה 245/75R16 שזה קצת יותר מסובך. אבל יש תקדימים....
צמיג 31/15 לא רלוונטי לא בגלל האישורים אלא בגלל גודל הקאליפרים של הברקסים.

QD ושאר מיני "קומבינות" נעילה... גם כאן יש כאלה (קובי) שלמרותשזה לא נעילה ממש, זה עובד אצלם לא רע.
שלי לא עבד כמו שצריך. אז החלפתי לנעילות אמיתיות. ARB קדימה ואוטומטית של SPARTAN מאחור. זה לא זול אבל נותן את התמורה.

לגבי שנתונים,
יש התפתחות די קבועה לאורך השנים. (מאוורר קירור משנת 2001, 4 כריות אוויר משנת 2002...) כל האינפו ב- http://www.wjjeeps.com/newoptions.htm

איל
הבנו בנושא הצמיגים. ונושא הגז ל V8

האם גרנד מקורי מתאים לשטח קל עד בינוני מבחינת עבירות מרווח גחון -
- כח ויכולת הסרנים או חייבים לטפל מיד בהחלפת הסרן האחורי למחוזק
לפני כניסה לשטח ועוד כל מיני ........

Jacob80
18-12-12, 22:15
גראנד בתצורה מקורית מתאים לשטח קל בלבד והסיבה היא מרווח גחון נמוך מאד. בשביל שטח בינוני וקשה נדרשת הגבהה.

סרנים לא דורשים החלפה בכלל. הם חזקים ואמינים כפי שהם.

רוכברודאו
18-12-12, 22:15
שום החלפת סרנים ושום נעליים. הרכב מקורי לא צריך שום כלום כדי לטייל, פרט להגבהה קלה כי הוא די נמוך במקור.
אל תטעה, לשבילים ושטח קל המקורי יעשה כל מה שויטרה יעשה++
אבל אם אתה מטייל בנגב למשל תידרש להגבהה של לפחות 2". סיפור פשוט ולא יקר.

ואםםםם בטעות יתקוף אותך החיידק או תתקוף אותך ירושה מהדודה, אזי שוק השיפורים לרכב הנ"ל הוא פחות או יותר אינסופי.

klam
18-12-12, 22:23
אין צורך להבהל מהדיזל. נכון שבמוסכי קרייזלר לא מכירים את המנוע והגיר, אבל מדובר ביחידת הנעה מוכרת ונפוצה של מרצדס (כל מוניות הדיזל 2.7) כך שאין בעיית חלפים אמיתית. אל תשכח שמנוע הבנזין (המדהים) של 4.7 משודך לגיר נעים אבל רגיש מאוד שקשה לשפצו (מנסיוני ונסיונם של אחרים).
לפני שמחליפים סרנים ומנסים נעילות, כדאי לבדוק אם הגבלת ההחלקה עובדת כמו שצריך. בג'יפ היא יעילה מאוד ולקחה אותי עם ה wj הנפלא (צמיגי 245/70 והגבהה 4"), בשטח בינוני+ וטכני ללא שום בעיות.
בהצלחה, חן

רוכברודאו
18-12-12, 22:31
כשבדקתי במורשה ואמרו לי שמחיר אינגקטור 2700 ש"ח. ומחליפים את כל החמישה במקרה תקלה...
2700x5+עבודה....
לי זה הספיק כדי להחליט על בנזין.

הוא שטענתי. המוסך המורשה האכיל אותך שטויות בקילוגרמים. ולא חלילה מעודף נוכלות אלא מחוסר ידע מחפיר.
ניתן גם ניתן (וזו הפרקטיקה) להחליף מזרק אחד פגום, אם צריך. וע"פ רוב בגראנד דיזל זו בכלל לא הבעיה. מדובר במזרקי בוש אמינים מאד.באזור המזרקים קיימת תופעה ידועה עם ספרות ענפה בחו"ל והרבה יותר פשוטה/זולה לתיקון. לי לקח חודש לאבחן ושעה של עבודה עצמאית לפתור. אז תלוי - אם אתה מאלו שאוהבים לפתור ולהיות מעורב או לשלם..

klam
18-12-12, 22:33
אה, ויוסי, יש את עניין הדרייבשאפט הקדמי - חובה להחליף מפעמון לצלבים.

grand
19-12-12, 07:40
טיילתי השנה טיול מסוים עם 3 WJ
אחד מקורי ללא כל שיפורים עם צמיגי כביש שחוקים
השני (שלי) משופר 3.5"
והשלישי משופר בכבדות 6"

המסלול היה בדרגה בינונית++ ( נחל צין, נקרות וכד')
כולם עברו אותו דבר......בלי שום בעיה.
הנמוך קצת גירד.

sos4u
19-12-12, 17:50
אז למען הסדר הטוב, אפשר לומר ש

החישוק הקטן ביותר הוא 16״
אפשר לחיות עם הסרן האחורי. במידה וה QD לא משהו יש נעילה אוטומטית.
קדימה סרן D30 מעריך ש arb rd100 מתאימה.
עם איזה יחסי העברה מגיע במקור? 3.73?

אני מבין שהסרנים של ה jk מתאימים מבחינת רוחב ומעגל חלוקה ?
העדיפות ( בגלל הנפיצות הרבה יותר ) היא ל v8 בנזין. למרות צריחת דלק גבוהה יותר
מצד שני לא צריך להבהל מדיזל מנוע גיר וטרנספר של מרצדס.
בלימת מנוע ? ב low/low ? קיים ?

הגבהה - איזה גלגל נכנס ב 3.5״ הגבהה ?
נתעלם כרגע מההיבט החוקי מישהו נוסע עם מקבילה של ״33 ?

אני מבין שמערכת מוטות ההיגוי שונה ממה שיש ב zj ודומה לקיט של u-turn
האם יש בעיות של ״רעידת מוות״ אחרי הגבהה ?
יש מקום למצבר שני ?
מיקום גלגל רזרווי? בצד או מתחת ? לתא המטען ?
למעט קוסמטיקה מה ההבדלים בשנתונים החדשים יותר?

eysham
20-12-12, 07:02
ואללה יוסי... נהיית עולה חדשה.... :)

מה שכתבת לגבי הנעילות נכון, אבל מצריך גם קייס פתוח וציריות אחרות (שונות מעט באורך מאשר המקוריות עם ה-QD למיניהן)
סרנים של JK מתאימים מבחינת חלוקה, מעט רחבים יותר.
קדמי צריך לגלח תושבות קפיצים/בולמים ולרתך חדשות
אחורי זה בניה יותר מורכבת בגלל ה-A-ARM העליון. (אם כבר הולכים על LA ואז זה לא רלוונטי...)

בלימת מנוע ב-LOW עם 31" , לא משהו.... היחס המקורי 3.73. אם לעלות ל-33 אז נראה לי שבכלל הוא לא יבלום ויהיה צורך (עז) להחליף ל-4.1 וצפונה.

בהגבהה של 3-4" אפשר להכניס 31" בכיף (כמו אצלי) אולי 32" (כמו גניסלב) אבל עם חיתוכים בפגוש הקדמי וזרועות רדיוס מתכווננות להחזרת הגלגל למרכז הקשת של הכנף.
33" כבר מצריך חיתוכים יותר רציניים.
כל זה כמובן בהנחה שהרכב נוסע בשטח וצריך שמהלכי המתלה שלו יהיו חופשיים (בניגוד לכלים שיש באמריקה בכל מני פורומים, שמגדילים גלגל כי מותר, אבל לא יכולים לעלות מדרכה בלי לשפשף משהו...)

ההיגוי אכן משופר לעומת ה-ZJ.
DW קורה לפעמים אחרי הגבהה. משחקים עם זה ובסוף זה נפתר.... (בושינגים של פנהרד יותר קשיחים, כיוון קאסטר אם יש רדיוסים מתכווננים, בולם הגה כפול...)
מקום למצבר שני אין. יש בתא המנוע של V8 מקסימום מקום שהוסיף עוד בטרייה 1.5VAA... (כדברי ארכאדי דוכין: צפוף שם ... צפוף....) תמיד יש את הבגאג'. ועושים את זה...
גלגל רזרווי מתחת לריצפה של תא המטען. יושב על מיכל הדלק שבגלל זה הונמך מעט. יש תיאורים על כאלה שחתכו את האמבטיה של הגלגל והגביהו את המיכל דלק. נראה לי מיותר אם זה לא מפלצת עבירות ייעודית. כמעט לא קורה שמשפשפים את המיכל ובכל מקרה הוא יושב בתוך מגן.
ראיתי כמה פרויקטים ששמים מצבר נוסף/משאבת מים למקלחת/מיכל מים/שקר כלשהו.... במקום הספייר ואת הספייר שמים מאחורה על מתקן פגוש כמו שלך.

ההבדלים קטנים בין הדגמים. יש שינויים קוסמטיים למיניהם (צבע לוח שעונים, פנסי ערפל, מגבקות וסמלים...)
שינויים במאוורר הקירור משנת 2001 להידראולי
תוספת של 2 כריות אוויר מ-2002

עוד משהו?
לארוז 1 אדום?

איל

מלכי
20-12-12, 07:44
החסרון הבולט הוא משותף גם לבנזין וזה רבע מנוע שתקוע מתחת לקיר האש והעובדה שהאוטו במקור מיועד ל-V8 כך תיכננו אותו וזאת הצורה המענגת ביותר, דיזל וגז הם וריאציות לענים חיקוי זול לדבר האמיתי . אם זאת כמקובל במקומותינו איפה שכל מה שקשור לרכב הוא מסחטת כסף רגולטורית יש הגיון של הפוך על הפוך בקטע הכלכלי ליסוע על הדיזל. רכב אמריקאי מהשנתונים האלה לא מסוגל לחיות כל כך הרבה שנים אלה בחיבור למכשירי הנשמה או שמירה בנפטלין שני תחומים בהם הפורום מתמחה.
בכל אופן היחידות של מרצדס איכותיות וזמינות ונידרשת הבנה מעל הממוצה כדי לתחזק לבד אגב תקף לכל מרצדס.

גלוי נאות - בבעלותי שנים רק ג'יפים אמריקאים ולמרות ההתמכרות הקשה החסרונות הגלוים והברורים לא יהיה משהוא אחר.

sos4u
20-12-12, 11:34
עוד משהו?
לארוז 1 אדום?

איל

אמרתי לך זה לחבר. כל עוד אין WJ אדום זה לא רלוונטי עבורי ..
אולי יהיה, כרגע עדיין אין.

אבל טוב ללמוד ולהכיר את היעד לפני שנגשים למלאכה. ..
וכן, הכוונה לבנות רכב מדוגם ממש כמו האדום, LA 4.5/6.0 סרנים נעולים גלגלי "33, פגושי מתכת קדימה ואחורה, כננת, בקיצור לפי המסורת .. חוץ מהצבע
לכן, כל הכוונה נוספת, תובנות משדרוגים שעשיתם, או תקלות שפגשתם - יתקבלו בברכה

eysham
20-12-12, 13:21
אין בעיה. כפי שאתה יודע, השמיים הם הגבול...

http://i238.photobucket.com/albums/ff282/WJ04/automotivator-1.jpg

http://www.jeepforum.de/uploads/images/1314625840-U10059.jpg

Ersten
20-12-12, 13:53
יוסי אם כוונה ל- LA אז תבדוקו גם את הייצרן הזה http://www.roughcountry.com/jeep_wj_4xla.php
המחיר מפתיע והאיכות טובה (מנסיוני הקטן)

sos4u
20-12-12, 23:08
יוסי אם כוונה ל- LA אז תבדוק גם את היצרן הזה http://www.roughcountry.com/jeep_wj_4xla.php
המחיר מפתיע והאיכות טובה (מנסיוני הקטן)

הכיוון הולך כנראה ל WJ 4.5" Long Arm Lift Kit (http://claytonoffroad.com/product_info.php/cPath/19_80/products_id/275) עם בולמי MX-6 או FOX"2.5

או "6 לא ברור עדיין.

איל, מאיפה השנורקל ?

snake-man
21-12-12, 00:25
אמרתי לך זה לחבר. כל עוד אין WJ אדום זה לא רלוונטי עבורי ..
אולי יהיה, כרגע עדיין אין.

אבל טוב ללמוד ולהכיר את היעד לפני שנגשים למלאכה. ..
וכן, הכוונה לבנות רכב מדוגם ממש כמו האדום, LA 4.5/6.0 סרנים נעולים גלגלי "33, פגושי מתכת קדימה ואחורה, כננת, בקיצור לפי המסורת .. חוץ מהצבע
לכן, כל הכוונה נוספת, תובנות משדרוגים שעשיתם, או תקלות שפגשתם - יתקבלו בברכה

אם זה מעניין אותך... ראיתי WJ בצבע אדום(יותר נכון בורדו) בחולון.. לא יודע אם למכירה.. אבל קיים כזה :)

eysham
23-12-12, 09:37
איל, מאיפה השנורקל ? [/FONT][/COLOR]

מאוסטרליה. ייבוא אישי ביד.

klam
24-12-12, 17:21
יוסי, ראיתי עכשיו שיש כאן בפורום מישהו שמוכר סרן אחורי דנה 44 של JK. יתאים יופי (רחב בערך ב 5 סמ), אבל יושב טוב.

-->