PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלת התנעה אקראית בפאג'רו Q דיזל, לאחר הפסקה קצרה של המנוע

steinair
18-12-12, 11:09
בחודשיים האחרונים, פעם או פעמיים בשבוע אני נתקל בבעיית הנעה, לא מגיע דלק למנוע לא משנה מה שאני עושה, האלטרנטור מסובב ומסובב את המנוע אבל המנוע לא מתחיל לעבוד (יש הרבה צ'יק צ'יק צ'יק אבל אין וום וום וום...).
אחרי 5-7 דקות שאני מחכה, מנסה שוב להניע, והוא מתניע כאילו לא הייתה שום בעיה והכל בסדר (צ'יק צ'ק ווום ווורום...).

כשזה קרה בפעמים האחרונות, לקחתי מפתח ושיחררתי את האומים של המזרקים שהולכים למנוע, וראיתי שבאמת לא מגיע דלק למנוע בזמן התקלה.

זה קורה רק לאחר כיבוי קצר של המנוע, נניח תדלוק, או כשאני לוקח את הילדים מהגן, או מכבה את המנוע לכמה דקות לעצור באמצע טיול.
תמיד אחרי נסיעה מספיק ארוכה כשהמנוע כבר חם מספיק.

בדקתי עם מתקין איתוראן, ולפי דבריו אין "משבת" או סוג של שליטה על המשאבת הדלק מהאיתוראן.

אין לי בעיה להתניע בבוקר, גם ביום קר.

אין בעיות של "מנוע משתעל" או "קופץ" או "מעשן" כמו שראיתי בתיאור תקלות התנעה דומות בפורומים.

אני מניח שהמשאבת דלק בסדר ומשהו אחר אולי חשמלי "לא מפעיל" אותה כשאני מנסה להתניע בזמן התקלה.

18-12-12, 20:44
סביר להניח בעייה במשאבה , תקלה ידועה שמתחממת לא מניע

steinair
19-12-12, 07:29
תודה!

קודם כל טוב לדעת שזו תקלה ידועה (צרת רבים, נחמה ... ויש אומרים נחמת טיפשים).
אם כך אני מניח שיש טיפול או פתרון ידוע (ושידוע כמה זה צריך לעלות... אפילו בערך).
אני מצפה לשמוע ממישהו עם ניסיון במקרה דומה. יש שם מישהו?

19-12-12, 14:30
תבדוק את המדומם שנימצא על המשאבה אם הוא מתחמם הוא לא ניפתח לזרימת הדלק הייתה לי תקלה דומה הוחלף המדומם והתקלה הסתדרה

-->