PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב תקוע, בקשת עזרה באזור החרמון

reuvenk
22-12-12, 11:52
בוקר טוב לכולם,
ליוסי (SOS4U) נגזרו שלושת הברגים שמחברים את התיבת הגה לשילדה
מי שיכול לעזור, או שיש לו ברגים באזור הצפון... תודה
הרכב גרנד צ'ירוקי

sos4u
22-12-12, 22:26
לאחר חילוץ מורכב שכלל הגה שמתפקד בקושי ב 10%, הגרנד הוכיח שהוא יכול להתמודד עם קשיי מזג האוויר, בוץ, שלג, וסלעים חלקלקים, גם כשהוא כמעט ללא הגה, טוב יותר מרכבים אחרים כשהם תקינים לחלוטין. .. ..

אז, תודה לכל מי שהתקשר וניסה לעזור.
אני כבר אחרי מקלחת חמה, שעזרה להפשיר את כל המחוזות הקפואים, נקי ומצוחצח...

וציר 5, תתכונן, נשתמע בשלג הבא ...

Ersten
22-12-12, 23:03
חבל שלא ראיתי את ההודעה מקודם. היתי בא לעזור בשמחה.
נדמה לי שהבאת איזה מתקן לחיזוק התיבה לשילדה של קלייטון. לא הספקת להתקין?

נמרוד - מערד
23-12-12, 00:27
יוסי
הסבר, נמק, ופרט, איך שוברים שלושה ברגים של ההגה,(לא ניסית לדחוף טנק)
נמרוד

sos4u
23-12-12, 08:35
.
נדמה לי שהבאת איזה מתקן לחיזוק התיבה לשילדה של קלייטון. לא הספקת להתקין?

בדיוק על זה רציתי לדבר הבוקר ... כשיש לכם חלק שממתין לעלות על הג'יפ שלכם, אל תתמהמהו אפילו לא סגונדה אחת... תתקינו ישר בלי לחכות ...

יום שישי לפני הטיול בדקתי את האפשרות להתקין, וגילינו שיש לבצע מספר התאמות [ קלות, אך מחייבות להתקנה ] , וכמו שאני מכיר את עצמי, שה "זמני" הוא הכי "קבוע" שיש, וממקום של להרכיב ברמת "המצוין", ולא להסתפק ב"טוב מאד" העדפתי להמתין עם ההרכבה ליום ראשון, ולעבור את הטיול , ללא החיזוק...

והנה התוצאה ..

ונמרוד, הדרך בה נסענו הייתה קשה, בוצית, סלעים חלקים, אבל דווקא הגזירה של הברגים הייתה בסיבוב של ההגה במהירות איטית, בתחילת נסיעה על קטע חצי סלול ללא עומס כלל... ולדעתי נבעה מזה שיש לי תושבת בתיבה שהייתה שבורה מזה זמן רב ולא שמתי לב, ככה שנשארו רק 2 ברגים, אחד התעייף ונגזר [ אולי סבל מהקור העז ] ומיד אחריו הלך השני ...

מקווה שאספיק להעלות תמונות כדי שתוכלו ללמוד מהבעיה, שאגב אינה נדירה כ"כ ... וזו הייתה הסיבה שבכלל הזמנתי את החיזוק מלכתחילה ...

תובנה נוספת, לפי משעולם לא פירק את תיבת ההגה, היא להחליף את הברגים באופן יזום, אחת ל 10 שנים לפחות...
והתובנה העיקרית היא למהנדסי קרייזלר :

הברגים באורך 14 ס"מ, קוטר 7/16" , לא משהו, מילא .. הם ארוכים מספיק כדי לבלוט ומקלים על החילוץ , אבל התאמה ריבועית בקצה, יכולה להקל פלאים על חילוץ במקרה של שבר ..

וזו ההמלצה ששלי לכול מי שהולך עכשו או שמזדמן לפרק את הברגים הללו. וזה מה שאני אעשה.

בקיצור, ה ZJ הזה לא מפסיק להפתיע...

סעו בזהירות.

השועל
24-12-12, 15:37
למה אתה מתכוון התאמה ריבועית בקצה.. לא הבנתי אותך.

eysham
24-12-12, 16:55
למה אתה מתכוון התאמה ריבועית בקצה.. לא הבנתי אותך.

It's a Jeep thing... you wouldn't understand....

http://www.agweb.com/assets/1/10/GalleryMainDimensionId/Square-Wheels.png

sos4u
24-12-12, 19:29
דני, הבורג ארוך ובולט מהצד השני, שזה יפה ומקל מאד על החילוץ שלו במקרה שנשבר, כמו אצלי. אבל היה נחמד יותר אם במקום קצה עגול וחלק הוא היה מרובע או משושה כך שאפשר להשתמש במפתח מתאים כדי לחלוץ את החלק השבור.
אני מתכוון להשחיז את הקצה, של הבורג לפני ההרכבה הסופית ואז אעלה צילום להסבר טוב יותר.

boaz avrahami
24-12-12, 20:16
דני, הבורג ארוך ובולט מהצד השני, שזה יפה ומקל מאד על החילוץ שלו במקרה שנשבר, כמו אצלי. אבל היה נחמד יותר אם במקום קצה עגול וחלק הוא היה מרובע או משושה כך שאפשר להשתמש במפתח מתאים כדי לחלוץ את החלק השבור.
אני מתכוון להשחיז את הקצה, של הבורג לפני ההרכבה הסופית ואז אעלה צילום להסבר טוב יותר.

לא יותר קל לסגור על הקצה הבולט שני אומים אחד כנגד השני? ( ולפתוח ע"י מפתח על הפנימי)
אני יוצא מתוך הנחה שיש מספיק מקום שם לאור העובדה שחלצת אותם מהצד הזה...

השועל
25-12-12, 08:59
הבנתי אותך עכשיו. רעיון טוב יוסי.. רק שאתה צריך בורג קצת יותר ארוך ואתה מסודר.

יורם-דרומי
25-12-12, 23:06
יש תמונות?
האם התושבת הקיימת לא עומדת בעומס? - דורשת חיזוקים אחרים? תושבת אחרת?

sos4u
26-12-12, 22:58
מדובר על ברגים, אין פה תושבת.

רק שלושה ברגי "16\7 באורך של 14 ס"מ. ארוכים ודקים. שמחזיקים ומצמידים את תיבת ההגה לבודי

וכפי הנראה אחת האזניים בתיבה כבר היתה שבורה מזה זמן.

לקווין יש פתרון לבעיה בדמות החיזוק הזה (http://www.kevinsoffroad.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=2_6_36&products_id=157), שאני מניח שאפשר לייצר גם פה בארץ.

וזה מה שיעזור לתיבה הבאה שלא לקרוס.

בהצלחה לכולנו . מקווה שהשלג יחזור בקרוב, ונוכל לבדוק את השיפור שייתן החיזוק הנ"ל ...

-->