PDA

צפייה בגרסה מלאה : זה אמיתי, אלו צמיגי העתיד?

savyon
23-12-12, 08:54
<object height="480" width="854">

באמת ככה הולכים להראות צמיגים וג'נטים?
אם כן זה מגניב...

<embed src="https://www.facebook.com/v/496634993713660" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="1" height="480" width="854"></object>

שמוליקו
23-12-12, 09:46
אין ספק שאם כן, זה נראה מעניין.

rantop
23-12-12, 11:40
גדול. באמת מעניין,
יש שם צמיג אחד שבטוח לא יהיה מאושר בארץ- הבמפרים שוברי הרכבים כבר לא יהיו רלוונטים..:)

s_n_p
23-12-12, 12:34
מעניין איך צמיגים כאלה יתנהגו בבוץ וכורכר :rolleyes:

Daniel Turgeman
23-12-12, 12:38
נראה ממש מתוחכם = יקר

דרור ברלי
23-12-12, 12:39
TMT

dice2
23-12-12, 13:10
דרור האם לזה התכוונת? Tamil Movie Tracker

דרור ברלי
23-12-12, 13:15
אוי בועז בועז, ככה אתה מכיר אותי?....
Too Much Technology...

זה מדהים ונחמד בהדמיה ממוחשבת. אבל אתם, שמפחדים ממנועים ממוחשבים וממערכות הזרקה ורוצים אוטו מברזל שאפשר לתקן עם ג'בקה, פטיש וסכין יפנית, ממש לא רוצים דבר כזה. לא רוצים לדעת כמה יעלה לתקן את זה.

כן, תיכף ייכנסו בי על זה. לכו על זה. באהבה.

dice2
23-12-12, 13:31
בגלל שאני מכיר אותך

ואפרופו טכנולוגיה, מה יקרה לטיפה בוץ שידבק לחלק הפנימי של הצמיג?, או לחלופין אבן שתסתובב לה בתוך הצמיג כשתסעו על כביש 6?
חיים בסרט

אמנון
23-12-12, 14:03
הרבה המצאות פורצות דרך הגיעו ממדע בידיוני... צוללת, חללית... מכירים ז'ול ורן?

דרור ברלי
23-12-12, 14:05
אם זה יהיה הסטנדרט עוד 50 שנה, אני בעד. עד אז תשאירו לי צמיג רגיל ופשוט.

zviki
23-12-12, 14:16
למה אתם כאלה סקפטים?ברצינות. אמרו את זה גם על הרכבים שלעולם לא יחליפו את הסוסים. הכל יוחלף [חוץ משמעון פרס יבדל"א]

dice2
23-12-12, 14:35
אני לא נגד המצאות, אני נגד הצגה של דברים לא מוגמרים כדבר הבא

zviki
23-12-12, 14:58
כשפלה,מראדונה,קרוייף,מסי, רונלדו היו בני 10 -אמרו עליהם -זה הדבר הבא .והם לא היו מוגמרים בכלל

דרור ברלי
23-12-12, 16:39
גם את המכונית החשמלית שמחליפים לה סוללות בתוך מסלול עם זרוע רובוטית הציגו כ"דבר הבא".
וגם את הוידאוטייפים בשיטת בטא.

האמת? ציפיתי שמישהו יזרוק לי למה בכלל לנסוע על צמיגים כשאפשר לעשות גלגל מעץ, כמו בעגלות של לפני 2000 שנה....

אז אני לא נגד טכנולוגיה, אבל אני נגד סגידה אוטומטית לכל חידוש וגאדג'ט טכנולוגי רק כי הוא חדש ומגניב. לא כל מה שעובד מדהים בסרטון הדמיה, יהיה כל כך טוב גם במציאות האכזרית.
אישית, אני שם כסף רק על משהו שהוכיח את עצמו, או לחילופין, כשאין ברירה אחרת... שזה מה שקורה היום לא רק עם טלפונים אלא גם עם מכוניות. לא מאפשרים לנו לבחור במוצרים הפשוטים - הממסד ויצרני הרכב קובעים לנו כל מיני תקנים, חלקם טובים וחלקם לא, ואנחנו צריכים לחיות עם תחכום טכנולוגי שרובו מיותר בהחלט, אם נרצה ואם לא. את המכוניות המודרניות של היום אולי לא תראו על הכבישים עוד 20 שנה, כי אי אפשר יהיה לתקן אותן. זה אולי בסדר באמריקה או באירופה, אבל זו צרה אמיתית כאן, היכן שמכונית עולה כל כך הרבה ולא זורקים אותה למיחזור כשהיא מתקלקלת.

שימו לב טוב טוב - למה כולנו כל כך מעריצים את ה-CJ?... כי אפשר לתקן אותו בג'בקה, פטיש וסט בוקסות. גם באמצע המדבר. למה אנחנו כל כך סולדים מכל מיני "מפלצות מוצצות"? כי אי אפשר לתקן אותן לבד, ובנאדם מהיישוב שאינו מיליונר לא יכול לממן את עלות תיקון במוסך. יש במפלצות המוצצות הרבה טכנולוגיה, רובה מיותרת וחסרת ערך ממשי, תועלתה היחידה באול םהתצוגה ואחר כך בהעשרת קופת היצרן וחשבון הבנק של המוסכים.

בקיצור - מספיק כאב ראש יש לנו עם מנועים מנוהלי מחשב עם מערכת הזרקה... המכוניות המודרניות הפכו לגולם שקם על יוצרו. תנו לחיות חיים פשוטים בשקט, די להיות עבדים של טכנולוגיות מיותרות.

יקיר גרין
23-12-12, 16:53
שימו לב טוב טוב - למה כולנו כל כך מעריצים את ה-CJ?

מי אמר שכולנו מעריצים את ה-CJ?
הרבה אנשים לוקחים CJ ומוסיפים TBI ...
יש אנשים שמעדיפים ברזל טיפש, הם נוסעים בהיילקס אטמוספרי ...
דרור, גם אתה נוסע ברכב מוזרק ממוחשב.

zviki
23-12-12, 17:16
מסכים עם כל מילה שלך דרור,כשיצאו הקלקולטרים הראשונים בשנות השבעים +- הילדים שכחו את לוח הכפל, אז למישהו זה הפריע? גם אני מעדיף רכב שהוא לא רובוט עתיר אלקטרוניקה. אבל יקום אם נרצה או לא -דור שלא ידע את יוסף וזה יהיה הסטנדרט שכרגע נראה בדיוני. זו האבולוציה ואין מה לעשות.

אגב: אני מאמין שבטר פלייס קום תקום, בווריאציה כזו או אחרת,עם אגסי או בלי אגסי. זה רק עניין של זמן וממון.

דרור ברלי
23-12-12, 19:58
צביקי, הילדים של היום לא פותחים ספר. לא יודעים מה זה. יש להם ויקיפדיה. חיים קלים.
האמת? הצמיגים האלה מגניבים. אבל זה מגניב רק בהדמיה הממוחשבת, עדיין לא תכל'ס בשטח.
בינתיים תמשיכו לחלום.

ואני מעדיף להשקיע בקרוב בסט צמיגים חדש. קונבנציונלי לגמרי...

raanan
23-12-12, 20:28
אותי מטריד דבר אחד,
היום צמיג "טיפש" לג'יפ 1300 ש"ח, מחר צמיג "חכם" כזה 13000 ש"ח ?

רענן

דרור ברלי
23-12-12, 20:41
אותי מטריד דבר אחד,
היום צמיג "טיפש" לג'יפ 1300 ש"ח, מחר צמיג "חכם" כזה 13000 ש"ח ?

רענן

הוצאת לי את המילים. זו בדיוק הכוונה.

zviki
23-12-12, 21:16
צביקי, הילדים של היום לא פותחים ספר. לא יודעים מה זה. יש להם ויקיפדיה. חיים קלים.
האמת? הצמיגים האלה מגניבים. אבל זה מגניב רק בהדמיה הממוחשבת, עדיין לא תכל'ס בשטח.
בינתיים תמשיכו לחלום.

ואני מעדיף להשקיע בקרוב בסט צמיגים חדש. קונבנציונלי לגמרי...
ברור מאליו.גם אני.קודם שילמדו להתגלח על הפרצוף של עצמם עד שיוכיחו. זה תהליך ארוך שמן הסתם הבוגרים שבינינו כבר לא יהיו פוטנציאל קונים. אבל אין ספק שזה יגיע למדפים. זוכר את האבובים? הקרבורטורים? הדינמו? הדברים זזים

רון נחמן
23-12-12, 22:53
רגע לפני שזה הופך לשרשור מרמור של קשישי הברזלים מול ילדי האייפון, תרשו לי להגיב רגע על הצמיגים עצמם...

הסרטון עצמו, כמו רכבי הקונספט המשוגעים שאנחנו רואים מדיי פעם ולעולם לא יגיעו לייצור, הוא קצת מופרך.
למה מופרך?

אסביר לגבי כל צמיג בנפרד:
1. צמיג מגנטי - מעניין איך מאיצים/בולמים. נראה בטיחותי. אני גם אוהב את הרעיון של קרינה מגנטית כזאת שמקיפה אותי, מת על מה שיקרה לאוטו אם יישרף פיוז ויותר מהכל - מחכה להזמין מדיל אקסטרים את הג'אדגט שמשבש לרכבים מסביבי את הצמיגים. ועוד לא התחלתי בכלל לגבי צריכת האנרגיה.
2. צמיג 3-טבעות-מגניב-בפניות - שימו לב שלמעשה, בפניות שטח המגע שלו מצטמצם לעיגול ההיקף של הטבעת. קצת פחות מהיום...
3. צמיג שנראה ככה ) וכשנוסעים מהר אז ככה | - דווקא מגניב, ואולי אפילו אפשרי. למרות ששוב - בבלימת חירום תאבדו לא מעט אחיזה.

ולגבי צמיג השטח -
מעניין דווקא.
בואו נתנתק לרגע מכל ההיי-טק המגניב הזה, שהצמיג הוא מעין אצבעות משוגעות המתאימות את עצמן לקרקע, קשיחות מספיק להחזיק את הרכב אבל רכות מספיק לאחיזה מושלמת. קשה לי לקנות את זה (אולי אני שמרן צר אופקים, אבל תזרמו איתי רגע..)
אני לא רואה את זה בתור צמיג רגיל, אלא בתור תותב שמתלבש על הצמיג הרגיל. נניח שעל הכביש אני נוסע עם צמיגי כביש. יורד לשטח, מרים את הרכב עם היי ליפט ומרכיב את הדבר הזה. צמיג הכביש נותן לי קונטרה, התותב נותן לי עוד גובה, אחיזה ועוד. ה"אצבעות" הן למעשה שלד קשיח כלשהו (סיבי-משהו) שעליהן יצוק הגומי המוכר והטוב.

הגלגלים בראש מתחילים לעבוד... אני דווקא רואה כאן פוטנציאל למשהו נחמד מאוד...

idor
23-12-12, 23:14
אם כבר מדברעם על צמיגי העתיד - אז הTWEEL של MICHELIN נראה הרבה יותר וודאי.
http://www.michelintweel.com/

והנה עוד שניים
http://www.youtube.com/watch?v=2wAvxQfusWU

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=KnMtwxQo3R0

של החברה הנ"ל
http://www.resilienttech.com/

Tourist
24-12-12, 00:12
אם כבר מדברעם על צמיגי העתיד - אז הTWEEL של MICHELIN נראה הרבה יותר וודאי.

מה קורה לצמיג הזה בבוץ ?
הוא מסוגל לתפקד ? הרווחים לא מתמלאים בבוץ ואתה נוסע עם 4 משקולות קשיחות ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

BackDoorMan
24-12-12, 00:24
יש גרניק במרכז המנוע עם תמנון של 4 צנורות לחץ גבוה ששוטפים בתדירות של פעם בחמש דקות את הגלגלים,

idor
24-12-12, 07:41
אולי יעשו גרסת MT שהחללים סגורים משני הצדדים

652
24-12-12, 08:49
שימו לב לצמיג הזה
תוצרת חברת Resilient Tech
http://www.resilienttech.com

רון נחמן
24-12-12, 10:27
מה קורה לצמיג הזה בבוץ ?
הוא מסוגל לתפקד ? הרווחים לא מתמלאים בבוץ ואתה נוסע עם 4 משקולות קשיחות ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

גם החיכוך עם האוויר מטורף כאן, בטח מוסיף לא מעט לצריכת הדלק...
מעניין אם זו רק גרסה שיווקית שמדגימה את הגיאומטריה ובגרסה המסחרית יסגרו את זה.

kd2
26-12-12, 02:36
אז אני לא נגד טכנולוגיה, אבל אני נגד סגידה אוטומטית לכל חידוש וגאדג'ט טכנולוגי רק כי הוא חדש ומגניב. לא כל מה שעובד מדהים בסרטון הדמיה, יהיה כל כך טוב גם במציאות האכזרית.
אישית, אני שם כסף רק על משהו שהוכיח את עצמו, או לחילופין, כשאין ברירה אחרת... שזה מה שקורה היום לא רק עם טלפונים אלא גם עם מכוניות. לא מאפשרים לנו לבחור במוצרים הפשוטים - הממסד ויצרני הרכב קובעים לנו כל מיני תקנים, חלקם טובים וחלקם לא, ואנחנו צריכים לחיות עם תחכום טכנולוגי שרובו מיותר בהחלט, אם נרצה ואם לא. את המכוניות המודרניות של היום אולי לא תראו על הכבישים עוד 20 שנה, כי אי אפשר יהיה לתקן אותן. זה אולי בסדר באמריקה או באירופה, אבל זו צרה אמיתית כאן, היכן שמכונית עולה כל כך הרבה ולא זורקים אותה למיחזור כשהיא מתקלקלת.

שימו לב טוב טוב - למה כולנו כל כך מעריצים את ה-CJ?... כי אפשר לתקן אותו בג'בקה, פטיש וסט בוקסות. גם באמצע המדבר. למה אנחנו כל כך סולדים מכל מיני "מפלצות מוצצות"? כי אי אפשר לתקן אותן לבד, ובנאדם מהיישוב שאינו מיליונר לא יכול לממן את עלות תיקון במוסך. יש במפלצות המוצצות הרבה טכנולוגיה, רובה מיותרת וחסרת ערך ממשי, תועלתה היחידה באול םהתצוגה ואחר כך בהעשרת קופת היצרן וחשבון הבנק של המוסכים.

בקיצור - מספיק כאב ראש יש לנו עם מנועים מנוהלי מחשב עם מערכת הזרקה... המכוניות המודרניות הפכו לגולם שקם על יוצרו. תנו לחיות חיים פשוטים בשקט, די להיות עבדים של טכנולוגיות מיותרות.

מסכים לגמרי, פוסט נהדר !
והסקטור שנדפק הכי חזק לדעתי (בהקשר של רכב) הם החבר'ה הצעירים והסטודנטים, ובגלל שזה הגיל שלי ושל החברים שלי - אני רואה את זה כל הזמן.
קל מידי ליפול על רכבים שהופכים לבורות אינסופיים של תחזוקה, משום שכך הם תוכננו - לא להחזיק בכבוד מעל 6-7 שנים על הכביש.
לא צריך להיות מכונאי גאון כדי להבין שמדובר על מערכות שמתוכננות להכשל, שהן פשוט ראיון מטומטם ביסודו.
מערכות שלא בנויות לתחזוקה נאותה, שסופר יקר לתקן בכל צורה, וגם כאשר אתה מתקן - אתה מתקן עם רכיבים שפשוט לא נועדו להחזיק.
ובישראל -בה רכב הוא דבר יקר מאוד לקניה ואחזקה - אנחנו לעניות דעתי, ממש על המדרגה בה רוב רובם של האנשים בפלחי הגיל של "אחרי צבא" ו"סטודנטים" פשוט לא יוכלו להחזיק שום רכב.

ותחשבו על זה -
10-20 חיישנים, מנוע וגיר, המתומחרים שערורייתית ( ולא אכפת לי אם ע"י היצרן או היבואן ), בטח ביחס לאמינות הכללית אותה הם מפגינים.
ואם כבר אלקטרוניקה...אז תוסיפו קויל לכל צילינדר, בקרת אקלים, מחשבי דרך כאלו ואחרים, וכללללל זה מחובר ע"י חיווט בזיוני שפשוט מתפרק לך בידיים אחרי כמה שנים, ולך תרדוף אחריו...
ממירים קטליטיים (במחיר של מנוע מיבוא !) יקרים שדורשים החלפה איפשהו בדרך כדי לחזור ולעבור טסטים.
גירים עם הוראות לא להחליף שמן אף פעם - איך אתם חושבים שהם מזדקנים ?
מרווחי טיפולים של 30,000....שזה נחמד בעיקר לבעלים הראשונים של הרכב...
וכו....וכו...וכו...

-->