PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר לא מעביר להילוך שלישי ורביעי ב- WJ

דודו ארצי
23-12-12, 17:46
שלום לחברי השבט,

החלטתי ברוב טיפשותי (כולם הזהירו שלא לעשות) לעשות טיפול לגיר,
החלפת שמן והחלפת 2 הפילטרים לגיר.
הכל היה טוב כשהתנעתי ושילבתי בהילוך,הג'יפ לא נסע לא רברס ולא קדימה כאילו אני נמצא בהילוך סרק.
השארתי בשישי את הג'יפ במוסך ומהבוקר היום עד הערב לאחר הכנסת כמות גדולה של שמן,הכנסת אויר בלחץ למערכת בגלל חשש של כניסת אויר ויצירת בועה שלא מאפשרת לשמן להגיע לגיר...
בסופו של עניין הכנסת הכמות גדולה של שמן (שמן גיר) רברס נוסע מצויין קדימה נוסע ראשון שני ושלישי כבר לא מעביר וכמובן לא רביעי.
יש למישהו רעיון יצירתי?
מישהו מכיר מכון גירים שיודע להתעסק עם הגירים של WJ באזור שלי(אזור חדרה)?

Saar
23-12-12, 18:36
אויר בלחץ לגיר?????
יש הוראות מדויקות מה ואיך מחליפים, אם עובדים לפי ההוראות לא אמורה להיות בעיה בהחלפת שמן גיר.
אני מציין את זה כאן על מנת שמי שיגיע לשרשור הזה כתוצאה מחיפוש לא יוותר על הטיפול....
זה נשמע שהגיר שלך במצב ״חרום״ ולכן נוסע בהילוך שני בלבד.
אני לא מכיר מכוני גירים. במצבך כנראה שהייתי לוקח ספר רכב ומתחיל את התהליך מחדש ( ריקון השמן, פתיחה של אגן השמן על מנת לחפש צרות מלחץ האוויר ומילוי שמן בכמות הנדרשת על פי הספר)
סער

דודו ארצי
23-12-12, 19:42
תודה סער.

איפה אני יכול למצוא הסבר מדויק איך מחליפים שמן גיר על פי הספר?

תודה רבה

grand
23-12-12, 20:07
כמות גדולה של שמן????? אוי ואבוי......
דברים שצריך לבדוק...
1. שהשתמשו בשמן נכון (ATF+4 ולא דקסרון או משהו אחר)
2. ישנה רוטינה והוראות מאוד ספציפיות להרכבת האטם הפנימי של הפילטר , האטם צריך להכנס קודם ישירות למשאבה ועליו מבריגים את הפילטר, אם האטם הפנימי הורכב קודם על הפילטר ואח"כ הוכנס ביחד איתו , לא תהיה סירקולציה וזרימה של שמן לצנרת הקירור, ומכאן לחצים מטורפים של שמן יגרמו לבעיות.
3. צריך לבדוק את מפלס השמן במצב P ומנוע עובד.
4. יתכן שהשסתומים של הגיר נתקעו בגלל משקעים שנעצרו שם, יש תוסף לחברת JB (לא GB...) פריקשנייר בצבע כתום שניתן להשיגו רק במכוני גירים, הוא מחולל פלאים במיקרים כאלה.
5. כל המידע להחלפת השמן והפילטרים נמצא כאן..
http://www.wjjeeps.com/service/maintenance_wj.htm#TRANS

בהצלחה.

נמרוד - מערד
23-12-12, 21:10
רק לחדד את סעיף 2, לפעמים מוציאים את הפילטר השטוח והאטם נשאר במקומו, ולא שמים לב ומכניסים את החדש, ואז יש שני טבעות אטימה, זה גורם לחוסר אטימה, לשים לב להוראות.
נמרוד

Saar
23-12-12, 21:53
דודו,
שאלה נוספת ברשותך...
האם מוסך ביצע את ההחלפה המדוברת ?
(כולל לחץ האוויר והכמות הגדולה של השמן) אם כן, אני מניח שיהיו אנשים שישמחו לדעת ממי להזהיר.
לגבי פרוצדורת ההחלפה, לא עניתי קודם כיוון שאיני מכיר את התהליך בגיר המדובר .

רוכברודאו
23-12-12, 22:17
דודו תעדכן מה נסגר

דודו ארצי
27-12-12, 06:58
הי חברים,
לאחר אין ספור ניסיונות להחזיר את הגיר לחיים הוחלט להחליפו.
השגתי גיר במחיר חברי מאוד מאורן מערכות(בנאדם מדהים ומיוחד)
הורכב על טנצר ומאתמול הוא חזר "לבעוט"
תודה רבה לכולם על העזרה.
ביי ביי

boaz avrahami
27-12-12, 08:08
לא בטוח שהבנתי מהסיפור הזה מה הלקח שצריך ללמוד.
לא סביר בעיני שהגיר מת עד כדי החלפתו רק בגלל החלפת שמן.
הסיפור הזה נשמע על גבול המדע הבדיוני עבורי.

האם חיברת סורק תקלות חכם לרכב?
מה האינדיקציות שהגיר נתן מבחינת חיישנים ולחצים?
מי בעל המקצוע שליווה אותך?

דודו ארצי
27-12-12, 14:08
מה שנאמר לי ע"י מס' אנשים שאני מחשיב את דעתם כמו:אורן מאורן מערכות,מוסך מרכזי,ליעד בעל מוסך אוטוליין בינימינה שעברו דרכו עשרות גירים,בחור בשם יורי שהוא חבר קרוב ובוחן רכבים אמריקאיים בצבא עם 17 שנות ניסיון.
על פי הממצאים של המחשב הוא שיש החלקה של הילוך שלישי שהתחיל לאחר החלפת הפילטרים כל הסלנואואידים נפתחים אבל בגלל שיש החלקה בהילוך השלישי אז אין מעבר לשלישי ורביעי.
אורן גם הציע לי לפתוח את הפילטרים ולא לגעת כי יש מצב שאם הגיר קצת עייף זה יכול לגרום לבעיות.
לגבי לחצים,מילאנו שמן שמנו בהילוך והרכב היה מונע פתחנו את אחת הצינורות שמן של הגיר במצב רגיל היינו אמורים לקבל התזה רצינית אבל אצלי הוא אפילו לא נזל מה שאומר שכנראה המשאבה לא דחפה את השמן ולא ייצרה לחץ.

grand
27-12-12, 16:31
אני לא רוצה להתעצבן.... תעצרו אותי...:(
בעצם... מה אני מתעצבן, זה כסף לא שלי.
אני שמח בשמחתך שהרכב נוסע, ובזה שאתה מחשיב את דעת ה"מומחים" שיעצו לך.
בכל מקרה למען הדורות הבאים אחריך שיקראו את הפוסט האומלל הזה, אם נתייחס למה שאמרתי לך קודם, היית רואה שמה שאחראי לזרימת שמן לצנרת הקירור הוא הפילטר, ומה שמחובר לפילטר הוא האטם שמחובר למשאבת שמן, כאשר הפילטר והאטם אינם מורכבים נכון אין זרימת שמן מהמשאבה, ומכאן לתופעות שציינת הדרך קצרה...

sos4u
27-12-12, 16:35
עוד אחד שיכנס לסטטיסטיקה של "גיר דפוק בגרנד צ'רוקי" ...

מאמץ את השיטה של רמי. כסף לא שלי, לא מתעצצבן....
מצד שני, אשמח רק לדעת איפה זורקים את כל הגירים ה"דפוקים" האלה... אפשר לעשות מזה קופה לא קטנה, בלהשמיש גיר תקין ...

בוזי
27-12-12, 19:30
במוסך של ה״מומחה״.
השאלה, מומחה למה...

boaz avrahami
28-12-12, 00:55
ידידי היקר, שלמת הרבה כסף כנראה בגלל התקנת פילטר שגויה ובלי להעליב אבל תקעו לך בלי וזלין

-->