PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית המיזוג ב wj

rotem_shalit
23-12-12, 21:50
שלום שוב,
יש לי גיפ גרנד צירוקי דיזל (CRD) לימיטד שנת 2003.
יכול להיות שיש לי בעיה במדף של בקרת האקלים ברכב (אני לא בטוח) אין חימום בגיפ והקירור בקושי עובד, הווסט טמפ' לא משפיע.
עפ"י המלצות המוסכים צריך לפתוח את כל הדשבורד כדי לתקן את המדף והם רוצים סכום גבוה מאוד וגם ככה הם אמרו שלא בטוח שיצליחו לתקן את הבעיה. האם יש למישהו רעיון איך לפתור את הבעיה שיהיה מזגן נורמלי בגיפ בלי לשלם כלכך הרבה כסף?

רוכברודאו
23-12-12, 23:14
ייתכן מאד שפשוט חסר לך גז.
כדי לדעת אם זו בעיית המדף המסורתית יש סדרת בדיקות שאתה יכול לבצע לבד:
1. לחץ על ה AC וכפתור סירקולציה בו זמנית. מבלי לעזוב את שני הכפתורים סובב את בקר הטמפ' סיבוב אחד שמאלה או ימינה
2. תתקבל סדרת מספרים שתתחלף בלופ. רשום אותם. גש למחשב וחיפוש פשוט לתרגום הקוד המספרי יראה לך מה הבעיה - כולל אם אחד המדפים לא מתפקד.
3. לחילופין או כהשלמה לבדיקה אתה יכול לפרק את תא הכפפות (שתי גומיות לחיצה סה"כ) ולבדוק ידנית את אחד המדפים לאחר שתפרק את הסרבו שמזיז את המדף (שני ברגים). אם ציר המדף מסתובב 360 מעלות הוא דפוק בוודאות.

יש ספרות בלי סוף על הבעיה הזו ופתרונה כולל באתר זה. אין שום צורך לפרק דשבורד. פשוט חפש ותחסוך את הכסף לשיפורים...

snake-man
23-12-12, 23:36
אם המדף אכן דפוק- בדר"כ הוא נשבר עקב עיפות החומר..
יש דרך לתקן ולהחליף את המדף ללא צורך של פירוק הדשבורד כולו שזה יקר מאוד ...
אותה הבעיה של המדף השובר היתה אצל אחי ולאחר חפירה באינטרנט גילה שיש קיט של החלפה באיביי וסירטון איך לתקן ... פירוק של התא כפפות, חיתוך בעדינות של האיזור של המדפים -זהירות לא לפצוע את הרדיאטור הפנימי!!! והחלפה של המדפים, לבסוף סגירה ואיטום של החלק שנחתך..
תחפש ביוטיוב יש על זה סירטונים...
שוב, זה אם המדפים שבורים..!
את השיטה הזאת אפילו בחברה לא יודעים :)
בהצלחה...

berdi
24-12-12, 00:57
שלום לך!
גם לי יש את הבעיה, וחורף שלם עדיין לא החלפתי, הבאתי ואין זמן,קודם כל עד שיגיע ניתוק צנרת חימום במנוע ופקקים מגומי, מזגן יעבוד+גז,
לבעיית החימום, תיקנה את החלק באי.ביי עלות 100-150$ כולל מישלוח, מדפים מאלומיניום ולא פלסטיק כמו המקור,
יחזיק יותר מהרכב! תיבדוק שזה דואל זון, כלומר שליטה על הפרדה בן נהג ונוסע ולא מדף אחד שמבטל את ההפרדה.
קיבלת! סע לעמוס מזגנים מפרדס כץ א.ת בני ברק, הוא כבר ביצע ויודע בדיוק מה לעשות.
תופתע עד מאוד גם מהמחיר+האיש והאגדה.
בהצלחה
נתן

rotem_shalit
24-12-12, 22:09
אין מילים, פשוט מלכים!

-->