PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגנת מנוע מפני מעברי מים- הצעות ורעיונות

tomerbt
25-12-12, 22:40
לאחר שפעם ראשונה שחציתי מעבר מים וזה עלה לי באלטרנטור חדש וכויל חדש אני פונה לבעלי הנסיון פה , האם יש דרך להגן על המנוע בזמן מעבר מים?

סולי
25-12-12, 23:09
וונטה חשמלית עם אופ' לביטול תעזור להפחית את כמות המים הנכנסים לתא המנוע בעת חציית מעבר עמוק.
שנורקל ישמור המנוע עצמו לא ישתה שלוק.
נשמים כבר הארכת? לסרנים, לגיר, לטרנספר..
את המפלג גם מומלץ לאטום.

דודי והטרופר
03-01-13, 01:38
וונטה חשמלית תעזור להפחית את הכמות המיים ? לא שמעתי מעולם
בטרופר אין בעיה עם מפלג, יש שם כוייל הממוקם מאוד גבוהה.
לגבי המנוע אני לא מאמין שהבחור עבר מעבר מים עמוק .
האלטרנטור יושב מאוד נמוך ולא נראה לי שהוא נשרף, לרוב נכנס חול ואז הפחמים נתפסים(בית הפחמים) ואז אין טעינה :( עלות 10 ש"ח לא כולל עבודה
אתה תמיד מוזמן ליצור איתי קשר בנייד לתשובות מידיות
0524861115 דודי

tomerbt
04-01-13, 22:54
הבעיה הייתה בכויל שכנראה שהוא היה סדוק, עלות של 170 ש"ח לחדש.
והאלטרנטור עכשיו כשאני משחזר התחיל לזייף כבר כמה שבועות לפני וכנראה הנחל פשוט הרג אותו.
השאלה אם יש דרך לשמור על האלטרנטור ? כל שאר החוטים והמחברים כבר רוססו בכמות אדירה של ספריי סיליקון

סוזי המשתוללת
06-01-13, 23:57
[QUOTE=דודי והטרופר;488664]וונטה חשמלית תעזור להפחית את הכמות המיים ? לא שמעתי מעולם

דודי
וונטה חשמלית אפשר להפסיק אותה לגמרי לפני מעבר מים באמצעות מפסק (קיל סוויץ)
יש לזה מספר יתרונות
1) לא שוברים את הכנפיים בפגיעה בגל מים מהיר שבד"כ מגיע מלמטה
2)הפאן קלאץ לא מחליק כשהמנוע חם ....
3)מאוורר לא מסתובב לא זורק מים לכל הכיוונים ......
זה נפוץ מאד ואפילו אני שקלתי לעשות זאת
למדתי את זה על בשרי בסמוראי שם קיבעתי את הפאן קלאץ לגמרי כדי לחסיך את החלפתו .... זה היה נפלא בתור מדחף של סירה ... אבל פשוט עצר את המנוע!!!

asafk
07-01-13, 20:32
קודם כל גריז. גריז "לבן" או פשוט וזלין, בכל המחברים ועל כל הקטבים החשמליים. אנשי הים אומרים שבכל מקום בו יש גריז, לא יהיו מים.
לגבי האלטרנטור והסטרטר, דגמים לא אטומים זה בעיה. אפשר להגן חלקית עם כל מיני תרסיסים, אבל אלטרנטור עם מכסה אחורי כמו שצריך יחזיק מעמד יותר זמן. (אלטרנטורים אטומים באמת לא ממש קיימים בשוק, אז אפשר להסתפק בעמידות לטבילה קצרה).

אסף.

-->