PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוגי שמן לסמוראי.

shainok
06-04-05, 19:47
ערב טוב ידידי!
יש הבדל משמעותי בין שמן שמספרו 15-50 לבין 20-50? (כמובן שאני שואל על שמן למנוע)
תודה מראש שני.

shainok
12-04-05, 17:59
חברים אף אחד מהמומחים לא יודע לענות לי? :cry:

dizza man
12-04-05, 20:05
20-50 זאת רמת צמיגות של שמן.. ו20-50 בדר"כ זה שמן מינרלי שהוא זול יחסית

20 -מייצג את צמיגות השמן במצב חם ו50 במצב קר

בדר"כ במנועי דיזל משתמשים ב15-40 (גם מינרלי) לא מומלץ כל כך לסמוראי

עכשיו יש גם שמנים סינטטים שהם יותר איכותיים וגם יקרים יותר (טווח החלפת שמן גדל מטיפול לטיפול )

בעיקרון חצי סינטטי בדרגת צמיגות 10-40 הוא אידאלי לאקלים בישראל ומותאם לנסיעה בעיר וגם למנוע הסמוראי
אחרי שהרכבתי מנוע חדש חשוב לשמור אותו במצב הזה!
השתמשתי ב10-40 של acdelco עלה לי 60 שקל ל4 ליטר והוספתי לו תוסף שמן שעוזר למנוע חיכוך..
(אני הוספתי תוסף כי אצלי המנוע עובד קשה מאוד! :twisted: )
סינטטי מלא הוא יקר פי 3 אבל רמת הצמיגות שלו נמוכה מידי למנועים שלנו 5-20 5-15
לא מומלץ כל כך

עכשיו שמנים לטרנספר גיר ובקאקס בדר"כ מה שמוכרים בתחנות סיכה זה שמן 90-80 מינרלי
-הצמיגות היא גבוהה כי אין מעברים קטנים של שמן ויש המון לחץ על גלגלי השיניים ולכן צריכים שיכבה בריאה של נוזל צמיג כדי לא להישחק מהר.. ולעמוד בעומס

אני מתכוון אחרי שאני משפץ את הטרנספר שקצת מיילל עקב מייסבים גמורים וגלגלשים שלא מבינים למה ההתעללות הזאת מצידי
לפנק אותו בשמן 90-85 סינטטי מלא מומלץ לטרנספר של סמוראי שעובר חיים לא קלים בשטח
ובמיוחד בlow שאני כל פעם מסתכל למטה בפחד שלא יעוף עלי איזה גלגל שיניים מבעד לגוש האלומיניום הקטנטן

לסיכום :
אני ממליץ לפי דעתי! שמנים סינטטים ואיכותיים הוצאה קטנה שיכולה לטווח ארוך לחסוך הרבה בלאגן וכסף דוגמא קטנה -אצלי במוסך בumi תיבות העברה וגירים ידניים לרוב הרכבים מקבלות חצי סינטטי וגם סינטטי מלא -הוראות יצרן

גם למנועי דיזל וטורבו דיזל במקום 15-40 מקבל 10-40 חצי סינטטי

shainok
12-04-05, 21:43
תודה אחי על התגובה המושקעת אני מסכים איתך שהשקע בשמן יקר יחסית זה חיסכון לטווח הארוך של זמן וכסף .
נ.ב אחלה אתר בית יש לך.

WildLove
27-07-06, 04:56
נקפיץ את האשכול עם שאלה שקשורה לשמן,
כשקניתי את האוטו במטרה להגיע איתו עד הבית מילאתי 20W50,
היום אחרי שיעמום טוטאלי אני מחפש איך לגרום לסמו שלי להשאר כמה שיותר בריא אבל אני עצלן להחליף את כל השמנים עכשיו היות והוא עבר טיפול לא מזמן,
אם אני אערבב קוקטייל מה 20W50 וה 10W40 זה יזיק למישהו? (הכוונה שלי, אוסיף 10W40 כשמפלס השמן ירד קצת, לקארטר שכבר מלא ב 20W50)

GodsFather
27-07-06, 09:13
עזוב קוקטלים, משעמם לך? תשפוך ה20-50 ותשים 10-40 חצי סינטטי בלבד. ערבוביות לא יתרמו כלום.

היו כמה דיונים על איזה שמן לשים ואיזה לא , המלצת היצרן היא 10-40 חצי סינטטי (ככה לפחות כתוב לכל סמוראי שאני ראיתי שיש לו מכסה מנוע מקורי וגם אצלי).

נמרוד
27-07-06, 09:23
נקפיץ את האשכול עם שאלה שקשורה לשמן,
כשקניתי את האוטו במטרה להגיע איתו עד הבית מילאתי 20W50,
היום אחרי שיעמום טוטאלי אני מחפש איך לגרום לסמו שלי להשאר כמה שיותר בריא אבל אני עצלן להחליף את כל השמנים עכשיו היות והוא עבר טיפול לא מזמן,
אם אני אערבב קוקטייל מה 20W50 וה 10W40 זה יזיק למישהו? (הכוונה שלי, אוסיף 10W40 כשמפלס השמן ירד קצת, לקארטר שכבר מלא ב 20W50)

זה גם לא יעזור. אם קראת את כל השרשורים בנושא השמנים, היטב, וסיננת את הרעשים הלבנים :wink: אז אתה אמור להבין שהדבר היחיד שחשוב בשמן מנוע זה להחליף אותו, ואת הפילטר שלו, בזמן. 20-50 מצויין למנוע שלך, 15-40 מצויין גם כן, 10-40 גם, כל דבר סינטטי יקר יותר הוא פשוט בזבוז כסף.

אני אישית - הייתי שם 15-40 כי זה תקן שמשתמשים בו היום הכי הרבה בארץ, הוא נפוץ בחנויות חלקי החילוף ויש להשיג אותו מייצרנים טובים במחירים סבירים מאד (50-60 שקלים ל5 ליטר, שזה מה שאתה צריך בהחלפה).

אלון_ק
27-07-06, 23:03
4 ליטר. 3.7 אפילו, אם אני זוכר נכון.

WildLove
05-09-06, 20:54
בהמשך לאשכול הזאת, עוד שאלה נוספת שמציקה לי על שמנים
אני היום משתמש בשמן של Prestone או משהו בסגנון - נרכש באוטודיפו במחיר לא כל כך יקר, האם הוא נחשב לשמן טוב? האם זה שמן ממוחזר?
ועוד משהו...אני עובד בתחנה של דור אלון, שהם הייבאונים של חברת שמנים בשם ARAL, שטוענים בכל דרך שזה שמן יוקרתי ביותר - אבל את האמת, איך הוא? הוא שווה משהו?
בתור עובד, אחרי הנחה של %50 אני מקבל ליטר של 20W50 ב 26 ש"ח
השמן עצמו, איכותי?
בכל ניסיון לדבר עם כל מנהל בחברה נתקלתי בתשובה שהשמנים שמוכרים במקומות אחרים הם ממוחזרים ושל ARAL הם לא, כמה זה נכון מישהו יודע?

נמרוד
06-09-06, 10:23
זה לא נכון, וליטר שמן ב25 שקל זה יקר.

אתה מדבר על סמוראי, לא ממש חדש, נכון? 4 ליטר שמן מינרלי 20W50 או 15W40 מאיכות טובה צריך לעלות 50-60 שקל, לא יותר.

asafk
06-09-06, 10:28
שהשמנים שמוכרים במקומות אחרים הם ממוחזרים ושל ARAL הם לא

יש הרבה שמנים ממוחזרים בשוק. לא כל כך נורא, אם הם עומדים בתקנים- הם בסדר, בסך הכל. הקביעה ש"כולם ממוחזרים ורק שלנו לא" היא אופיינית לאנשי מכירות. ומנהלים בחברת דלק הם לא יותר מאנשי מכירות- הם לא אנשים טכניים. מה, השמן של קטרפילר ממוחזר? ושל טויוטה? איזה בולשיט.
ARAL נחשבים בעולם לשמנים מצויינים, בכל מקרה.

אסף.

kd2
06-09-06, 17:53
DIZZA MAN

אתה טועה בקטע שם של השמנים 20 זה קר ו 50 זה חם.
ההגיון אומר הפוך אבל זה בגלל זלא מודדים צמיגות אלה "משקל".

sherifon
07-09-06, 14:14
אחרי חיפוש בשרשורים כאלו ואחרים פה ו במוטוריקה ...עלתה השאלה שלא
נשאלה אני חושב -מה בנוגע לשמנים תוצרת הארץ -פז לדוגמא.
עכשיו סתם מתוך סקרנות :
אם בספר הטיפולים של הרכב רשום שהשמנים המומלצים לרכב הם של פז 10W40 לצורך העיניין , אז ברור כי ליבואן הרכב יש הסכם עם חברת פז בנוגע למחיר השמנים ולשירות עבורם - אך נראה לי שכרטיס הכניסה לשימוש בשמן זה או אחר במוסכי היבואן הוא איכות מינימום של השמן שכן גם מכוניות קריייזלר יקרות מטופלות המוסך המורשה בשמנים של פז ......

אז למה לא פשוט לעשות שימוש ב/שמן שמומלץ בספר הטיפולים מתוך מחשבה שנעשתה בדיקת התאמה מסוימת בין השמן לרכב- ?

השאלה עולה מתוך חוסר במידע לגבי איכות של שמן זה או אחר לצורך השוואה - ולכן השאלה שנשאלת למה לא לקנות תוצרת הארץ ?
ני מבטיח שתוצרת טורקית \בלגית תניב איכות טובה יותר -
אגב שמנים תוצרת הארץ גם מיוצרים בקריטריונים התואמים את תנאי מזג האויר בארץ?
מי מבטיח לי ששמן מסוג זה או אחר טובים יותר משמנים של פז או פירמה ישראלית אחרת?

asafk
07-09-06, 14:54
חוסר במידע לגבי איכות של שמן זה או אחר לצורך השוואה

לשמן יש דירוג איכות. זה מדד מצויין, והשוואתי לאיכות השמן. אם שמן עבר את הבדיקות התקניות וזכה לקבל דירוג SL, ושמן אחר עבר את אותן בדיקות וזכה לאותו דירו האיכות, שניהם טובים לפחות כמו שנדרש לפי התקן. יכול להיות שבשמן מסויים יש פיצ'רים טובים יותר מהנדרש לפי דירוג האיכות- אבל בשמנים מינרליים (בהם התחרות היא בעיקר על המחיר) סביר שזה לא המצב.
השאלה היא האם אתה יכול לסמוך על מה שכתוב על האריזה. ולצערנו, לא תמיד. יש משווקים שמדפיסים תוויות שבינן לבין המציאות אין כל קשר, מה שאומר שלא כדאי לקנות שמנים עלומי שם.

אסף.

sherifon
07-09-06, 14:55
אגב-מצורפת סריקה מספר המקורי הטיפולים שלי לגבי המלצות יצרן בנושא שמנים

sherifon
07-09-06, 18:31
בהמשך להודעותיי הקודמות
ביקרתי היום במכשירי תנועה וקניתי פילטר שמן ,
על הדרך בררתי עלויות של מס חלקים ובהם שמן המנוע המדובר :
כ 150 שח ( לא כולל מע"מ)

בפעולת הסחה שלא מביישת קצין בצבא האירני הבאתי לכם תמונות מהשטח :)

חימושניק
07-09-06, 19:14
זה שמן חצי סינטטי פשוט של פז. עלותו כ-60 ש"ח בחנויות החלפים שמחזיקות שמנים של פז.
במקרה זה אתה משלם 90 ש"ח על לוגו(אים) של מכשירי תנועה ועל ציור של קרייזלר נאון.

sherifon
07-09-06, 19:16
לשמן יש דירוג איכות. זה מדד מצויין, והשוואתי לאיכות השמן. אם שמן עבר את הבדיקות התקניות וזכה לקבל דירוג SL, ושמן אחר עבר את אותן בדיקות וזכה לאותו דירו האיכות, שניהם טובים לפחות כמו שנדרש לפי התקן. יכול להיות שבשמן מסויים יש פיצ'רים טובים יותר מהנדרש לפי דירוג האיכות- אבל בשמנים מינרליים (בהם התחרות היא בעיקר על המחיר) סביר שזה לא המצב.
השאלה היא האם אתה יכול לסמוך על מה שכתוב על האריזה. ולצערנו, לא תמיד. יש משווקים שמדפיסים תוויות שבינן לבין המציאות אין כל קשר, מה שאומר שלא כדאי לקנות שמנים עלומי שם.

אסף.

לא ברור לי כ"כ למה בעניין שמנים רובכם הולכים על ביצים ?
אם אני מנסה לנתח את מה שאתה אומר בעצם אז( ותקן אותי בבקשה אם אני טועה ) :
שמן תוצרת הארץ (ובכוונה איני נוקב בשם) בעל דירוג SL למשל עדיף על שמן בדירוג זהה תוצרת חוץ- וזאת בגלל אותם פיצירים שנוספו על מנת לתאום לתנאי הארץ.
פתרנו כך את עניין האריזה של תוצרת הארץ - ( בגלל הביקורת הקשה ישנה התחייבות לכתוב) -לעומת יבואן שמן מסוג זה או אחר שיכול להדביק עליו סמל של רדבול עם כל המשתמע מכך אם הוא מעוניין .

סה"כ למיטב הבנתי עדיף שמן שמומלץ בספר הרכב - ואם הוא תוצרת הארץ והמחיר סביר - מה טוב!

עכשיו לעניין צרכנות נבונה:
היכן(באיזור הקריות חיפה) מוכרים את המוצר הישראלי הנ"ל במחיר השפוי ביותר?<

asafk
07-09-06, 22:43
ממש לא הבנת את כוונתי. קנה שמן בעל דירוג איכות מתאים, מינרלי, תוצרת הארץ או תוצרת חוץ, העיקר שיהיה שמן "מבית טוב", לא משנה מה ארץ הייצור. כתבתי במפורש שבשמנים מינרליים, אין פיצ'רים נוספים על פי רוב, ואת הדברים ה"אקסטרא" בד"כ תימצא רק בסינטטיים היקרים ממילא. גם השמנים ה"ישראליים" בסה"כ נארזים מחדש בארץ- לא שום דבר יותר מזה.

אם יש שמן שמודפסת עליו דרגת איכות גבוהה, אבל הוא של יצרן עלום שם, אל תקנה- לא משנה מה ארץ הייצור.

זה יותר ברור?

אסף.

sherifon
15-09-06, 12:41
אלון רשם בין 3.7 ל4 ליטר .
אצלי גראנד ויטרה החלפתי שמן - יצא מהרכב (מהאגן +מהפילטר עצמו) 3.5 .

השאלה היא האם אתם שמים את הרכב בשיפוע קדימה כדי שיתנקז יותר ?
השאלה נובעת מישום שבספר רכב רשום4.2 ליטר - חשוב פשוט משאיר לפחות עוד 0.5 ליטר של שמן ישן מאוד במנוע ......-איך מנקזים לפחות 90%?

asafk
15-09-06, 13:33
כשהפקק ריקון פתוח, תכניס עוד משהו כמו חצי ליטר- ליטר שמן נקי, עד שהשמן הנקי מתחיל לצאת מהפקק ריקון.

אסף.

צביקה קרבורטור
24-03-07, 22:14
20-50 זאת רמת צמיגות של שמן.. ו20-50 בדר"כ זה שמן מינרלי שהוא זול יחסית

20 -מייצג את צמיגות השמן במצב חם ו50 במצב קר

בעיקרון חצי סינטטי בדרגת צמיגות 10-40 הוא אידאלי לאקלים בישראל ומותאם לנסיעה בעיר וגם למנוע הסמוראי![ נכון מאד!]

תיקון טעות בציטוט מעלי:
צמיגות השמן במנוע קר הים 20 ומשתנה ל50 במנוע חם ולא כפי שנרשם בציטוט.
הצמיגות המומלצת לסמוראי, לפי הוראת יצרן היא שמן חצי סינטטי בצמיגות 10/40 בלבד!
***** הקפצתי את השרשור בגלל אקטואלליות הנושא, וחשיבות תיקון נתוני צמיגות השמן במנוע חם וקר.
בברכה
צביקה

-->