PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אחורית בבוץ??

jase
07-01-13, 17:35
יש לי שאלה.. שעל פניה נראית ברורה אבל ....

יש לי ניסאן טרנו קצר... אחרי שהתלבטתי וקניתי (לצערי) צמיגים שהם לא שטח מלא.. (50 50) אני מוצא את עצמי שוקע בבוץ לא מעט וזה אחרי שעם הרכב הקודם שלי כמעט זה לא קרה... (ויטרה קצרה)
עכשיו אני לא מבין למה כשהוא מריח קצת בוץ הוא מחליט לעצור.... ממש לא מתאים לי :) וזה לא שאני עושה טעויות של טירון אלא יש לי ניסיון בשטח ובעיקר בבוץ..

בכל מקרה בהנחה שהייתה לי נעילה האם זה היה עוזר לי מאוד בבוץ? כי תמיד הכוח עובר לגלגלים החופשיים.. בכל מקרה למרות שזה נשמע לי מובן מאליו..
יש למישהו ניסיון עם נעילות? מעבר להצלבות.. אלא בבוץ

שגיא S
07-01-13, 18:59
ברור שזה היה עוזר.
נעילה אחורית דואגת ששני הגלגלים האחוריים יסתובבו....מה שמאוד עוזר בבוץ.

סופת המדבר
07-01-13, 19:02
תמיד עוזר ואם יש שתיים עוזר כפליים :D
קודם כל הטרנו שוקל יותר מהויטרה
הויטרה זה כלי ש''שט'' על הבוץ לכן עובר יותר בקלות
אין ספק שצמיגי שטח היו מוסיפים

לפי דעתי בלי נעילות יותר קל להסתובב בבוץ
היום נסעתי עם הגימני של אמא שלי קצת בבוץ
וממש קל לקחת איתו פניות
עם הסופה (שתי נעילות אוטו') בבוץ הגיפ תמיד ''מעדיף'' ליסוע ישר

סוזי המשתוללת
07-01-13, 19:12
אם אני מבין נכון אז הטרנו דיזל
אם כן החלק הקדמי שלו כבד משמעותית מזה של הויטרה אבל רוחב הצמיגים לא גדול משמעותית (באחוזים) מה שגורם לחלוקת משקל גרועה ביותר , להטבעה של הגלגלים הקדמיים בבוץ בעוד האחוריים חסרי האחיזה (בגלל שאין עליהם משקל יחסית לקדימה )מנסים לדחוף לשווא

נסה להוריד אויר משמעותית (12 psi יהיה סביר בתור התחלה - אל תפחד)
זה יגדיל את שטח החתך של הצמיגים , יפזר את משקל הרכב על שטח גדול יותר מה שייגרום לרכב לצוף ולא לטבוע
בנוסף זה יעשה פלאים לצמיגי ה 50/50 שלך כי הגמישות שתהיה לצמיג עקב הוצאת האויר תאפשר לו לפנות את הבוץ ביעילות מתוך החריצים (בדיוק כמו שמחלצים קוביות קרח מתוך קרחונים במקרר על ידי כיפוף הקרחונים)

ואל תיסע בהילוכים נמוכים - אתה סתם מפרפר

huski360
08-01-13, 18:05
יש לי טראנו דיזל קצר עם צמידי מקסיס 6080 שזה צמיג סבבה, אבל לא מטורף.
בלחץ אויר 34 P.S.I.
עם דיפ' אחורי מנועה החלקה מקורי.
לא יצא לי באמת לעמוד בבוץ עם כי אני לא אחד כזה שנכנס לכל ביצה.
בדרכים המבוצבצות של עמק הירדן הוא נוסע נהדר ולא גורם לי לחשוש.

א) להחליף צמיגים לצמיגים של בנים.
ב) להחליף שמן בדיפ' לשמן W80 limited slip
ג)לבדוק דיפ' אחורי.

תדהר.

CUCV M1009
08-01-13, 19:10
לפי מה שזכור לי בטרנו יש מנגנון בסרן שאחרי כמה סיבובים של התחפרות המנגנון אחרי שלושה סיבובים שהצמיגים מחלקים מפעיל את שני הגלגלים רק שב 90% מהטרנואים המנגנון הזה תקול ולא מתפקד.
לא מומחה ביפניות יתקנו אותי המבינים בנושא.

דייב

רמי גלבוע
08-01-13, 19:26
נעילה רוחבית עוזרת (כמעט) תמיד, אבל דווקא בבוץ - תועלתה לא גדולה כל כך. נעילה רוחבית אפקטיבית מאוד כאשר באחד הצדדים יש אחיזה טובה, סלעים או אדמה מוצקה למשל. אבל בבוץ, לשום גלגל אין אחיזה טובה מאוד, אז התועלת פחות מוחשית. עדיין, זה עוזר.

הטראנו באמת כבד הרבה יותר מאשר הויטרה, לכן הוא מתקשה. ולמען הסדר הטוב, 12 PSI זה מעט מאוד, ולא רק 'ההתחלה'. דווקא בבוץ מסוכן להוריד אוויר (ולפעמים גם מיותר, אם הבוץ רדוד ומתחתיו אדמה מוצקה), כי לעתים קרובות יש מתחת לבוץ סלעים ושאר חפצים, שישמחו לרטש לך את הצמיג.

Eitan_S
08-01-13, 19:37
בשנה שעברה הורדתי אוויר בנסיעה בבוץ.

השנה נשארתי עם 33PSI .

הרכב עבר בבוץ הרבה יותר גרוע משנה שעברה.

טראנו דיזל ידני ללא נעילות.

ד ו ר ו ן
08-01-13, 21:34
רמי,
מנסיון ארוך עם טרקטורים בבוץ עמוק, נעילה אחורית היא בהרבה מקרים ההבדל בין להשאר בבוץ לבין יציאה.
על אותו המשקל, כל מרכיב במע׳ ההינע שמבטל או מצמצם משמעותית את הבדלי האחיזה בין הגלגלים יתרום ליכולת שלך להתקדם.

סופת המדבר
08-01-13, 22:05
אני תמיד מסתכל על זה ככה
שבצמיג מנופח למקס' החלק העיקרי\ היחיד ''שעובד'' הוא רק הסוליייה של הצמיג
בחלק הקטנטן שנוגע בקרקע
כשאתה מוריד אויר אז שטח הסולייה גודל משמעותית.. הדפנות גם הופכות לסוג של סולייה ...
הסולייה במגע עם הקרקע הרבה יותר גמישה ולכן ''עוטפת'' כל גבשושית או כל מכשול שיש בדרך

-->