PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנת סיקס לטיולי משפחה

עודדוש
09-01-13, 11:05
שלום

אני מעוניין לרכוש סיקס ולהכין אותו לטיולי משפחה דבר שידרוש שני דברים עיקריים:

1) הסבת המושבים האורכיים למושב רוחבי

2) התקנת חגורות בטיחות במושב האחורי שיוכלו לקבל גם כסאות בטיחות וסלקל, אם אפשרי.

איך וכיצד עושים זאת בצורה שהתוצאה תהיה בטוחה לנסיעה ושהאישה תאשר? האם יש הערכה לעלות, לשינויים אלו בסדנא ולא בעבודה עצמית?
מעוניין לשמוע את חוות דעתכם, ניסיונכם ואולי עוד פרטים שעדיין לא חשבתי עליהם.
אני יוצא מנקודת הנחה וגם מעדיף שאני אעשה את השינויים הנדרשים ולא אקנה משהו מוכן ממקור לא ידוע.

תודה על העזרה
עודד

נמרוד
09-01-13, 14:03
יש כמה סוגים של מושבים אחוריים של טנדרונים (ברלינגו, קנגו וכאלו) שאנשים התקינו (ראה משהו ממש מהזמן האחרון, לסופה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=71867)) אלו בדרך כלל מותקנים מעל הכנפיים האחוריות - היתרון הוא שלושה מושבים, החסרון הוא הגובה, אם ישבו שם אנשים מבוגרים אז הראש עלול להיות מעל הגובה של כלוב/קשת סטנדרטית ודורש גג או כלוב מוגבה בחלק האחורי. שזה מפגע אסטטי. אפשרות אחרת היא מושב "יעודי" לשני אנשים בין הכנפיים האחוריות, זה מה שהיה אצלי בסיקס. המילה יעודי במרכאות כי מדובר על מסגרות די פשוטה בסופו של דבר (שיכולה להיות מאד חזקה ואיכותית, לא לטעות) והמושב עצמו עשוי לוחות עץ, ספוג וסקאי, רפדי רכב יכולים לעשות עבודה יפה מאד, ואני מאמן שכל סדנה שמתמחה בג'יפים תוכל לבנות לך פתרון איכותי וחזק.

סלקל ומושבי ילדים לא חייבים לחבר דרך חגורות - למעשה, אפשר לחבר אותם בצורה חזקה הרבה יותר עם רצועות ראצ'ט, לנקודות שאתה תכין במיוחד למרכב של הג'יפ - טבעות עיגון יעודיות עם מפזרי לחץ דרך המרכב. זה לא פרייבט, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה לסיקס!

חיפוש "התקנת מושב אחורי" מניב כל מיני שרשורים, זה נושא שנדון בפורום הרבה ויש כל מיני דוגמאות, למשל:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=53734

יצחק מ
09-01-13, 14:17
שלום עודד,

1. תרכוש סופה ולא סיקס. עולם אחר.
2. תשאיר את הספסלים האורכיים אם ניתן, דעה לא פופולרית ורבים שוגים בעניין הזה, אבל כל קומבינה אחרת פשוט פשוט גוזלת לך את הג'יפ.
3. אני התקנתי חגורות בטיחות אצל סדנת רוק סוליד ביבנה - וכולם מאד מרוצים. הג'יפ, אני, האישה, הילדים, הסל(כבד)קל וכדומה.

בהצלחה!

Ariksk
09-01-13, 14:43
דבר עם גל יש לו אחד יפיוף ומוכן. 0506504300

six-86
09-01-13, 20:15
עודד שלום ,
כמו שציינו קודמיי יש לך כמה אפשרויות , אצלי בסיקס מותקן כסא של ספארי רמה 5 , נוח מאווד ...
אם יש לך כלים וזוג ידיים טובות אז לא צריך סדנא :-)
הדעות בין סופה לסיקס חלוקות לכן אתה תחליט מה מתאים לך יותר ....
מקווה שעשית את השיקולים שלך לגבי סיקס ארוך או קצר ?
מהיכן אתה בארץ ?
ראיד

עודדוש
09-01-13, 21:59
שלום

תודה רבה על התגובות. עשיתי חיפוש וקראתי את הקישורים המומלצים כרגע אני מעדיף להיות זה שיוזם את השינוי כך אדע ואכיר את הפרטים אבל לא פוסל גם אפשרות של מציאת רכב שעבר את השינוי.
אני מאזור רמת הגולן, וסופה כבר היתה לי עם מושב רוחבי ורצועות שהיו חלטורה גרועה לדעתי. מאז עברו מספר שנים וכיום יש יותר דרישה למושב האחורי. אני לא יכול להסביר למה אני מעדיף סיקס פשוט תחושת בטן.
כיום אין לי הרבה זמן ומקום לעבודות כאלו לכן במידה וזה ייצא לפועל זה יעשה בסדנא.
אני חושב שחגורות מחוברות למושב הן האופציה המועדפת כיוון שאינה תלויה בקיומה של קשת וחוץ מזה קשת תהיה גבוהה יחסית למושב כך שאיני בטוח שמתאים לחבר לקשת, מה דעתכם?
אני מתכנן שהפרוייקט יכלול גם התקנת קשת.
האם יש עוד דברים שכדאי לכלול במסגרת הפרוייקט?

עודד

six-86
09-01-13, 23:15
שלום

תודה רבה על התגובות. עשיתי חיפוש וקראתי את הקישורים המומלצים כרגע אני מעדיף להיות זה שיוזם את השינוי כך אדע ואכיר את הפרטים אבל לא פוסל גם אפשרות של מציאת רכב שעבר את השינוי.
אני מאזור רמת הגולן, וסופה כבר היתה לי עם מושב רוחבי ורצועות שהיו חלטורה גרועה לדעתי. מאז עברו מספר שנים וכיום יש יותר דרישה למושב האחורי. אני לא יכול להסביר למה אני מעדיף סיקס פשוט תחושת בטן.
אני חושב שחגורות מחוברות למושב הן האופציה המועדפת כיוון שאינה תלויה בקיומה של קשת וחוץ מזה קשת תהיה גבוהה יחסית למושב כך שאיני בטוח שמתאים לחבר לקשת, מה דעתכם?

עודד
התחושות שלך נכונות ....
עוד דברים :
מגירות אחסון
מיכל מים
קומפרסור

בהצלחה
ראיד

d master
11-01-13, 18:40
שלום

עודד

יש לך תחושות טובות!
אם אתה רוצה להתרשם מסיקס ששודרג לרכב טיולים למשפחה בצורה האופטימלית (כל מה שרצית + מזגן מפוצל, הסל קלים והכל) ממליץ לך בחום לדבר עם ליאור ממועדון הסי ג'יי והסופה.

-->