PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת נגררים ורישוי

GodsFather
10-01-13, 16:35
אהלן אהלן,

שוקל לחבר וו גרירה לפרייבט אבל מהסוג של הזכר-נקבה, שיאפשר חיבור של מגש נשיאה ועליו אופנוע.

משהו כזה -

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e4/Versahaul_Single_Motorcycle_Carrier.jpg

שאלות -

1. מי מוכר כזה בארץ ?
2. חוקיות ומגבלות ? (אני יודע שיש כזה חוקי לאופניים ואפילו לכמה זוגות)
3. האם בכלל אפשר להתקין על פרייבט או שגם פה יש מגבלה כלשהי ?

ראיתי במפגש ג'יפולוג ב2009 את גתוס עם כזה מגש על אחד הג'יפים אבל לא יצא לי לדבר איתו בנושא.

תודה אנשים.

idanw
10-01-13, 18:21
לא נראה לי שיש עם זה בעיה חוקית - אבל זה בטוח יהיה יקר, כי זה צריך להיות מיוצר ספציפית לרכב שלך + אב טיפוס ותקינה (תהיה בטוח שאף אחד לא ייצר וו גרירה נשלף סדרתי לרכב פרטי)
אבל כמה שוקל אופנוע שטח?? 100-200 ק"ג +- - אתה באמת חושב שזה יכול לעמוד על תחת של פרייבט + מומנט של זרוע?!
נגרר יהיה בטוח יותר וזול יותר.
הבעיה היחידה (שלך) היא מקום אחסנה

עידן

GodsFather
10-01-13, 20:34
למה אתה חושב שיהיה צורך באבטיפוס ? וו גרירה כזה זו לא המצאה חדשה.

idanw
10-01-13, 22:12
למיטב ידיעתי, החוק בישראל אומר שעל כל דגם של וו גרירה צריך לבצע תקינה בנפרד.
אולי יש וו גרירה כזה אבל לא בטוח שיש כזה לרכב שיהיה לך.

boaz avrahami
10-01-13, 23:23
אני חושב שהחוק לא חשב ולא מתיחס היטב להתקן מסוג זה.
וו גרירה מתיחס למשקל גרירה בזמן שכאן לדעתי המשקל והציוד מוגדר כמטען על הרכב.
מאחר ומתחברים לשחדה עם המתקן אז זה שינוי מבנה ומצריך רישוי של הוו...

מבחינה חוקית מותר להעמיס על הרכב ומותר לבלוט לאחור ( למיטב זכרוני כמטר וחצי) אבל לא לצדדים מעבר לרוחב המראות.

מספר, אורות וכיוצא בזה צריך שיעמדו בחוק וזה שכאשר האופנוע מועמס יש למקם פנסים מאחור.
בגלל שמדובר בחריגה מקו הרכב כנראה שיהיה צורך במשולש...
כדאי אולי גם לשים על הרכב מדבקה של מתנדב במשטרה ווסט צהוב של שוטר.
אם זה לא יועיל זה בטח לא יזיק

בוזי
11-01-13, 01:15
http://www.2020.co.il/ItemInfo.php?ItemId=145

בוזי
11-01-13, 01:24
וגם:
http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=69840

GodsFather
11-01-13, 08:57
בוזי יא כריש-על, שיחקת אותה.

אני אבדוק איתם את הנושא. תודה!

בוזי
11-01-13, 13:14
בהצלחה!
אל תשכח לעדכן בתוצאות ובתובנות.

GodsFather
13-01-13, 17:57
עדכון -

דיברתי עם החברה, בסה"כ עושים רושם של אנשים אמינים ורציניים, לא מחפשים לדחוף מוצרים.

מכיוון שמדובר בפרייבט, המוכר ביקש שאני אבדוק עם מתקין וו הגרירה שאכן ניתן להתקין וו גרירה זכר-נקבה ברכב המיוחל ולהדגיש את נושא המשקל שיהיה עילי ולא אנכי. שכן מדובר בכוח שמגיע מלמעלה ולא כוח גרירה כמו שבדר"כ מייעדים לו.

בנוסף, הוא הסתייג ואמר שצריך לבדוק מה ההשפעות של משקל של מתקן כזה בתוספת אופנוע (כ150-180 ק"ג במקרה של אופנועים עד 350 סמ"ק) על התנהגות הרכב מכיוון ששמים אותו בקצה האחורי ביותר, דבר שיגרום להרמת "אף". השפעה על היגוי, בלימה, ובכלל התנהגות רכב עם הנעה קדמית. זו שאלה שלדעתי אין לנו איך לדעת לגביה עד שלא נעשה ניסוי כלים לצערי...

מישהו רוצה לנסות לענות על זה ?

בוזי
13-01-13, 18:05
איזה רכב, איזה אופנוע?
מה יהיה מרחק מרכז הכובד של האופנוע מה(אין) סרן האחורי?

GodsFather
13-01-13, 18:14
רכב - מזדה 3, I30 ושכמותם. עדיין לא בטוח אם הסדרה הרגילה או ה"סטיישן".

אופנוע - 125-250 סמ"ק. האסקי,AJP וכד'. מקסימום משקל של האופנוע 120 ק"ג + כ20 ק"ג המתקן עצמו. ציוד רכיבה יאוכסן בתוך הרכב, לצד תיבת כלים אופציונלית, זה עוד איזה 10-15 ק"ג לכיוון מרכז הרכב. אם צריך, נקח טרמפיסטיות עד השטח :)

השאלה האחרונה - אין לי מושג...

בוזי
13-01-13, 18:33
נסה לברר את הנתון הזה.
יחד עם המשקל הכולל של הרכב, יחס עומס על הסרנים קדמי/אחורי - הם יאפשרו לחשב בכמה ובאיזה שיעור יעבור המשקל מהסרן הקדמי לאחורי.
אם השינוי הוא מעל 10-15% - לא הייתי ממליץ.
יחד עם מעבר מרכז הכובד אחורה, תשתנה מאוד גם ההתנהגות של הרכב בפניות.
תאסוף את הנתונים ואז תתייעץ עם מהנדס רכב, יש פה לפחות אחד כזה.

dice2
13-01-13, 20:15
שים לב גם לאורך האופנוע לעומת רוחב הרכב, אסור לבלוט משום צד מהקו החיצוני של הרכב קרי המראות
ראיתי פעם קנס למישהו שנשא אופנים בצורה הנ"ל ובנוסף להסתרת המס' הסתרת הפנסים השוטר חשב שזה לא מספיק והוסיף שהאופניים בלטו מרוחב הרכב

בועז

בוזי
13-01-13, 20:25
למיטב הבנתי זה רוחב "המרכב", קרי, לא כולל מראות.

(א) לא יוביל אדם מטען ברכב או עליו ובעל רכב או מי שהשליטה עליו לא יניח ולא ירשה להוביל מטען ברכב או עליו אלא אם כן מבנה הרכב, על כל חלקיו ואבזריו, מתאים להובלת המטען בבטיחות וכאשר —
(1) המטען אינו חורג —</SPAN>
(א) מחוץ לדפנות הצדדים ואינו גורם להרחבתם, ובאין דפנות לרכב — מחוץ לצדי הקרקעית המיועדת למטען, ובאין קרקעית — מחוץ לרוחב הכולל של הרכב;
(ב) יותר ממטר אחד מחוץ לנקודה הקיצונית ביותר של החלק הקדמי והאחורי של הרכב כפי שקבעם יצרן הרכב, ובלבד שבמטען שאורכו חורג עד מטר אחד מן החלק הקדמי או האחורי של הרכב — יהיה המטען יחידת אורך אחת ואם היו שתי יחידות לא יפחת אורך כל אחת מהן מ-6 מטרים.</SPAN>

חנן-ג'יפולוג
13-01-13, 20:25
כלל האצבע מדבר על העמסת נגרר כך שהמשקל על התפוח יהיה עד 10 אחוז ממשקל הנגרר. ניקח למשל קנגו שמותר לו לגרור 750 ק"ג (עם בלמים) ותגיע למשקל אידאלי על התפוח של עד 75 ק"ג. ראיתי יצרנים שמרשים כח אנכי של עד 100 ק"ג. אתה מדבר על 140 ק"ג ובמרחק גדול יותר מהרכב מאשר זה של התפוח.
כנראה שתוכל לנסוע עם הרכב ולא יישבר כלום אבל זה לא אידאלי.

להחזיק נגרר זה ממש לא נורא ותוכל לקחת גם את האופנועים של החברים שלך, או של אשתך. זה מאוד יעיל גם לעבודות מזדמנות בבית מדי פעם. להביא חומרים לבניית שער, פרגולה, מיטה וכו'. העלות החודשית של נגרר מתבטאת בכמה עשרות ש"חים. קטן עליך.

jery
13-01-13, 21:23
אני ראית אחד כזה לשיווק אצל סולו נגררים ליד אילנות.
נייד של עמי 050-7791631

GodsFather
13-01-13, 22:06
תודה חברים.

חנן, עגלה לא פרקטית עבורי, זה מעבר לנושא הכספי. אין לי חניה לזה, לא רוצה להתעסק עם טסטים וביטוחים, לא רוצה אפילו לעשות "חניה" או פרסה עם עגלה. אם לא הייתה אלטרנטיבה, ניחא.

לגבי וו הגרירה, מדובר בסוג אחר של וו גרירה מוו הגרירה הפאלי המוכר בפרייבטים, אני רוצה להאמין שהמתקין שיתקין יידע מה הוא עושה, במיוחד כשאדגיש בפניו את הצרכים, אלך לאחת הסדנאות היותר מוכרות בתחום כדי לוודא שהעבודה נעשית כראוי. יכול והוא יאמר לי שזה בלתי אפשרי ואז הכל יורד מהפרק, אבל אני לא מוצא שום סיבה למה לטנדר זה אפשרי ולפרייבט לא, כשאנחנו מדברים על עומסים על הוו עצמו ולא על הסרן.

מבחינת הרוחב, לצורך העניין , המרכב צריך להיות ברוחב של 2.4 מ' אם האופנוע הוא עד 2.4 מקצה לקצה .אני לא חושב שזה משהו מופרך. לגבי העניין של הלוחית והתאורה- המוצר הספציפי שמדובר פה כולל חיבור מלא לחשמל של וו הגרירה ומגיע עם הפנסים הרלוונטים וכן מקום ללוחית רישוי, כך שאוכל לשכפל לוחית של הרכב ולהרכיב. חוקי לחלוטין מהבחינה הזו.

השבוע אני מקווה להספיק ללכת לבחון כמה פרייבטים לקראת רכישה ובהתאם לזה אני אדע גם ללכת למתקין ווי גרירה ולשאול בנושא, בטח יקח עוד שבוע לפחות.

אעדכן כמובטח

תודה.

GodsFather
13-01-13, 22:13
פרט לדוגמא - רוחב של I30 הוא 178 ס"מ...

בסיס גלגלים - 265 ס"מ

המזדה 3 - 175 ס"מ

בסיס - 265 ס"מ

השאלה אם הנתונים הללו הם רוחב פנימי או חיצוני. אם חיצוני אז זה חתיכת הפרש מול הגלגלים של האופנוע (וזה $ין רציני)

נמרוד
14-01-13, 15:41
זה רוחב חיצוני.

boaz avrahami
14-01-13, 15:58
זה רוחב חיצוני.

כולל המראות?

עידו לוריה
14-01-13, 16:30
אני בניתי כזה לפני הרבה שנים כולל גם אב טיפוס שעולה יורד ( חשמלית ) עם פיקוד של שלט רחוק .
זה תחום אפור בארץ ולכן זה עדין אפשרי עד ש...
הרכבים שאתה מכוון הם בעייתם מאוד מבחינת המשקל של כל העסק מה גם שלרכבים כאלו ככול הידוע לי אין יצרן ווי גרירה שמיצר וו נשלף .
בקיצור או רכב כבד/גדול יותר או נגרר .
עם תרצה עוד פרטים/עזרה פנה אלי אני ישמח לעזור .

עידו

GodsFather
14-01-13, 16:56
כן, גם אני חושב. וזה די מבאס נכון לעכשיו.

חנן-ג'יפולוג
14-01-13, 16:58
לכל רכב עם מספר נמוך על הפגוש יש בנמצא וו נשלף, שלא יסתיר את המספר. נראה לי סביר שניתן למצוא וו כנ"ל גם לרכבים עם מספר גבוה ואם אין מוכן על המדף אז יש כמה יצרנים בארץ שייצרו מה שתרצה ע"פ דרישה. אני לא חושב שהנקודה הזו היא הבעייתית.

עידו לוריה
14-01-13, 17:14
חנן בתור אחד שקנה אופנוע ב - 2000 ש"ח זה קצת מוזר שאתה מכוון בחור נחמד כמו אמיר להוציא כ 2200 ש"ח על המתקן + כ - 3000 ש"ח על התקן גרירה ביצור מיוחד ובסוף זה גם לא יתאים לרכב שהוא קנה , מה גם שההתקן גרירה ברכבים הקלים מחובר לפח וזה איך לומר לא הכי חזק .
אבל שאני חושב על זה קצת זה מסתדר, תמיד יותר קל להוציא כסף של משהוא אחר :)

עידו

GodsFather
14-01-13, 17:28
אם הפח יכול לגרור 500 ק"ג, למה שלא יוכל לשאת 500 ק"ג ?

boaz avrahami
14-01-13, 17:29
לוריה, תבנה לו מתקן כזה אבל עם גלגלים משוגעים בקצה מאחור...

boaz avrahami
14-01-13, 17:33
לכל רכב עם מספר נמוך על הפגוש יש בנמצא וו נשלף, שלא יסתיר את המספר. נראה לי סביר שניתן למצוא וו כנ"ל גם לרכבים עם מספר גבוה ואם אין מוכן על המדף אז יש כמה יצרנים בארץ שייצרו מה שתרצה ע"פ דרישה. אני לא חושב שהנקודה הזו היא הבעייתית.

אני חושב שמתקן כזה מחייב רסיבר רבוע של כ 2 צול.
וו נשלף לעדנה עד 500 קד לא יעמוד לדעתי בעומסי הפיתול שיהיו עליו אבל אני לא מהנדס

GodsFather
14-01-13, 17:44
המתקן מצריך נקבה של 50X50.

הוא שוקל 15 ק"ג.

כרגע דיברתי עם הבעלים שוב.

לדבריו אין מתקין בארץ שיתקין וו גרירה נשלף על פרייבט, למרות שהוא לא יודע על מניעה חוקית לנושא.

אם יש כאן מישהו שיודע מה החוק אומר לגבי זה (עידו ? ) אני אשמח מאד להבהרות.

תודה

חנן-ג'יפולוג
14-01-13, 17:51
חנן בתור אחד שקנה אופנוע ב - 2000 ש"ח זה קצת מוזר שאתה מכוון בחור נחמד כמו אמיר להוציא כ 2200 ש"ח על המתקן + כ - 3000 ש"ח על התקן גרירה ביצור מיוחד ובסוף זה גם לא יתאים לרכב שהוא קנה , מה גם שההתקן גרירה ברכבים הקלים מחובר לפח וזה איך לומר לא הכי חזק .
אבל שאני חושב על זה קצת זה מסתדר, תמיד יותר קל להוציא כסף של משהוא אחר :)

עידו

הסמיילי בסוף לא משנה את הכיעור של ההודעה הזו, מה גם שהיא פשוט שגויה. אם תלך לתחילת השרשור אתה תראה שדווקא המלצתי על נגרר ולא על הפתרון הזה. אפילו כתבתי שהפתרון הזה הוא לא אידאלי וגם הסברתי למה.
בנוסף, מה בדיוק הקשר בין הנכונות שלי להשקיע כרגע עוד כסף בצעצועים ובין נכונות ההמלצות שלי?

לא לעניין.

עידו לוריה
14-01-13, 18:17

כי זה הבדל עצום בין כוח של גזירה ( בגרירה ) לבין כוח של נזילה ( בהעמסה של משקל על הוו ) .

עידו

עידו לוריה
14-01-13, 18:19
הסמיילי בסוף לא משנה את הכיעור של ההודעה הזו, מה גם שהיא פשוט שגויה. אם תלך לתחילת השרשור אתה תראה שדווקא המלצתי על נגרר ולא על הפתרון הזה. אפילו כתבתי שהפתרון הזה הוא לא אידאלי וגם הסברתי למה.
בנוסף, מה בדיוק הקשר בין הנכונות שלי להשקיע כרגע עוד כסף בצעצועים ובין נכונות ההמלצות שלי?

לא לעניין.

עם זה מה אתה חושב כל מה נשאר זה רק לבקש את סליחתך .

עידו

עידו לוריה
14-01-13, 18:23
המתקן מצריך נקבה של 50X50.

הוא שוקל 15 ק"ג.

כרגע דיברתי עם הבעלים שוב.

לדבריו אין מתקין בארץ שיתקין וו גרירה נשלף על פרייבט, למרות שהוא לא יודע על מניעה חוקית לנושא.

אם יש כאן מישהו שיודע מה החוק אומר לגבי זה (עידו ? ) אני אשמח מאד להבהרות.

תודה

אין שום סיבה שלא פשוט אין סיבה שכן , לפעמים הדברים הם מאוד פשוטים גם במדינה שלנו .
דיברת עם שלמה או עם רוי ?

עידו

GodsFather
14-01-13, 18:24
בוא נשאל ככה - קיים וו גרירה נשלף לפרייבט ? (יש לי אחד שמבין עניין ואומר שלא, אבל אנחנו מחפשים מישהו שיפתיע).

לאן מתחבר וו גרירה בפרייבט בכלל? וקיימים גם ג'יפים עם מרכב אחוד אז מה ההבדל שהופך אותם ליותר טובים ?

עידו לוריה
14-01-13, 18:29
זהו שהם לא יותר טובים :p
ברכב עם מבנה אחוד יש גם כמה תת קטגוריות , יש כאלו בלי "שלדה " בכלל וכאלו עם הג'יפים הם מהקטגוריה של אלו עם ה"שלדה" וזה עושה קצת הבדל גם בנושא התקן גרירה , וזה גם לא איזה להיט החוזק .

עידו

GodsFather
14-01-13, 19:28
דיברתי עם שניהם

יונתןמצפה
14-01-13, 20:21

לדחוף/לגרור סמוראי אתה יכול בידיים בלי יותר מדי מאמץ.
עכשיו תנסה להרים אותו....

חנן-ג'יפולוג
14-01-13, 22:02
תפוח גרירה נשלף לרכב פרטי:

http://www.tal-nigrar.co.il/article.asp?artid=42

http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=97214

GodsFather
14-01-13, 22:44
אכן חנן תפוח נשלף, אך האם זה אותו התקן זכר נקבה 50X50 ? אני לא בטוח.

נראה לי שאקפוץ מחר לאחד המתקינים ולו בשביל להריח על מה מדובר.

חנן-ג'יפולוג
14-01-13, 22:49
ואם זה לא 50X50 ? לא ניתן לשנות?

GodsFather
14-01-13, 22:58
כל עוד מדובר בתקן ותקינה, אני לא חושב שמתקין חוקי יסכים להתעסק עם זה כל עוד לא היו תקדימים ואו נסיון.

חנן-ג'יפולוג
14-01-13, 23:04
קודם כל, יש מתקינים שבונים את המכלול לתפוח הגרירה מאפס, ולא מורידים מוכן מהמדף. הולכים ובודקים את זה במכון התקנים ומאשרים פר התקנה. לאחד כזה לא נראה לי שתהיה בעיה עם שינויים.

אבל לא לזה התכוונתי. אני מדבר על שינוי של הזכר בסלסלה שלך או בניית מתאם. מה שפחות להטריד את משרד הרישוי יותר עדיף.

boaz avrahami
15-01-13, 00:10
ואם זה לא 50X50 ? לא ניתן לשנות?

רכב כמו אחד מאלו שהוזכרו כאופציה הם בעלי מרווח בין הפגוש לריצפה של כ 15 ס"מ
רסיבר יגנוב 5 ס"מ
משקל במנוף כזה יגנוב בטח עוד כ 5 ס"מ
לדעתי הרכב על הגחון מאחור ומלפנים חוסר משקל שמסכן משמעותית את ההיגוי.
במיוחד בעליות או בתנאים של אחיזה מגבלתית.

אני ממליץ לך בחום לזנוח את העניין ככול שזה נוגע לרכב פרטי קל.

חנן-ג'יפולוג
15-01-13, 00:13
לא מחויב להוריד מרווח גחון בפגוש. יש מתקינים שעוברים דרך הפגוש.

boaz avrahami
15-01-13, 00:27
עדיין העומס על המתלים האחוריים יהיה כזה שהבולמים יהיו כמעט בסוף המהלך והחלק הקדמי יסבול מתת משקל.
בכלל השלכת עודף משקל שכזו על רכב פרטי נראית לי בעלת מקדם סיכון גבוה ומיותר.
אם זה לא קיים על רכב פרטי במדינות מערביות כמו ארופה או ארה"ב אז מבחינתי זה סימן אזהרה חשוב.

shmil
15-01-13, 09:36
אמיר, אסכם לך את זה בשתי מילים:
רד מזה.

ואם אתה רוצה בקצת יותר מילים: תפסיק להתעקש, קנה נגרר, זה נכון יותר.
ובעוד יותר מילים:
אם יש לך בעיית אחסנה של הנגרר, חפש חבר מושבניק לאחסן אצלו גם את הנגרר וגם את האופנוע.

GodsFather
15-01-13, 15:42
עומס של 150-200 ק"ג זה כמו עומס של רכב עם 3 נוסעים מאחורה+מזוודות בבגאז'. למה שהרכב יהיה ברצפה ? הוא אמנם יהיה נמוך יותר מריק/נהג בלבד, אבל אין שום בעיה עם הגובה הזה. ואני כמובן לא מתכוון לנסוע גם וגם וגם אלא רק נהג (מקסימום+1) והאופנוע.

אני מסכים שעלולה להיות בעיה עם עניין הרמת האף וגם ציינתי זאת לפני כמה הודעות. עם זה עדיין אין לי מושג איך מתמודדים.

ודבר נוסף הוא העומס שיהיה על השלדה/פח/איך שלא תקראו לזה בנקודת החיבור של הוו.

לא רוצה למצוא חברים, לא רוצה נגרר, לא רוצה לקנות טנדר(רוצה אבל האישה לא רוצה ואני כרגע מנסה לשמור על זוגיות).

אולי נחפש פרייבט עם הנעה מרובעת ואז תהיה פחות בעיה ? מה שמחזיר אותי לCRV/HRV/RAV4 משנתונים מרוחקים...

GodsFather
15-01-13, 15:46
חשבתי על זה - יש אפשרות פשוט להעמיס על הפרונט כדי לאזן :)

בוזי
15-01-13, 15:59
ראה כאן:
http://www.discountramps.com/motorcycle-carrier.htm
התייחס במיוחד לפסקה על המגבלות.

משקולות על הפגוש הקדמי הן פתרון מאוד מקובל, בטרקטורים...

נמרוד
15-01-13, 16:01
אם יש עומס מסויים שמותר לוו גרירה על רכב, אז אתה לא רוצה לחרוג ממנו - לא בהרבה. נכתב כאן על ידי חנן שהעומס האופייני שאליו תוכנן וו גרירה הוא 75 ק"ג עליו אנכיים על התפוח. אנחנו מדברים כאן על סד"ג 150 ק"ג (אני מניח שלא מדובר על הונדה גולדווינג), שתלוי במרחק כמה עשרות סנטימטרים טובים מהתפוח - בוא נניח שאורך זרוע המומנט, ביחס לנקודת הריתום של התפוח לרכב, מוכפל לפחות. אז כבר אנחנו נמצאים כאן עם מומנט של לפחות פי ארבע ממה שהחיבור של וו הגרירה לגוף הרכב נולד עבורו. זה נשמע לא טוב. ניתן מן הסתם לחזק את החיבור לרכב, אבל אז לא מדובר על התקן גרירה סטנדרטי אלא על משהו ביצור מיוחד. זה לעניין המאמצים על הרכב.

מבחינת השפעה על התנהגות דינמית - שוב עניין של מומנטים, הפעם נקודת היחוס הנוחה היא הציר האחורי של הרכב, באיזה מרחק מאחוריו אתה מעמיס את אותם 150 ק"ג, ואת זה אפשר להשוות למשקל המותר להעמסה על הרכב שרובו יושב בין הסרנים ומעל הסרן האחורי בתא המטען, ולא הרבה מאחוריו. מן הסתם ככל שהרכב ארוך יותר וכבד יותר ההשפעה של המשקל הנוסף מאחורה משמעותית פחות.

אני לא חושב שזה בלתי אפשרי - הבעייה היא שזה כנראה דורש התקן גרירה לא סטנדרטי, והתקן גרירה זה גם עניין של רישוי...

יצרת קשר עם החברות שהוזכרו כאן שמציעות מוצר כזה? יש להם נסיון עם התקנה על פריבטים?

GodsFather
15-01-13, 18:23
כן נמרוד, חסרי נסיון

יונתןמצפה
15-01-13, 19:38
נהגתי פעם ברנו מגאן קלאסיק כשהיו עליה 3 זוגות אופניים על מתקן אחורי + 2 זוגות מפורקים בבגאז' ו-5 אנשים ברכב.
עלינו את העליות לרמת רזיאל...
ההשפעה על ההיגוי של הרכב הייתה פשוט מזעזעת, עד כדי כך שבסיבובים בעליה הרכב פשוט רצה להמשיך לנסוע ישר!

מעבר לכך, אני די משוכנע ששמעתי על תקנה שעל וו גרירה מותר להעמיס משקל אנכי של לא יותר מ- 50 ק"ג.
שווה בדיקה!

boaz avrahami
15-01-13, 19:48
יש סיכוי שיהיה לך משתלם לשכור נגרר.
נסה להגיע להבנות ארוכות טווח עם מישהו שמשכיר.

לחילופין לרכוש נגרר בשותפות עם מישהו שיש לו מקום אחסון.

GodsFather
15-01-13, 22:33
לשכור אומר שאני צריך לתכנן מראש וגם לקחת ולהחזיר.

שותפות לא מתאימה לי...אני סוציומט.

מאיפה אני מביא את כל התקנות ?

אין בפורום הזה מתקין אחד רשמי שיכול לשפוך אור על הנושא??? ( אני יודע שיש)

boaz avrahami
15-01-13, 22:49
איי אתה עקשן...
וו גרירה זה כמו שכתבתי לך לפני כמה ימים - לגרירה.
אתה רוצה להעמיס והחוק בארץ לא נוגע בנקודה.
אם בא לך לחקור את החוק הישראלי נסמך על תקן ארופאי שמספרו בתקנות להלן.

בהצלחה לך

http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/KosherGriraN1M1.pdf

boaz avrahami
15-01-13, 23:03
עיון מרפרף בקובץ להלן מעלה משקל העמסה ורטיקלי של 120 קג.
ככל שאתה מתרחק ממרכז התפוח המשקל קטן.
תבדוק היטב את מה שרשום כי לא התעמקתי במסמך!

http://125.32.98.1/critenon/国外标准/EEC/9420e.pdf

boaz avrahami
15-01-13, 23:11
שוב, מצורף הלינק.
לפי מה שראיתי החלק המעניין החל מעמוד 20

http://125.32.98.1/critenon/%E5%9B%BD%E5%A4%96%E6%A0%87%E5%87%86/EEC/9420e.pdf

boaz avrahami
16-01-13, 00:21
יש בעיה עם הלינק.
עמוד 23 והלאה

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1994L0020:2007 0101:en:PDF

GodsFather
16-01-13, 10:09
בהתייחס לדבריך בועז -

אני לא מגיע לתפוח כי אין תפוח. נהפוכו, אני נכנס עמוק יותר לכיוון מרכז הרכב מבחינת החיבור עצמו של הזכר.

ראיתי אתמול מיני קופר עם חיבור למתקן דומה רק לfnv זוגות אופניים. שם יש חיבור ייעודי משני צידי טמבון הרכב וכלל לא נסמכים על וו הגרירה, הנה כמה תמונות מהרשת שמזכירות את זה וגם תמונה של חיבור שכן מסתמך על וו הגרירה.

http://imbmparts.com/site/wp-content/uploads/2011/05/DSCN8736.jpg

http://www.outmotoring.com/images/D/MFI_clublink_md.jpg

http://www.mini2.com/galleries/data/500/Towbar_Small.jpg

החיבור הייעודי ברכב נראה הרבה יותר נכון לענ"ד - 2 מוטות ולא אחד.

אבל בכל מקרה, אם מחשבים פה משקל של 3 זוגות אופניים מגיעים לאיזור ה60 ק"ג עם המתקן מהתמונה האחרונה. והנקודה יותר רחוקה מהסרן האחורי מאשר במתקן שאני מתעניין בו. נוסיף על זה את הפרשי המימדים והמשקל של הרכבים עצמם - מזדה3/I30 מול קופר ומה קיבלנו ?

חנן-ג'יפולוג
16-01-13, 10:19
אגב, אם אין לך צורך בתפוח, אז אתה יכול לבנות בעצמך מה שאתה רוצה, ובעלות הברזל והאלקטרודות. במצב כזה אתה יכול גם לבנות את זה חזק יותר מקונסטרוקציה של תפוח סטנדרטי, במגבלות היכולת של המרכב.

boaz avrahami
16-01-13, 10:31
התקנות הארופאיות מדברות על משקל של 120 קילו ורטיקלי על הוו.

מה שתבנה/תקנה, יהיה גשר שיושב על אותן נקודות הריתום של וו הגרירה ומפעיל עליו את אותם כוחות פיסיקליים בדיוק. לכן הגבלת המשקל תקפה בעיניי.
הכשל לא צפוי להיות לדעתי בקונסטרוקציה שתבנה.

הכשל להבנתי הוא מנוף המשקל מאחורי הסרן האחורי והשפעתו על בטיחות הנהיגה.

בשום שלב לא עניין אותי בדיון הזה אם תקרע את השלדה, למעט אולי אם האופנוע יפול ויפגע בעובר דרך תמים.

אני שולל את הפתרון מהאספקט הבטיחותי בלבד.

GodsFather
16-01-13, 11:04
בועז, אני איתך באותו קו. אבל יש לי עוד כמה קוים.

חנן - אני לא אבנה משהו בעצמי, אין לי היכולת ואו הידע המקצועי לזה ולא מדובר בסמוראי סלחני שבו אני יכול לשחק בניסוי וטעיה אלא בפרייבט הרבה יותר "מורכב". אני מעדיף לשים כסף בסדנא שתקח על זה אחריות.

GodsFather
16-01-13, 23:29
תראו מה מצאתי

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1772-jeepolog-archive

shmil
17-01-13, 08:06
התקנות הארופאיות מדברות על משקל של 120 קילו ורטיקלי על הוו.

מה שתבנה/תקנה, יהיה גשר שיושב על אותן נקודות הריתום של וו הגרירה ומפעיל עליו את אותם כוחות פיסיקליים בדיוק. לכן הגבלת המשקל תקפה בעיניי.
הכשל לא צפוי להיות לדעתי בקונסטרוקציה שתבנה.

הכשל להבנתי הוא מנוף המשקל מאחורי הסרן האחורי והשפעתו על בטיחות הנהיגה.

בשום שלב לא עניין אותי בדיון הזה אם תקרע את השלדה, למעט אולי אם האופנוע יפול ויפגע בעובר דרך תמים.

אני שולל את הפתרון מהאספקט הבטיחותי בלבד.

תקשיב, אמיר, תקשיב.
אם לא היית אמיר, אלא גולש חדש, הייתי שואל אם אתה אמיתי.
אבל אתה אמיתי, אנחנו יודעים, גם אם היית בשנתיים האחרונות וירטואלי.

עידו לוריה
17-01-13, 08:13
תראו מה מצאתי

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1772-jeepolog-archive

ממש הפתעה , זה בדיוק הומצא אתמול ;) הבעיה שאתה מעבר לפינה אז כנראה לא ראית את זה .

עידו

GodsFather
17-01-13, 08:31
אם התקן האירופאי אומר 120 ק"ג נקודה, אז אין הבדל בין פרייבט לבין האנטר/היילקס/סופה בהקשר הזה. כי לא מדברים על יכולת הרכב אלא על שורה בדו"ח שאיזה אירופאי חישב באופן גורף כדי לא לעורר שאלות.

ולגבי המנוף - זה כבר הופך לשיח חרשים.

עידו, לא רק שאני לא ראיתי את זה, אף אחד מהאחרים פה לא ראה את זה מאז 2009. במקרה נתקלתי בזה כשמישהו בפורום אופנועים בפייסבוק שאל בדיוק את אותה שאלה לפני כמה ימים בלי קשר אליי ומישהו הקפיץ לו את הלינק הזה. בכל מקרה, לפי האתר של סולו, הם רואים באופציה כאפשרית לחלוטין ורק מגבלות האורך/רוחב של הרכב הם שיכולים להוות בעיה. או שזה מעיד על חוסר מקצועיות או שזה מעיד על פתרון יצירתי שהם הצליחו למצוא... לאל פתרונים.

בוזי
17-01-13, 09:11
אם לא תצליח לתפוס את האל, דבר עם נגררי סולו. שאל אם יש להם נסיון עם פרייבטים.
לדעתי הרעיון לא מופרך, אבל רחוק מלהיות אידיאלי.

GodsFather
17-01-13, 09:37
מי זה האל?

בוזי
17-01-13, 09:41
זה עם הפתרונים מההודעה שלך...

נמרוד
17-01-13, 10:24
אמיר, בחיפוש אחר תקדימים - מצאת תמונות של אופנועים על מנשאים דומים על פריבטים, גם לא מהארץ?

נמרוד
17-01-13, 10:35
גוגל אימג' על motorcycle carrier מניב מאות ואלפי תמונות של אופנועים על טנדרים וSUV. וגם תמונות בודדות של מתקנים על פריבטים:

http://www.charlestonengineering.co.nz/images/Shortcut-to-Websites.jpg

http://cdn1.anunico-st.com/fotos/motorcycle_trailer_bike_carrier_new_in_e urope-4f1c921e90562f282e4dec3b9.jpg
http://www.humoretc.com/photohumor2/redneck/motorcycle-carrier-600x450.jpg

חנן-ג'יפולוג
17-01-13, 11:44
אולי תיקח רכב כגון הברלינגו? יפתור לך את הבעיה בנוקאאוט, וגם אחלה רכב למשפחה (ולמוסך) .

GodsFather
17-01-13, 11:53
נכון, אבל האישה לא רוצה. בסופו של יום מדובר על פרייבט שהיא תנהג בו וצריך שיהיה לה טוב איתו כדי שיהיה לי שקט :)

נמרוד
17-01-13, 12:00
וואי וואי איזה סד של דרישות... ואגב, איפה האופנוע יעמוד אם אין לך מקום לנגרר - בסלון? את זה היא מרשה? :)

חנן-ג'יפולוג
17-01-13, 12:06
היא כנראה לא מכירה את הסגמנט הזה בדור האחרון. תן לה לעשות נסיעת מבחן בקנגו אוט' בנזין חדש (אם עדיין משווקים אותו) ונראה מה היא תאמר.

boaz avrahami
17-01-13, 12:37
אמיר - אתה לא קראת את התקן הארופי, נכון? (לפי הציטוט שלך על 120 ק"ג לכל רכב - אני קראתי רק חלק קטן והבנתי אחרת ממך)...
התמונה העליונה של נמרוד מציגה לא רע את הבולמים במצב מאוד סגור.
התמונה השניה לא רלוונטית והשלישית היא היחידה שאתה יכול להרשות לעצמך מבחינה בטיחותית אבל לא פרקטית.

לדעתי אתה נעול מדי וכל הדיון הזה די מיותר מבחינתך ומבחינתו. היטיב לתאר זאת שמיל.
באופן אישי אני מקווה רק שלא תאבד שליטה על הרכב ותפגע במישהו שאני אוהב - מעבר לכך שיהיה לך בהצלחה....

בועז

GodsFather
17-01-13, 13:38
בוא נעשה פה קצת סדר -

1. נכון בועז, לא קראתי. ומכיוון שאני לא מתכוון לבנות משהו עצמאית אלא ללכת למתקין מורשה, אני לא ממש חש צורך להעמיק בזה אלא לגשת למתקין ולהציב דרישה. אם הוא יוכל למלא אותה, מה טוב, אם לא, מה טוב. אני חשבתי שאתה נתת נתון מהידע שלך והגבתי בהתאם. לעלות לכביש עם רכב מסוכן אני לא מתכוון, לפחות עד הCJ/סופה הבאים.

2. חנן, אני אשקול בחיוב את ההמלצה, למרות שאין הבדל מהותי בין הרכבים בהקשר הבעייתי.

3. נמרוד - לקשור אופנוע ואו לגנוז אופנוע זה לא בעיה בשבילי, זה תופס פחות מקום מעגלה, גם עגלה ייעודית לאופנוע בודד. לא מכניס לסלון.

העובדה שיש אנשים שמוכרים ומייצרים ומייבאים כאלה דברים בישראל ומן העולם, משרה בטחון שלא היה בתחילת השרשור הזה. רציתי לדעת אם יש נסיון וראינו שיש. העלינו השערות והסתייגויות בטיחותיות וזה לגיטימי, עכשיו צריך עם המסגרת הזו לראות אם זה בר יישום או לא. לא היה כאן אחד (למעט אולי עידו) שהוא בעל מקצוע אמיתי שבונה ומתקין ומאשר ברשיון התקני גרירה שישפוך אור על הנושא, אולי אני אפנה לכמה מהגולשים פה ואבקש התייחסותם.

מה שנמרוד העלה הוא הוכחה לרכב לא מתוחזק ומאד מיושן שסוחב כלי מאד מאד כבר ומגושם. 2 דברים שלא יקרו אצלי. אני מתכוון להחזיק רכב מודרני יותר ובמצב תקין יותר ואני מתכוון להשמיש אופנוע קטן יותר וקל יותר.

מישהו אמר ליאונה ?

http://home.comcast.net/~supermotard13/sub1.jpg

http://home.comcast.net/~supermotard13/sub9.jpg

http://home.comcast.net/~supermotard13/sub5.jpg

ופה מדובר על אופנוע כבד בהרבה.

אופציה אחרת -

http://img301.imageshack.us/img301/7900/crxbikevo1.jpg

נמרוד
17-01-13, 13:45
אמיר, שלא תבין לא נכון - אני מהבודדים שבעדך!

פשוט יש מעט דוגמאות לפריבטים שסוחבים אופנוע. הליאונה שהבאת דווקא נראה רציני מאד - אבל שים שמדובר על עבודת קאסטום. בטח יש מאחורי הפגוש קורת רוחב בריאה, שמחוברת לסובארו בכמה ברגים, וממנה יוצאים שני רסיברים. אני מאד אוהב את הפשטות - מינימום ברזל, מאד קרוב לרכב, הרבה יותר מהדגמים הגדולים יותר שנראו פה, רסיבר אחד יכול לשמש כציר להורדה של המתקן, אחרי שקושרים את האופנוע מישהו אחד מרים את המתקן על הציר ושני מחבר את הרסיבר השני.

בקיצור - אני חושב שזה אפשרי, והתמונות שמצאת של הליאונה (מישהו היה צריך לדרבן אותך, תגיד תודה!) הן כיוון מצויין.

היתרון זה שכזה דבר לא דורש למעשה שום רישוי, כי זה לא נגרר. החסרון הוא שבישראל זה לא ממש משנה, בוחן יוכל להוריד אותך מהכביש על שינוי מבנה לפי מצב הרוח שלו, אבל נגד זה אין מה לעשות....

GodsFather
17-01-13, 14:02
נמרוד, לא מדויק.

הוא השתמש ברסיבר אחד. הטענה הייתה שוו הגרירה של הליאונה מורשה 350 ליברות ולכן זה עומד בזה ותקין. בפורסטרים אגב מדובר על פי כמה יותר לדברי אותו אתר.

המוט עם הקצה הכתום שנראה בתמונה הוא רק בשביל שאפשר יהיה לקשור את הרתמות שאוחזות בכידון לשני קצוות. ראיתי את זה בעוד מתקנים דומים.

הסיבה שזה פחות נפוץ בעולם בפרייבטים היא כי יש עוד אלטרנטיבות פשוטות יותר, שבארץ הן כמובן מסובכות יותר - למשל, בתמונה השניה שאתה העלית עם הגולדווינג, היא לא מופרכת מציאות אלא מתבססת התקן שאוחז בגלגל הקדמי. זה באמת פשוט ואפילו זול מאד לייבוא אבל ימשוך תשומת לב קיצונית אפילו אם מדובר בתחום אפור לחלוטין שהחוק לא מתייחס אליו. יתרה מזאת, מבחינת הביטוח אפשר לומר שמדובר על גרירת רכב ללא עלות וזה מכוסה...

אופציה נוספת שראיתי היא עגלה ייעודית לאופנוע שמתקפלת לגודל כל כך קטן שאפשר אשכרה לשים בארון בתום הסיום, אבל גם פה מדובר בסופו של דבר בעגלה ומכאן רישוי וביטוח ושמחה וששון. וכמובן, יבוא של זה לארץ כי אין פה משווק מורשה.

הנקודה שלי היא שהמתקן שהתעניינתי בו אפשרי לשימוש בפרייבט, צריך רק למצוא מתקין שידע מה לעשות. ולשורה הזו היינו צריכים 4 דפים והרבה כיף של שיח.

-->