PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדלים בין מרסס צבע עם מיכל הזנה עליון מול תחתון?

tmal1
19-01-13, 16:08
יש הבדל בין שני הסוגים ?
אולי מתאימים לשימושים שונים ?
עדיפות לסוג מסויים בשימוש עם קומפרסור קטן ?

lizard
19-01-13, 17:10
מרסס עם מיכל תחתון עובד על יניקת הצבע ואילו במיכל עליון הגרוויטציה עושה את העבודה.
יותר קל לתמרן עם מכל עליון (תדאג שיהיה לו מכסה מקורי אטום( אחרת אתה יכול למצוא שרשור שלי בנושא "מה לעשות כשחצי מיכל צבע נשפך עליך"). בזמן האחרון אני עובד עם מיכל תחתון, החסרון עבורי זה שתמיד נשאר קצת צבע בתחתית, לא כזה קריטי.

BackDoorMan
19-01-13, 17:38
יש להערכתי עוד יתרון למיכל עליון :
אם אתה עושה הפסקות בצביעה, מספיק כדי שיווצר קרום על פני הצבע, עדיף שהקרום יווצר בצד הנגדי ליציאת הצבע.
מאותה סיבה נהוג לשמור מיכלים לא מלאים של צבע הפוכים.

tmal1
20-01-13, 12:56
מכיוון שיש לי קומפרוסור קטן מאוד שהרבה פעמים מאיט אותי (עד שהוא צובר לחץ שוב), המרסס עם המיכל העליון לא יהיה עדיף משום שהוא עובד על גרביטציה לעומת יניקת אוויר ? או שאין קשר?

תודה רבה על העזרה חברים!

lizard
20-01-13, 13:16
מה זה קטן מאוד?

tmal1
20-01-13, 13:23
איני יודע במדויק כי קיבלתי אותו מתנה, עד כמה שאני זוכר 25 ליטר

lizard
20-01-13, 14:17
25 ליטר לעבודות רגועות זה לא נורא. לדעתי לא משנה עילי או תחתון.
בל.כ יש מרססים נחמדים מאוד. חשוב לנקות אחרי שימוש.

רון נחמן
20-01-13, 20:22
היתרונות במיכל עליון -
זוויות עבודה גמישות (גם אם אתה עם מיכל כמעט ריק וצובע כמעט אנכי, הפיסטולט יצליח לשאוב צבע)
גמישות יותר גדולה בזרימת בצבע (אני הייתי צובע מודלים של מוצרים לתערוכות - אפשר לשחק עם זרימת האוויר והצבע הרבה יותר בקלות להשגת טקסטורות שונות)

היתרון המרכזי במיכל תחתון - כמות גדולה של צבע, שאפשר להשאיר במיכל לזמן ממושך ללא שטיפה (כפי שכתבו לפניי, ה"קרום" מתהווה בחלק העליון ולא מפריע לצביעה)

tmal1
21-01-13, 16:16
תודה רבה חברים!

אמיר ב.א
24-01-13, 20:51
בעיה לוגית קלה :

BACKDOORMAN:

יש להערכתי עוד יתרון למיכל *עליון* :
אם אתה עושה הפסקות בצביעה, מספיק כדי שיווצר קרום על פני הצבע, עדיף שהקרום יווצר בצד הנגדי ליציאת הצבע.
מאותה סיבה נהוג לשמור מיכלים לא מלאים של צבע הפוכים.

רון נחמן :

היתרון המרכזי במיכל *תחתון* - כמות גדולה של צבע, שאפשר להשאיר במיכל לזמן ממושך ללא שטיפה
(כפי שכתבו לפניי, ה"קרום" מתהווה בחלק העליון ולא מפריע לצביעה)
.
.
.

אז היתרון אכן מעולה , אבל למי היתרון הנ"ל לעליון או תחתון ?

אגב יש לי מיכל עליון , אז באמת מעניינת אותי התשובה ...אני לא סתם מסכסך :)

kobiarava
24-01-13, 21:10
פשוט מאוד, בשניהם קרום לא ישפיע על הצביעה, כי שני הפיסטולטים, למרות שעובדים בשיטות שונות, ניזונים מתחתית המיכל, והקרום, מה לעשות, נוצר בחלקו העליון (או בקיצור-לא מהווה פונקציה של יתרון של אחד על פני האחר)

קובי

lizard
24-01-13, 22:26
עם כל הכבוד, מי שיש לו קרום במיכל לא יהיה לו פיסטולט הרבה זמן.
הדבר הכי חשוב בעבודה עם פיסטולט זה לנקות אותו לאחר מכן. הרסתי יותר מידי פיסטולטים בגלל שלא טרחתי לנקות.
את הצבע שנשאר אתה מחזיר לקופסא או צובע משהו אחר (אצלי במסגריה יש דלת שלמה שצבועה רק משאריות צבע). ניקוי ראשוני זה למלא את המיכל במדלל 21, לא מלא עד הסוךף כמובן, ולרסס עד שיוצא נוזל נקי. אחר כך לנקות טוב את המיכל שלא ישאר צבע במיכל ולהשאיר מעט מדלל בפיסטולט ובצנרת שלו.
כל כמה חודשים צריך לפתוח את הראש והדיזות ולבדוק שלא סתומות וכדומה. עם מברשת ברזל לשפשף את הדיזה והפיה מהצד החיצוני כדי לפתוח את חרירי האוויר שבדר"כ נסתמים מצבע.

יתרון משמעותי שיש למרסס עם מיכל תחתון זה שאפשר לשים אותו על המדף או השולחן ביתר נוחות מאשר מרסס עם מיכל עליון, אלא אם יש לך תושבת או מתקן ייעודי.

עידו לוריה
25-01-13, 11:26
אני כבר כמה שנים משתמש במרסס צבע עם ערכה של 3M - PPS (http://3mcollision.com/products/paint-application) , יכול להתאים למיכל עליון או תחתון או מרסס קומפלט שלהם אין שום הבדל בין עליון או תחתון עם ערכה זו ,למרות שאני באופן אישי מעדיף את המיכל העליון הם לרוב עובדים יותר טוב , למרות שבמרססים המאוד איכותיים המיכל בדרך כלל תחתון .
היתרון של ערכה זו שאין צורך בשטיפה של המיכל (חד פעמי, למרות שאפשר למלא אותו עם צריך) שטיפה קטנה מאוד של המרסס עצמו , הצבע יוצא בכול תנוחה של המרסס , אני משתמש גם ברסס שלהם ואז גם כל ראש הריסוס הוא חד פעמי ולא מצריך שטיפה , החיסכון בשטיפה חוסך כסף וזמן והתעסקות מלוכלכת , העלות של חיסכון השטיפה משווה את עצמה בעלות החלקים החד פעמיים .

https://www.youtube.com/watch?v=CIC2fuUAP4E

https://www.youtube.com/watch?v=OV3V7_ZfAK8

עידו

אמנון
25-01-13, 13:47
לגבי הקומפרסור הקטן -
לפני כמה חודשים צבעתי ג'יפ שלם (לא רק חיצונית, אלא את כל הבודי מכל הכיוונים, וכל חלקי הפח, עם יסוד ועליון וכל הסיפור) עם קומפרסור 25 ליטר של FINI.
תפקד נהדר, הוא לא ממש הגביל אותי. רוב הזמן הוא דחס תוך כדי הצביעה, אבל לא ראיתי בזה חסרון גדול. עדיין היה מספיק לחץ לעבודה והוא לא התחמם יתר על המידה.
כמובן שהיה עדיף אחד גדול יותר, אך לפרויקט של פעם ב... זה בהחלט אפשרי.

Saar
27-01-13, 16:41
הי,

אני צבעתי את תא המנוע של האלפא עם קומפרסור סיני 25 ליטר (2 ראשים, אם זה משנה משהו)
צבעתי גם את כל האוטו ביסוד בעזרת הקומפרסור הזה.
סער

tmal1
27-01-13, 22:20
המיכלים החד פעמיים נראים ממש טוב, לא נראה לי שזה שימושי כל כך לפעמים המעטות שאני משתמש בפיסטולט בשנה...
אחרי בדיקה, הקומפרסור של ABAC כוח וחצי... אומר משהו ?
כנראה שאני צריך קצת לשפר את המיומנות שלי כדי להשיג תוצאות טובות יותר.
יש איזה מדריך מקוון מומלץ או חומר לקריאה בנושא ברשת ?

-->