PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת דיסקו או פג'ארו(אני חדש בתחום)

boriskolyar
23-01-13, 08:20
אז ככה אחרי מחשבה ארוכה החלטתי שאני רוצה דיסקו פאג'רו קצר או ארוך:confused:
התקציב הוא 30 עד 40 K
אני מתכוון שהוא יהיה רכב ליום יום וגם לטיולים בשטח

איך הצריכת דלק .למי יותר טובה?
איזה רכב משתלם יותר להחזיק כלכלית ?
ותר להחזיק כלכלית ?
ולמה כדי לשים לב

תודה לעונים !

אמיר ב.א
23-01-13, 10:43
לפני שנפתחת כאן מלחמת עולם ,

כמה נקודות למחשבה :

צריכת דלק דומה ,1:7 ~ 1:9 , תלוי כמה טיפלו טוב ברכב.

לדיסקו בעיית אמינות - לרוב בגלל תחזוקת שבר שנהוגה בארצינו(מתקנים משהו רק כשנישבר והרכב לא יכול לסוע).

לגבי משתלם להחזיק כלכלית - לגבי דיסקו שלא תוחזק טוב , אתה יכול להגיע גם ל10K בשנה רק על תיקונים.

דיסקו יהיה יותר זול לקניה בגלל בעיית האמינות הנ"ל(המחירים עכשיו בריצפה)

שני הרכבים משנתון דומה - יהיו אמינים עד כמה שהיד האחרונה שלהם תיחזקה אותם טוב , מכיוון שאלה רכבים של למעלה מ10 שנים.

לכל אחד המחלות שלו , והם די דומים לדעתי לפחות מבחינת יכולות ,

יש שטוענים שדיסקו יותר נוח לנסיעה , בתור בעל דיסקו לשעבר , היה נוח לנהוג - אבל לא משהו יוצא דופן.

לא משנה איזה רכב , מאוד חשוב להשיג היסטורית טיפולים , ולבדוק שהרכב טופל במוסך בצורה מסודרת.

boriskolyar
24-01-13, 07:58
תודה
אז בעצם אתה אומר שזה פחות או יותר אותו דבר
אבל הפג'רו יותר אמין מהדיסקו
בכל זאת מה אתה ממליץ כרכב שטח ראשון ?

ניר ל
24-01-13, 10:53
כשאתה קונה רכב ישן ובפרט רכב שטח ישן , תצפה להוצאות תחזוקה כבדות .

לנדרובר דיסקברי זה רכב שמלכתחילה , איכות החמרים וההרכבה שלו היא נמוכה - בלאי המכלולים והפלסטיקה שלו מואץ וכבר לאחר שנים מעטות מופיעות בו תקלות.

כלי רכב יפנים הם בעלי אמינות בסיסית גבוהה יותר , מכלולים ששורדים זמן רב יותר , אבל בגיל כזה סביר שכבר טופלו בחלקי חילוף זולים שלא יהיו אמינים יותר מאלו המקוריים של הלנדרובר.

כדי להגדיל את הסיכוי למצוא רכב ישן שלא יקרע לך את הכיס - תרחיב את החיפוש לעוד דגמים כגון - טראנו, איסוזו , קיה , גראנד צ'רוקי ונסה לאתר רכב שמור ומטופל ככל האפשר שאתה יודע את ההסטוריה שלו .

boriskolyar
24-01-13, 11:09
תודה על המידע
עוד משו מקו ממך ניר או מכלום
הגראד צ'ארוקי זה מנוע 4000 הוא לא יקרע אותי בדלק ?משמעותית יותר מכולם ?

ניר ל
24-01-13, 11:27
אתה מתעניין בדיזל או בנזין ?

רכבי הדיזל בתקציב הזה עושים בערך 7 ק"מ לליטר סולר .

גראנד צ'רוקי WJ (משנת 99) 4.7 ליטר בנזין יצרוך בממוצע 6 ק"מ לליטר בנזין (בכביש פתוח צריכת הדלק שלו טובה משל הדיזלים אבל בנסיעה בפקקים בעיר הוא יבלע כ 1:4 ) ,
בשקלול עלויות שיפוץ משאבת סולר, שיפוץ טורבו ועוד הוצאות אפייניות לרכבי דיזל ישנים , לא נראה לי שיש עדיפות לדיזל.

boriskolyar
24-01-13, 12:49
אין לי עדיפות מה שיותר משתלם לנסיעות שטח
ומדי פעם בין עירוני
מה כדי ?

-->