PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין טרופר בנזין 3.5 ליטר לבין רודיאו

Tsafrir
24-01-13, 11:28
שלום רב,

מתקרב הרגע להחליף את הסוס הותיק (טרופר בנזין 1994) שנמצא אצלי משנת 2007.
נכון לעכשיו מתלבט לגבי היורש בין טרופר בנזין 3.5 ליטר לבין רודיאו רצוי מעל 2002.

אשמח לקבל תובנות בנוגע ליתרונות והחסרונות של השניים הנ"ל.
שאלה שהתעוררה אצלי לגבי הרודיאו ולא מצאתי תשובה: האם יש לו שלדת סולם או אחודה, והאם יש לו הילוך כח?

הרכב אמור לשמש משפחה של 4 נפשות לנסיעות מנהלתיות ומדי פעם טיולי שטח עם עבירות בינונית+ של מספר ימים.
הא, אמור לשמש אותי במסגרת התנדבותי ביחפ"צ (שזה אומר הכנסת מערכת מגירות של רכס מאחורה)...

בתודה,

צפריר

klam
24-01-13, 11:45
לרודיאו יש שלדת סולם והילוך כוח. הטרופר נוח יותר לדעתי. שניהם שתייני דלק, כפי שאתה יודע.
לטרופר יש מוגבל החלקה, לשניהם אין נעילות אחוריות ולא פשוט לעשות. את הרודיאו חייבים להגביה והתוצאה בדרך-כלל נוקשה מאוד עם הסט הסטנדרטי (קפיצי קינג). בדגם המפואר הגלגל הרזרבי חייב לעלות לגג (גגון), אם רוצים שטח טכני. הטרופר מוכן יותר לשטח ויש לו מתלים (והגה), נהדרים - אולי הטובים מסוגם. אם אתה אוהב את הצורה/הגודל של הרודיאו, הייתי הולך על הדבר האמיתי - גרנד צ'ירוקי WJ, שהרודיאו הוא חיקוי שלו. יש כאלו משופרים להפליא ומכל הבחינות הוא עדיף על האיסוזו - לדעתי, כמובן..
חן

שגיא S
24-01-13, 11:54
יוצא לי לטייל בחבורה עם הרבה טרופרים, והיה גם רודאו אחד.
הרודאו היה משופר - מוגבה, עם צמיגי 31", היה לו נעילה אחורית (יש אוטומטיות - דטרויט ויש ARB) ועם פגושים ומיגונים מברזל
הרודיאו עבר איפה שכל הטרופרים עברו

מבחינת צריכת דלק נראה לי שאין הבדל, שניהם שותים אותו דבר כמו הטרופר שיש לך עכשיו, רק חזקים יותר.
דווקא בכביש נראה לי שלרודיאו יש יתרון.

מבחינתך - אפשר למצוא רודאו בזול הרבה יותר מהטרופר 3500 שהוא רכב מבוקש יחסית, וגם נדיר בגרסאתו הארוכה.
פרט לכך - רוב הרודיאו לא היו בשטח - שזה יתרון בשבילך. כמו כן, יש לו גיר עדיף בשנים מסוימות כמו שציינת.

הרודיאו כרכב טיולים הוא בחירה לא רעה, עם שוק שיפורים לא מבוטל בכלל בארה"ב.

יש את הרודאו של אורן שמפורסם שבא כבר עם שיפורים ומוכן לשטח...

eysham
24-01-13, 12:35
קודם כל - אני עושה פרסומת לחבר... :)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=65791

ולעניין...
מכמה טיולים לצד אותו חבר, הרודיאו לא פראייר בכלל. יש לו הילוך כח והוא בהחלט ראוי כרכב שטח מבויית.

אז אם לא JEEP אמיתי - זה די קרוב...

רוכברודאו
24-01-13, 13:08
ולעניין...
מכמה טיולים לצד אותו חבר, הרודיאו לא פראייר בכלל. יש לו הילוך כח והוא בהחלט ראוי כרכב שטח מבויית.

אז אם לא JEEP אמיתי - זה די קרוב...

+1 תמורה טובה לשילוב שטח/כביש. אמין מאד. אצלי התנהגות שטח וכביש השתפרה משמעותית עם קיט של OME
שים לב שמיכל הדלק ממוקם נמוך. מאד נמוך. בשטח טכני תרגיש את זה, גם אחרי הגבהה. פה לטרופר יש יתרון.
חוצמזה הרכב יעשה 99% מהמסלולים בארץ (אחרי הגבהה כמובן).

raanan
24-01-13, 13:50
היתרון של הטרופר במהלך מתלים ( אולי הטוב ביותר בקטגוריית ה SUV ).
מעבר לזה השילדה והמכלולים קשוחים יותר.
היתרון של הרודאו בכביש בגלל שמהלכי המתלה פחות נדיבים.
משנת 2003 גיר יפני של אייסין שעדיף על הזבלה (4L30E ) שיש בטרופר וברודאו עד שנת 2002 .

אני העדפתי טרופר בגלל המרחב ויכולת השטח (רכב לטיולים בלבד). אם גם אשתי הייתה צריכה לחלוק הרכב ביום יום, הייתי מעדיף את הרודאו.

בהצלחה בבחירה
רענן

Tsafrir
24-01-13, 22:31
תודה רבה על התגובות!
נתתם לי המון חומר למחשבה.
המרחב הפנימי חשוב לי ונראה לי כי הטרופר יהיה נכון יותר.
מבין הרודיאו, דווקא ה-LS עם הגלגל הרזרבי על הדלת האחורית נראה לי יותר נכון.

orend
31-01-13, 12:46
אהלן צפריר
אומנם אני לא אובייקטיבי, אבל לאור ההיצע הקטן של טרופר 3.5 ארוך לעומת כמות הרודאו - סטטיסטית יהיה קל יותר למצוא רודאו טוב. לגבי הLS - אין ספק שהוא עדיף - אבל [שוב] נדיר יחסית. מנסיוני,כשתחפש לא תמצא אף אחד נורמאלי ואחרי שתקנה LSE יופיעו כמה כפיטריות אחרי גשם. וברצינות-לא הייתי פוסל LSE במצב טוב. יש מספר פתרונות לעניין הרזרבי.
אצלי מוגבהה עם סט "אולדמן" שאכן הביא קשיחות מבורכת לעומת המצב המקורי [מחלת ים אמריקאית].
לגבי נעילות, הסרן האחורי ברודאו הוא DANA44 גרסת איסוזו ואחרי קיט התאמה לא יקר ניתן לשתול בו כל נעילה שקיימת ל44.
אני הלכתי על סט-אפ של נעילה קדמית+מוגבל החלקה מקורי מאחור. שילוב מנצח מבחינת עלות-תועלת.
כמו שנכתב פה-הרכב שלי מוצע למכירה.
שיהיה בהצלחה

-->