PDA

צפייה בגרסה מלאה : אפשר להביא דיסקו במצב טוב ב40 K.

boriskolyar
29-01-13, 20:02
אני רוצה דיסקו טוב עד 40 K
על מה לשים את דגש שלי ?
שווה ללכת על דיסקו או משו יפאני זול יותר ?

גלנטי
29-01-13, 21:24
בטח שאפשר !
את הדגש תשים על המוווון סבלנות ותמצא רכב שהחזיקו אותו באהבה ובהשקעה ולא בתחזוקת שבר וכן יש כאלה !
מים ירוקים , בושינגים , שמנים איכותיים , החלפת צנרת בזמן , תיעוד תיפולים , מספר שנים רב ביד האחרונה העולה על 5 שנים ועוד פרמטרים
אני מחזיק עכשיו את השני שלי ונגוע במחלה חזק , אין לו תחליף בשטח מהרבה מאד בחינות ובעיקר בנוחות שמאפשרת טיולים עם אשתי בכייף , חלדים לא יקרים וזמינים ומכאניקה לא מסובכת בכללי , אבל מוניטין אמינות מחריד
בכל יפני באותו סכום תשקיע לא פחות אם לא יותר כולל טויוטה
זו דעתי הפרטית

רמי גלבוע
30-01-13, 00:53
לדעתי, ב-40 ממש אין בעיה. המחירים לרכב מסודר מתחילים סביב 35, אבל בשביל כלי נקי, שווה לשלם יותר. זה מה שאני עשיתי לפני כחצי שנה, מאוד מבסוט. כפי שגלנטי כותב, אל תתפתה לגרוטאות (יש גם ב-30 ואף פחות), כדאי להשקיע בכלי נקי, עם היסטוריית טיפולים וכיו"ב.

boriskolyar
30-01-13, 13:01
אז אני יכול להשגיע 40 על רכב של לא צריך לישר לו קו ?

דרור ברלי
30-01-13, 14:10
אין רכב משומש שלא צריך יישור קו. השאלה רק מה אורך הקו הזה ועד כמה הוא עקום...

רמי גלבוע
30-01-13, 15:43
זה לגמרי תלוי במצב הרכב, אתה גם יכול למצוא ב-35 דיסקו במצב מצויין. אבל תמיד (בכל רכב שטח) יש דברים שאתה רוצה לעשות, חיזוקים, שמנים, החלפת גומיות... בכל מקרה, דיסקו זה בטח לא האופציה הזולה ביותר מבחינת תחזוקה, אם כי אתה מקבל הרבה ג'יפ למחיר, ואת תנוחת הנהיגה הטובה ביותר בכל הזמנים, לטעמי לפחות. אם אתה לא מאוהב בכלי, הייתי שולח אותך אולי לחפש בגזרת היפנים הקטנים? סוזוקים וכאלה?

בדרך כלל ומתוך ידע אישי, מי שקונה דיסקו 98 עושה את זה כי הוא אוהב את המותג, ומוכן לקבל את שגיונות הכרכרה. אם אתה לא מרגיש ככה, אני לא בטוח שאוכל להגן על הבחירה בכרכרה, למרות שכל כלי בכזה מחיר, ישאב לך כסף. ידידי שלי קנה יחד איתי פג'רו מודל 2000, הוא כבר הוציא על האוטו הרבה יותר כסף ממני. אז שום דבר לא סגור עם הגדולים האלה.

Scrusher
31-01-13, 10:36
אני עדיין חושב שאתה צריך לקחת רכב אחד לסיבוב. נהגת בינתיים בפאג'רו/סמוראי/דיסקו? תבדוק למה אתה הכי מתחבר ובמקסימום תחכה עוד קצת ותחסוך עוד קצת אם אתה רוצה רכב אחר שהוא קצת יקר.
מחיר הקניה הוא לא הפרמטר היחידי. זה רכבי שטח וסביר שיהיה להם בלאי מואץ. קח בחשבון עוד 10% ממחיר הקניה ל"הפתעות"(תמיד יש,אז עדיף שיהיה לך כסף בצד מוכן בשבילם)

גלנטי
03-02-13, 00:16
תשאיר 5 לפחות לישור קו מניסיון לאו דווקא לגבי דיסקו אלא על כל כלי רכב ישן : טיפול , בושינגים , מערכת קירור ועוד הפתעות שיכולות לצוץ ומתבלות תוך כמה שנים במחזוריות

elitkh
03-02-13, 13:43
בתור אחד שמכר לאחרונה דיסקברי משופר במצב לא רע-מאמין שאפשר-תמצא גם ביד 2. מצד שני-תמיד שווה להשאיר בצד כמה אלפי שקלים ליישור קו-מדובר ברכבים מזדקנים.
לא ציינת על איזה שנתון מדובר.

רמי גלבוע
03-02-13, 14:30
אגב,
אפשר וראוי לפתוח תת דיון בנושא הזה, TD5 או TDI ? ב-40 אלף אתה כבר מגרד את ה-TD5 הראשונים, וזה אוטו עם הרבה יתרונות, בכביש ובשטח (החיסרון היחיד, ארוך מאחור ב-20 סמ'). אבל בגיל מתקדם כזה, גם ה-TD5 כבר לא אמין וכאשר הוא מתקלקל, זה כבר סיפור הרבה יותר יקר. גיר 'אינטליגנטי', הרבה אלקטרוניקה, מנוע 5-בוכנות... גם בלי כריות אוויר ו-ACE, ה-TD5 הוא לי שיקר יותר לתחזוקה.

יהיו כאלה שיגידו ההיפך (גרשון?...) אבל ממה שאני רואה מסביב, TDI300 (עדיף שנת 98, אם דיזל אז רק EDC) פשוט בהרבה, גיר טיפש, זה חצי סיקס, חוץ מהחלונות החשמליים... אישית אני מאוד אוהב את גודל (קוצר) המרכב של ה-TDI ואת המתלים המאוד רכים שלו (אותם אפשר להקשיח), והוא פחות מפחיד אותי למקרה של תקלות חשמל ומחשב, וגם אם הולך מנוע או גיר.

זו דעתי האישית, שקיבלה אישור גם מאז קניתי את ה-TDI שלי.

דרור ברלי
03-02-13, 14:45
"חצי סיקס".
אהבתי.

שרק לא תשכנע את עצמך שזה באמת כך, וחס וחלילה תתפתה לצבוע אותו במברשת...

רמי גלבוע
03-02-13, 18:13
לצבוע במברשת עוד לא צבעתי, אבל לקדוח באלומיניום, חופשי...
אכן, זה לא סיקס, וטוב שכך!

nir.samo
03-02-13, 22:47
חבל רק שכמעט ואין בארץ TDI ידניים כי זה באמת שילוב מנצח.

רמי גלבוע
04-02-13, 09:59
נכון, יש מעט מאוד TDI ידניים - לג'וי היה אחד כזה, אבל זו סחורה נדירה.
יש יותר TD5 ידניים, הגיע פעם משלוח כזה, נדמה לי מטורקיה. דווקא צירוף לא מושלם, ה-TD5 עובד מצוין עם הגיר-אוטומט העצלן של רובר, בגיר ידני הוא פחות מדליק מכפי שניתן לצפות.

ליאור מ
13-02-13, 23:56
בזמנו הגיעו כ- 50 ידניים בצבע לבן שנת 2001.
לאט לאט הם הגיעו אל חובבי שטח אמיתיים ששיפרו אותם ומתייחסים אליהם (בדרך כלל) באהבה גדולה.
יתרונות עיקריים- פחות רכיב בעייתי (גיר אוטומטי), הכיף של לבחוש עם הידית, צריכת דלק, ויחס העברה נמוך מעולה גם עם צמיגים מוגדלים.
יש לי אחד כזה.

-->