PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה דיסקברי עדיף? ***הכותרת נערכה***

LIOR B
11-04-05, 22:21
שלום לכולם , הנני חבר חדש בפורום (אך בעל ניסיון בשטח) ואני עומד בפני רכישת דיסקו (ויש כאלה שיקראו לי בוגד אחרי 3 סופות :? ) ואני מאוד מאוד מתלבט לגבי עיניין מסויים ואותו אציג :
יש לי אפשרות לרכוש 97 +EDC משופר ברמה שאני רוצה את האוטו - נעול קדימה ואחורה ARB סט מתלים כמעט חדש לגמרי מיגונים ועוד כמה שיפצורים מהצד עם 190,000 ק"מ שעבר אוברול שיפוץ גיר ושיפוץ טרנספר (דבר שדי מפחיד אותי...)
לאומת זאת יש 98 דיזל (EDC) עם 150,000 ק"מ שמעולם לא יריד אפילו לשביל עם צמיגי כביש חצאיות וממש כמו שיצא מהחברה ומטופל מהק"מ הראשון במוסך מרכזי.
ההתלבטות היא מה לקחת ???? העובדה שהמשופר עבר אוברול למנוע שיפוץ גיר ושיפוץ טרנספר להמרות הק"מ הלא גבוהה אמור להפחיד אותי ?
במידה וארכוש את ה 98 אשקיע בו כ 25 אלף ש"ח עם זוג נעילות נשלטות מתלים , מיגונים וצמיגים.
דעתכם חשובה לי מאוד , זקוק לייעוץ!
תודה רבה מראש , ליאור.

LIOR B
12-04-05, 22:27
אולי בכל זאת ? מישהו ... ?
ליאור :roll:

שחף110
12-04-05, 22:52
העובדה שהמשופר עבר אוברול למנוע שיפוץ גיר ושיפוץ טרנספר להמרות הק"מ הלא גבוהה אמור להפחיד אותי ?

אותי זה היה מפחיד, אם הייתי יודע. ברר גם היכן נעשה האוברולים.
תנסה להשיג היסטוריית טיפולים.

אישית הייתי הולך על כיוון ה98: גם בציר מתקדם יותר, גם לא ראה שטח. בעיקרון עדיף רכב שלא פתחו אותו -ז"א לא נגעו במנוע, גיר בלה בלה בלה.
שוב, בדוק היסטוריית טיפולים תעלה אותה ונוכל לייעץ.

בגדול אני שמעתי על המוסך המרכזי : "שומר רכבו ירחק".

שחף.

moriseven
12-04-05, 23:00
אם כסף זאת לא הבעייה אז אני הייתי הולך על השנת 98 שאתה אומר שלא ראה שטח מה שאולי יכול להעיד על מצב טוב מאוד(לא חובה) ומשפר אותו לצרכים שלי.
אתה גם אומר שהשנת 97 עבר אוברול ושיפוץ טרנספר והוא עם 190000 ק"מ מה שמעיד שהוא בטח עבר הרבה בשטח ואולי גם לא טופל כמו שצריך(לפי מה שהבנתי מאנשים הרכבים הללו אמינים אם מטפלים בהם כמו שצריך ובזמן ומשגיחים)

אולי תנסה בJEEPTRIP נראה לי ששם יש יותר בעלי דיסקברי מאשר פה ולכן גם יותר יוכלו לעזור לך

LIOR B
12-04-05, 23:19
שחף ידידי - ה97 נמכר היום , לא הספקתי לברר אליו פרטים אך אני חש בזה שבכל מקרה לא הייתי הולך אליו. אכן חשוד מאוד כל עיניין האוברולים.
ה98 במצב מדהים חיצונית ומכנית , טופל רק במוסך המרכזי בפתח תקווה וכרגע במוסך מרכזי בחיפה שעל שניהם שמעתי דעות לא הכי טובות אבל ברגע שאין בעיות מורכבות (ויש לו ספר טיפולים מהק"מ הראשון שלו על הכביש) אז לא אמורה להיות בעיה .
אני חושב שאלך לכיוון של הדיסקו הזה , ואשפר אותו לצרכי שזה כמובן נוחות (משרת את המשפחה) ועבירות טהורה :twisted: .
דיסקו TD5 גם הוא בא בחשבון מבחינתי רק שאצטרך לחכות עוד משהו כמו חודשיים בשביל לדעת אם התקציב יאפשר , אני חושב שאוותר על האופציה ( יותר מידי זמן בלי רכב , בלתי אפשרי מבחינתי).
תודה בכל מקרה , ליאור.

שחף110
13-04-05, 00:35
אוקיי, תוציא ספר טיפולים ואם אין משהו חריג אז זה נשמע טוב.
תמיד אתה יכול להעלות שאלות, כאן, לגבי דברים שנראים לך מוזרים מהספר טיפולים וננסה לעזור.

לגבי TD5, אישית אני לא הייתי הולך על זה מכיוון שהגישה שלי היא כמו רוח האתר - לעשות לבד. אמנם בTd5 אפשר לעשות לבד חלק נכבד מהדברים, הוא עדיין דיסקו, אבל המנוע והמערכות מסביב הופכות את הדבר להרבה יותר בעייתי מבחינת תחכום אלקטרוני (בניגוד ל Tdi300).

שחף.

LIOR B
13-04-05, 11:52
שחף - תודה על הייעוץ , רוח האדיבות באתר הזה ממש מפליאה אותי , תודה רבה .
אני חושב שאקנה את ה98 כבר בימים הקרובים, כמובן שאקח לבדיקה במוסך "
גבע" אצל יורמי בחור מומחה בלנד רובר ואיש אמין מאוד.
שוב תודה , ליאור. :o

יעקוב60
13-04-05, 11:56
גם אני לאחר כ7 חודשים ללא רכב שטח(היה דיסקו בנזין משופר) חוזר וכמובן ללנד רובר , ומעדיף בהרבה למצוא 97-97 EDC ולהשקיע עד 30 אלף ש"ח על שיפורים ולא לרכוש TD5 .
שחף צודק בכל מילה , שמעתי שבTD5 אפילו פעולה כמו הגבהה של המרכב מצריכה עדכון במחשב , כל שינוי ברכב מצריך עדכונים להתערביות של המחשב, אני אישית מעדיף לא להיות תלוי באלקטרוניקה , מלבד זאת ה98 נחשב בציר נחשק מאוד ומצלח של הדיסקברי.
שיהיה בהצלחה , יעקב :wink: .

KOOKE
13-04-05, 19:21
אכן עדיף דיסקו שנת 98 מאשר TD5 מהשנתונים המוקדמים (1999 ו- 2000 ).

שנת 98 נחשבת כשנתון מוצלח ביותר של הדיסקו TDI300 - זאת לדעת מומחים ומבינים יותר ממני (ארז..)

אומנם זה נשמע כאילו מעריכים יין משנת בציר מסוימת, אבל ברכבי LR שהם תופעה בפני עצמה אכן יש שנתונים מוצלחים יותר או פחות. ה- 98 מוצלח יותר.

יש גם הגיון מסויים בטענה זו מפני ששנת 98 הייתה שנת הדגם האחרונה של מנועי ה- TDI ויש מקום להנחה שבסוף חיי הדגם הצליחו איך שהוא להתגבר על חלק גדול ממחלות הדיסקו.

לעומת זאת 1999 - 2000 אילו הדגמים הראשונים של ה TD5 וייתכן שהם סבלו ממחלות ילדות.

שלמה

ארז
13-04-05, 21:16
קודם כל הTD5 נחשב אמין יותר TDI300 גם אלו של שנת 98.....
את הTDI ניתן לשפר בקלות רבה יותר ולהגיע רחוק יותר, מבחינת המתלים בעיקר
http://img219.echo.cx/img219/1480/0cf04d2efcd67860c241fa8fa70f61.jpg

http://img219.echo.cx/img219/5581/fx3z0sws28sq.jpg

על הכביש הTD5 יהיה עדיף בצורה משמעותית.

ניר ששון
14-04-05, 14:58
אני חושב שאני מכיר את הדיסקברי 98בצבע לבן שאתה מתעניין בו,רציתי לקנות אותו באוגוסט שנה שעברה מסוכנות רובר בשם גנרל טרייד אין ,הרכב בסוף נמכר לבחור מחיפה.........
תבדוק טוב כי לפי מה שאמרו לי הרכב עבר ראש מנוע וטורבו בחברה בפתח תקוה.
כמובן שיכול להיות שאני טועה ולא מדובר באתו רכב אבל לפי הנתונים זה נשמע לי דומה...........
אם הטעיתי אותך אני מתנצל!!!!!!!!!!!!!!!

ניצן א
15-04-05, 14:51
הדיסקו הלבן מחיפה (באם מדובר באותו אחד בעליו מתגוררים בבת גלים) אכן נראה שמור ולא טחון,מנסים למכור אותו מאוקטובר ונראה לי קצת מוזר כי הוא נקנה רק כמה חודשים קודם לכן.
בכול מקרה הוא נראה בסדר

LIOR B
15-04-05, 17:53
ניצן - אכן מדובר בדיסקו מבת גלים , הרכב נראה שמור מאוד , אם יש מידע נוסף אליו אשמח מאוד לשמוע.
תודה בכל מקרה , ליאור

-->