PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוברול לסמוראי

iben
03-02-13, 21:12
שלום לכולם

אני בעלים של סמוראי 92' עם מנוע לא גמור אבל עייף (אוכל שמן, קצת מתחמם. קופרסיה לא משהו)
בחודשים הקרובים מבשילים מספר תנאים:
1) אני עומד לסיים את עבודתי במוסך לכוון אחר לגמרי
2) חבר טוב חוזר מארה"ב
חשבתי לנצל את המצב ולעשות אוברול מלא למנוע שיתן לי שקט לשנים הבאות ויש לי מספר שאלות:
1)מדוע בעצם הרבה אוברלים בארץ נכשלים, איפה נקודות הכשל?
2)האם הדגמי המנוע של הסמוראי בארץ זהה לזה בארה"ב?
3) חשבתי על קיט דומה מהקישור, מישהו מכיר?
http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/engine-rebuild/new-1-3l-engine-rebuild-parts.html
4) ושאלה אחרונה, חשבתי לעשות משהו דבילי ופזיז (ואני כותב את זה כדי שאולי תניעו אותי מלעשות כן) ולהזמין ישר קיט אובר סייז של חריטהשל דרגה אחת מבלי להרים ראש מנוע, וזאת מתוך הכרותי עם שוק המוסכים בארץ שכמעט ולא עושים אוברולים אלא ישר מחליפים מנועים. זה נראה לכם טעות פטלית?

תודה
בן

gmike
03-02-13, 21:45
אני אנסה לענות לך מהניסיון המועט שלי
1.לא יודע,אולי עבודה לא מספיק קפדנית..
2.מנוע זהה, יכול להיות שוני באביזרים מסביב.
3.נראה שזה יתאים,בכלל, זה אתר מצויין, אני מזמין ממנו הרבה.
4.לדעתי-קודם תפרק, תמדוד,אח"כ תזמין. חריטה של קרנק זה מינימום 500 ש"ח, לא בטוח שצריך, כנ"ל בוכנות חדשות..
אתה מדבר על מנוע בן כמה שנים טובות,מי יודע כמה,ומי יודע מה עבר עליו,נפתח\לא נפתח...
ובאופן כללי-אם אתה עושה את זה בשביל ללמוד,לך על זה. כלכלית-זה ממש לא כדאי, גם כשאתה מזמין חלקים מחו"ל,ועבודה עצמית..יש כמה כלים לא זולים שצריך לקנות\להשאיל בשביל הסיפור.
מנוע מפירוק מקומי עולה 1500 ש"ח, יבוא-בערך כפול..
תנצל את החבר להביא דברים יותר מועילים לסמוראי,יחסי העברה, כמה לוקרייטים,חלקים מתבלים וכו'...

מיכאל.

ishc
03-02-13, 22:05
מיכאל אני לא מסכים איתך. אני מאמין שלבעלי מקצוע יותר משתלם להחליף מנוע, פחות עבודה באותו רווח. אבל מנוע אחרי אוברול, במידה ונעשה טוב, נעשה שימוש בחלקי חילוף איכותיים ובוצעה הרצה כמו שצריך יהיה במצב חדש בניגוד לחתול בשק שהגיע מפירוק.
אצלי היה את אותו סיפור שלך, מנוע עייף, חלק, צורך שמן. אחרי אירוע התחממות שחייב את שליחת הראש לשיפוץ החלטתי להקדים תרופה למכה ולעשות אוברול מלא. אצלי ביצע אותו בעל מקצןע שלצערי סגר מאז. אבל אוטוטו 3 שנים והכל על מי מנוחות (בלי עין הרע).

gmike
04-02-13, 00:25
צחי, אוברול אצל בעל מקצוע לא דומה לאוברול ראשון של אחד כמונו,חובב,שעושה את זה פעם ראשונה.
יש הרבה פרטים קטנים שמקצוען לא מפספס,ואנחנו עלולים..
ובן, לגבי חלקים-תבדוק מחירים בארץ לפני שאתה מזמין.
מיסבי קרנק וטלטל- יש יצרן בארץ,king,נחשב טוב ואיכותי, לא צריך ללכת רחוק..
בוכנות-תבדוק, לא מכיר מחירים.

אני בכל זאת בעד לעשות כמה שיותר לבד,וללמוד תוך כדי.

בקיצור,צא לדרך..תפרק תבדוק מה דורש החלפה, ותחליף...
ואולי אפילו תתעד ותעשה כתבה קטנה בפורום.
בהצלחה!

חנן-ג'יפולוג
04-02-13, 02:14
אתה לא יכול להזמין בלי למדוד. רק לאחר מדידת השחיקה אתה תדע איזה אוברסייז\אנדרסייז אתה צריך וזה לא תמיד קופץ בדרגה אחת. זה יכול להשתנות בכמה דרגות ובמקרים קיצוניים אתה תצטרך לשתול סליבים או להחליף בלוק.
שיפוצי מנוע נכשלים? לא מוכר לי, והייתי אחראי על הרבה שיפוצים. אם תעבוד בצורה מסודרת זה לא יכשל.

יונימוג אדום
04-02-13, 05:44
משיחה מעמיקה בנושא עם בעל מקצוע נחשב בתחום ( לא משנה שמו אך מוכר מאוד ) .
מנוע רגיש כמו סמוראי חייבים להחליף לחלקים מקוריים !!!
זה איננו מנוע אמריקאי גס אלא מנוע עדין שלא יחזיק מעמד עם חלקים תחליפיים .
אצלי בסמוראי נמצא מנוע אשר אותו הבחור שיפץ - מה אומר סוחב היטב לא מעשן ולא אוכל גרם שמן .

בהצלחה - אילן

iben
04-02-13, 08:23
תודה לכולם
קראתי את מה שחנן כתב וברור לי שהוא צודק, אז גרם לי לחשוב על אפשרות נוספת: להשיג מנוע שהורד עקב היותו גמור ולעבוד עליו בנחת מבלי להשבית תאוטו. הבעיה איך מכניסים מנוע כזה לרישיון שהוא ללא שטר מכר, אישור שמאי וכו'
חוץ מזה יצא לי לעשות כמה וכמה פעמים אוברולים לטרקטורים ואופנועים והם תמיד הצליחו. אבל לרכב שכנעו אותי שהמצב שונה והסיכון גבוה, אבל כראה שזה מה שסוחרי המנועים מספרי לך.

gmike
04-02-13, 10:32
יש לי את המנוע הישן שלי, הוא כולו STD, אבל אכל שמן לפני שפורק.אם אתה מעוניין נמשיך בפרטי..
יש פרוצדורה להכניס לרישיון, אני לא מכיר במדוייק. אבל זה כמו מפירוק מקומי,צריך להוציא שטר מכר.
תעשה חיפוש באתר ,יש על זה מידע..

GodsFather
04-02-13, 10:33
דבר עם איתי ITAY מהפורום, הוא ביצע כזה בסמוראי לפני כמה שנים ומאז צבר המון נסיון בנושא. איפה שכולם פקפקו, הוא הוכיח אחרת.

וכמובן, מחזק את דבריו של חנן.

iben
04-02-13, 10:54
תודה מיכאל
אני אחליט סופית, אבדוק את עניין הניירת
ואז אצור איתך קשר

-->