PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לחשמל ולתלת פאזי

UNIX
06-02-13, 00:09
אז במסגרת השיפוץ אני מתלבט לגבי מעבר לתל פאזי כרגע יש לי 40 אמפר חד פאזי כמובן , בדירה הולך להיות
בנוסף לכל הדברים הרגילים שזה מזגנים מדיח מכונת כביסה מייבש וכו' כיריים חשמליים ופה ההתלבטות יש חד פאזי ויש של תלת פאזי לפי החשבון שלי
אני כמעט חייב את התלת כי 40 אמפר מספיק לדוד חשמל מייבש כביסה מזגן ואולי אולי מכונת כביסה וזה כלום לפעמים מפעילים יותר מזה (לרוב)
מה כדאי לעשות ? מה השינוי שנדרש בארון חשמל ע"י חשמלאי כמובן , לגבי האגרה לחברת חשמל(מס שודדים) אני מודע .
עכשיו עוד שאלה בנוגע לחשבל יש לי נקודה קיימת עם 3 חוטים 2.5 שמיועדת למ.כביסה ומייבש (יחד) הרצתי מהארון חשמל ועד לנקודה המדוברת 5 חוטים חדשים גם כן 2.5
המטרה נקודה נוספת למזגן 2.5 כוח סוס (לפי המתקין החוט מתאים) האם זה בסדר שכל חמשת החוטים יושבים באותו השרשורי מדובר על שרשור 20 מקורי של הבית אולי קצת גדול יותר מ 20 אם יש מעבר לזה .
תודה מראש ובבקשה לא לשלוח אותי לחשמלאי כי את כל החיבורים יעשה חשמלאי להריץ חוטים זה אני עושה

eliv1
06-02-13, 10:04
השינוי הנדרש בלוח חשמל הוא החלפת מפסק ראשי ופחת למפסקים תלת פאזיים, בנוסף יש לחווט את כל הלוח מהתחלה ע״מ לפצל עומסים בין הפאזות, המשמעות היא פירוק כל המא״זים וחיווט מחדש...
לגבי הצורך בתלת לפי דעתי אם אין לך תכנון לעבור לצרכנים תלת פאזיים 40 אמפר יספיקו לך בהחלט לשימוש ביתי.
מתי אתה כבר תמצא את עצמך מפעיל את כל הצרכנים האלו ביחד?

lizard
06-02-13, 12:00
קח בחשבון שיעלה המון לחברת חשמל במידה ואין באמת תלת פאזי ותצטרך להעביר ביקורת את כל הבית. לנו יש בבית תלת פאזי של 25x3 ולהעלות ל40x3 יעלה מעל עשרים אלף שקל.

נמרוד
06-02-13, 12:02
אם אתה משפץ, אז זה אחד השינויים המהותיים ביותר מבחינת איכות החיים. 40 אמפר יהיה גבולי. אתה אולי יכול לעשות חישובים שונים ומשונים ועל הנייר זה מסתדר, אבל ביום חורף קר, אשתך מפעילה את כל מערכות החימום בבית כי יש תינוק, את הדוד, והיא גם באותו זמן מפעילה את מכונת הכביסה - היא לא רוצה שאתה תגיד לה לחכות עם הכיריים או המייבש!

גרתי בבית של 25 אמפר חד פאזי והעסק היה מגוחך, היה צריך לנהל את החשמל כל הזמן וגם ככה מדי פעם היינו טועים או שאיזה אורח היה מדליק בתמימות את הקומקום החשמלי בשביל כוס קפה והופה חושך.

boaz avrahami
06-02-13, 12:13
בית חדש 3x25 עולה פחות מ 10000 שח.
כנל ל 3x40 עולה פחות מ 13000 שח.

יש באתר של החבר׳ה חשמל מחשבון עלויות.

lizard
06-02-13, 12:40
ומה עם חשמלאי? הם לא עובדים חינם.
במקרה שלנו זה עשרים. רק לחברת חשמל זה לפחות עשיריה.

boaz avrahami
06-02-13, 12:47
ומה עם חשמלאי? הם לא עובדים חינם.
במקרה שלנו זה עשרים. רק לחברת חשמל זה לפחות עשיריה.

לא יודע... אצלנו הם בחינם

UNIX
06-02-13, 21:56
אי אפשר לבקש לעבור מ 4 ל 3x25?
לא ענ יתם על השאלה השניה האם ניתן להעביר 5 חוטים של 2.5 באותו שרשור אחד לקו של זוג למזגן וזוג למכונת כביסה והארקה משותפת

gmb
06-02-13, 22:11
ברוך, אל תחפש תעסוקה סתם...
נכנסתי לדירה שלי לפני 4 שנים בערך.. הכל חשמלי בבית, גם הכיריים, גם מזגן מרכזי 4 כ"ס (או 3.5, לא בטוח), גם מזגן 1 כ"ס בחדר, מייבש מכונת כביסה, מדיח וכולי וכולי וכולי..
2 ילדים בבית בנוסף, ככה שדוד חשמלי (אין קולטי שמש אצלנו בבנין) מכונת כביסה, מדיח ומזגן פועלים כמעט כל ערב במקביל...
אין לי ולא הייתה לי אף פעם בעיה עם החשמל.... אף פעם לא קפץ ואף פעם לא הרגשתי שאני "מתאמץ" להמנע מהפסקת חשמל..

מה שכן, הבעיה היחידה היא הכיריים החשמליים, הצריכה שלהם כל כך גבוהה בזמן העבודה שאי אפשר להדליק את כל ה-4 "כיריים" (איך הם נקראים בכלל) בו זמנית.
רק 2-3 ביחד... (הפעלה של כל ה-4 גורמת למפסק הספציפי שלו לקפוץ לאחר 2-3 דקות עבודה

זהו, רק תקח את זה בחשבון

רמי

itayhi
07-02-13, 02:22
חבר'ה חבר'ה, רגע רגע.
זורקים פה חצאי אקסיומות והכל מתערבב, קצת סדר.

1X40 אמפר מספיק לגמרי לכל בית או דירה סטנדרטים של משפחה ממוצעת.
שאין להם כיריים חשמליים...

עם כיריים הכל משתבש

רוב הכיריים האלו צורכים סביב 6500-6700 וואט.
בהפעלה של כל 4 ה"הלהבות" הזרם מתקרב ל30 אמפר (כמו להפעיל קומקום+דוד+מייבש כביסה)
כל הכיריים שחיברתי עד היום (כמה עשרות...) היו דו פאזיות (הפאזה השלישית לא בשימוש)
כאשר ניתן לגשר ולחבר בחיבור חד פאזי אבל אז לפי חוק יש להעביר מוליכים של 6 ממ"ר (30 אמפר, זוכרים?).

עלות חיבור חברת החשמל לבית חדש לא רלוונטית במקרה הזה.
הגדלה במתקן קיים לתלת פאזי באותו גודל חיבור עולה סביב 3000 ש"ח
הגדלה מ1X40 ל3X25 עולה סביב 2000 ש"ח
המחירונים המדוייקים באתר חברת החשמל.

עלות עבודת חשמלאי כולל העברת ביקורת ובניית לוח חדש מתחילה ב3000 ש"ח ויכולה להגיע גם ל10,000 במקרים ממש ממש חמורים
המתקן חייב להיות מוכן לביקורת לפי התקן הישראלי (לא ברוך, אסור להעביר מוליכים (חוטים) לשקעים שונים באותו צינור/מוביל אלא אם המוליכים מוגנים ע"י מפסק
משותף בלוח ההזנה).
ממליץ לך בחום להביא חשמלאי שיבדוק את תקינות המתקן לפני הזמנת ביקורת. כולל בדיקת בידוד המוליכים וL.T.
מעבר לעובדה שאתה חייב מספר רשיון של חשמלאי מוסמך ומעלה ע"מ להזמין ביקורת, חבל על 555 ש"ח שתשלם על ביקורת חוזרת כי המתקן לא היה תקני...

מיכה, מאיפה הבאת את המחירים האלו? אם הבית עבר ביקורת בשנים האחרונות אין סיבה שיעלה כ"כ הרבה להעביר ביקורת ל40A
התשלום לח"ח בהגדלה כזאת לא יותר מ2000 ש"ח למיטב זכרוני.

עוד שאלות?

איתי

lizard
07-02-13, 06:16
איתי במקרה שלי מדובר על מבנה בן 35 שנה שלפחות חצי מהשקעים/מפסקים שלו לא עובדים ושלא לדבר על זה שיש כרגע כמה לוחות חשמל שצריך לאחד.
מדובר על בית בן 4 קומות.

yarivsh
07-02-13, 18:28
המחירים שאנשים זורקים פה לאוויר הם ממש לא נכונים
הגדלה של פאזה 40 ל
תלת פאזי 40 עולה 3500 ש"ח(בדיוק השבוע עשיתי אחת)
אם יש לך לוח חשמל תיקני כל מה שאתה צריך לקנות זה מאמת תלת פאזי ופחת תלת פאזי
משהו שמסתכם במאה הוא מאתיים שקל
לגבי שאר העבודות זה תלוי אבל בתור חשמלאי
אני לא חושב שיקחו לך יותר מ 1500 ש"ח על כל שאר הדברים(הרכבה+שרטוטים)
אם אתה משחיל את כל החוטים לבד וגם קונה את המפסקים

lizard
07-02-13, 18:52
בדקתי במחשבון של חברת חשמל ואכן ההמרה מ3X25 ל3X40 זה קצת פחות מ4000 ש"ח. לצערי עדיין החשמלאי רוצה 10000 ש"ח על העבודה.
אם כבר מדברים על זה, יש מכשיר שבודק הזנות והארקה? משהו לא יקר שיאשפר לי לעבור על הקווים ולבדוק אותם?

tooshey
09-02-13, 11:14
מיכה
בהתחשב במה שעשית לג'יפ שלך, אתה בטוח שאתה רוצה להתעסק בחשמל של הבית שלך ?

בברכה,טושי

lizard
09-02-13, 11:46
טושי אני לא מתעסק עם כלום ובהתחשב בעובדה שבסוף בג'יפ שלי יצא מעולה אז אני לא רואה סיבה למה לא.

UNIX
15-02-13, 20:29
מה זה בדיקת המוליכים ? ומה זה בדיקת lt?

itayhi
16-02-13, 00:37
בידוד מוליכים בודקים עם "מד התנגדות גבוהה". מה שנקרא בפי אנשי המקצוע "מגר".
בודקים את התנגדות בידוד המוליכים (פאזה ו-0) כנגד האדמה (הארקה).
הבדיקה נעשית ללא מתח רשת (כל המאמ"טים מורדים כולל ראשי וממסר פחת) במתח גבוה יחסית 500/1000 ועד 5000 וולט המופק
ע"י המכשיר.

L.T. "לופ טסטר" נעשית על ידי מכשיר מיוחד שנקרא "לופ-טסטר" (מפתיע, נכון?) ובודק את התנגדות לולאת התקלה בין
מתח הרשת ל"מסה הכללית", דהיינו להארקה הראשית הנכנסת למתקן.

2 הבדיקות צריכות ע"פ חוק להתבצע ע"י חשמלאי בעל רשיון מתאים.

איתי

DanK
16-02-13, 11:46
עכשיו עוד שאלה בנוגע לחשבל יש לי נקודה קיימת עם 3 חוטים 2.5 שמיועדת למ.כביסה ומייבש (יחד) הרצתי מהארון חשמל ועד לנקודה המדוברת 5 חוטים חדשים גם כן 2.5
המטרה נקודה נוספת למזגן 2.5 כוח סוס (לפי המתקין החוט מתאים) האם זה בסדר שכל חמשת החוטים יושבים באותו השרשורי מדובר על שרשור 20 מקורי של הבית אולי קצת גדול יותר מ 20 אם יש מעבר לזה .

בהנחה שאתה משתמש במפסק אוטומטי נפרד למזגן, חד משמעי - אסור. מתוך תקנות החשמל:

התקנה בצינור

(א)
צינור ישמש כבל אחד בלבד או שלושה כבלים חד-גידיים המשמשים אותו קו או מעגל.

UNIX
16-02-13, 17:07
את זה שאסור הבנתי השאלה מה הסיבה
האם זה מפחד של התחממות או מעניין של תיקונים בעתיד

BackDoorMan
17-02-13, 20:59
אם הייתי מסוגל להשקעה כספית ראשונית קצת גדולה, הייתי הולך על בויילר רב-דלקי (עץ גז או סולר) יעיל (http://www.youtube.com/watch?v=M4vSEspltuM&list=PLN_LSNPJooZ-z6LAl0hiTnMnwoNMLMcW5&index=1) מחבר לו גנרטור 3 פאזות של 10KW
ונהנה מכל העולמות חשמל, חימום הבית ומים חמים.

http://www.youtube.com/watch?v=quQ9bOXqnjg

נמרוד
17-02-13, 22:41
אם הייתי מסוגל להשקעה כספית ראשונית קצת גדולה, הייתי הולך על בויילר רב-דלקי (עץ גז או סולר) יעיל (http://www.youtube.com/watch?v=M4vSEspltuM&list=PLN_LSNPJooZ-z6LAl0hiTnMnwoNMLMcW5&index=1) מחבר לו גנרטור 3 פאזות של 10KW
ונהנה מכל העולמות חשמל, חימום הבית ומים חמים.

http://www.youtube.com/watch?v=quQ9bOXqnjg

אתה באמת חי בסרט... אין קילוואט שעה יותר זול מאשר המחיר של חברת חשמל. שום דלק לא מתקרב אפילו.

asafk
17-02-13, 22:51
בדקתי במחשבון של חברת חשמל ואכן ההמרה מ3X25 ל3X40 זה קצת פחות מ4000 ש"ח. לצערי עדיין החשמלאי רוצה 10000 ש"ח על העבודה.
אם כבר מדברים על זה, יש מכשיר שבודק הזנות והארקה? משהו לא יקר שיאשפר לי לעבור על הקווים ולבדוק אותם?

מיכה, איתי כתב מחירים כמה תגובות לפניך. מציע שתתקשר אליו - אולי תשפר את המחיר..

אסף.

BackDoorMan
17-02-13, 22:53
לא יודע לגבי דלק רגיל, שבד"כ משמש כגיבוי אבל כשכמה חתיכות עץ מספיקות לחימום בית שלם למשך יומיים אאל"ט, אני כבר לא בטוח, במיוחד כשיש הרבה פעמים בהם העץ בחינם.

נמרוד
17-02-13, 22:55
לא יודע לגבי דלק רגיל, שבד"כ משמש כגיבוי אבל כשכמה חתיכות עץ מספיקות לחימום בית שלם למשך יומיים אאל"ט, אני כבר לא בטוח, במיוחד כשיש הרבה פעמים בהם העץ בחינם.

במקרה זה, אכ"ט, בענק.

BackDoorMan
17-02-13, 23:16
במקרה זה GFY.

lizard
18-02-13, 06:27
מיכה, איתי כתב מחירים כמה תגובות לפניך. מציע שתתקשר אליו - אולי תשפר את המחיר..

אסף.
לא בטוח שזה ישנה. נמצא כבר פתרון. תודה

-->