PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ׳רוקי 95 מול טרופר 2003- עזרה

עמריהונתן
16-02-13, 18:35
הי
החידק לא עוזב...
אחרי שמכרנו את הקינג בצער רב אנחנו מחפשים רכב רק לטיולים בסופי שבוע וחגים.
יש לי ביישוב צ׳ירוקי 95 4000 סמק, מוגבה ועם צמיגי סופה 145,000 קמ אך נראה לא להיט בלשון המעטה.
מולו יש לי טרופר 2002 ללא תוספות 240,000 קמ, שמור.
צירוקי 25000 שח
טרופר 27000 שח
אשמח לדעות ענייניות בבקשה מבעלי הרכבים,
בעיקר מחלות וסיכונים בצירוקי היות והרכב חדש לי למעט תחושה שחזרתי לסופה שהיתה לי
כמ״פ בצבא...

Saar
16-02-13, 19:48
טרופר בנזין או דיזל?
אם בנזין, ההגיון אומר לבדוק אותו היטב ואז לקנות את הטרופר במידה והוא תקין.
הבעיה היא שאתה נמצא כרגע באחד הפורומים הכי לא הגיוניים שקיימים ולכן כמעט כולם יגידו לך.... XJ (אנחנו מדברים על צ'ירוקי, לא גראנד, נכון?)
וברצינות,
ל XJ 95 צפויות בעיות פלסטיקה לעומת האיסוזו, מכנית, האוטו פשוט מאוד ודומה מאוד לסופה.
מבחינת נוחות - הטרופר ינצח.
עבירות - לאחר שיפורים, הצירוקי עדיף, במצב סטנדרטי, הטרופר.
ה XJ הרבה יותר קטן ומרגיש יחסית כמו פרייבט, הטרופר מרגיש כמו משאית.
נהגת בשניהם?

עמריהונתן
16-02-13, 22:54
כתבתי כאן מכיוון שרציתי לשמוע על בעיות מבעלי הצירוקי.
הראש אומר טרופר הלב מתחיל לחבב צירוקי...
מחר אני אמור לראות רכב אחד נוסף ואז אחליט.

זה רכב שני למשפחה לטיולים בלבד!
והטרופר דיזל על כל מה שאמרו לי מזרקים וכו׳ אך עדיין הצירוקי שאני ראיתי נראה ממש נורא ורק לאפס אותו
יביא אותי ל30 וזה כבר נראה לי לא סביר לרכב בן כמעט 20 שנה

נמרוד
16-02-13, 23:02
טרופר דיזל... - זו הסיבה שהוא נמכר במחיר דומה לצ'רוקי וותיק יותר בשבע שנים.

שמע, צ'רוקי XJ זה רכב קלאסי, כבר היום, ויהיה כזה לתמיד. טרופר דיזל - לא ממש... מצד שני, ברור שטרופר 2002 הוא רכב פרקטי יותר - מרווח יותר, בטוח יותר, חסכוני יותר בדלק, חדש יותר! אם תיפול על הצד הנקי של הסטטיסטיקה ולא תסבול מתקלת מנוע קטסטרופלית, אז זה דיל מצויין!

לי יש צ'רוקי 94, לאחרונה החלטתי סופית לא רק להשאר איתו אלא להשקיע בשיפוץ של כל התקלות הקטנות, ולהחזיר אותו לסטטוס של רכב יומיומי, וזה למרות שהוא עוד מעט בן 20 ורכב מיושן. החדשות הטובות הן שהוא גם בדרך להיות בן 30 ורכב אספנות :D

- כן, רכב מיושן זה גם משהו שאתה צריך לקחת בחשבון - שני טסטים בשנה ואישור מוסך.

עמריהונתן
16-02-13, 23:13
מחר רואה עוד אחד ואחליט...
וואלה, אם הבחור היה נותן לי את הצירוקי ב20 לא הייתי חושב פעמיים.
פשוט התקלה שהוא אמר לי במערכת החשמל שגורמת לכיבוי פתאומי של המנוע, מטרידה אותי ווחושש שתוביל לעוד הוצאה.
מבחינת המוכר, להכניס צמיגים לרשיון, תיקון מזגן ובעיית החשמל מביאים את הרכב ל25 אלף.
יאללה נחליט ממחר
לילה טוב

JustDoB
17-02-13, 00:02
אני משוחד אבל כמו שאומרים - זה שאני פרנואיד לא אומר שלא עוקבים אחרי...
בעיקר אם זה רכב שני לטיולים - הצירוקי יעשה אותך מאושר ושווה את המאמץ ליישר אותו. יש לו נשמה.

סוזי המשתוללת
17-02-13, 01:22
אני אבוא אלייך מהצד השני
מהצד הרציונלי
זה ששואל לאן אתה מכוון
מכונת עבירות רצינית ביותר ?
שניהם אפשר לבנות אותם אם לא מסתכלים על חוקיות (כן כולל סרן חי בטרופר אם זו הפנטזיה )ואם זה המצב יש בחירות טובות יותר
מצד שני אם אתה מחפש רכב דו שימושי בעלות סבירה , בעל פוטנציאל לשיפור בתקציב סביר , באיכות גימור מהגבוהות בקטגוריה שגם תהנה לחיות איתו בדרך לטיול וממנו אז דווקא הטרופר הוא הבחירה הנכונה
למה? בגלל המחיר שלו
אתה מקבל מכללים מיכניים חסונים בהרבה מהצרוקי (הסרן האחורי מקביל לדנה 60 למשל) אתה מקבל דיפרנציאל מוגבל החלקה מאחור כסטנדרט שבשילוב עם דיפרנציאל ננעל אוטומטית מקדימה בעלות מצחיקה של 2000 ש"ח לערך והגבהה קלה תוצרת בית (בהנחה שהוא עוד לא מוגבה)אתה מקבל רכב עם עבירות מאד גבוהה בהשקעה אפסית
נכון שאת אותה נעילה אפשר להשקיע גם בצרוקי אבל התוצאה הסופית לא תהיה זהה
לגבי מערכת ההזרקה ? חכה ותקרא בעוד מספר ימים מעל גבי האתר הזה....:) ותראה שהד לא באמת נורא כמו שמספרים ...
מה שכן בדיונות מנוע הבנזין של הצרוקי יהיה כיף הרבה יותר מהדיזל... בכל השאר לא בטוח

Saar
17-02-13, 07:44
וואלה, אם הבחור היה נותן לי את הצירוקי ב20 לא הייתי חושב פעמיים.
פשוט התקלה שהוא אמר לי במערכת החשמל שגורמת לכיבוי פתאומי של המנוע, מטרידה אותי ווחושש שתוביל לעוד הוצאה.
לילה טוב

מספר דברים:
1. זה שמדובר בדיזל, משנה קצת את התמונה לטובת ה XJ - אלא אם סוזי יראה לנו אחרת :)
2. תקלת חשמל שגורמת לכיבוי פתאומי - זה מסוג הדברים שידרוש עבודה עצמית וקריאה בפורומים, בד"כ ברכבים בגיל הזה, חיישן קראנק תקול עלול להתנהג כך, אך זה לא מחייב...
3. תיקון מזגן? מה הבעיה שלו? דווקא פה יכולה להיות התקלה היקרה יותר (דליפה מיחידה פנימית?)
4. מבלי להכנס לכיס שלך, XJ זה לא סובארו (סליחה מבעלי הסובארו) ובכלל, רכבי שטח זה רכבים רגילים מבחינת מחיר, ההפרש של 5K זניח לאוררך השנים, אם אתה מתכוון להחליף רכב עוד שנה זה אולי משמעותי, אם אתה מתכוון להשאר עם הרכב לאורך זמן, זה לא אמור להיות שיקול.
(היה רכב שאני רציתי לקנות, המוכר לא הסכים להתפשר על מתחת ל 35, אני לא הסכמתי לעבור את ה 30, אחרי יומיים, הגיעה בחורה שקנתה את הספיידר שרציתי ב 35, חודש אחרי זה קניתי ספיידר במחיר שרציתי, רק שמאז השקעתי עליה עוד 50.... אם הייתי בוחר באופציה היקרה בהתחלה, סיכוי סביר שהעלות הכוללת הייתה נמוכה יותר)
מעבר לכך, כל מה שסוזי אמר, נכון.
ולכן את ה XJ קונים מהלב ולא מההגיון. (או שפשוט לא מסתדרים טוב עם משאית ורוצים פרייבט עם יכולות שטח גבוהות)
סער

שגיא S
17-02-13, 09:36
לדעתי המוכר מתכוון לZJ פשוט לא יודע על זה...

נמרוד
17-02-13, 09:39
אם זה ZJ גראנד צ'רוקי אז רוב הדברים נכונים באותה מידה, רק שZJ יש בארץ משמעותית יותר מXJ, בטח בשנתונים האלו בהם הXJ הם בודדים, אז אין מה להתאבד על אחד שהוא לא במצב טוב.

Jacob80
17-02-13, 10:01
ZJ או XJ - אם הוא נראה נורא ולא מתוחזק אז מהיכרות בסיסית שיש לי עם הרכבים האלה (4 גראנדים ב7 שנים האחרונות) - ת ת ר ח ק !

ליישר קו ברכב כזה, עוד אחד שניכר עליו שלא תוחזק טוב, יביא אותך בהרף עין להשקעה של 30,000 ש"ח.
כשהדבר הזה לא מתוחזק טוב - זה בור בלי תחתית.

תשקיע עוד 10,000 ולך כבר מההתחלה על איזה גראנד או צ'ירוקי של מישהו שטיפל בו באהבה.
ואם כבר, אז עדיף משופר כי מנסיוני אלה הרכבים שמקבלים הכי הרבה תשומת לב.

זו דעתי.
קובי

עמריהונתן
17-02-13, 21:27
היום ראיתי גראנד 94 מנוע v8 בתל אביב.
מחר הבחור יחליט אם מוכן לבוא למוסך שלי בשילת על מנת שייבדק(אחים גז...)
היה ויגיע והכל סביר הרי שמחר יש לי צירוקי נחמד לסופי שבוע.
היה ולא- נחשוב...
הרגו אותי עם ניהול סיכונים ברכישת טרופר, פשוט מפחיד כבר.

דרך אגב הטרנספר שונה לחלוטין מזה שביישוב שלי, במקרה הזה יש לו רק שני מצבים לעומת 4 אם אני לא טועה
אבל מנגד, שמור יחסית בפנים וצמיגים דנדשים... ושוב מזגן רק על חימום...:)

Jacob80
17-02-13, 21:32
אני שוב מתריע - אל תלך על גראנד צירוקי. אתה לא בתקציב המתאים לאחד נורמלי והרכב הזה ישתה לך את העו״ש לפני שתספיק לומר אלן דלון.

קובי

Saar
17-02-13, 21:35
בתור התחלה, בוא נסכם שאתה כנראה מחפש גראנד צירוקי ולא צ׳ירוקי. :)
אמנם השם דומה, אבל זה לא אותו אוטו.
ואכן, אם מדובר על גראנד, אין סיבה להתפשר על אחד שאינו שמור ומטופל. המבחר הרבה יותר גדול מאשר צירוקי קלאסי.
בהצלחה,
סער

עריכה: טרנספר 2 מצבים היה כמדומני בדגם הראשון ב 93. אני לא בטוח שהיתה לו חלוקה קבועה של הכח בין הסרנים אלא משתנה.
נסה לחפש קצת בפורום על תיבןת ההעברה השונות של הגרנדים לאורך השנים.
אני לא חושב שהטרנספר הנ״ל מומלץ במיוחד.

נמרוד
17-02-13, 21:43
...וטרנספר 2 מצבים (Quadra Trac, או NP249 בשפה הטכנית) - בשנתונים האלו - לא טוב! יש הרבה מידע בפורום.

grand
17-02-13, 22:06
ברכבים האלה הפרש המחיר בין מודל 94 ל 98 10K ובין 98 ל 2000 עוד 10K,
חבל לרכוש מודל 94 ולהשקיע ביישור קו מחיר שבסופו של יום יגיע למחיר WJ מודל 2000.
קח את הזמן, תהיה סבלני וחפש אחד מתוקתק כמה שיותר מתקדם במודל וכמה שיותר משופר.
הרכב הזה בחירה נבונה, ואתה תהנה ממנו מאוד בתנאי שנפלת על אחד טוב, אחרת.... נפילה קשה.

עמריהונתן
19-02-13, 20:10
נרכש היום איסוזו.
תודה רבה לכולם ובעיקר לgrand שהפיל לי אסימון
תודה

-->