PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור פלטות גבס לקיר - המלצות ?

GodsFather
23-02-13, 15:20
שלום,

מעוניין לחבר 2 פלטות גבס על קיר, אחת מעל השניה.

הגודל הכולל של הקיר שיכוסה הוא 170X260. מה שמאפשר לי פלטה אחת קומפלט 120*260 ועוד פלטה של 260X50.

ביצעתי את החיתוך של הפלטה השניה כך שהן תתאמנה לגודל הקיר ועכשיו אני רגע לפני ההצמדה.

1. לחבר עם ברגי ג'מבו ארוך עם שייבה בקצה ?
2. לחבר עם מחבר אלומיניום שמתאם בין הפלטות? אם כן איזה ואיך ?
3. דיבלים וברגים ארוכים עם שייבה בקצה ?

מה עדיף ומומלץ ?

כמו כן - החיבור בין הפלטות עצמן, האם די בכיסוי עם נייר דבק לבן ועל כל הסיפור צבע או שעדיף גם פה מחבר אלומיניום ?

לא מתכוון לתלות דבר על הפלטות הללו ולכן אין כאן שיקול של עומס למעט העומס של הפלטות עצמן וגילו המופלג של הקיר. הדירה לא שלי ולכן כמה שיותר זול יותר טוב.

תודה,

אמיר

klam
23-02-13, 16:36
לא לחבר עם דיבלים לקיר. אם מדובר בקיר בלוקים/בטון/טיח יש דבקים מעולים שאתה מכין מאבקה עם מיים, מגרד קצת את הקיר במספר מקומות, זורק בקטות של חומר ב 8 עד 10 מקומות ברווחים שווים ופשוט מדביק את הפלטה בלחיצה. עובד מעולה בתנאי שהקיר ישר יחסית ושיש מישהו שיעזור לך להניח ישר ולהחזיק מספר דקות. לשלב הייבוש אפשר לתקוע כמה ברגים אבל כדאי לוותר. יש דבקים מהירים שמתקשים תוך דקות. אפשרות שנייה היא להבריג לייסטים מעץ לקיר (עם דיבלים), ועליהם לחבר את הפלטות. התוצאה יכולה להיות מדויקת יותר כי יש לך אפשרות "ליישר" ולשחק עם המרווחים, אבל אתה מאבד מקום. לחיבור בין הפלטות השתמש בסרט הנייר. אם אתה חושש, נסה עם סרט רשת. יש לו יתרונות מבחינת סדקים, אבל הוא מצריך יד טובה עם השפכטל..
בהצלחה, חן

שחר 9
23-02-13, 16:39
לך על הדבקה אין צורך ביותר מזה .
יש דבק יעודי לגבס אבל דבק קרמיקה להדבקה דקה יעשה את העבודה .
תדביק שכבה ראשונה , ויום אחרי את השכבה השניה כאשר התפר בין הפלטות לא יהיה אחד על השני אלא מנוגד .
דהיינו בשכבה השניה הפלטה הגדולה על הפלטה הקטנה כך שתהיה חפיפה.
עם אתה רוצה לבצע את זה ביום אחד אתה יכול להוסיף ברגים כדי שיתפסו לך את זה לקיר .
בורג 7 עם שייבה ודיבל פלסטיק פשוט יספיקו .

בהצלחה.

GodsFather
23-02-13, 16:57
דבק לא יעבוד, הקיר מתקלף. זמן אין ולכן ג'מבו או דיבלים. את עניין הלייסטים לא הבנתי.

האם יש מניעה מפאת חוזק למה שאני רוצה?

shmulikbg
23-02-13, 17:06
2 לייסטים לגובה, במרחק של כמעט רוחב הפלטה, מחוברים לקיר עם דיבלים וברגים.
אליהם אתה מחבר את הפלטות עם ברגי פלטות גבס ייעודיים.

tmal1
23-02-13, 17:09
לדעתי הכי טוב והכי יעיל יהיה להשתמש בפרופילי אומגות או אפילו עם "לאטות" עץ, עם ברגים לתוך הקיר וברגים מהפלטה לפרופילים.
חיבור בין פלטה לפלטה עושים עם נייר או רשת כמו שהזכירו למעלה.

GodsFather
23-02-13, 17:15
ברגים ייעודיים לגבס... תיארתי לעצמי.

אז לסיכום - רצועות עץ או אלומיניום לקיר ואליהן את הפלטות עם ברגים ייעודיים.

klam
23-02-13, 17:28
אכן כן. חשוב לחבר את הלייסטים במקומות הנכונים לאורך (לגובה): אחד בכל צד של הפלטה, כאשר מחצית רוחב הלייסט בצד החיבור בולטת כך שישאר מקום לחיבור הפלטה השנייה, וחשוב לשים לייסט נוסף במרכז כל פלטה לאורך. שים לב שבזמן החיבור לא תראה היכן נמצא הלייסט הפנימי ולכן כדאי לסמן (יש סימון עדין על פלטת הגבס במרכז ולכן כדאי לדייק). להשתמש רק בברגי גבס יעודיים, להקפיד על הברגה ממש עד הסוף ללא ראש בולט מבלי לשבור את הגבס.

shmulikbg
23-02-13, 18:08
חן,
הוא מחבר 2 פלטות, אחת מעל השנייה. אין צורך שהלייסט יבלוט לצדדים.

klam
23-02-13, 18:27
אתה בטוח? חשבתי שמדובר על גובה 2.60 . אם מדובר על אחת מעל השניה, ודאי שאין צורך בשום חפיפה ודי בהצמדה כאשר הלייסטים מאונכים לפלטה...

shmulikbg
23-02-13, 18:38
בקריאה חוזרת, אתה צודק.

klam
23-02-13, 19:15
טוב, אז הנה טיפ נוסף: הבעיה שלך לא תהייה בחיבור בין הפלטות - עבודת שפכטל טובה תעלים את החיבור (רק הקפד להצמיד את השוליים הדקים יותר של שתי הפלטות שמשאירים מקום למילוי). הבעיה תהיה בחיבורים לתקרה ולקירות הצדדיים (אם יש). מומלץ לקנות "סרט פינה" שהוא סרט נייר עם רצועות מתכת דקיקות בתוכו שניתן לקפל ל 90 מעלות ולקבל צורה של פינה. כדי לחתוך אותו יש להשתמש במספרי פח ובעזרתו ניתן לעשות חיבורים יפים עם השפכטל.

GodsFather
23-02-13, 19:22
למה אני צריך לחבר לתקרה?

klam
23-02-13, 20:36
אמיר, אתה לא צריך לחבר לתקרה. פשוט במקום שבו הפלטה נוגעת בתקרה נשאר סדק/רווח. זה רק עניין אסתטי.

GodsFather
23-02-13, 20:43
סבבה.

אגב למה הפלטה לא יכולה להצמד ישירות לקיר אלא חייב לייסט?

klam
23-02-13, 21:33
היא יכולה. פירטתי בתשובה הראשונה, לעיל.
אם הקיר מכוסה בשכבות רבות של צבע, יש לקלף אותן ואפילו לבקע את הטיח במספר מקומות ולמרוח דבק-קרמיקות. אתה מדביק בעצם את הפלטה כמו שמדביקים אריח קרמיקה גדול מאוד - כמה בקטות גדולות במספר נקודת אסטרטגיות על הקיר (6-8 מקומות נקיים בגודל של 20 סמ"ר, כחצי קילו עד קילו של חומר דבק בכל נקודה כזו), וללחוץ את הפלטה היטב היטב. רק חייבים לוודא שהקיר יכול "לספוג" ולהחזיק את החומר המדביק.

GodsFather
23-02-13, 22:29
לא הבנת אותי...

פלטות, קיר, ברגים או ג'מבו. בלי דבק ובלי לייסטים. אפשרי?

שחר 9
23-02-13, 22:58
דבק לא יעבוד, הקיר מתקלף. זמן אין ולכן ג'מבו או דיבלים. את עניין הלייסטים לא הבנתי.

האם יש מניעה מפאת חוזק למה שאני רוצה?

הקיר מתקלף אז תגרד את הצבע המתקלף ,
אפילו תן עם גרזן חיספוס לקיר וקח דבק קרמיקה קצת יותר איכותי ויקר מדובר על עשרות שקלים.
רק הדבקה אל תתעסק עם קונסטרוקציה בזבוז זמן בהנחה שהקיר ישר .

klam
23-02-13, 23:05
סורי, לא..
קיימת אפשרות קלושה לקדוח ולשים דיבלים בקיר, ולחבר את הפלטה עם ברגי גבס גדולים במיוחד. הבעיה היא שיש צורך בעשרות נקודות חיבור לכל פלטה, אחרת המשקל העצמי שלה יקרע את החיבור במשך הזמן. ויתירה מזו - כיצד תמצא את מקום הדיבלים במדויק כאשר אתה מנסה להבריג ולהחזיק את הפלטה במקום??? זה פשוט חלם..עזוב - הדבקה היא פשוטה ומהירה, ואם אתה אוהב קידוחים ודיבלים - מדוע לא לייסטים? זה הרבה יותר קל.

מושיקו ארביב
10-03-13, 00:34
אם אסתטיקה לא כזו חשובה לך והקיר ישר יחסית אז תצמיד את הפלטת גבס לקיר תקדח דרכה עם מקדח 7 לתוך הקיר ואז תיקח בורג עם שייבה ותבריג את ההתחלה שלו לתוך דיבל 7 אדום ופשוט תדפוק אותו (הבורג עם הדיבל) לתוך החור שעשית בפלטת גבס עד שהוא יכנס חקיר (הדיבל) ותבריג אתה יכול לעשות את זה בארבע פינות וזה אמור להספיק לדעתי

עכשיו שמתי לב לתאריך של השירשור ואני מתאר לעצמי שהבחור הסתדר...

BackDoorMan
10-03-13, 09:55
עדיף לך לעבוד עם לייסטים/לאטות, תרוויח מכך בידוד אקוסטי ותרמי בתמורה להקטנה צנועה של של 3-4 סנטימטרים.
זה גם הרבה יותר פשוט לעבודה בסה"כ, והתוצאה הסופית יוצאת יותר מדויקת.

GodsFather
10-03-13, 12:36
חיברתי עם לייסטים מעץ, יצא יופי. אין ספק שהיה פה לא מעט ניסוי וטעיה אבל למזלי החומר זול ונוח לעבודה.

4 ברגים לא היו מחזיקים את הפלטות, הן כבדות מידי. וגם הקיר חולי.

תודה לכולם.

electricguy
12-03-13, 16:45
אני בדרך כלל משתמש במקדח 7 אפילו בלי דיסקיות (שייבות) פשוט דיבל ובורג,
אבל בכל זאת קח מדריך מהרשת https://sites.google.com/site/geves2all/links/howto די ארוך כדאי מומלץ לקרוא.
דרך הגב את החריץ שיווצר בין שני הפלטות אתה חייב לסתום אם חומר שפכטל כלשהוא ואני ממליץ לעשות שיכבה על הקיר גבס כדי לחזק אותו ולהכין אותו לצביעה

-->