PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי רטיבות בקיר צמוד למקלחת

asypeer
03-03-13, 10:58
שלום רב,
יש לי קיר משותף עם השכנה שלי (הסלון שלי / המקלחת שלה)
מאשר ומעולם הייתה מעט התנפחות של הטיח בקטע ממש קטן וזה לא הפריע לי (דירה שכורה..) מאז שהתחלף הדייר בדירה לידי החלה ההתנפחות להתפורר וגם מעל הפנלים אצלי החל להצטבר טחב (ריח כמו של מקלט..) - כנראה שהדיירת משתמשת בהרבה מים ומתיזה על הקיר וזה עבר בין האריחים נטולי הרובה והגיע אלי.
מכיון שלא רציתי לחכות לחברת הניהול אז חידשתי את הרובה (שהייתה חסרה לגמרי) אצלה במקלחת. אבל עדיין הבעיה לא נפתרה. עדיין יש לי טחב בתחתית הקיר (אמנם פחות ממקודם, אבל עדיין) והקיר שמתחת לטיח עדיין מרגיש לח (הסרתי את הטיח המתפורר כדי לתת לו להתייבש).
כמה זמן אמור לקחת הייבוש של הקיר? עברו כ-3 שבועות מאז שחידשתי אצלה את הרובה.. אולי לא עשיתי כזאת באופן הרמטי ועדיין עוברים מים אל תוך הקיר? אשמח לכל עצה בנושא..
אסף

BackDoorMan
03-03-13, 12:04
לא יעזור, עד שהקיר מהצד השני יטופל,
בוא נניח שרובה או אפילו הסרת כל האריחים ואטימה מחדש בצד שלך תעשה באופן מושלם,
מה שיקרה הוא שהמים מצד השכנה ימשיכו להתקדם בנתיבים אחרים עד שיעברו את המחסום שהצבת ויגיעו לצד שלך במקום אחר.

asypeer
03-03-13, 16:27
נראה לי שלא הבהרתי את עצמי כראוי:
המקום בו הייתה חסרה רובה הוא המקלחת של השכנה, אצלי הקיר הבעייתי הוא הסלון. את האטימה עשיתי אצל השכנה שלי (על חשבוני כמובן..) אבל עדיין הקיר שלי בסלון לח ומפתח טחב. השאלה היא כמה זמן צריך לחכות בכדי לדעת שהבעיה נפתרה?
אולי מדובר בשאריות רטיבות מלפני האיטום שנתבצע לפני 3 שבועות?

klam
03-03-13, 18:51
לא בטוח שאטמת היטב. בדוק היטב, במיוחד מסביב לחיבורי הברזים אצלה, וגם לצידי או מעל משטח הקרמיקה. אתה יכול לדעת האם עוברת צנרת בקיר המשותף? האם עוברים דלוחין?
זמן הייבוש בחורף יכול להיות ארוך מאוד. נסה להפעיל פאן, תנור, רוח חמה באופן רצוף ואם הייבוש לא יתקדם, כנראה שהאטימה לא הצליחה (האם השתמשת ברובה אקרילית? רגילה? האם היישום היה מלא ומדוייק? - כדי לשים רובה באופן נכון, יש לחזור על הפעולה לפחות פעמיים וכל חור קטנטן ברובה מעביר הרבה מיים, כמו ברדיאטור ברכב..).
חן

asypeer
03-03-13, 23:14
השתמשתי ברובה אקרילית, כנראה אאלץ לבקר את השכנה בשנית ;)
לא בונה על בעלי הנכס שיסדרו זאת.
אם באמת לוקח לסיפור הרבה זמן להתייבש אז אולי פשוט צריך לחכות עוד קצת.
וכן, עוברת בקיר צנרת (הברזים שלה מעבר לקיר..)

yes1952
09-03-13, 22:25
מה אתה מתאר מתאים לנזילה מצינור מים-
לדעתי עליך לערב את בעלי הנכס
בכל מקרה על מנת לזרז את הליך הייבוש-במרכז המקום המעובש תקדח חור של כ 5 מ"מ והשאר אותו כשבוע פתוח-הלחות תעלם
בהצלחה

electricguy
12-03-13, 16:53
תמליץ לשכנה עם המקלחת לעשות טיח חדש וחזק,גם בצד שלך
אבל יכול להיות שיש יציאה של מים מתוך הצנרת של הקיר,
בכל מיקרה עד שהבעיה תיפטר תגיד לשכנה לכסות את הקיר כדי שלא יתרטב עוד חבל שזה יעשה יותר נזק עד שתסדרו את זה

udi500
05-04-13, 23:42
רטיבות היא בעיה כיוון שמים יכולים לפעמים לטייל מרחק גדול (גם כלפי מעלה) עד שהם מוצאים דרכם לחרב כל מה שפוגשים.
הפתרון היסודי הוא :
א. לפרק את רצפת מקלחת השכנה שלך יחד עם כל הקרמיקה על הקירות, ואז לבדוק אם אכן יש דליפת מים מצינור. ניתן גם לפני הפירוקהלעשות את זה ע״י מכשיר למדידת לחות בעץ (10$ בארה״ב) שמראה היכן האיזורים הרטובים יותר.
ב. אם הקיר מתחת לקרמיקה רטוב או הרצפה רטובה לחכות עד שיתייבשו, כולל חימום בתנורים.
ג. לאטום את הבטון שמתחת לחול שפונה וכן את קירות המקלחת לכל גובהם.
ד. להכניס חול יבש (היום כבר אין חול אלא סוג של אגרגט דק) ולהחזיר מצב לקדמותו.
הבעיה שפתרון זה הוא דרסטי, ולכן יש גם הרבה שלבי ביניים, עד הפתרון שאיננו מחייב טיפול אצל השכנה אבל דורש ממך צמצום שטחים בדירה שלך והוא בניית קיר (גבס) נוסף במרחק של 3-5 ס״מ מהקיר הרטוב, הכנסת וונטה למרווח ואז יש לך קיר יבש וללא ריחות טחב. זה פתרון מאולץ אבל יתן לך פתרון ביניים. הבעיה שפתרון זה איננו פותר את הבעיה היסודית אלא פותר את הבעיה של תופעות הלוואי.
אין פתרונות פלא.

BackDoorMan
06-04-13, 14:13
רטיבות היא בעיה כיוון שמים יכולים לפעמים לטייל מרחק גדול (גם כלפי מעלה) עד שהם מוצאים דרכם לחרב כל מה שפוגשים.
הפתרון היסודי הוא :
א. לפרק את רצפת מקלחת השכנה שלך יחד עם כל הקרמיקה על הקירות, ואז לבדוק אם אכן יש דליפת מים מצינור. ניתן גם לפני הפירוקהלעשות את זה ע״י מכשיר למדידת לחות בעץ (10$ בארה״ב) שמראה היכן האיזורים הרטובים יותר.
ב. אם הקיר מתחת לקרמיקה רטוב או הרצפה רטובה לחכות עד שיתייבשו, כולל חימום בתנורים.
ג. לאטום את הבטון שמתחת לחול שפונה וכן את קירות המקלחת לכל גובהם.
ד. להכניס חול יבש (היום כבר אין חול אלא סוג של אגרגט דק) ולהחזיר מצב לקדמותו.
הבעיה שפתרון זה הוא דרסטי, ולכן יש גם הרבה שלבי ביניים, עד הפתרון שאיננו מחייב טיפול אצל השכנה אבל דורש ממך צמצום שטחים בדירה שלך והוא בניית קיר (גבס) נוסף במרחק של 3-5 ס״מ מהקיר הרטוב, הכנסת וונטה למרווח ואז יש לך קיר יבש וללא ריחות טחב. זה פתרון מאולץ אבל יתן לך פתרון ביניים. הבעיה שפתרון זה איננו פותר את הבעיה היסודית אלא פותר את הבעיה של תופעות הלוואי.
אין פתרונות פלא.

עזוב, עדיף כבר להרוס את הבית, לחפור יסודות חדשים ולבנות הפעם כמו שצריך.
נכון, יעלה יקר, אבל הבטיחות מעל לכל.

YosSima
06-04-13, 20:33
שכנה כוסית ?
אם כן תמשיך לתקן את הרובה ולסייד לה ;)
לא כוסית?
תבדוק אם הצנרת שלה עוברת בקיר המשותף... יש לה דוש או אמבטיה
לפעמים הסיפון של האמבט כבר לא עושה את העבודה וצריך להחליף.
יכול להיות שיהיה יותר קל לחצוב לצנרת דרך הקיר שלך ולתקן את הנזילה
ושהשכנה תבוא להתקלח אצלך בנתיים...
בהצלחה

-->