PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור חדש בעקבות '' שיפור מערכת היגוי''....

סופת המדבר
10-03-13, 15:49
למי שעקב אחרי השרשור ''שיפור במערכת היגוי'' אז למרות כל ההשקעה אני מפרק את החלק כי..
א. זה לא הכי בטיחותי (כמו שהפחידו אותי פה)
ב. אין כל כך שיפור רציני במערכת ששווה לקחת את הסיכון (אם יש כזה)
בקיצור אני חוזר לתצורה המקורית
אבל שואל בכל זאת אם מישהו שיפר ואיך את מערכת ההיגוי בסופה? (כמובן ביטול החופש מגלגל ההגה עד לגלגל)

(ליפ מה שאני מבין החלק הזה כמו שבניתי הוא בעיקרון למי ששם קפיצים מעל הסרן וזה מפריע למוט)

דרור ברלי
10-03-13, 19:57
אני מנחש שזא לא התשובה שחיפשת... אבל בכל זאת.
כדי לבטל חופשים בין גלגל ההגה לגלגלים, צריך פשוט לעבור חלק חלק ולהחליף לחדש או תקין... ואני מבטיח לך שתמיד תמצא איזה חלק במערכת שיש לו כבר חופש קטנטן... ולא על הכל עולים בטסט.
אחד החלקים שאחראים להמון חופשים הוא המוט שהולך מגלגל ההגה לתיבת ההגה. יש שם שלושה מוקדים של חופשים: צלב עליון, החלק הזחיח שבאמצע, וצלב תחתון. אני אשמח לדעת על בית מלאכה לשיפוץ דריישפטים וכו' שמחליף את הצלבים הקטנים האלה (או לחילופין, מקום בו אפשר לרכוש אותם ולהחליף לבד) כי לרכוש מוט חדש קומפלט זה לא זול.

סופת המדבר
10-03-13, 20:05
דרור !!!!!
נהיית סנילי? חח
אתה לא זוכר שלפני חודשיים שלוש.. העלתי לפה שמצאתי את הצלבים המדוברים בבית מלאכה בת'א
והחלפתי אותם..
אז ככה שחופש במוט המדובר .אין.
יש חופש קטנטן במוט שבתוך הבזוקה (זה שיורד מגלגל ההגה למיסב שליד המשאבת ברקס)
חוץ מזה הכל נראה בסדר

דרור ברלי
10-03-13, 20:12
במוט שבתוך הבזוקה אין חופש, כי זה חתיכה אחת. יכול להיות חופש קל במיסבים או בשייבות אבל זה חופש למעלה/למטה או לצדדים ולא חופש בסיבוב ימינה-שמאלה.
אני אשמח לדעת מי זה בית המלאכה הצדיק הזה. צריך לעבור אצלו...

asafk
10-03-13, 21:15
קודם כל - חופש קטן מעל תיבת ההגה הוא חופש גדוח בגלגלים. אם יש כזה צריך להשתדל לבטל אותו.
גם בתיבה עצמה לא אמור להיות חופש, ואם יש אז משהו שם בלוי.
הלאה - תפוחים, בולג'וינטים, כל אחד ואחד ממפרקי הסרן הקדמי משפיע על חופש בהגה. תתחיל לצוד אותם אחד אחד, לא לשכוח את הפנהרד.
אחרי כל זה תגלה שבתנועת הגה לצדדים כל הסרן זז, בגלל השאקלים של הקפיצים. אפשר ורצוי להקטין את החופש הזה, אבל זו נקודת תורפה של מתלה בתצורה הזו, והיא אחראית ללא מעט מתחושת השיוט בכביש, ולפיגור שמרגיש כמו חופש בתגובת ההיגוי לסיבוב ההגה.

אסף.

סופת המדבר
12-03-13, 07:59
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=70812
דרור זה בשבילך תגובות 7-12

לגבי המוט שיורד מגלגל ההגה לכיוון המיסב בטח שיש שם זחיח\ טלסקופי
עובדה לזה היא קודם כל אם תבוא להחליף את המיסב תראה שהמוט בורח לך למעלה
ואם תפרק את גלגל ההגה תראה שהמוט בורח לך למטה בקלות
וגם תעשה ניסוי קטן.. תחזיק את הצלב העליון עם היד ועם היד השניה תשחק בהגה ימינה שמאלה קצר
בטוח שתרגיש את החופש

לגבי כל התפוחים הכל תקין אני עובר עליהם כל כמה שבועות הכל פיקס

riko
13-03-13, 20:18
מה לגבי הנאבות , גם שם יש חופשים .
מה לגבי הנדנדות של הקפיצים , אם הבוינגים עייפים , או שאחד הברגים משוחרר , זה גם משפעי על ההיגויי .

-->