PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניתי טראנו - חייבים להחיות את הפורום

assaf234
18-03-13, 10:54
שלום חברים.

בשעה טובה רכשתי טראנו 97 ידנית, קצרה, בנזין.
המחיר לא זול (לדעתי) אך הרכב שמור ונבדק.

קודם כל... הפורום הזה יבש! חייבים להחיות אותו ולשתף בעלי ניסאן כי אין עזרה יותר טובה מזו שנוכל לתת אחד לשני.

לגבי הרכב יש לי כמה שאלות:
1. אחרי שבמהלך 2 הבדיקות והנסיעות שעשיתי איתו ועד היום בבוקר מד הדלק היה תקין, היום בבוקר הוא נתקע על פחות מהמינימום כלומר, לא קיבל חשמל כנראה ורק לאחר מכן במהלך הנסיעה חזר לעצמו, מישהו נתקל בזה? הייתי מהמר על מגעים של המצוף, איך מגיעים אליו והאם הגישה נוחה.

2.יש לי בעיה עם הסאנרוף שהייתי ידועה לי עוד לפני הקניה. הסאנרוף עולה למעלה ומלטה בקלות ובלי בעיה. כשמנסים לפתוח אותו (פנימה כמו חלון) הוא עושה רעש של מנוע מתאמץ + צירים מלאים חול ונתקע לפעמים אחרי 3-4 ס"מ ולפעמים גם זה לא.
איך או מה אני יכול לעשות או לנסות לפני שאני קובע את מותו של המנגנון? האם המנוע של ההרמה\הורדה הוא אותו מנוע של פתיחה\סגירה?

3.בקשר לקילופי הצבע, ראיתי שבכל הצבעים המטאלים של הטראנו מאותם שנים יש קילופים, ניתן לפתור את זה לבד עם פוליש ווקס או שחייבים בעל מקצוע?

4.הבנתי שכשעוברים מ4X4 חזרה ל 2X4 צריך לעמוד, לשלב ואז לסוע כמה ס"מ אחורה עד שהמנורה נכבית. יש עוד הוראות שילוב שאני לא יודע?
העברה ל 4X4 חייבת להיות בעמידה? והעברה ל-LOW?

5. מה צריכת הדלק של האוטו באמת ולא משמועות? אם על כביש מהיר אני לא עובר 100-110 הוא יאכל יותר מ-1:10? (ידני, קצר, בנזין)

6. שמתי לב שפנס ימין גבוה מדי, איך ניתן לכוון רק אותו (כלומר לא מהמערכת החשמלים של הגבהה\הנמכה)

7 ואחרון, מתי יוצאים לטיול טראנואים? :rolleyes:

סורי על החפירה ויום טוב, אסף.

Pageup
18-03-13, 12:17
1. מיכל הדלק נמצא מתחת לבגאז'. תרים את השטיח מאחורה, תראה מכסה עם ברגים, תפתח ותראה את המכסה שלו.
על הדרך תבדוק עם האטם יבש או לא, אם הוא יבש יהיה לך ריח של דלק באוטו ונזילה.
2. שאתה מרים את הסנן רוף תנסה לראות אם יש גיזה ומה מצב המסילות (לכלוך, חלודה וכו'). כנראה שהצטבר שם
לכלוך.
4. בספר הרכב יש הנחיות מסודרות. העברה ל 4x4 גבוה אפשר בנסיעה איטית. LOW מעמידה. הוצאה משילוב עדיף
בעמידה ולאחר מכן נסיעה לאחור עד שזה ישתחרר.
5. 1:10 בחלומות הוורודים שלך. אם הגעת ל 1:8 מצבך טוב.
6. יש על הפנס בורג פלסטיק שאתו מכוונים את הפנס.

shahav
18-03-13, 14:06
לגביי יציאה מ 4x4 - זה תלויי בנועלים טבוריים. סביר להניח שקניתה רכב עם נועלים ידניים, אם כן, אין צורך ליסוע מס מטרים הפוך, אבל אם יש לך נועלים אוטומטים אזיי תתצרך ליסוע הפוך כדאיי לשחרר אותם.

לגביי מעבר מ\ל להילוך כוח - בעמידה בלבד, אני זוכר שחשוב לעשות זאת ברצף, לא להשתאות ב N. אם השתהתה ואתה שומע חריקות, כבה מנוע ושלב בנוחות.

לגביי צריכת דלק - תתעורר, קניתה בנזין לא סולר :-(
רבין

assaf234
18-03-13, 14:29
קודם כל תודה לעונים.
קודם כל לרכב לוקרים (טבורים) אוטומטיים ועכשיו מצאתי את ההמלצות בספר הרכב

דבר נוסף, לפי ספר הרכב צריכת הדלק בנסיעה של 90 קמ"ש היא ליטר לכל 11.76 ק"מ
120 קמ"ש היא ליטר לכל 8.47 ק"מ
במשטר עירוני (משולב) היא ליטר לכל 7.63 ק"מ

יכול להיות שנתוני היצרן הם עד כדי כך מצוצים מהאצבע??? אני לא יכול להגיע לצריכה של 1:10 בנסיעה בין עירונית במהירות 90-100??

דבר אחרון, לא מצאתי בספר הרכב נתון לגבי ההספק, ביד 2 כתבו 124 כ"ס אבל כשגיגלתי את קוד המנוע כתוב שיש לו 140 כ"ס בכמה אתרים שונים (באנגלית)
למי להאמין??

shahav
18-03-13, 14:47
זה רכב מודל 97, אז, בשנת , 96 לא היה שום קשר בין הצהרות יצרן לצריכת דלק למציאות. עכשו יש תקינה מסודרת....

הרכב שלך הוא יחסית קל משקל, לכן 110 זו מהירות עצומה ולא חסכונית בעליל. אם תיסע 75קמש - ( לפי GPS לא לפי מד מהירות של הרכב) אוליי תחסוך בדלק...

כדאי לדעת הספק - "פשוט" כנס למוסך שיכול ליבדוק זאת באופן מעשי, בהנחה שהמוסך לא יגבה ממך סכום עתק :-) או שחכה שטל יכנס לפורום, אני חושב שהוא מכיר טוב את גירסאות הבנזין.

רבין

assaf234
18-03-13, 15:03
אני מדבר על מהירות 90-100 ולא על 110, זה בערך 15 קמ"ש פחות.
מד המהירות שלי כמובן מזייף, בדקתי זאת עם GPS כשאני רואה 100 בספידומטר הוא בערך ב-90 קמ"ש בפועל.

אלדר
18-03-13, 18:09
לגבי צריכת הדלק תתכונן לממוצע של 1 ל 7.5.
תנסה לגרז את המסילות של הסנרוף, ותראה עם הוא זז מהר יותר.
יכול להיות שיש ליכלוך שמקשה על פיתחת החלון .
בסך הכל טראנו רכב טוב אם תוחזק ונשמר.

Pageup
18-03-13, 23:31
גם אם ב 96 הייתה לו צריכת דלק של 11 ק"מ לליטר (ולא הייתה לו). יש לך רכב בן 17
אתה חושב שהוא מתנהל באותה יעילות כמו פעם?

דרור ברלי
19-03-13, 00:38
גם היום ב-2013 אין שום קשר בין נתוני צריכת הדלק הרשמיים של היצרנים לבין צריכת הדלק בפועל.
"תנאי המעבדה" בהם הם משיגים נתוני צריכת דלק רשמיים כמעט דמיוניים, הם לא תנאי היומיום שלך, גם אם תנהג במתינות מופלגת כמו סבתא מתה.

מנוע בנזין 2.4 ליטר של טראנו אמור לספק כל דבר שבין 116 ל-124 כ"ס, תלוי במודל ובדגם המנוע, כשהיה חדש.
במקרה שלך, "חדש" היה בסוף שנת 1996. אם נשארו לך היום באורווה 90-100 סוסים פלוס-מינוס, מצבך טוב.

חלון הגג בטראנו הוא נקודת תורפה.
ליכלוך במסילות, היווצרות חופשים וכו'. מומלץ לתת תשומת לב אוהבת לפיצ'ר/באג הזה של הרכב לפני שמגיע החורף הבא ותתחיל להתקלח בתוך האוטו.

אורי.ר
19-03-13, 20:27
כתבת המחיר לא זול,
אפשר לשאול כמה שילמת על הרכב ?

יש לי חבר שיש לו רכב כזה עם מנוע גמור מודל 96, מתלבט אם להכנס לפרוייקט של החלפת מנוע ולמכור או למכור אותו למגרש עם מנוע גמור. בסה"כ הרכב במצב טוב עם צמיגי31" :-)

assaf234
20-03-13, 08:15
קניתי אותו ב-24K
יכולתי לקנות שנת 2001 עם מנוע מעשן ועוד כהנה וכהנה (כתבתי עליה ב"ייעוץ לפני קנייה") ב-21K
אבל אל תיקח אותי דוגמא, אני די "פרייאר" כשזה מגיע לרכישת רכב, אני מעדיף אחד שמור במחיר גבוה מאחד במחיר ריצפה שאני צריך לסדר...
ההיסטוריה של הרכבים שלי מוכיחה שזה הצעד הנכון

אדי89
20-03-13, 08:40
אסף בוקר טוב אני דיי חדש כאן והתאפקתי הרבה לפני שאני מגיב כאן.
א) אין לי מושג באיזה מצב הרכב שקניתה אבל...ניסאן טרנו בנזין 2.4 בשנה 97 לא הכי פרקתי! אלא אם כן האוטו עבר אוברול כללי
ב) שיהיה לך בהצלחה אם הרכב והלוואי שאני טועה! תן תמונה של הכלה , פירוט מה שהאוטו עבר איתך ואיך עומד בסטנדרטים שלך.
אגב אם שמתה לב אני מוכר את הטרנו שלי :)

assaf234
20-03-13, 16:58
אדי, ראיתי את הטראנו שנת 96 שפירסמת ב-40K אני חושב שאם אני משקיע 16K על שלי היא תהיה לפחות באותו מצב אם לא יותר טוב רק שנת 97...
א) עשיתי את החישובים שלי מבחינת פרקטיות, עבורי הרכב פרקטי.
ב) תודה על האיחולים מאחל לך בהצלחה במכירה, השוק קשה היום במיוחד למי שדורש הרבה גם אם מגיע לו, כמוך, הלוואי שגם אני טועה.

ביום שבת אטייל לאיזור פלמחים (בעיקר כי אני מת על המלבי שלהם), לאחר מכן לצפון ושבת שאחרי הצפון לתל-צפית והסביבה, כמובן שיהיו תמונות (אני לא יודע איך להעלות) ועדכונים בהמשך.

אדי89
20-03-13, 17:49
אדי, ראיתי את הטראנו שנת 96 שפירסמת ב-40K אני חושב שאם אני משקיע 16K על שלי היא תהיה לפחות באותו מצב אם לא יותר טוב רק שנת 97...
ב) תודה על האיחולים מאחל לך בהצלחה במכירה, השוק קשה היום במיוחד למי שדורש הרבה גם אם מגיע לו, כמוך, הלוואי שגם אני טועה.

ביום שבת אטייל לאיזור פלמחים (בעיקר כי אני מת על המלבי שלהם), לאחר מכן לצפון ושבת שאחרי הצפון לתל-צפית והסביבה, כמובן שיהיו תמונות (אני לא יודע איך להעלות) ועדכונים בהמשך.

לאן אתה נוסע בפלמחים?

אדי89
20-03-13, 18:04

א) אני לא ממהר למכור ואני גם לא ירד במחיר, ברכב הספציפי הזה הושקע בערך 30 אלף ולא 16 אלף אבל כל אחד והדרישות שלו,,,, בשטח אי אפשר לדעת איזה מכשול מחכה ואתה רוצה להיות מוכן לכל מכשול (ברמה מסויימת )

assaf234
20-03-13, 20:36
לאן אתה נוסע בפלמחים?

קודם כל לאכול :P (מלבי) אח"כ נראה...
יש המלצות למשהו מעניין באיזור?

אלדר
20-03-13, 21:41
אסף המלצה שלי, סע תטייל תלמד את הרכב
ואחר כך תתחיל לשפר לפי הצורך.
הטראנו יפתיע אותך לטובה, 4 שנים נסעתי לע טראנו בנזין קצר.

assaf234
21-03-13, 06:35
תודה אלדר, הרכב כבר מוגבה (ספייסרים, בולמים וקפיצים) והוא ממוגן במקור, גחון וטנק דלק (אם כי מיגון די עלוב)
למטרות שלי אני בכלל לא בטוח שאני צריך לשפר עוד משהו, בטח לא כרגע

אדי89
21-03-13, 08:45
קודם כל לאכול :P (מלבי) אח"כ נראה...
יש המלצות למשהו מעניין באיזור?

אם אני זוכר יש שם משהו כמו מיני בור כזה אם תרצה אפשר לקפוץ לראות מה קורה שם:)

שגיא חן
21-03-13, 15:37
אסף תדבר איתי בנייד 0526711151 ונקבע טיול ליום שבת טראנו 97 ידנית בנזין

-->