PDA

צפייה בגרסה מלאה : Vari-Lok גמור ב-WJ, מהן האלטרנטיבות?

omribe
22-03-13, 23:30
קובי Jacob80 לימד אותי היום איך לבדוק WJ לפני קניה. בדקנו יחד (למעשה, הוא בדק ואני למדתי) WJ שאני מתעניין בו.
גילינו שה-Vari-Lok לא עובד. קובי הכניס את הרכב להצלבה ובמקום התקדמות קיבלנו חריקות עזות מהסרן האחורי ופרפור של הגלגלים חסרי האחיזה.

רציתי לדעת מהן האלטרנטיביות להשגת סרנים ננעלים ברכב עם Vari-Lok דפוק? ומהן העלויות?
בדגש על:
1. במידה והשתמשו בשמן לא מתאים, מה הסיכוי שהחלפה לשמן מתאים + תוסף תחזיר את המנגנון לחיים? (הרכב עם 130,000 ק"מ). האם אפשר לבדוק האם המנגון בר תיקון איכשהו ללא החלפת השמן?
2. שיפוץ המנגנון / קניית חדש מארה"ב
3. החלפה בנעילות נשלטות/אוטומטיות

ושוב תודה לקובי על העזרה!

עמרי

eysham
23-03-13, 10:26
אצלי ב-WJ היתה את אותה הבעיה
לדעתי הדבר הכי נכון לעשות זה להחליף את הוארילוק לנעילה אוטומטית אמיתית.
מצריך נעילה (ספארטן או אוזי לוקר) וקייס פתוח. (היה לא מזמן למכירה כאן באתר, יש מצב שזה עדיין אקטואלי)

לצערך, בנוסף צריך גם החלפת הציריות.
האורכים מעט שונים - אחת ארוכה מדי והשניה קצרה מידי ב-1"
יש מצב לקצר את הארוכה מידי ולחסוך אחת אבל את הקצרה מדי יהיה קצת קשה להאריך.. :)

אופציה נוספת היא למצוא מישהו שעשה את זה והוארילוק שלו תקין. הבעיה היא שבד"כ מי שהחליף זה כיוון שהוא לא היה תקין.

איל

נ.ב. קובי... ככה הולכים לבלות ולא מזמינים אותי??...

klam
23-03-13, 15:20
יש לך 3 אפשרויות:
1. לעשות מה שאייל עשה ולהחליף את הסרן האחורי בסרן עם קייס פתוח שיאפשר נעילה (מודל ישן יותר, נדמה לי מ 99).
2. לחפש בפירוקיות סרן משומש במצב טוב. בזמנו אפשר היה למצוא בסביבות 6K.
3. להגיע לארנון שושני ברוק-סוליד ולבקש ממנו שישפץ לך את הסרן..
בהצלחה, חן

klam
23-03-13, 15:25
אה - ויש גם אפשרות רביעית, שהיא כמובן העדיפה מכולן, אבל יקרה:
להחליף את הסרן האחורי ב דנה 44 של רוביקון JK, כולל הנעילות המקוריות המעולות.
זה ניתן לביצוע (ההבדל ברוחב זניח ואפשר לעשות התאמות).
לדעתי אפשר להשיג סרנים של JK בסביבות 15K, אבל אולי אני טועה.

omribe
23-03-13, 16:56
תודה חברים.

שיטטתי קצת באינטרנט, מצאתי כיוון נוסף שמצא חן בעיני:
http://www.eadoffroad.com/omix-ada-16505.09-jeep-wj-99-04-d30-diff.-case-assembly-w-vari-lok,-3.7-ratio
יש כאן Diff assembly שלם עם Vari-lok. להבנתי, אם אצליח להביא שניים כאלו לארץ כל שישאר הוא להרכיב, ולא ידרשו שינויים נוספים.
גם המחיר זול יחסית לאלרטנטיבות.

מה אתם אומרים?

אגב, פה (http://www.eadoffroad.com/omix-ada-16503.62-jeep-wj-d30-diff.-case-assembly-w-vari-lok-3.73-3.91-ratio) יש מוצר עם אותו שם, בעלות של 200$. לפי התמונה, הוא ללא הקייס החיצוני. צריך את הקייס החיצוני?

omribe
23-03-13, 22:16
מסקנות נוספות מהמשך השיטוטים באינטרנט:
לא ניתן לשפץ Vari-Lok, כל המנגנון נמכר כחתיכה אחת (חלק מספר 6 בשרטוט למטה).
Vari-Lok אחורי עולה כ-850 דולר, והקדמי כ-550. כלומר, ב-1400$ אפשר להיות הבעלים הגאה של החלקים בארצות הברית.
מישהו יכול להעריך כמה בלאגן זה יהיה להביא את זה לארץ (במזוודה או במשלוח, מה שעדיף)?

http://www.moparpartsamerica.com/schematics/mechanical/T042090.gif

eysham
23-03-13, 22:32
אני לא הייתי משקיע יותר מדי בחידוש יכולות הוארילוק.
אם זה היה 100-200 דולר לכל סרן אז מילא, אבל בסכומים שאתה כותב (ולהכפיל אותם בערך כדי שיהיו כאן בארץ) הייתי כבר הולך על נעילות אמיתיות.

אולי בכלל חפש סרן קומפלט מפירוק יעלה לך פחות. אולי אפילו דנה 44 ברזל שיעשה לך את החיים יותר פשוטים בהרבה מובנים.
גם חזק יותר וגם שפע פתרונות נעילה.

איל

omribe
23-03-13, 23:27
תקן אותי אם אני טועה:
נעילה מאחורה - שתי ציריות + קייס פתוח + נעילה אוטמטית = למעלה מ-1000$ בארה"ב.
נעילה מקדימה - שתי ציריות + קייס פתוח + נעילה נשלטת = 2000$ בארה"ב.
דנה 44 - חן רשם למעלה שהעלות היא ככה"נ באזור ה-15K שקלים, לפני התאמות.

השמשת הוארי-לוק נשמעת לי הרבה יותר זולה ופשוטה.

eysham
23-03-13, 23:53
היי

לא אמרתי שזה יותר זול מהחלפת הוארילוק.
אמרתי שאם כבר מתעסקים עם זה ומשקיעים בזה זמן וכסף, הייתי הולך כבר על נעילות אמיתיות.

אחורה קייס פתוח, צירייה אחת ונעילה אוטומטית
קדימה נעילה נשלטת וצירייה אחת. (קייס לא צריך כיוון שהוא חלק מהנעילה)

בשני הסרנים לקצר את הצירייה שנשארת.

אמנם כניראה יעלה יותר מוארילוק אבל זו נעילה אמיתית.

shahav
24-03-13, 08:16
אם אתה מתכוון לרכב עבירות נורמאלי - תקשיב טוב לעיצות שניתנו כאן, יחסכו לך הרבה כסף וכאב ראש. שני אפשריות או נעילה אוטומטית או החלפת ציר שלם. האפשרות של וארי לוק היא מאין מוגבל החלקה פלוס, לא ממש נעילה.

חפש דגם לארדו, הנל מגיע עם דיפ פתוח ואז רק תתצרך להוסיף נעילה אוטו זולה אמינה שפותרת את הבעייה על הצד הטוב ביותר.

כמו שכבר נאמר, רכב שלא נעול מאחור לוקה במום קשה...
רבין

omribe
24-03-13, 20:40
אייל ורבין (ואחרים אם יש מישהו שהתנסה), איך ה-WJ מתנהג עם הנעילה האוטומטית בכביש?
עשיתי הרבה חיפושים, אבל אשמח לשמוע מכם ספציפית על הגרנד.

אני לא מחפש מטחנת סלעים, וחשובה לי התנהגות הכביש.

עמרי

shahav
26-03-13, 02:03
הספרטן הוא באמת ספרטני. מין הסתם גם 'לוקה' תתנהג באופן דומה.
ברכב הקודם היה לי דטרויט הרבה יותר נעימה.
בסיבובים בקוטר צר ממש הרכב כאילו ניתקע. אני מתאר לעצמי שעם תיבת העברה של 5 מצבים בעיה זו תיפתר באופן מלא. עד אז אני מבצע פרסה באופן איטי.

ציינתי קודם באשכול אחר, סיבוב פרסה במהירות מעט גבוהה משולב עם מעט גז, כזה שלא נועל את הנעילה, עלולה להדליק נורת P0702 ולהכניס את הממסרה למצב זומבי - אל דאגה לאחר "סיבוב" עבודה מלא נימחק הנורית MIL
אתה מוזמן לסיבוב - אני גר בשרון.

רבין

six 4 life
26-03-13, 02:09
חפש דגם לארדו, הנל מגיע עם דיפ פתוח ואז רק תתצרך להוסיף נעילה אוטו זולה אמינה שפותרת את הבעייה על הצד הטוב ביותר.
רבין
אתה טועה, כל רכב בפני עצמו, לפי מה שבעליו המקורי הזמין מהחברה, גם לארדו.
לארדו היא רמת גימור, ללא קשר למכלולים המכנים. לרוב, מזמין לארדו בחר באופציות הזולות והפשוטות יותר (דיפ' פתוחים) אבל זה ממש לא מכליל את כל הWJ שהגיעו בדגם לארדו, בוודאות.
לצורך הדוגמה, יום שישי האחרון נתקלנו בלארדו דיזל עם קוואדרה דרייב + וורילוק, ומצד שני אני מכיר יותר מלארדו אחד שאכן הגיעו עם דיפ' פתוחים, אחד מהם אפילו עם טרנספר 5 מצבים מקורי.

כאמור, אין בדגמי לארדו הבטחה שהסרנים פתוחים, או שהמפרט הטכני יהיה זהה ללארדו אחר. הכל תלוי במזמין הרכב מהחברה והמפרט שבחר.

MMR
26-03-13, 10:29
ב-WJ שלי מותקנת נעילה אחורית אוטומטית אוזי לוקר.
גם בשני הרכבים הקודמים שלי (ג'ימני וסיקס) הייתה קיימת נעילה אוטומטית, עם זאת דווקא ב-WJ הפעולה שלה מרגישה פחות מעודנת. לא משהו נורא, בכ"ז האישה מסתדרת בנהיגה איתו.

אם אתה לא מתכנן ללעוס סלעים הייתי רואה את הבעיה בוורילוק כסעיף להורדה במחיר מהמוכר, ואחרי שתטייל כמה חודשים תחליט אם באמת נחוצה לך נעילה.

shahav
26-03-13, 12:09
איזה תיבת העברה יש לך?

ב-WJ שלי מותקנת נעילה אחורית אוטומטית אוזי לוקר.
גם בשני הרכבים הקודמים שלי (ג'ימני וסיקס) הייתה קיימת נעילה אוטומטית, עם זאת דווקא ב-WJ הפעולה שלה מרגישה פחות מעודנת. לא משהו נורא, בכ"ז האישה מסתדרת בנהיגה איתו.

אם אתה לא מתכנן ללעוס סלעים הייתי רואה את הבעיה בוורילוק כסעיף להורדה במחיר מהמוכר, ואחרי שתטייל כמה חודשים תחליט אם באמת נחוצה לך נעילה.

eysham
26-03-13, 19:33
מורן,

אלא אם החלפת, בגראנד שלך מותקן SPARTAN ולא אוזי. היא אכן נחשבת לפחות מעודנת מאוזי, דטרויט ולוקרייט למיניהן, אבל בהחלט לא משהו שמטריד בנהיגה. גם אישתי הסתדרה איתה יופי בכבישי הגליל המפותלים. צריך רק לדעת לא לתת מכות גז הסיבובים.
ההבדל לפי מה שהבנתי הוא בגודל השיניים בנעילה. בספארטן הלכו על פחות שיניים אבל הרבה יותר בריאות. מה שאומר שהנעילה יותר חזקה ופחות נשחקת, אבל על חשבון העידון.

תיבת ההעברה היא 3 מצבים מקורית. לא מצאתי לנכון להחליף כל עוד היא תקינה.

איל

omribe
29-03-13, 17:42
תודה על התשובות חברים ורבין על ההצעה, אענה לה בשמחה אם וכאשר אצטרך להחליט מה לעשות :cool:

עדכונים מעניינים:
1. על פי המוסכניק שמטפל בשנתיים האחרונות ברכב המדובר, בדפרנציאלים יש שמן מתאים ותוסף Mopar. מעניין שב-130,000 ק"מ כמעט ללא שטח המנגנון שבק חיים. אולי הבעלים הקודם לא טיפל כנדרש.
2. קיבלתי הצעת מחיר להחלפת ה-Vari-lok בשני הדפרנציאלים - 6500 ש"ח (1500 ש"ח עבודה ו-2500 ש"ח עבור כל קייס). זול במפתיע.

-->