PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית חימום בטרנו 98

huski360
02-04-13, 12:09
כשאני מפעיל רק איורור (ללא AC) ניפלט לי חום ממערכת הקירור באוטו ויש הרגשה של חום באיזור הקונסולה והדשבורד.
כשאני מפעיל את המזגן (AC) יוצא קור, המזגן עובד טוב, אבל יש תחושה של התערבות חום במערכת וממשיך להיפלט חום מאיזור הקונסולה והדשבורד.

יש ברז במערכת החימום? או שרק נסגר תריס שחוסם את הרדיאטור הפנימי?

תדהר ליבנה.

אלדר
02-04-13, 16:52
בדגמי הישנים (אני חושב עד שנת2000) אין ברז.
תתקין ברז כדורי משפר משמעותי את המיזוג בטראנו.

huski360
04-04-13, 21:13
אם אין ברז, אז זה אומר שהמים זורמים כל הזמן בנתיב הזה,
מה שאומר שצריך לעשות מעקף "בייפאס" , אשר עוקף את הרדיאטור ולא חוסם אותו.
אחרת זה יגרום לשינויי במערכת הקירור, דבר שאני אישית לא אוהב לעשות.
יש דרך נכונה יותר משני ברזים על הכניסה והיציאה ועוד ברז בינהם?
(כרי שלושה ברזים)
מישהו ביצע שינויי שכזה ברכב מקביל?

תדהר.

assaf234
05-04-13, 08:41
רדיאטור חימום הוא איבר בעייתי שנסתם ברכבים רבים (פרטי ו-4X4) היו לי לא מעט שהיו סתומים ולא היה שום קשר לבעיית התחממות...
אלא אם כדי להתגבר על הבעיה רדיאטור החימום בנוי בצורת חולצת T ואז הוא מטופש מלכתכילה... כיוון שלא נפגשתי ברדיאטור שהכניסה והיציאה שלו קו-לינאריים קרי, נמצאים על אותו ישר, אני מאמין שאין עם זה בעיה.

לדעתי רדיאטור החימום הוא עצמו ה"ביי-פאס" של מערכת הקירור.

ד ו ר ו ן
05-04-13, 09:02
ובהקשר הזה חשוב להפעיל את החימום גם בקייץ מידי פעם כדי לשמר סירקולציה ונקיון במערכת, כמו שכדאי להפעיל את המזגן על קירור בחורף מידי פעם.

assaf234
05-04-13, 10:10
+1 לתגובה של דורון, מאוד מומלץ כדי להימנע ממשקעים במערכות

huski360
05-04-13, 10:44
לדעתי רדיאטור החימום הוא עצמו ה"ביי-פאס" של מערכת הקירור.

זה בדיוק מה שאני אומר.
ואם אני שם עליו ברז, הוא יפסיק לזרום, כרי הביי-פס סגור! אין ביי-פס= חוסר זרימה בחלק ממערכת הקירור!

האם זה בעייתי מבחינת ספיקת הקירור?

תדהר.

assaf234
05-04-13, 11:21
"ביי-פאס" הוא מעקף למסלול המקורי (גם בניתוחי לב)
אם מערכת החימום לחלל הרכב היא מעקף למערכת המקורית, תפסיק את הזרימה ב"ביי-פאס" ותקבל זרימה רק במערכת המקורית...

לפי מה שאתה אומר אם רדיאטור החימום שלי סתום (אותו מצב של ברז סגור) המנוע שלי אמור להתחמם.

ולענייננו מה שאתה אומר הגיוני במידה ומערכת החימום לחלל הרכב היא חלק ממערכת הקירור של המנוע (כלומר, סגרת אותה = סגרת זרימת מי הקירור)
אך מכיוון ש אלדר ורבים אחרים טוענים שכבר עשו זאת ולא הייתה פגיעה נראית למערכת כנראה שזה אפשרי.

אם אתה רוצה לבטח את עצמך ב-100% תבנה מערך צינורות כמו שאתה רוצה ואגב, אם תחשוב על זה אתה יכול להסתפק בשני ברזים. אבל אני אישית לא אוהב עודף משקל ורכיבים מיותרים במערכת שלי.

אלדר
05-04-13, 11:50
חברים אל תסתבכו יותר מידי
אם מערכת הקירור תקינה לא תהיה בעיה עם מנתקים את רדיאטור חימום הפנימי
לא צריך שניים או שלושה ברזים, ברז אחד על אחד משני הצינורות שנכנסים בקיר האש.
ולא לשכוח פעם בכמה זמן לפתוח את הברז ולהפעיל חימום,

huski360
05-04-13, 12:26
"ביי-פאס" הוא מעקף למסלול המקורי (גם בניתוחי לב)
אם מערכת החימום לחלל הרכב היא מעקף למערכת המקורית, תפסיק את הזרימה ב"ביי-פאס" ותקבל זרימה רק במערכת המקורית...

לפי מה שאתה אומר אם רדיאטור החימום שלי סתום (אותו מצב של ברז סגור) המנוע שלי אמור להתחמם.

ולענייננו מה שאתה אומר הגיוני במידה ומערכת החימום לחלל הרכב היא חלק ממערכת הקירור של המנוע (כלומר, סגרת אותה = סגרת זרימת מי הקירור)
אך מכיוון ש אלדר ורבים אחרים טוענים שכבר עשו זאת ולא הייתה פגיעה נראית למערכת כנראה שזה אפשרי.

אם אתה רוצה לבטח את עצמך ב-100% תבנה מערך צינורות כמו שאתה רוצה ואגב, אם תחשוב על זה אתה יכול להסתפק בשני ברזים. אבל אני אישית לא אוהב עודף משקל ורכיבים מיותרים במערכת שלי.

אם הרדיאטור הפנימי אינו חלק ממערכת הקירור, כרי בעצמו ביי-פס, למה שהמים יזרמו דווקא דרך הרדיאטור הפנימי ולא בדרך הרגילה?

אני שם ברז אחד בכניסה לרדיאטור ואנהג בו לפי המלצת החברים!

תודה רבה לכל העוזרים!!
תדהר ליבנה.

-->