PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'ק ליסט לדירה

אייל
05-04-13, 10:00
לבדוק ג'יפ אני יודע, אפילו כתבתי על זה פעם משהו...איך בודקים דירה שעומדים לקנות? מה יש לחפש מעבר למה שרואים ואיך ניתן לאתר מראש דברים "מעבר"?

תודה רבה.

shmil
05-04-13, 13:54
אל תחשוב על זה אפילו.
יש חברות שעושות את, כמו "בם - ביקורת מבנים", יש שמאים שעושים את זה.
אחד היתרונות הם שאחר כך אפשר לבוא אליהם בטענות.

דירה זה לא אוטו בכמה עשרות אלפי שקלים.
קח חברה!

יצחק מ
05-04-13, 14:06
אני רוצה להציע לך מספר בדיקות לפני שאתה שופך כסף על שמאים או ביקורת מבנים, יש כמה דברים שאפשר לבדוק לבד.

1. בקר בנכס כמה פעמים לפחות ובשעות שונות, תרגיש אם חם קר, רעשי רקע, כיווני אור וכדומה. לראות פעם אחת נכס זה לא מספיק
2. דבר עם השכנים, נסה לאתר שכן או שכנים בעייתים, היסטוריה לא פורמלית של הנכס וכדומה - תתפלא לגלות מה אנשים יודעים על סביבתם הקרובה.
3. קח איתך אנשים שאתה סומך על שיקול דעתם. לא לקקנים. כאלו שלא מפחדים להגיד לך באמת ובפנים מה דעתם
4. מבני ציבור בעייתיים - קרבה לבתי ספר, גני ילדים, או כל דבר אחר שעלול להפריע לך. יש כאלו הרואים בכך יתרון
5. תקשיב לאינטואיציה שלך, אם אתה מרגיש טוב בדירה זה חשוב מאד
6. אל תמהר, קח את הזמן. אם הדירה הזו שלך אז היא תהיה שלך, אל תחתום על עיסקות בפזיזות ותן לעצמך זמן לעכל ולהבין מה אתה הולך לקנות.
7. חפש אלטרנטיבה לדירה - אל תינעל על אחת.
8. תראה לפחות 10 נכסים דומים ובסביבה, בדיוק כמו רכב אתה כבר תבין לבד מה במצב טוב.
9. תתעלם מעיצוב מודרני - כולם נהיו מעצבים היום ולעיתים העיצוב מסתיר פגמים מהותיים כגון גודל, תכנון לקוי, או סתם דברים אחרים. עיצוב זו אופנה שתחלוף, גודל הדירה ישאר זהה..
10. אם הכל נראה לך, אתה יכול להזמין מומחה - וכמו עם בדיקת ג'יפ במוסך סביר שתקבל ערמה של ליקויים שלא תמיד קשורה להחלטה הסופית...

בהצלחה! זוהי ככל הנראה הרכישה החשובה ביותר שתבצע בחייך וצריך בה המון שיקול דעת, תעוזה, חשיבה מחוץ לקופסא וגם קצת מזל לא יזיק.

lizard
05-04-13, 14:51
אל תחשוב על זה אפילו.

קח חברה!
+++++++1
יתרה מזו, שהעורך דין יבדוק כל פן חוקי בקשר לדירה. מי מוכר, שיש לו זכויות על הנכס, שהנגס לא משועבד, הערות בטאבו ועוד. זו עבודה לבעל מקצוע.
אם החברה לבדיקה שתביא לא עושה את זה, תביא גם שמאי, כזה שיודע לבדוק כל פן בדירה.
תבדוק את הסביבה, איזה בתי ספר, גנים, מעונות וכדומה. תלך לשכנים ותדבר איתם. תבוא בכל מיני שעות לנכס כדי לראות איך השכנים מתנהגים (אצלנו שכרנו בית ולאחר כמה ימים הבנו שהשכנים מכה נוראית - צרחות, יללות צעקות ומה לא. (טוב לא אלימות פיזית, בכל זאת הוא שוטר).
קח בחשבון ששום בדיקה היא לא 100% ותתכונן נפשית להפתעות.

השבדי
05-04-13, 14:55
http://www.madlan.co.il/

תעיין קצת באתר של מדל"ן - תבחן תראה.
שלוף נסח טאבו של הדירה - ראה שהיא שייכת למי שמתיימר להיות הבעלים...
מרגע שהבעלים אכן הבעלים - בחן ת.ז מהנסח והוצא דו"ח עיון מרשם המשכונות (רשם משכונות בגוגל - דו"ח מכוון).
אחרי שראית מי הבעלים - בחן את מצבו - חובות ? משכונים ?
ממולץ לגשת לעיריה ולהוציא דיסק של הבית (מקוטבל מאד בעלות נמוכה אתה מקבל בארכיון).
בדוק שהדירה תואמת לאישורי הבניה - ניתן להעזר בשמאי.
הנושא חשוב שכן זה יהיה מרכיב עתידי במשכנתא. במשכנתא אתה תדרש להביא שמאי - המידה ויש חריגות , השמאי יגלם אותם בשומה.
מהשומה יגזרו אחוזי מימון במידה ותיקח משכנתא ... ירידה בשומה תביא לירידה בפוטנציאל לקיחת משכנתא.
ברור לי שיקפצו הרבה ויגידו שמדובר בבחינה בבית ספציפי... אז כן לא לכל בית שתראה תעשה את ההליך אלא על בית שעבר מספר סינונים.
תעיין במה שכתב קודמי.
במידה וישנה שאלה ספציפית אשמח לענות טלפונית או מעל דפי האתר.

בהצלחה

לירן

שחר 9
08-04-13, 15:39
אל תחשוב על זה אפילו.

קח חברה!

אל תחשוב על זה אפילו ......
החברות האלה לא שוות הרבה אלא אם אתה מחפש לבנות תיק ליקויים לצורך תביעה ,
מאחר ואתה לא מבין בזה אבל מבין בבדיקת ג'יפים, אז להביא את החברות האלה לבדיקה זה בדיוק כמו לקחת סיקס לבדיקה לפני קניה באוטוטסט ומכוני בדיקה דומים!!!

תכלס מה לעשות? את כל מה שיעצו לך פה למעלה ואני יוסיף ,
אם אתה מחליט שזו הדירה הזמן שני בעלי מקצוע שאתה סומך עליהם חשמלאי ואינסטלטור - ותן להם לבדוק את הדירה.
בנוסף נסה לרראות סימני רטיבות או תיקוני צבע אחרי בעיות רטיבות , הזז ארונות ורהיטים ותראה מה מספרים הקירות שמאחור.
בדוק במיוחד סביב המקלחות ואת הקירות של המקלחות .

חפש רטיבות מעל הפנלים בקרבת המקלחות והמרפסות , בדוק מכנית חלונות ותריסים.
והכי טוב אם אפשר לראות את הדירה אחרי גשם משמעותי זה בכלל טוב .

בהצלחה

yes1952
08-04-13, 21:25
אייל ערב טוב
קרא בעיון את מה ששמיל כתב
ובהמשך את אשר כתבו על הנושא החוקי של הבית-רצוי עו"ד מתחום הנדל"ן
הערה:נושא השמאי אינו רלוונטי באם אינך מתכנן שיפוץ יסודי
גילוי נאות:הבת שלי עברה לדירתה החדשה לפני כמה שבועות
את ההליך החוקי ביצעה עורכת דין מתחום הנדל"ן
מאחר והוחלט על שיפוץ הדירה אני הכנתי רשימת מטלות לאחר בדיקה מדוקדקת של הדירה
קרי-חשמל ,אינסטלציה,תוכנית מקורית של הדירה(פתחו חלון בקיר פנימי,התקינו חלון בקיר חיצוני,
לצערי אינני במצב לעזור בנושא זה בחודש הקרוב אך אשמח לייעץ ולהפנות לבעלי מיקצוע רלוונטים

אייל
08-04-13, 23:31
תודה רבה לכל העונים.
לקחתי, רשמתי ואני מעביר הלאה.

הדירה מיועדת להורים של הבוסית.

-->