PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בקומפרסור

asael_10
09-04-13, 01:22
בס"ד

יש לי קומפרסור fn2024
הבעיה היא שהוא מתמלא עד ללחץ מסויים, נכבה, פורק את הלחץ דרך שסתום קטן(מחובר לצינורית קטנה)ואחרי 5 שניות בערך הוא חוזר לפעול.
איך אני גורם לו לעבוד כמו שצריך(שיכבה בלחץ מסויים וישאר כבוי כל עוד לא ירד הלחץ)?

מה התפקיד של השסתום הזה?

אמיר ב.א
09-04-13, 06:43
נישמע כמו בעיה של פרשוסטט או שסתום פריקת לחץ , או דליפה של אוויר מאיפשהו ...
הפרשוסטט אמור לגרום לקומפרסור להתחיל לעבוד בלחץ נמוך , ולהפסיק לעבוד בלחץ גבוה מסויים ,
אם הוא לא מפסיק , ישנו שסתום פורק לחץ שמוציא לחץ מן המיכל בלחץ גבוה יותר מסויים כדי למנוע פיצוץ של המיכל.
יתכן גם שהשסתום פורק דפוק ומוציא לחץ בלחץ נמוך ממה שצריך ...

אם יש דליפה של אוויר , המיכל מתרוקן מהר , והקומפרסור ניכנס לפעולה מהר מאוד ...
תנסה למשש ולהרגיש אם בורח האוויר מאיפשהו ,
כשהקומפרסור מפסיק לעבוד תנסה לשמוע אם יש בריחת אוויר מהקווים או מהחיבורים ...

asael_10
09-04-13, 10:58
בס"ד

יש לי קומפרסור fn2024
הבעיה היא שהוא מתמלא עד ללחץ מסויים, נכבה, פורק את הלחץ דרך שסתום קטן(מחובר לצינורית קטנה)ואחרי 5 שניות בערך הוא חוזר לפעול.
איך אני גורם לו לעבוד כמו שצריך(שיכבה בלחץ מסויים וישאר כבוי כל עוד לא ירד הלחץ)?

מצורפת תמונה.
החצים האדומים מצביעים על הצינורית הקטנה והחיבור לשסתום שממנו יוצא האוויר

72653

lizard
09-04-13, 11:02
קח שפריצר עם סבון ומים ותשפריץ על החיבורים. אם יש בריחת אוויר אתה תראה בועות. אתה אמור גם לשמוע.
יכול להיות שהקומפרסור מכוון ללחץ גבוה ומכוון להכנס לפעולה כשיש ירידת לחץ מינורית.

חנן-ג'יפולוג
09-04-13, 11:07
פריקה של חלקיק שניה ברגע עצירת המדחס היא טבעית ונועדה כנראה לפנות לחץ עודף מהמדחס ועד לשסתום החד כיווני, לאפשר התנעה קלה של המנוע.

אם אתה ממשיך לשמוע דליפה לאחר הפריקה הזו, צריך לאתר ולתקן.

asael_10
09-04-13, 11:56
בס"ד

חנן אני מבין על מה אתה מדבר אבל הפריקה היא לא הפריקה הרגילה שיש בשעת עצירת המדחס.
יש בפנים 2 שסתומים(לא כולל ביטחון שמורכב מחוץ לקופסא)

72655

כשהמנוף האפור עולה המדחס כבה והמנוף השחור יורד,אבל פה מגיע עוד בעיה כשהמנוף השחור יורד הוא לוחץ על השסתום ואז השסתום פורק
(זה בהנחה שהשסתום הירוק לא פורק אוויר בכל מהלך הדחיסה)

asael_10
09-04-13, 14:44
בס"ד

הסיפור:
הכפתור משוך למעלה,המדחס מתחיל לפעול,ברגע שיש לחץ מסויים השסתום לחץ עם הדיאפרגמה מתחיל לעלות (לכווץ את הקפיץ) ואיתו המנוף(מסומן באדום).
אם תשימו לב בין המנוף (חץ אדום) למנוף (חץ כחול) יש קפיץ, ברגע שמהנוף(אדום) עולה הוא(הקפיץ) גורם למנוף(כחול) לרדת ואיתו הוא מושך את הכפתור הדלקה/כיבוי ולוחץ על השסתום הקטן(צהוב) וברגע שהשסתום הזה נלחץ הוא פותח פתח שממנו יוצא כל האוויר עד שהוא מגיע ללחץ מסויים שמשחרר את
השסתום עם הדיאפרגמה שלבסוף מעלה את המנוף שמפעיל את הכפתור הדלקה/כיבוי

מקרא
החץ הצהוב זה השסתום הקטן(השסתום הירוק-בשרטוט)
החץ הכחול זה המנוף(המנוף השחור-בשרטוט) שמחובר לכפתור כיבוי/הדלקה
החץ האדום זה המנוף(המנוף האפור-בשרטוט) שמחובר לשסתום לחץ עם דיאפרגמה,שסתום זה ניתן לכיוון.

http://imageshack.us/a/img255/810/20130409134808.jpg

תודה רבה לכולם על התשובות

asafpeleg
10-08-14, 19:10
שלום,
אותו כנ"ל גם אצלי.
החלפתי היום את היחידה השחורה עם הכפתור האדום (הפרשוסטט), המדחס ממלא אוויר, מגיע ל 8 באר, מנתק מנוע ופורק עד 6 באר. ב 6 באר, מפסיק פריקת לחץ וממלא שוב עד ל 8 , ושוב פורק. אין מצב של הפסקת מנוע ללא פריקת לחץ. כיוונים של הבורג רק משנים את טווח הלחצים, אך לא מפסיקים את המנוע.
כיוון?
אסף

חנן-ג'יפולוג
10-08-14, 19:40
אני חושב שאל-חוזר פגום יגרום בדיוק את זה. האוויר בורח דרך הסולנואיד?

asafpeleg
10-08-14, 19:46
כן. אותה הפריקה כאילו הלחצן האדום לחוץ, למרות שהמכסה מפורק. כל הקופסה חדשה, למעט שסתום פורק לחץ חיצוני.

חנן-ג'יפולוג
10-08-14, 20:27
צריך להיות לך אלחוזר בקו בין המדחס למיכל. הוא פגום כנראה.

-->