PDA

צפייה בגרסה מלאה : כגיפאי מתחיל עם איזה תוכנת ניווט להתחיל ואיזה מערכת

abed
12-04-13, 17:01
שלום לכולם
לא מזמן התחלתי להתעניין בשטח וגיפים , כיום יש לי פגירו שנת 2000 דיזל ארוך , ומ עניין אותי מאוד לא ללכת לאיבוד בשטח ולהסתדר (עד להגיע לרמה שאוכל לבנות מסלולים עצמאיים בעתיד), מישהו יכול להמליץ לי עם איזה תוכנה ומערכת ניווט כדאי להתחיל , שגם תהיה נוחה ומובנת ומצד שני באיכות ניווט טובה
תודה מראש

opl
12-04-13, 17:09
אני מצבך בדיוק (אפילו ברמת הרכב :-) )
משתמש בתוכנת orux לאנדרוייד. מייצר קבצי מסלול בעזרת אתר גיפסיז לשרטוט המסלול ובאתר עמוד ענן למציאת נק עניין

השמשוני יחיעם
14-04-13, 10:11
תתחיל ,,,בניווט על מפת נייר רגילה.

ככה אולי לא תלך לאיבוד שכל האלקטרוניקה תפסיק לעבוד !!!!!!!!!!!!!

Tourist
14-04-13, 10:23
אני מצבך בדיוק (אפילו ברמת הרכב :-) )
משתמש בתוכנת orux לאנדרוייד. מייצר קבצי מסלול בעזרת אתר גיפסיז לשרטוט המסלול ובאתר עמוד ענן למציאת נק עניין

מה זה אתר גיפסיז ?

נמרוד
14-04-13, 10:30
עמוד ענן -
amudanan.co.il

מבחינתי בסיס הנתונים חייב להיות מפה לבנה של המרכז למיפוי ישראל כדי שתהיה "שפה משותפת" עם מפות סימון שבילים, מפות צבאיות, וכולי. עד היום כשניסיתי תוכנות עם בסיסי מידע אחרים, לא הצלחתי להתחבר.

היתרון האדיר של עמוד ענן - בסיס הנתונים של נקודות העניין והמסלולים שנבנים על ידי הגולשים. היתרון הזה לוקח מבחינתי בגדול כל חסרון טכני כזה או אחר.

זה לא סותר אגב את העצה של השמשוני. הוא תמיד צודק (חוץ מכשהוא טועה בניווט).

oferl
14-04-13, 11:22
תאכלס - הלוואי שהיה איפה להיאבד בארץ... בחינמיות יש את ORUX שמתאימה לאנדרויד ואפשר להוריד מפות סמ"ש בשבילה מהרשת. אישית, אני משתמש ב Naviguide וה Orux היא לגיבוי על הנייד. אם אתה מטייל מסלולים רחוקים וארוכים, תמיד להחזיק בג'יפ תיק מפות כי דווקא ברגע האמת הטכנולוגיה תאכזב...

opl
14-04-13, 12:28
http://www.gpsies.com
אתר ליצירת ושיתוף מסלולים

Tourist
14-04-13, 13:03
http://www.gpsies.com
אתר ליצירת ושיתוף מסלולים

תודה

boaz avrahami
14-04-13, 13:37
יש לך כבר מכשיר/מחשב/טאבלט כלשהו או שאתה ממש בלי כלום?

יש לא מעט אופציות אבל הן תלויות פעמים בסוג מערכת ההפעלה, מחיר התכנה ומחיר המפות.
יש גם מגרעות לכל תוכנה - למשל עמוד ענן מחייבת קישור לאינטרנט, טופומאפ לא נותנת זום אאוט מספק, טונאב מסובכת להפעלה אבל עם המפות הטובות ביותר ועוד...
יש גם כמה סוגי מפות - לבנות וסימון שבילים.
יש גם אפליקציות חינמיות.

בכל מקרה תתחיל מהמכשיר אם קיים כזה כי חבל לרכוש עוד מכשיר.

liontamer84
14-04-13, 13:42

יש לא מעט אופציות אבל הן תלויות פעמים בסוג מערכת ההפעלה, מחיר התכנה ומחיר המפות.
יש גם מגרעות לכל תוכנה - למשל עמוד ענן מחייבת קישור לאינטרנט, טופומאפ לא נותנת זום אאוט מספק, טונאב מסובכת להפעלה אבל עם המפות הטובות ביותר ועוד...
יש גם כמה סוגי מפות - לבנות וסימון שבילים.
יש גם אפליקציות חינמיות.

אם לא קיים, יש המלצות קונקרטיות? (קראתי את המאמר של רענן מספר פעמים, שאלתי הרבה שאלות ועדיין מתקשה להחליט על המכשיר האידיאלי)

השמשוני יחיעם
14-04-13, 15:54
עמוד ענן -
amudanan.co.il

זה לא סותר אגב את העצה של השמשוני. הוא תמיד צודק (חוץ מכשהוא טועה בניווט).

נמרוד,,זה לא אני זה המכשיר !!!!!!!!!!!!!!!

zerez
14-04-13, 16:20

למשל עמוד ענן מחייבת קישור לאינטרנט,

עמוד ענן בתשלום לא דורשת חיבור לאינטרנט אבל לא קיימת גרסת אנדרואיד

zerez
14-04-13, 16:21
אני משתמש ב ORUXMAP ומתכנן מסלולים על עמוד ענן.
אצלי הטכנולוגיה היא כלי עזר לניווט ולא באה במקום מפת נייר.

tamir128
14-04-13, 16:27
אני משתמש ב ORUXMAP ומתכנן מסלולים על עמוד ענן.
אצלי הטכנולוגיה היא כלי עזר לניווט ולא באה במקום מפת נייר.

1++

boaz avrahami
14-04-13, 17:32
אם לא קיים, יש המלצות קונקרטיות? (קראתי את המאמר של רענן מספר פעמים, שאלתי הרבה שאלות ועדיין מתקשה להחליט על המכשיר האידיאלי)

אם רכב סגור אז לדעתי טאבלט דוגמת אייפד או מקביל שרץ על אנדרואיד והמסך שלו נותן איכות תאורה טובה באור יום.
לטעמי לא להסתפק בפחות מ 9-10 אינטש.
שים לב שהמכשיר כולל מקלט GPS מובנה - באייפד זה אומר שהוא 3G.

בועז

zerez
14-04-13, 23:36
תלוי ברכב, בג'ימני קצת קשה למתקן מכשיר של 10" בלי לפלוש בגסות למושב הנוסע או להסתיר את המזגן שגם ככה הוא לא מצטיין.
אני קניתי את הנקסוס 7 מהסיבה הזאת והניווט איתו הוא טוב ונוח, אבל אם יש מקום (ותקציב) למתקן 10" אז אני מסכים עם בועז לגמרי.
מה שצריך לקחת בחשבון זה שהמכשירים הסינים הזולים מצויידים במסך שהוא לא בהיר ולא קונטרסטי ולכן לא יראה טוב באור יום חזק.

באייפד יש את עמוד ענן ולאנדרואיד יש את ORUX, מכאן זאת שאלה של העדפה אישית.

liontamer84
15-04-13, 12:30
ארז יש מצב לתמונה של המתקון שלך לנקסוס או שזו סתם איזו זרוע?

zerez
15-04-13, 14:50
זרוע של RAM MOUNTS עם פומפה.
http://www.rammount.com/newproducts/googlenexus7mounts/tabid/4433/default.aspx

הימנית בשורה השניה, הזמנתי ישירות מכאן:
http://www.gpscity.com/

raanan
15-04-13, 15:05
קראתי את המאמר של רענן מספר פעמים, שאלתי הרבה שאלות ועדיין מתקשה להחליט על המכשיר האידיאלי
לדעתי, המכשיר האידאלי זה טבלט עם מסך 10 עד 12 אינטץ.
עדיפות למכשיר ללא הארד דיסק.
מסך בעל יכולת הארה גבוהה ומינימום השתקפות.

תוכנת ניווט,
נווגייד, לטעמי פשוטה מאוד ובגרסה שהכרתי המפות היו באיכות ירודה.
עמוד ענן, כבר שנים מבטיחים גרסאות לטבלטים למערכות הפעלה שונות. כנראה שהפיתוח בתחרות עם ביאת המשיח ...
TWONAV, לטעמי התוכנה הטובה ביותר כשהיא יציבה. אני התקבעתי על גירסה 2.6 ולא חושב/מתכנן לשדרג לגרסה מתקדמת יותר.
מלא פיצירים כמו שאני אוהב (לדעתי זאת גם הסיבה שמשתמשים שלא מתלהבים "מלחפור" בתוכנה, רואים אותה כמסובכת).
יכולת התאמה אישית של שדות מידע העוזרים לאומדן בניווט עצמו (כיוון, מרחק לנק' הבאה, מרחק לסיום, זמנים וכו ..)
וכמובן הכי חשוב, איכות המפה הלבנה ללא תחרות !

רענן

udi500
15-04-13, 22:15
כבר כמה שנים משתמש ב Twonav בהתחלה על מערכת חלונות בשנתיים האחרונות על אייפד - שילוב מעולה.

omri_t
15-04-13, 23:29
ובניגוד לשני קודמיי, למרות שאני מכבד את דעתם:
אמליץ בחום לקרוא את התגובות לתוכנת TWONAV גם כאן באתר, ולשים דגש על התלונות הרבות על התוכנה ועל נושא האי-תמיכה של החברה.

לדעתי ומסיוני עם כמה תוכנות- היום, כשיש אופציות חינמיות מעולות וגם אופציות טובות במחיר שפוי- אין שום סיבה לרכוש מהם דבר.

boaz avrahami
16-04-13, 01:54
טונאב-

דברים השתנו ( אין לי אחוזים שם)

1 התוכנה חינמית אבל המפות הלבנות וסימון שבילים בתשלום.

2. הנציג בארץ אמנם אינו התומך אבל הוא מגיב מהר ואיכפתי ומסיע רבות.
רוב הבעיות שאני ניתקלתי הן בהתקנה.
מאחר ומוקד התמיכה הרשמי הוא בחול ובאנלית למי שאינו זכאי לתמיכת vip נוצר תסכול עד שמקבלים מענה והמענה דורש יכולת תקשור באנגלית. כאמור רק למי שרכש מפות לבנות.

3. רוכשי מפות סימון שבילים מקבלים שירות תמיכה vip במוקד ישראלי.

4 התוכנה והמפות יותר איכותיים אבל לא מומלץ למי שמחפש פשטות או מחיר זול.
ממשק המשתמש משוכלל ומבלבל ודורש לימוד מעמיק.

בסיכומו של דבר, כמי שמחזיק כמה תוכנות, הטונאב היא הבן החכם והאיכותי במשפחה.

עמוד ענן הוא מוגבל במכשירים הנתמכים אבל בעל מאגר נקודות העניין הגדול ביותר וקלות התפעול.

טופומאפ- נוחה לשימוש למעט מוגבלות מעיקה בזום אאוט.
דבר המקשה על ראיית תא שטח רחב.

נווגיד.
הכי ותיקה אבל מיושנת בממשק המשתמש ואיכות המפות.

לאחרונה רכשתי מפות של שבילנט.
חווית ניוט שונה.
מקל מאוד על ההתמצאות אבל קצת שונה לראות מפה כה שונה ממה שאני רגיל.
בנתיים אני בעדה...

Saar
16-04-13, 07:38
מישהו יכול להסביר איך משתמשים ב
orux ?
איך מורידים מפות ומאיפה? איך מעלים מסלול? (תומך TWL ?)
תודה,
סער

tamir128
16-04-13, 10:20
מישהו יכול להסביר איך משתמשים ב
orux ?
איך מורידים מפות ומאיפה? איך מעלים מסלול? (תומך TWL ?)
תודה,
סער

מפות להורדה, למשל כאן יש הסבר וקישור (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74849).
מפות נוספות ותצ"אות ניתן לייצר לבד למשל ע"י תוכנה כמו MOBAC (http://mobac.sourceforge.net/) או לקבל מחברים טובים.

לא תומך ב TWL שהוא פורמט שלא ממש נפוץ בעולם. תומך בפורמטים הנפוצים בעולם.
כשיהיה לך מסלול gpx או kml וכיוצ"ב, תראה שזה ממש קל להעלות מסלול.

מקווה שעזרתי.
בהצלחה.

Saar
16-04-13, 11:30
תודה.
איך אני מעלה את זה לנקסוס 7? אני לא רואה את הספריות הרלוונטיות להעלאת המפות (המפות על המחשב שלי, הנקסוס מחובר למחשב ואני לא רואה את הספריות המבוקשות)
תודה,
סער

tamir128
16-04-13, 11:35
תודה.
איך אני מעלה את זה לנקסוס 7? אני לא רואה את הספריות הרלוונטיות להעלאת המפות (המפות על המחשב שלי, הנקסוס מחובר למחשב ואני לא רואה את הספריות המבוקשות)
תודה,
סער

אתה צריך למצוא ספריה בשם oruxmaps, ובתוכה ספריה בשם mapfiles.
לשם אתה צריך להעתיק את ספריה המפה שלך.

Saar
16-04-13, 20:34
אין לי ספריה כזו.
אני מחפש דרך ה USB במחשב.
רעיונות?
תודה,
סער

עריכה: מצאתי את הספריה, מסתבר שיש להם (לאנדרואיד) באג, אחרי ההתקנה צריך לעשות REBOOT על מנת לראות את הקבצים החדשים.

zerez
16-04-13, 21:45
אז אולי נעשה קצת סדר.
אני לא חושב שמשלמים על התוכנה אלה על המידע,
לכל התוכנות יש ממשק חלונאי עם יתרונות וחסרונות כאלו ואחרים אבל עם כל אחת מהן אפשר להסתדר, זה רק עניין של הרגל.

לעמוד ענן יש את נקודות העניין ולטונאב יש שקפים של שיטחי אש ושמורות טבע.

מעבר לזה לשתיהן יש מפות סימון שבילים כשלטונאב יש גם מפות של שבילנט שהן יותר מפורטות אבל לא מכסות את כל שטח המדינה (ובואו לא נכנס לויכוח פוליטי על גבולות, בפועל אנחנו מטיילים גם ביו"ש)

לאוזי (שלא הוזכרה כאן) ולאורוקס החינמית יש מפות סימון שבילים לא מעודכנות ולא מדויקות אבל סבירות

ועכשיו נשאלת השאלה כמה אתה מוכן לשלם עבור המידע?

שים לב גם לפרוייקט של STEED שממפה את בשבילים המסומנים באופן דומה למפות שיש ב OPEN STREET MAP, לי עדיין לא יצא לראות את זה אבל שמעתי הרבה מחמאות.
הפרוייקט יוצא בימים אלו לכולם ואז כולם יוכלו לעזור במיפוי, יש סיכוי גבוה מאוד שתוך כמה חודשים יהיו מפות סימון שבילים טובות וחינמיות לאורוקס החינמית ואז נשאלת שוב השאלה,
כמה כסף שווה המידע של עמוד ענן (שזמין באינטרנט בחינם) והשכבות של טונאב, שגם הן זמינות באינטרנט בחינם.

-->