PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה מהמדיח

jaco
14-04-13, 14:07
המדיח שלנו בן 6+ שנים התחיל לאחרונה עם רצף בעיות. בהתחלה, היה עושה קצר חשמלי - ניסיתי לתקן זאת בעצמי ופירקתי את חלק מהכפתורים והחוגה וראיתי שיש שם נקודת כבל שהשתחררה ואכשהוא הצלחתי לסדר את זה, ואז הוא התחיל לנקות חלקית - רק חצי מהכלים יצאו נקיים ואחרים מלוכלכים - אז בררתי עם חבר שאמר שאולי זו בעיה של צינור המים והסבון שלא מזרימים באופן שווה.. ובדיוק כשחשבתי לקרוא לטכנאי , ראיתי שיש נזילה של מים מאחורה.. קיצר - נראה לי שהכישרון שלי בתיקון מדיחים אבד ואני מתלבט אם כדאי באמת להזמין טכנאי או לקנות כבר חדש.. מה דעתכם?

asafk
14-04-13, 15:43
איזה מדיח?

אסף.

ברק1
14-04-13, 16:48
המדיח שלנו בן 6+ שנים התחיל לאחרונה עם רצף בעיות. בהתחלה, היה עושה קצר חשמלי - ניסיתי לתקן זאת בעצמי ופירקתי את חלק מהכפתורים והחוגה וראיתי שיש שם נקודת כבל שהשתחררה ואכשהוא הצלחתי לסדר את זה, ואז הוא התחיל לנקות חלקית - רק חצי מהכלים יצאו נקיים ואחרים מלוכלכים - אז בררתי עם חבר שאמר שאולי זו בעיה של צינור המים והסבון שלא מזרימים באופן שווה.. ובדיוק כשחשבתי לקרוא לטכנאי , ראיתי שיש נזילה של מים מאחורה.. קיצר - נראה לי שהכישרון שלי בתיקון מדיחים אבד ואני מתלבט אם כדאי באמת להזמין טכנאי או לקנות כבר חדש.. מה דעתכם?

מדיח בן 6 שנים שעושה בעיות, תכל'ס, אני (באופן אישי כמובן), הייתי כבר רוכש חדש וחסל סדר ענייני טכנאים ובלאגנים
בכל מקרה, מעניין באמת לדעת על איזה סוג מדובר...

jaco
14-04-13, 20:32
המדיח הוא של בוש.. ותכלס - כנראה שהכיוון הוא יותר לקנות אחד חדש.. פשוט חשבתי שאני באמת יכול לפתור את הבעיה לבד...יש המלצות למדיח מסויים (ואולי הפעם גם עם אחריות אמינה)?

אמיר ב.א
14-04-13, 20:33
מניסיון שלי בנושא , ברגע שאתה כבר רואה פיזית שהוא נוזל , לרוב כבר יש הרבה חלודה בחלקי מתכת התחתונים ,
אלא אם אתה מצליח לראות שמדובר בצינור שאפשר להחליף , אז אין טעם לנסות לתקן,
שאר החלקים שם יותר קשים לתחזוקה ובאמת יותר פשוט לקנות חדש...

בוש קונסטרוקטה וסימנס זה אותו הדבר - מיוצרים באותו מפעל עם מדבקה אחרת ,מניסיון שלי אמינות סבירה ,
האחריות עולה הון , ואתה מקבל אותה , רק אם אתה מתקין מגן ברקים שלהם (200 ש"ח) וגם מגן אבנית שלהם (200 ש"ח)

הייתי ממליץ להתקין מדיח עם כמה שפחות אלקטרוניקה , אבל אין כאלה ...

יש גם את חברת MIELE , אין לי ניסיון איתם , הטענה שהם טובים (אבל עוד יותר יקרים)

asafk
14-04-13, 20:56
בחלק התחתון של המדיח יש מיכל עם מצוף. משם מתחילות הבעיות. כשיש נזילה מאחור, וזה לא צינור, המשמעות היא שהתא התחתון נוזל. להחליף אותו עולה חצי ממדיח חדש, ולהחליף אותו זה לפרק את כל - אבל כל! המדיח, כי זה הבסיס שעליו הכל מורכב.
עברתי תהליך דומה, כשהבנתי מה צריך לפרק, קניתי חדש..

אסף.

Saar
14-04-13, 21:00
6 שנים זה גיל מצויין להחליף לחדש.
ברגע שמתחילים עם תיקון אחד, התיקון הבא יגיע אחריו.
סער

חנן-ג'יפולוג
14-04-13, 22:13
לפני כעשר שנים, אני חושב, אימצנו מדיח של מילה ששכב מאובק בסככה, לאחר שכבר עבר שתי ידיים.
מאז, הוא עובד כל יום, וטפו טפו, אפס תקלות. ולראות שטוענים כאן ששווה להחליף מדיח בן 6...

הנסיון איתו גרם לנו לקנות מכונת כביסה של מילה, לפני כתשע שנים. פעם אחת נקרעה גומית פתח הכניסה. חוץ מזה, טפו, טפו.

כנראה סוג של היילקס, המילה האלה.

Saar
14-04-13, 22:30
חנן,
מכשירים שנבנו לפני 15 שנים תוכננו לעבוד הרבה שנים.
מכשירים של השנים האחרונות כנראה מתוכננים לעבוד שנים בודדות...
(מישהו אמר אייפון?)
סער

jaco
17-04-13, 14:32
בחלק התחתון של המדיח יש מיכל עם מצוף. משם מתחילות הבעיות. כשיש נזילה מאחור, וזה לא צינור, המשמעות היא שהתא התחתון נוזל. להחליף אותו עולה חצי ממדיח חדש, ולהחליף אותו זה לפרק את כל - אבל כל! המדיח, כי זה הבסיס שעליו הכל מורכב.
עברתי תהליך דומה, כשהבנתי מה צריך לפרק, קניתי חדש..

אסף.

אסף - פתחתי את המדיח ובאמת ראיתי שהתא התחתון נוזל.. אני מניח שזה הסוף שלו.. חבל.. דווקא היה שימושי עד כה. טוב - אז כנראה שקופצים למחסני חשמל לקנות חדש. מההמלצות כאן - אתם אומרים שמילה עדיף? מה עם לנקו או גרץ? ולגבי מה שנכתב על האחריות.. זה נכון לגבי כל החברות?

מאירז
18-04-13, 22:27
לצערי, כמו שאמרו לך כאן, המכונות של היום זה לא מה שהיה פעם והן מתקלקלות יותר מהר, שש שנים זה זמן מכובד ששירת אותך, אני הייתי קונה חדש. לא מכיר חלק מהמדיחים שדברו עליהם כאן, לנו יש של LG כמעט שלוש שנים לדעתי ואני זוכר רק פעם אחת שהיתה איתו בעיה וגם היא תוקנה בצ'יק ע"י הטכנאי של ברימאג. לגבי אחריות חשוב שתבדוק טוב את התנאים גם לתקופה של האחריות שנותנים לך כשאתה קונה וגם מה האפשרויות להמשך וכמה עולה ומי נותן השירות. זה מתכון לשלווה נפשית אם משהו קורה...

-->