PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת קפיצים

lior5
29-04-05, 22:15
אני שוקל להחליף את הקפיצים אחרי שאני אתייעץ עם בעל מקצוע ואראה אם שלי שווים משהו.
בכל אופ, ראיתי אצל סמו קפיצים (ככל הנראה מימ"ח) שבנויים מ- 6 עלים מעורגלים ותחתיהם 3 עלים נוספים ישרים.
אני אשמח אם מישהו יסביר לי במה מועילים העלים התחתונים האלה. ההשערה שלי היא ש-3 הקפיצים התחתונים נכנסים לפעולה רק בשטח קשה, כך שלמעשה בנסיעה בכביש מקבלים מתלים רכים יותר.
אני צודק?

ואם כבר בקפיצים עסקינן - עד כמה Spring over axle משפר לי את מהלך המתלה?
אני הבנתי שהמצב האופטימלי של הקפיצים הוא מעל הציר כיוון שבמצב סטטי נדרש פחות קימור מאשר קפיצים מתחת לציר.
האם spring over בכלל חוקי?

ד ו ר ו ן
29-04-05, 22:36
בכל אופ, ראיתי אצל סמו קפיצים (ככל הנראה מימ"ח) שבנויים מ- 6 עלים מעורגלים ותחתיהם 3 עלים נוספים ישרים.
אני אשמח אם מישהו יסביר לי במה מועילים העלים התחתונים האלה. ההשערה שלי היא ש-3 הקפיצים התחתונים נכנסים לפעולה רק בשטח קשה, כך שלמעשה בנסיעה בכביש מקבלים מתלים רכים יותר.
אני צודק?
אלו קפיצים של סיקס בתצורתו הצבאית שיועד לשאת משקל רב, הרבה (מאד) מעל מה שאתה רוצה או שיהיה אצלך ברכב.

Bulldog
30-04-05, 01:13
אמת, אלה עלי עומס שנועדו למישקל רב ביותר.
spoa קפיץ מעל הסרן לא חוקי, בולט לעין וגורר הורדה מידית מהכביש. אם אתה רוצה רכב ליומיום תימנע מכך.
בנוסף, כרגע להבנתי אתה עוד בשלבים צוקדמים של הפרוייקט שלך לכן המלצתי אלייך היא לחכות עם נושא הקפיצים ולטפל ברכבת הכח, בבודי בשילדה ובכל הדברים האחרים שאתה רוצה להחליף, לתקן, לשנות ברכב ואז לפני הגלי הינע אחרי שהיחלטת איזה צמיגים אתה שם להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום (רצוי לשקול את הרכב קודם)
עומר שנמצא בשלב הזיווד של הרכב לפני השקילה.

-->