PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בבניית חנות ורטואלית

tzagi
21-04-13, 23:23
לכול מי שיכול ומוכן לעזור:
יש לי צורך בחנות עם עגלה וצ'ק אאוט, אין לי צורך בקבלת כרטיסי אשרי, זה יעבוד דרך גוגל צ'ק אאוט או פיפאל והתשתית הזאת כבר מוכנה.
לא צריך משהו פאנסי, רק שיהיה חברותי לשימוש וקל לעידכון ועריכה.

אז רעיונות ואו ו עזרה- יתקבלו בברכה.

BackDoorMan
22-04-13, 00:55
http://www.wix.com/

lizard
22-04-13, 08:24
אתה רוצה אתר קיים מוכן או להקים אתר משלך? כמובן לא מדובר על תכנות של אתר אלא על מערכת כמו ג'ומלה או דרופל שלתוכנה מטמיעים חנות.
באיזו שפה אגב? אנגלית הכי פשוט והכי קל.

tzagi
22-04-13, 09:12
תודה לשימי, אתר לא רע בכלל למרות שלדעתי עדיין די מסורבל לסובלי ADD כמוני (קריא: סבלנות של מרוקאי)

מיכה,
לא כזה מעניין מוכן או לא כול עוד זה קל וחברתי לשימוש ע'י כאלה שרואים תיכנות HTML כשווה ערך לאינקויזיציה הספרדית.

thebips
22-04-13, 09:42
שלום,

אני לא מאמין שרצוי לבנות אתר באמצעות חברות חינמיות כמו WIX משום שזה פותח פתח לבעיות בעתיד (מי הבעלים של הדומין מי הבעלים של התוכן איך מעברים את התוכן לפלטפורמה אחרת....)

מה שאפשר לעשות זה לבנות אתר באמצעות פלטפורמה חינמית כמו דרופל WordPress ... עלות הקמת אתר פשוט בסביביות האילו הם 5,000 עד 10,000 כולל הקמה וגרפיקה ועלות תחזוקה 10-20 דולר לחודש.

הסליקה זה דבר לא פשוט ודורש בחינה לעמק

אם אתה רוצה אתה מוזמן לבקר באתר שלי www.ghotit.com הפלטפורמה של האתר הינה WordPress הסליקה היא ע"י Plimus ואם יש לך שאלות אתה מוזמן לפנות אלי (אני לא מפתח אתרים)

בשורה התחתונה מה שאני למדתי זה שאתר זה דבר דינמי ומה שנראה זול בהתחלה נהיה יקר בהמשך

tzagi
22-04-13, 10:06
עצה לא רעה אבל כרגע אני בשלבי זחילה ומנסה לפתח עת העסק על תקציב של שרוך, לכן חינמי זה חיובי
בעניין הדומיין, אין לזה ערך כרגע ואפשר לשנות כול רגע למשהו אחר-חדש שזה לא נדיר במגזר.

אה שכחכתי

למיכה- באיזה שפה
אנגלית כמובן.

BackDoorMan
22-04-13, 10:20
מציע לך לקרוא קצת (http://www.themarker.com/1.1934123) על וויקס הישראלית. ולצפות בוידיאו (http://www.themarker.com/technation/1.1769056).

עד היום בנו 30 מיליון משתמשים אתרי אינטרנט באמצעות וויקס.

thebips
22-04-13, 10:25
תרשה לי לחלוק אליך, בו נומר שבעוד שנה אתה מגלה שהפלטפורמה שפיתחתה את האתר לא מתאימה מה אתה עושה הרי הדומין של האתר לא שלך אתה לא יכול להפנות את המבקרים לאתר החדש וכן כול העבודה של הפנית מבקרים לאתר הולכת לעיבוד ואתה צריך להתחיל מהתחלה (העבודה של הפנית מבקרים לאתר וצבירת מוניטין במנועי החיפש הינה העבודה שדורשת הכי הרבה השקעה הן של זמן והן של כסף) לכן לכול הפחות אתה צריך לבנות את האתר בסביבה שמאפשרת לך בעלות על הדומין והעברתו למקום אחר

tzagi
22-04-13, 10:26
אין צורך להיתגוננות...

ואפילו אמרתי תודה ו"לא רע"
כול מי שמכיר אותי יגיד(לך) שפירגנתי ברמה יוצאת מהכלל.

BackDoorMan
22-04-13, 10:33
אהה, לא התגוננתי.
רציתי שתרגיש יותר בטוח לגבי הפלטפורמה הלא מוכרת.

thebips
22-04-13, 10:33
מציע לך לקרוא קצת (http://www.themarker.com/1.1934123) על וויקס הישראלית. ולצפות בוידיאו (http://www.themarker.com/technation/1.1769056).

עד היום בנו 30 מיליון משתמשים אתרי אינטרנט באמצעות וויקס.

לא אמרתי wix הינו פתרון גרוע רק אמרתי שהוא לא מתאים לכול סוג של אתר (לדעתי הוא טוב לאתרי תדמית קטנים לא לחנות ) ובכול מקרה לפני שמתחילים לבנות צריך לקרוא את תנאי השימוש וב wix תגלה ש:

BY USING AND/OR VISITING THE WWW.WIX.COM WEBSITE AND/OR ANY SUB-WEBSITE OF WWW.WIX.COM (as defined below; collectively, including all content available through the Wix.com domain name and/or any sub-domain name such as www.mobile.wix.com, the "Wix Website", or "Website"), is owned, maintained and operated by Wixpress Ltd.

וזה מאוד בעייתי לאתר שרוצה להיות עצמאי

BackDoorMan
22-04-13, 10:36
תרשה לי לחלוק אליך, בו נומר שבעוד שנה אתה מגלה שהפלטפורמה שפיתחתה את האתר לא מתאימה מה אתה עושה הרי הדומין של האתר לא שלך אתה לא יכול להפנות את המבקרים לאתר החדש וכן כול העבודה של הפנית מבקרים לאתר הולכת לעיבוד ואתה צריך להתחיל מהתחלה (העבודה של הפנית מבקרים לאתר וצבירת מוניטין במנועי החיפש הינה העבודה שדורשת הכי הרבה השקעה הן של זמן והן של כסף) לכן לכול הפחות אתה צריך לבנות את האתר בסביבה שמאפשרת לך בעלות על הדומין והעברתו למקום אחר

אני מעריך (אולי אני טועה) ש 30 מיליון אתרים זה 30 מיליון משתמשים שחלק מהם חשבו,שקלו ובדקו את האפשרות הזו,
אם זה עדיין מתאים/משתלם להם, רוב הסיכויים שזה גם ישתלם ל TZAGI

tzagi
22-04-13, 10:38
[QUOTE=thebips;509315] הולכת לעיבוד ואתה צריך להתחיל מהתחלה /QUOTE]

אתה בטח מתכוון " לאיבוד"
אבל יהיה מאד קטנוני מאמריקאי לתקן שגיאות כתיב של ישראלים.
בכול מקרה, דעתך לא שגויה ואפילו רלוונטית, רק שאני לא בטוח שהיא רלוונטית אלי בשלב הזה, כמו שאמרתי, אני כרגע בשלב זחילה. ואפילו זה בקושי.

אולי אני טועה.

thebips
22-04-13, 11:10
[QUOTE=thebips;509315] הולכת לעיבוד ואתה צריך להתחיל מהתחלה /QUOTE]

אתה בטח מתכוון " לאיבוד"
אבל יהיה מאד קטנוני מאמריקאי לתקן שגיאות כתיב של ישראלים.
בכול מקרה, דעתך לא שגויה ואפילו רלוונטית, רק שאני לא בטוח שהיא רלוונטית אלי בשלב הזה, כמו שאמרתי, אני כרגע בשלב זחילה. ואפילו זה בקושי.

אולי אני טועה.
אני דסלקטי אז סליחה על הכתיב.
אתה יכול לשקול להשתמש בפלטפורמה כמו http://www.bluehost.com/ שזה פשרה בין הקלות של WIX לבין אתר שנותן לך גמישות מירבית

asafk
22-04-13, 11:30
מה עם הפלטפורמה של גוגל?
sites.google.com
אם אני הצלחתי לבנות שם אתר תוך חצי שעה, גם אתה יכול...

אסף.

lizard
22-04-13, 11:46
ג'ו כנס לאתר שלי almogymetal.com
זה אתר שהתקנתי ועיצבתי בעצמי. מנימליסטי ופשוט (הייתי צריך לתרגם כמה מודולים לעברית אבל לא היה נורא). לא עלה לי שקל וכל חודש עולה לי בזביבות מאה שקל אירוח בארץ.
זו מערת גומלה ועל המערכת הזו ניתן להתקין המון סוגים שונים של מודולים. כולל חנות.
היתרון הוא שלא צריך לעברת (לתרגם) כלום אז זה ממש יוצא פשוט וזול. שווה להשקיע בעיצוב ותצטרך מישהו שיכניס את העיצוב לאתר אבל זה משהו חד פעמי. אני לא בא למכור פה את עצמי אבל אם תרצה שאני אעשה לך את זה אז נוכל להתחשבן על חלקים. גם ככה אני עוד כמה חודשים בארהב לאיזה שלושה ארבעה חודשים.

lizard
22-04-13, 11:49
אסף הבעיה זה לא האתר. לבנות אתר פשוט זה שטויות. הבעיה זה החנות והקישור שלה לפייפל.

thebips
22-04-13, 12:44
הבעיה בחנות זה לא טכנולגיה אלה להגדיר אות הטוב וזה מתחיל בלענות לשאלות:

1. מי קהל היעד שלי (ישראלים אמרקאים קנדים אוסטרלים ...)
2. איך קהל היעד שלי מוכן לשלם כרטיס אשראי ,פייפל, העברה בנקאית, PO ....
3. איך אני מתעסק אם מע"מ לפי ארץ הקניה
4. איך אני מנהל חשבוניות
5. איך אני מבצע החזרים תשלום אם נדרש
6. איך אני מנהל affiliates
7. באיזה מטבע הלקוחות שלי משלמים

לאחר שיש תשובות לשאלות האילו אתה יכול להתקדם ולמצוא את חברת הסליקה שאיתה אתה רוצה לעבוד (חלקם נותים פתרונות לכול אחד מהבעיות)

zerez
22-04-13, 12:44
יש מערכות כאלה חינמיות בקוד פתוח ען קישור לפייפאל, כל מה שצריך זה לבנות את הקטלוג ולהכניס את פרטי הפייפאל שלך.
היתרון הוא שהדומיין הוא שלך ואתה יכול לעשות איתו מה שאתה רוצה.

Pageup
22-04-13, 14:33
תמיד אפשר לקנות דומיין בעלות של דולרים בודדים לשנה ולעשות re-direct מהדומיין
לאתה של WIX או Wordpress או כל אחד אחר. ביום שתחליט להחליף פלטפורמה אתה
פשוט משנה את ה MX באתר של ה DNS כמו GoDaddy או אפילו Google).
בנוסף אתה מרוויח אימייל (עד 5) עם הדומיין של העסק באותו מחיר (עם ממשק Gmail ואפילו
אפשר למשוך אותו לאאוטלוק ולסלולאר)וזה נראה הרבה יותר מקצועי.

tzagi
22-04-13, 20:39
הבעיה בחנות זה לא טכנולגיה אלה להגדיר אות הטוב וזה מתחיל בלענות לשאלות:

1. מי קהל היעד שלי (ישראלים אמרקאים קנדים אוסטרלים ...)
2. איך קהל היעד שלי מוכן לשלם כרטיס אשראי ,פייפל, העברה בנקאית, PO ....
3. איך אני מתעסק אם מע"מ לפי ארץ הקניה
4. איך אני מנהל חשבוניות
5. איך אני מבצע החזרים תשלום אם נדרש
6. איך אני מנהל affiliates
7. באיזה מטבע הלקוחות שלי משלמים

לאחר שיש תשובות לשאלות האילו אתה יכול להתקדם ולמצוא את חברת הסליקה שאיתה אתה רוצה לעבוד (חלקם נותים פתרונות לכול אחד מהבעיות)

1.אמריקאים ואולי קצת קנדים
2.פיפאל ו-או גוגל צ'ק אאוט
3.אני לא
4.אני לא(לפחות לא בהתחלה, כרגע הכול עובר בפיפאל והם מנהלים חשבון)
5. סטנדרטי-תחזיר את הסחורה וקבל החזר
6.אני לא
7. דולר אמריקאי.

lizard
22-04-13, 21:43
אתה צריך לרכוש מקום ודומיין ולהתקין ג'ומלה עם מודול של חנות. לא ממש מסובך. הכסף - השקעה- זה בעיצוב ובתכנות של האתר לעיצוב החדש.

ברק1
23-04-13, 15:33
יש לי כמה רעיונות ואולי גם הבארות בשבילך, דברים שכדאי שתקח לתשומת ליבך, כי אני כבר למוד נסיון בעולם האינטרנט (לצערי / לשמחתי:)

1. אתרים כמו wix וכו', הם פלטפורמות סגורות, כלומר, אתה בונה את האתר, אבל אתה מחוייב להיות איתם, בסופו של דבר, אני אישית לא ממליץ על זה כי אתה בלי לדעת משכיר את האתר הזה, הוא לא באמת שלך. עוד שנה הם יכולים להגיד לך 1000 שקל לשנה, ואתה תהיה מחוייב לשלם, או שהם ימחקו לך את האתר. מנסיון שלי -תשקיע באתר על קוד פתוח. ובכל מה שקשור לחנויות ווירטואליות, יש לך ג'ומלה שהיא מעולה, והאתר הוא שלך ולא כמו בWIX ודומיהם

2. אם אתה רוצה סתם להקים אתר ולקוות לטוב, זה לא יעבוד, ניסיתי את זה תאמין לי. אתה חייב לפרסם אותו, לפרסם בגוגל אדוורדס, לפרסם בקידום אורגני במילות מפתח הרלוונטיות וכו'
אני באופן אישי עברתי כמה וכמה מקדמי אתרים וכאלו שמתעסקים בפרסום בגוגל, והיום אני יכול להגיד לך שמצאתי בנאדם נשמה, מקצועי ברמות מטורפות, לא רוצה לפרסם פה שמות, אז דבר איתי בפרטי אם מעניין אותך מידע עליו

3. כל העניין של בחירת דומיין, בחירת המבנה של האתר, איזה סוג אתר בכלל (wix או ג'ומלה וכו'), הכל חייב לעבור דרך אותו איש מקצוע, מקדם אתרים, כי בסופו של דבר, אם אתה רוצה שהאתר יכניס לך כסף ולא סתם יהיה עוד אתר מסכן ברשת, אתה צריך לעשות הכל מקצועי מההתחלה

ובשביל כל זה צריך כסף
אגב, לא הייתי הולך על וורדפרס כמו שהציעו לך כאן, כי זה יותר מתאים לאתרי תדמית ולא מכירות. יש הסבות לאתרי מכירות מוורדפרס, אבל סה"כ זה לא בנוי בשביל זה ועדיף לך לקחת פלטפורמה שמותאמת ספץ' לאתרי מכירות
מקווה שעזרתי:)
ובהצלחה עם האתר בכל מקרה!

tzagi
24-04-13, 08:52
תודה לכול העונים, אכן עצות טובות

הבעיה, אין לי זמן וסבלנות לבניה מאפס, אני יותר מעוניין במשהו שרובו מוכן ושרק אצתרך להתאים לצרכים שלי ולהוסיף מוצרים למכירה.
אז אם יש "מתנדבים" אשמח לשמוע מחירים.

Saar
25-04-13, 08:52
ג׳ו,

הדבר החשוב ביותר שאמרו לך כאן הוא הדומיין.
תדאג שהדומיין יהיה שלך ולא משהו חינמי.
סער

idor
26-04-13, 21:15
If not in hebrew try oscommerse.com
This is designed for online shops and free without domain limitations.

ברק1
29-04-13, 10:51
אני לא מבין את הראש ?
בטווח הארוך הדברים האלו עולים לך הרבה יותר כסף (מערכות סגורות שפתאום מעלים מחירים וכו')
עדיף כבר להשקיע במערכת קוד פתוח ולשים כמה שקלים על בנייה מקצועית לא?

בקשר למה שג'ו אמר (דומיין), אני חושב שכדאי לך לקחת דומיין מיושן :)
משהו וותיק

tzagi
03-06-13, 00:42
טוב, אף אחד לא הרים את הכפפה ובנתיים מצאתי אתר למכירה
http://www.tacticalairsite.com/

נראה שבנוי טוב ולטעמי ,הבחור רוצה $550
דיברתי איתו, אומר שההוסטינג עולה לו $40 בחודש והשרות כרטיסי אשרי עוד $40
מה אומרים????

אמיר ב.א
03-06-13, 00:57
רמז - אם הוא מוכן למכור במחיר הזה , זה סימן שהוא לא מרוויח מהחנות הוירטואלית הזו כלום...
כניראה רק רוצה לכסות על ההוצאות שעלה לו שמישהו בנה לו את זה.

למה לא מרוויח - זה כבר שאלה אחרת , יותר מסובכת.

tzagi
03-06-13, 01:18
לא כזה רלוונטי
אין ל מלאי, הוא עושה DROP SHIP, הוא רק מתווך
לי יש סחורה משלי שאני רוצה להזיז.

lizard
03-06-13, 06:12
אם זה לא דחוף למחר אז חכה שבועיים ואני אוכל לבנות לך אתר וחנות. אבל תצטרך מעצב+גרפיקאי. הוסטינג לא עולה 40 דולר, לדעתי הרבה פחות מה גם שאתה לא ישר קונה את המקסימום.

אמיר ב.א
03-06-13, 08:46
לגבי המחירים - מיכה צודק , למשל מחיר הגיוני להוסטינג - 10 דולר לחודש או פחות:

http://www.godaddy.com/hosting/web-hosting.aspx

Saar
03-06-13, 09:08
הוסטינג עולה כסף.
אני מכיר טוב מאוד מישהו שמשלם הרבה יותר מ 40$ לחודש על הוסטינג ;) - הכל שאלה של מה אתה צריך ומה אתה מקבל בתמורה.
כאשר אתה מחזיק אתר רציני, הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהיוזר לא יצליח לגשת לאתר, אחת הבעיות עם שרתי 3-5-10 דולר בחודש היא הזמינות כאשר מתחיל עומס מסויים על השרת.
במחירים האלו , השרת משותף להרבה אתרים נוספים וזו עלולה להיות בעיה בתנאים מסויימים.
בקיצור, לכל דבר יש מחיר.
חשב לעצמך כמה אנשים צפויים להיות באתר ביום, כמה דפים נצפים ולפי זה נסה להעריך איזה שרת אתה צריך.
בהצלחה,
סער

אמיר ב.א
03-06-13, 09:58
סער - למרות שהלוגיקה שלך נכונה , האתר של ג'ו לדעתי לא יצטרך לעמוד בעומס - זה אתר למכירה של פריטים שהם לא מאוד מאוד מבוקשים , ולא נימצאים בכל בית ...
ואין טעם סתם להשקיע בתשתית מאוד רצינית , כאשר אין צורך , ובמיוחד שהבן אדם רוצה לחסוך כסף ...

lizard
03-06-13, 10:41
סער - למרות שהלוגיקה שלך נכונה , האתר של ג'ו לדעתי לא יצטרך לעמוד בעומס - זה אתר למכירה של פריטים שהם לא מאוד מאוד מבוקשים , ולא נימצאים בכל בית ...
ואין טעם סתם להשקיע בתשתית מאוד רצינית , כאשר אין צורך , ובמיוחד שהבן אדם רוצה לחסוך כסף ...

+1
לגדול תמיד אפשר. להוציא ישר מלא כסף זה שטות. האתר שלי בארץ עולה לי סביבות השלושים שקל בחודש. אני בניתי הכול לבד

Saar
04-06-13, 07:33
אמיר,

זו הסיבה שסיימתי את ההודעה שלי ב "
חשב לעצמך כמה אנשים צפויים להיות באתר ביום, כמה דפים נצפים ולפי זה נסה להעריך איזה שרת אתה צריך."הסיבה להודעה שלי הייתה שאנשים כאן טענו ש 40$ זה יקר להוסטינג וניסיתי להסביר ש"יקר" זה יחסי.
יש לי גם אתרים בדיל של 3$ לחודש בשנה הראשונה (גו-דדי) כבר יצא לי לראות אותם מגמגמים ואנחנו מדברים על אתר שמי שנכנס אליו זה בעיקר אני ועוד כמה חברים/משפחה...
סער.

ברק1
05-06-13, 11:45
[QUOTE=lizard;517357]+1
לגדול תמיד אפשר. להוציא ישר מלא כסף זה שטות. האתר שלי בארץ עולה לי סביבות השלושים שקל בחודש. אני בניתי הכול לבד[/QUOT
מעניין לראות את האתר שלך...

thebips
05-06-13, 12:13
טוב, אף אחד לא הרים את הכפפה ובנתיים מצאתי אתר למכירה
http://www.tacticalairsite.com/

נראה שבנוי טוב ולטעמי ,הבחור רוצה $550
דיברתי איתו, אומר שההוסטינג עולה לו $40 בחודש והשרות כרטיסי אשרי עוד $40
מה אומרים????

נכנסתי לאתר ttp://www.tacticalairsite.com/ (http://www.tacticalairsite.com/)
לגבי סליקה כאשר נכנסתי למילוי פירטי כרטיס אשראי נשארתי באתו דומין וב HTTP ולא HTTPS מה שאומר שהפעולה לא מוצפנת ולא מאבטחת
ואני לא מבין עבור מה משלמים 40$ לחודש.
אתה יכול לבדוק את העליות בחברות סליקה רצניות כמו http://www.bluesnap.com חברה ישראלית

בנוסף ה PR rank של האתר הוא 0 ואין לאתר traffic rank ב http://www.alexa.com/

בקיצור לדעתי חבל על הכסף

lizard
05-06-13, 18:36
[QUOTE=lizard;517357]+1
לגדול תמיד אפשר. להוציא ישר מלא כסף זה שטות. האתר שלי בארץ עולה לי סביבות השלושים שקל בחודש. אני בניתי הכול לבד[/QUOT
מעניין לראות את האתר שלך...

מה זאת אומרת? הנה קישור: http://www.almogymetal.com עשיתי הכול לבד כי אני בעברי איש סיסטם, דאטהבייס, אפליקציות וכדומה. כולל תרגום חלקי לממשק החיצוני של הגלריה ושינוי מאפיינים בגלריה ובPOPUP שלה (המודול פלאש)
מערכת ג'ומלה על שרת לינוקס של CCC.

tzagi
06-06-13, 04:16
בנוסף ה PR rank של האתר הוא 0 ואין לאתר traffic rank ב http://www.alexa.com/

בקיצור לדעתי חבל על הכסף

הטרפיק או הדומיין שלו לא מעניינים אותי( הפלטפורמה הבנויה כן
השאלה מאד פשוטה, אם אני משלם למישהו עבור בניית אתר זהה האים זה יעלה לי יותר מ$500?
בנתיים עוד לא מצאתי אף אחד שרוצה לבנות ובלי קשר למחיר. וזה חי קיים ועובד.

lizard
06-06-13, 05:03
אם אתה משתמש במערכת מוכנה מראש אז כנראה שלא, אבל זה מאוד תלוי בדרישות גרפיקה ועיצוב שלך. בגדול כדי לבנות אתר אתה צריך 3 אנשים:
מעצב שמעצב את אתר (מראה, מיקום של הנתונים וכדומה)
גרפיקאי שיוצר את הגרפיקות והתמונות.
תכנת שבונה את האתר ומכניס את העיצוב והגרפיקה.

באתרי CMS - CONTENT MANAGMENT SYSTEM כמו ג'ומלה ושו"ת אז לא באמת צריך תכנת אלא מישהו שיודע לעבוד עם המערכות האלה ולהכניס את העיצוב והגרפיקה שאתה רוצה.
אני לקחתי באתר שלי עיצוב מוכן ושיניתי אותו. בנוסף אין אצלי ממש גרפיקה לכן לא הייתי צריך גרפיקאים (ואת המעט שיש יצרו לי הגרפיקאים בעיתון שפרסמתי בו במסגרת העסקה איתם).

-->