PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדלי סחיבה בין מידות הצמיגים השונות.

LIOR B
01-05-05, 19:10
שלום לכלל הפורום.
אני מתלבט מאוד בין מידת הצמיג 245/75/16 לבין 235/85/16 , אני די מפחד שבמידה בעלת הקוטר הגדול יותר הרכב יתקשה מאוד לסחוב (97 דיזל EDC ) .
האם הבדלי הסחיבה בכביש בין שני המידות הם גדולים ומורגשים?
תודה , ליאור

ארז
02-05-05, 09:07
קיים הבדל אבל לדעתי הוא קטן ומתבטל לעומת היתרונות של הצמיג הגדול יותר(235/85/16), ההבדל כמעט ולא מורגש(רק התחילת נסיעה וקצת בתאוצת ביניים) במיוחד על רכב עם EDC

LIOR B
02-05-05, 17:27
ארז - תודה רבה על הייעוץ.
אשמח מאוד לתגובה של בעל רכב שעבר ממידת הצמיג האחת לשניה כך שיוכל לתת חוות דעת מניסיון.
לגבי הרעה בסחיבה בתחילת נסיעה , האם הרכב ממש יתעקש שלא לזוז מהמקום או שלא עד כדי כך?
ליאור

asih
09-05-05, 02:23
אתה תמיד יכול להחליף לטרנספר של דיפנדר, על מנת לאזן את הנושא

גיא
09-05-05, 08:46
לא כל כך קל למצוא כזה טרנספר.
וזה גם לא זול !

Merkava
10-05-05, 13:11
מה קורה ב LOW במעבר מכשולים ?
מה עם בלימת המנוע ?
הטרנספר של דיפנדר יעזור רק ב HIGH

אסף ר
10-05-05, 20:46
אהלן ליאור
אני נוסע על 235/85/16 ברכב כמו שלך 97 EDC ללא שום שינוי ברכב ואין שום בעיית סחיבה, הצמיג הקודם היה במידה המקורית ולכן בעת ההחלפה הורגש הבדל אבל ממש לא משהו שמטריד...זה לא אימפרזה טורבו אבל הרכב נוסע בלי בעיה. ישנם דברים אחרים הדורשים התייחסות כגון חיתוך דפנות הפח...בכל מקרה תחליף ותהנה.

שחף110
10-05-05, 20:49
מה קורה ב LOW במעבר מכשולים ?
מה עם בלימת המנוע ?
הטרנספר של דיפנדר יעזור רק ב HIGH

אם הדיפנדר מסתדר עם אותו צמיג ואותו יחס ב LOW, גם הדיסקו יסתדר.

שחף.

LIOR B
10-05-05, 22:28
אל תשכחו שדיפנדר זוחל בLOW עם צמיגי 235/85/16 כמו שדיסקו יזחול בLOW עם צמיגים במידה המקורית כלומר 235/70/16 , ברגע שמגדילים צמיגים לכל מידה גדולה יותר הLOW הופך מהיר יותר. מה שמעניין אותי האו האם ההבדל בין 245/75/16 לבין 235/85/16 יהיה משמעותי מבחינת סחיבה של הרכב בכביש ו מבחינת ה LOW ?
תודה , ליאור.

יוגב לנד רובר v8
22-05-05, 21:53
אני עם 235/85/16 רנגלר ויש לי דיסקברי בנזין אז לא יודע עד כמה זה רלוונטי ,,אבל אני כן מרגיש הבדל בסחיבה אך לא נוראי מה שכן יש זיוף במד ספידומטר
איני יודע את תגובת הדיזל שכן הוא די חלש , אך בגדול אני נהנה מהם.... בהילוח כוח LOW לא תיהיה שום בעיה ולא תרגיש בהבדל.!!

שוב פעם אני על בנזין.. כח בחשבון

אלון_ק
22-05-05, 22:37
ליאור, אני חושב שאתה טועה (אם אני טועה, יתקנו אותי). לדיפנדר ולדיסקו יש בדיוק את אותו יחס ההעברה בLOW, לכן (כפי ששחף כתב לך כבר) אין הבדל בינך ובינו בLOW עם צמיג 32. בHI היחס שלך גבוה יותר, שם ההבדל בינך ובין הדיפ' יורגש, אבל לא בLOW.

יתקנו אותי נא אם אני טועה.

ארז
22-05-05, 23:05
רבותי, תבינו ההבדל היחיד הוא בהילוך גבוה,עוד הבדל הוא שרוב הדיסקברים הם אוטומטים, הגיר מהיר יותר.

OMER1
22-05-05, 23:36
ליאור שלום - יש לי רכב זהה לשלך ( טוב אולי קצת יפה יותר :lol: ) ולאחר שהתקנתי סט אולדמן MD התקנתי צמיגי MTR 235/85/16 , ההצלבה הראשונה שאליה נכנסתי בשטח פשוט כיסחה לי את כל הכנף! , ההבדל בסחיבה בין הצמיגים במידה המקורית הוא מורגש מאוד.
לאחר מכן הסכים הפאנצ'ר מאכר ( קרוב משפחה) לקחת את הגודייר חזרה וקיבלתי זיכוי מלא כמעט לגמרי ובמקומם רכשתי BF MT 245/75/16 נהדרים! צמיג ברמה מטורפת! וההבדל בין השניים לאחר מדידה שלי היה כ 1.4 ס"מ הבדל! אז בשביל לזה להעמיס עוד על הרכב? למה?
נ.ב - הBF נתן לי 30.8 " והרכב סוחב נחמד ויפה מאוד ובכלל לא מרגיש "עגלה" , לאחר תקופה של כ חודשיים יצא לי להתקין ספידרקס על הרכב וזה שיפר עוד יותר את המצב ועכשיו הרכב מאיץ ונוסע יפה מאוד.
לבחור שהמליץ על הבנזין - נו באמת? אתה רציני? אתה משווה את המנוע בעל 8 הבכונות שלך לדיזל המטרטר? :roll:

אלון_ק
23-05-05, 20:22
ההצלבה הראשונה שאליה נכנסתי בשטח פשוט כיסחה לי את כל הכנף!
זה רק מוכיח שאתה דביל. יש די והותר דיסקואים מסתובבים עם הגבהה מינימלית וצמיגי 32 כדי להוכיח שכל מה שדרוש זה קצת חיתוך במקום הנכון מראש(וזה אפילו לא נראה לעין). עובדה: 32 נכנס לדיסקו עם קצת חיתוך וקצת הגבהה. עובדה: לא טרחת לברר כמה הגבהה, כמה חיתוך ואיפה. אז נדפקה לך הכנף, הפלא ופלא. אל תטעה אנשים כאן בגלל שאתה עשית חצי עבודה.

אז בשביל לזה להעמיס עוד על הרכב? למה?
כי צמיג גדול יותר = עבירות טובה יותר ונוחות גבוהה יותר. עובדה. אל תספר לנו כמה זה לא רלוונטי בהפרשים האלו, כי עם נסיון של כלום וחצי על 32 אין לך איך לדעת (הצלבה ראשונה => כלום זמן). לעומתך, אנשים עם הרבה יותר נסיון טוענים להפרש משמעותי.

יצא לי להתקין ספידרקס על הרכב וזה שיפר עוד יותר את המצב ועכשיו הרכב מאיץ ונוסע יפה מאוד
תוכיח. נכון להיום, כולם סיפרו לנו שהספידרקס מדהים ואיך הם מרגישים שיפור, אבל אף אחד לא מעיז להתקרב לדינמומטר כדי להוכיח את זה (וזה כולל את היצרן, שקיבל הצעה מאוד נדיבה מכתב רכב אם הוא יסכים והספידרקס יוכיח את עצמו). ברוך הבא לג'יפולוג, איפה ש"אני מרגיש שהאוטו סוחב יותר טוב, אבל אין לי שום דרך להוכיח את זה" מתקבל בדיוק כך - כסברה נעימה שאולי אומרת משהו, אולי לא, אבל מה שבטוח - אולי.

אין לי שום דבר נגדך. אבל הודעה כזו ממשתמש לא חדש כאן? לא לעניין.

ארז
23-05-05, 20:25
כמה עובדות:
1 אחרי התקנת 235/85/16 יש צורך בחיתוך קל מאוד של פנים הכנף, לאחר מכן אין שום בעיה עם המידה הנ"ל.
2 מבחינת עבירות יש הבדל עצום בין 245/75/16 ל235/85/16, את אותו המשפט שכתבת אני יכול לכתוב על ההבדלים בין 245/75/16 למידה המקורית(אותו ההפרש בינהם לבין ה254/75/16 ל235/85)
3 235/85/16 לא מעמיס על הרכב מעבר למה שהוא תוכנן לו.
למה לא? כי יש את אותו הרכב בדיוק(דיפנדר 90 בעל אותם מכלולים למעט טרנספר איטי יותר בהילוך גבוה)והוא נוסע כסטנדרט עם המידה הזו.
4 יש לך הוכחה מדעית(גרף) שהספידשטיק נתן לך שיפור?
לא,נכון? זה בסדר לאף אחד אין כזו הוכחה.....
5 אין קשר בין כוח המנוע(יחידות כוח סוס) לסחיבה שלו עם צמיג במידה זו או אחרת, מה שחשוב אלו יחסי העברה ואולי גם כמה מומנט ובאיזה סל"ד יש למנוע(ושם הדיזל והבנזין די זהים).

OMER1
23-05-05, 21:54
נכון מאוד , לא חתכתי את הכנפיים ( לא ידעתי שצריך אלא רק לאחר שהתכסחה לי הכנף) , מה שבטוח היה זה שלאחר הירידה ב 1.4 ס"מ הזה במידת הצמיג הרגשתי סחיבה טובה יותר בעיקר בהאצות ביניים , זה בטוח לא הרגשה בלבד , יחס העברה בהילוך הגבוהה קוצר .
ככל שהצמיג גדול יותר יש עבירות טובה יותר , זה בטוח מוכח וברור , אך ככל שהצמיג גדל כך גם העומס על המכלולים , עובדה!
אדם אמין וסופר מקצועי אמר לי שבמצבי העכשווי ( נעול מאחור ובחודשיים הבאים גם קדימה) לא מומלץ להתקין 32" בדיסקו ללא חיזוק ציריות אחוריות לפחות , המקסי דרייב יקזזו לי כ 5 אלף ש"ח , כשיהיה לי לזה ולטרנספר של דיפנדר יכול להיות שאעלה במידה. כל אחד ורצונו האישי , רק נתתי את דעתי.
לגבי הספידרקס - התקנתי אחד כזה בגלל שכל מה שהיה לי שם היה במצב עלוב ומסריח שדרש החלפה מידית , החלטתי ללכת על זה , לגרוע זה לא יכול! ואני על פי תחושה הרגשתי הבדל , רק נתתי את דעתי :? .
מקווה שתרמתי , עומר.

asafk
23-05-05, 22:02
אדם אמין וסופר מקצועי אמר לי שבמצבי העכשווי ( נעול מאחור ובחודשיים הבאים גם קדימה) לא מומלץ להתקין 32" בדיסקו ללא חיזוק ציריות אחוריות לפחות
אמין- אולי. מקצועי? לא יודע.
עובדתית, בדיפנדר 90, עמוס, משקל הרכב זהה, המנוע זהה, הגיר זהה, הטרנספר זהה, פרט ליחסי העברה בHI קצרים יותר (עומס גדול יותר), בLO זהה, סרן אחורי זהה, סרן קדמי זהה למה שיש לך בדיסקברי. דיפנדר 90 בא מהמפעל עם צמיגים 32".
עכשיו תעשה את החשבון שלך לגבי המקצועיות של מי שאמר לך מה שאמר.

הסיבה לחיזוק הציריות היא הנעילה- לא הצמיגים. מה שמכפיל את העומס על הציריה, תאורטית, היא הנעילה, לא הצמיגים. גם דיפנדר, כשנועלים- מחזקים ציריות. ההבדל בעומס בין הצמיגים זניח. עם נעילה, גם על התת- צמיגים המקוריים- מומלץ מאוד לחזק ציריות.

אסף.

ארז
23-05-05, 23:06
בדיסקו אוטומטי זה לא כלכך קל לשבור ציריה אחורית, גם רכבי בנזין עם 235/85/16 נעולים כפול 2 ורגל לא קלה על הגז לא שברו במשך שנים....
מצד שני יש כאלו ששברו תוך 5 דקות, אבל כמו שאסף כתב לך העומס של הגלגל הגדול יותר הוא אפסי לעומת העומס שהנעילה מעמיסה על הציריות.

-->