PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיקום מיכל לחץ אוויר

torchak
06-05-13, 13:09
קראתי הרבה שירשורים על מערכות לחץ אוויר ואני בימים אלה שוקד (בעיקר ברמת המחשבה) על אחת כזאת ב110.
חשבתי למקם את המיכל, מתחת למושב האחורי - בתוך הרכב.
שמתי לב שנהוג לחבר אותם מתחת לרכב אבל אני תוהה, עם כל הבוץ שיש שם, והסכנה שהוא יקבל מכה ובכל זאת, יש ברכב מספיק מקום - למה לא לחבר אותו בתוך הרכב?

amit1
06-05-13, 13:25
מיכל אויר דחוס זה פצצה בפוטנציה. תמיד ממוקם מחוץ לרכב ולא מתחת לישבני הנוסעים. בנוסף, כתרגולת שבשיגרה צריך לרוקן ממנו מיים כדי לשמור על המיכל מה שנוח יותר לעשות כשהמיקום מחוץ לרכב.. דרך אגב, לשם מה בדיוק אתה צריך מיכל?

torchak
06-05-13, 13:28
כי מישהו תרם לי כזה

zviki
06-05-13, 14:06
למה אתה צריך מיכל מלא אוויר דחוס ולא מיכל ריק בתוך הרכב? אתה צריך אוויר דחוס בנסיעה? יש לך שימושים אחרים מעבר למלא גלגלים? מיכל ריק לא יגרום נזק גם אם הוא מותקן מתחת לישבן, תמלא אותו רק כשהרכב ריק מבני אדם.
פרט.

את הוצאת המים אפשר לפתור בדרך אחרת, דרך שסתום הבטחון [למשל]המותקן במקום הכי נמוך במיכל.

shachar
06-05-13, 14:39
מה הגודל
תבדוק מאחורי בית המצברים יש שם חלל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

אמיר ב.א
06-05-13, 15:04
שקלתי את כל השיקולים האלה , והתקנתי בחוץ :

מסתבר שלא ממש מגיע אליו בוץ , אם מגיע אז שוטפים קצת עם מים , וגם אם יש שם בוץ קצת - לא משנה לאף אחד.
מכה - לא קיבל מעולם , ואני נוסע בשטח - אם כבר הקורות שילדה לוקחות את המכה ...
ויש מקום - אבל תמיד אפשר להשתמש בעוד מקום ברכב , חוץ מעניין הפצצה שהזכיר עמית.

במיקום שבתמונה המצורפת - התקנתי מיכל אוויר ממשאית - מיכל די גדול ...

7438174382

shlomomos1
06-05-13, 15:20
אני התקנתי בחלק הקידמי בתוך בית הגלגל האחורי שמאלי. (ב 90 אין הרבה מקום בפנים)

ראה תמונה ב: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=62595

שלמה

amit1
06-05-13, 18:59
מציע לך לא להשקיע אנרגיה בנושא. מיותר לחלוטין אלא אם כן אתה הולך להתקין כריות אוויר במקום קפיצים.

torchak
06-05-13, 19:03
אני הולך להתקין כיסא מפלט :)

אמיר ב.א
06-05-13, 20:16
אגב - לגבי למה צריך מיכל לחץ אוויר ,
אצלי הוא מפעיל שתי נעילות ,
יציאה לניפוח גלגלים ,
מקדחה , משחזת , ניקוי אוויר בלחץ,
הדבר היחיד שלא הצלחתי להפעיל איתו , זה את הפטיש לפתיחת אומים כמו של הפנצ'ריות - אין מספיק ספיקה ...

itayt
06-05-13, 20:26
למה מיכל אויר זה ברור אבל למה המיכל צריך להשאר עם אויר דחוס כל הזמן אני לא מבין. כשרוצים, מפעילים את הקומפרסור ממתינים שיתמלא המיכל ומשתמשים באויר. בסיום השימוש אין יותר צורך באויר הדחוס וכדאי לנקז אותו.

zviki
06-05-13, 23:11
אגב - לגבי למה צריך מיכל לחץ אוויר ,
אצלי הוא מפעיל שתי נעילות ,
יציאה לניפוח גלגלים ,
מקדחה , משחזת , ניקוי אוויר בלחץ,
הדבר היחיד שלא הצלחתי להפעיל איתו , זה את הפטיש לפתיחת אומים כמו של הפנצ'ריות - אין מספיק ספיקה ...

קצת מפליא [אותי בכל אופן]. הצלחתי בקלות לפתוח בין שניים לשלושה גוז'ונים בסופה באמצעות מיכל אוויר דחוס בנפח 5 ליטר, ספיקה נמוכה,לחץ 120 PSI [מד מחובר למיכל] גוז'ונים שנסגרו עם פטיש אוויר.

שלב א' - פתיחה ראשונה עם מירב הלחץ שבמיכל,להמתין עד שהוא מתמלא שוב ולהמשיך לגוז'ון הבא.
שלב ב'- שחרור חופשי של הגוז'ונים [לאחר שהם כבר לא מהודקים לתוף] בלחץ השוטף המתקבל מהמדחס,בלי צורך להמתין למילוי מחדש של המיכל.

בדוק היטב, מוכח,בלי צל של ספק.
אין צורך, אבל בכל זאת- עד לנכונות- יריב,לשעבר מסדנת אורן מערכות, אם אתה מכיר אותו.

ibinder
07-05-13, 23:16
מקום מומלץ הינו מתחת לרכב. בין קורת האורך השמאלית (צמוד לתא המצברים) ובין הטרנספר....
מקום מוגן מאוד.
גבוה, לא יקבל מכות...

אחפש תמונות, ואם לא אצלם את הרכב מחדש.

עידן

חנן-ג'יפולוג
08-05-13, 08:58
גם אצלי פטיש האוויר עובד היטב. אני מניח שאתה משתמש בצינור דק, אחרת אין סיבה שלא יעבוד.

אמיר ב.א
08-05-13, 09:19
כמה מ"מ צינור נותן ספיקה מספיקה לפטיש אוויר ?

חנן-ג'יפולוג
08-05-13, 10:10
למיטב זכרוני אצלי יש צינור 6 מטר עם קוטר פנימי של 10 מ"מ. פטיש דרייב 1/2.
לחץ האוויר במיכל באוטו הוא 16 באר. במיכל בבית 8.5 באר. מה הלחץ אצלך?

zviki
08-05-13, 12:16
קצת מפליא [אותי בכל אופן]. הצלחתי בקלות לפתוח בין שניים לשלושה גוז'ונים בסופה באמצעות מיכל אוויר דחוס בנפח 5 ליטר, ספיקה נמוכה,לחץ 120 PSI [מד מחובר למיכל] גוז'ונים שנסגרו עם פטיש אוויר.

שלב א' - פתיחה ראשונה עם מירב הלחץ שבמיכל,להמתין עד שהוא מתמלא שוב ולהמשיך לגוז'ון הבא.
שלב ב'- שחרור חופשי של הגוז'ונים [לאחר שהם כבר לא מהודקים לתוף] בלחץ השוטף המתקבל מהמדחס,בלי צורך להמתין למילוי מחדש של המיכל.

בדוק היטב, מוכח,בלי צל של ספק.
אין צורך, אבל בכל זאת- עד לנכונות- יריב,לשעבר מסדנת אורן מערכות, אם אתה מכיר אותו.
פה אני מדבר על צינור NP ,גומי משוריין, רץ ולא מסולסל כמובן, קוטר פנימי 8.5 מ"מ,עובי דופן 4.5 מ"מ, 20 באר [290 P.S.I.] כאמור בהודעה- מתקתק חבל"ז.האורך לא רלוונטי למדחס נייד, לקבוע ברכב- מיציאת האוויר על הפגוש הקדמי ועד לגלגל האחורי + מטר, מטר וחצי,דרייב חצי

אמיר ב.א
08-05-13, 14:11
פה קבור הכלב ...

הצינור אצלי קוטר פנימי 6 ממ , הלחץ במיכל משהו כמו 110 PSI

המיכל הוא מיכל אוויר - בלמים של משאית - כמה מסוגל להחזיק ?

חנן-ג'יפולוג
08-05-13, 14:25
תלוי איזו משאית. יש כאלה שעובדות ב8.5 באר ויש כאלו עם 12.5 באר ויש עוד גרסאות באמצע. אני לקחתי מאחת שעובדת ב12.5 ועל המיכל היה רשום שהוא בנוי ל16.

zviki
08-05-13, 15:12
נועד ללחצים גבוהים, אי אפשר לדעת בלי לראות מה מצבו. באופן כללי -בניתוק הפרסוסטט ב-110-120 PSI לא צריכה להיות כל בעיה. יש להתקין שסתום בטחון הפורק מעל הלחץ הזה,יש שסתומי בטחון המתכווננים ללחץ שאתה קובע.[כמו בפרסוסטט]. במטף הכיבוי 3 ליטר הביתי- כתוב: עמיד בלחץ 35 באר ועובי הדופן שלו הרבה הרבה יותר דק מהמיכל שלך. לחץ העבודה בצינורות הנחושת של מזגן ביתי [בקירור] הוא בסביבות 400 PSI

-->