PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור מערכת הקירור...עצות???

ronbnisi
08-05-13, 15:36
שלום לכולם.
אחרי שיפוץ ראש מנוע בדיסקו 01 TD5 שלי, התחיל הרכב לאחרונה להתחמם לי שוב
מד המעלות (המחוגה) מראה לי מצב תקין כלומר באמצע ולעומת זאת המד הדיגיטלי מראה
לי מעלות של בין 95 ל 100 ואפילו יותר ביום חם..
קודם רצית לדעת אם מצב זה הוא תקין, מאחר ותמיד המד הדיגיטלי הראה לי חום מנוע של 90 -94
ובחודש האחרון הוא מגיע לטמפ' שציינתי מקודם, חשוב לציין שהרכב אינו מאבד נוזל קירור או משהו כזה ולא חסר במיכל עיבוי, בכלל אין נזילות מאחר ואני בודק כל פעם לפני שאני מניע...
כמו כן רצית לדעת מה הם האפשרויות שעומדות לפניי במידה ואחליט שאני רוצה לשפר את מערכת הקירור של הרכב
להחליף רדיאטור, להוסיף מאוורר נוסף, להחליף אותו, או כל רעיון אחר שאתם מכירים שיכול לחסל את בעיית חימום המנוע
ואפילו קישור לבן אדם שיכול לבצע זאת זה יהיה בכלל טוב..
תודה מראש
רון

א.פ
08-05-13, 20:07
תבדוק אם לא נסתם הרדיאטור,לפעמים לאחר שיפוץ שמים נוזל קרור והוא ממיס את המשקעים במנוע והם נתקעים ברדיאטור

איל מ
13-05-13, 18:41
אם הטמפ' עולה (אני מניח שיש לך חיישן דיגיטלי) יותר ממה שאתה מכיר על אותו רכב הייתי בודק מה מקור הבעיה ולא פותר אותה בצורה של פלסטר. אולי החום בשעון יהיה יותר נמוך אבל משהו לא עובד כשורה וזה יתנקם בך מאוחר יותר.
(מעבר לכך שאני לא יודע איפה ממוקם הרגש שלך, לא בטוח שהייתי מתרגש מטמפ' כאלו, במיוחד כשהתחיל הקיץ).
דבר נוסף,
לא פירטת למה היה שיפוץ ראש מנוע.
יכול להיות שקודם החיישן שלך קרא תערובת של מים ואוויר ונתן חיווי לא נכון? (בדומה לשעון המקורי).
בכל מקרה ממליץ על ניקוי מע' קירור כמו שאמרו מעליי. גם אם זאת לא הבעיה, זה דבר שמומלץ לעשות פעם בכמה שנים.
עוד שאלה, האם אחרי השיפוץ הרכב נסע תקופה מסוימת בטמפ' הרגילות ורק לאחרונה התחיל להתחמם או שמאז השיפוץ הוא ככה?
אחרונה: יש שינוי בצריכת הדלק של הרכב?

Gershon
13-05-13, 19:29
ronbnisi
צור איתי קשר

ronbnisi
13-05-13, 23:02
קודם כל תודה לכולם על התגובות...
ראשית לא ציינתי שבטיפול של הראש מנוע המוסכניק כן עשה לי ניקוי רדיאטור...
שנית השיפוץ מנוע נבע מכך שרכב התחמם לי לרמות קיצונית )128( דבר שהוביל לצפצוף של החיישן הדיגיטלי... והמנוע היה נתקע על 3000 סלד ולא היה עובר אותם
שלישית, לאחר הטיפול הרכב נסע בערך 2-3 חודשים עם טמפ' נורמליות 88-91 ורק לאחרונה החיישן הדיגיטלי התחיל להראות לי טמפ' גבוהות...
כמו כן איני יודע היכן ממוקדם החיישן בג'יפ, זה היה ככה כשקניתי את הרכב ובכנות אני לא מספיק מבין....
ובקשר לשינוי של הצריכה , לא בדקתי מאז הטיפול ,בבדיקה האחרונה שערכתי הצריכה הייתה אחד ל-9
יש לציין שהרכב נוסע בסדר גמור גם כשהוא מראה כביכול את הטמפ' שציינתי מקודם , אין משהו מחשיד בנסיעה איתו
וגרשון אני אשמח ליצור איתך קשר לאחר החג בשביל לשמוע את דעתך...
שוב פעם תודה וחג שמח...

-->