PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין דגמי סמוראי

or mil
09-05-13, 21:54
אז ככה, אחרי שוטטות מרובה באתר, התלבטויות ודחיות - הוחלט שהגיע הזמן לקנות סמוראי.
מכיוון שבכוונתי לטפל ולתחזק את הרכב באופן עצמאי ככל האפשר רציתי לשמוע באיזה דגם הכי קל לעשות זאת.
האם עדיף דגם עם הזרקת דלק או לא? האם הטיפול ברכב מוזרק מורכב יותר מטיפול ברכב לא מוזרק?
אשמח לשמוע על הבדלים בין הדגמים ועל מה אתם ממליצים כשהדגש הוא על תחזוק הרכב וגם על היכולת לטפל בבעיות בשטח.

בנוסף הייתי שמח לשמוע על בעיות נפוצות בסמוראי ולקבל עוד מידע על הרכב עצמו, על דרכי הטיפול בו, על המכלולים שבו, דרך פעולתם וכל מידע שנראה שימושי בעיינכם.

תודה מראש!

שגיא S
10-05-13, 00:11
שלום שלום

בקשר לשאלותייך - הכי קל לטפל לבד בדגם עם הקרבורטור.
הדגם המוזרק אמנם קצת יותר חזק ויעיל, אבל יש בו חיישנים וחשמל (אמנם קצת) שעושים אותו קצת יותר מסובך.

אני בכל זאת ממליץ על מנוע מוזרק.

לגבי המלצה על סמוראי - אם כבר רכב טיפשי, אז הכי טיפשי שיש - לך על פתוח!
ואם אתה יכול - אז על סמוראי ארוך!

כל בעל סמוראי בשלב מסוים מצטער שהלך על קצר ולא על ארוך...אבל אין בעלי ארוכים שרוצים לחזור לקצר ;)

בקשר לרכב עצמו - תעבור על הפורום, על הFAQ, על המדריך לבדיקות סמוראי.
יש לך גם סדרת כתבות שהוביל רון נחמן על סמוראי וג'ימני והאבזור שלהם לטיולים....

אם יהיו לך עוד שאלות יותר ספציפיות - תגלה שהפורום הזה מלא במידע ובאנשים מנוסים...ואני אחרי 3 שנים עם הסמוראי רק לומד עדיין דברים חדשים

or mil
10-05-13, 12:24
הלב רוצה פתוח אבל כמעט ולא מצאתי כאלה עם מנוע מוזרק.
האם ההבדל ביכולת הטיפול בין הדגמים משמעותי? והאם הכוח הנוסף שנותן הדגם המוזרק גם הוא משמעותי ומורגש?
כמו כן הכיס שלי לא ממש עמוק ועניין אותי לדעת האם עדיף לבחור ברכב משנתון נמוך יותר אך עם שיפורים (צמיגים, מיגון וכו') או ברכב משנתון גבוה יותר אך בלי שיפורים? מה ישתלם לי יותר מבחינה כספית?

שאלה נוספת בנושא אחר - האם לכל הדגמים הפתוחים אפשרות להוריד את השמשה הקדמית?

זרקו
10-05-13, 12:34
מצטער מראש- לא יכול ללחוץ "אנטר" -ברכב משופר- תקבל יותר אוטו לשקל.ההשקעה העצמית תהיה הרבה יותר יקרה. כן ממליץ לקחת אוטו משופר כשאתה לא מתפשר על מצב הבודי. כל רכב קצר מסוגל להוריד חלון- זה אחד הדברים שרק בשבילם שווה ליסוע עם פתוח- הבדל של שמים וארץ. דרך אגב- יש ארוך למכירה (משופר קלות) ובמצב טוב

הכוכב הכחול
10-05-13, 12:56
כל רכב קצר מסוגל להוריד חלון

מסולסלים לא יכולים :( (96 ומעלה)

זרקו
10-05-13, 19:01
צודק-תיקון התכוונתי לקצר ופתוח. עדיין מסולסל פתוח לא יכול?

omri_t
10-05-13, 19:19
האמת דמוזרק או קרבורטור לא כל כך משנה.
מערכת ההזרקה די טיפשה ואמינה.

לדעתי ומנסיוני- לך רק על סמוראי עלים!!!
96 ומטה בלבד.
הם נפוצים בהרבה וקל בהרבה להשיג להם חלקים ולשפר אותם.

לדעתי זה הדבר החשוב.

רון נחמן
12-05-13, 08:33

96 ומטה בלבד.

לדעתי זה הדבר החשוב.

+1

הכל ברזלים, ואני ממליץ לך בחום לקרוא את המדריך לבדיקת סמוראי (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1151-jeepolog-archive) ולקנות ספר היינס (http://www.haynes.com/products/productID/292) מאמאזון.

ishc
12-05-13, 08:42

96 ומטה בלבד.

לדעתי זה הדבר החשוב.

++1
דגמי הסלילים בעייתים מבחינת חלקי חילוף ושיםורים (בדברים מסויימים), לא נותנים תמורה כזו גדולה במערכת המתלים ששווה את ההתעסקות. הייתי ממליץ לך לחפש ארוך בל אני יודע מצויין שרובם גרוטאות ואלו שלא נמכרים במחירים גבוהים ובצדק.
לגבי פתוח או סגור, רק פתוח אחרת פשוט חפש ג'ימני ידני. כררכב סגור הוא יתן תמורה עדיפה בהרבה מול הסמוראי.

הכוכב הכחול
12-05-13, 09:03
עדיין מסולסל פתוח לא יכול?

לא :(
וגיליתי את זה רק אחרי שקניתי אותו..

-->