PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת עמידות מיסבים, סוג אחד מול סוג אחר.

six 4 life
15-05-13, 17:49
אהלן.
מדובר במיסבי גלגל שדורשים החלפה (מרעישים), הרכב אינו רכב שגרתי ובהתאם אין מיסב מקורי תחת היד אלא בהזמנה מחו"ל דבר שלוקח לפחות שלושה שבועות שאני מנסה להמנע מהם.
אמנם לא הייתי בטוח שניתן להשיג מיסב חליפי כזה בגלל המידה המיוחדת שלו והעובדה שהמקורי מורכב מ2 יחידות בתוך כלוב אחד (תמנות מצורפות), אבל היום לאחר פירוק המיסבים מהרכב נוכחתי לראות שבמהלך חייו המיסבים המקוריים הוחלפו לחליפיים, מה שאומר שאני כנראה אוכל להשיג כאלו בלי בעיה.

אחרי ההקדמה, אני מצרף תמונות של מיסב מקורי משומש במצב טוב שיש לי תחת היד, לצד החליפיים שפירקתי מהרכב והשאלה פשוטה - איזה סוג מיסב יהיה עמיד יותר לאורך זמן? האם קיים הבדל מוחשי בעמידותם עקב שיטת היצור והעבודה שלהם?
יש לי זוג מיסבים מקוריים במצב טוב שאני יכול להרכיב אחרי ניקוי וגירוז, ויש את האפשרות השניה של לקנות חדשים חליפיים שבעמידותם אני לא בטוח.
ההחלפה של המיסבים האלו היא עבודה לא קלה בכלל ובהתאם אני מעדיף את האופציה העמידה יותר ולכן השאלה.

בתמונות- החליפיים הם המיסבים הסגורים, והמקורי הוא המיסב שמורכב מ2 טבעות כדורים וכלוב אחד.

תודה.

riko
15-05-13, 18:26
בתמונות אני שם לב שהמייסב המקורי ( הפתוח ) נראה גבוהה יותר משני החליפיים , האם נכון הדבר ?
במידה והמייסב החליפי גם הוא דו-טורי , אז זה בסדר , השאלה היא למה המקורי הוא מייסב פתוח , ולמה החליפי הוא מייסב סגור ?
מייסב פתוח בדרך כלל אמור לקבל שימון או גירוז תוך כדי פעולה , כלומר שהוא מצד אחד משחרר חום , ומצד שני מקבל שימון כל הזמן , כלומר שהוא מוגן מאבק ושבבים
וכל אותם דברים שיכולים לפגוע בו , בקיצור הוא צריך לעבוד בתוך סביבה סגורה .
המייסב החליפי הסגור , מוגן בעצם מאבק וכל מיני הפרעות אחרות , אבל הוא אינו מקבל שימון או גירוז באופן רציף בזמן העבודה , וגם לא משחרר חום כמו המקורי
השאלה היא למה בחרו בסגור בתור תחליפי ?
או שפשוט אתה הסרת את הכיסויי על מנת לראת את המבנה הפנימי ?!
בכל מקרה כל מייסב חליפי דו טורי מפירמה טובה יעשה את העבודה , כמובן שאתה קונה את החליפי לאחר שמסרת את כל האותיות שחרוטות על המקורי , מפני שלמייסבים דו טוריים יש הרבה זוויות השקה בין הג'ולות לטבעת החיצונית , ובין הג'ולות לעצמם - יש לשים לב לפרט הנ"ל !!!!!!!!

http://www.gg.co.il/
תוכל ללמוד יותר על מייסבים דו טוריים וגן להתייעץ עם הסוכן של גי גי רום
בהצלחה

asafk
15-05-13, 18:33
המקורי הוא רק שתי שורות, אלא גם עם מדרגה, כלומר כל סט כדורים יכול לקחת כוחות ציריים.
מצד שני זה לא מיסב כל כך מיוחד. קח את הדוגמה ותתחיל לעשות עבודת רגליים אצל יבואני מסבים.
אפשר להחליף מיסב כזה בשני מיסבים בודדים שיונחו גב אל גב.

אסף.

six 4 life
15-05-13, 18:35
הבדלי גובה אין, זוית התמונה מטעה. הכלובים באותה מידה כמובן - גובה והיקף.
המיסב המקורי הוא פתוח ללא חלקים נוספים, וכאשר הוא מורכב בנאקל יש בשני צדדיו מחזירי גריז ששומרים על הגריז במקומו.
לשאלה למה המקורי פתוח ולמה החליפי סגור - אני מניח שהסיבה דיי פשוטה והיא זמינות החלקים בארץ. אני משער שלא פשוט להשיג מיסב כמו המקורי בארץ (בטח לא במחיר שפוי) ובהתאם השתמשו במיסבים החליפיים כי זה מה שהיה זמין לפי המידה.
אין בעיה להשיג מקורי מחו"ל, העלויות לא גבוהות, הבעיה היחידה היא זמן עיכוב, אבל מה שמעניין אותי יותר זה אם יש עדיפות משמעותית לסוג אחד מהשניים.
הרעיון של 2 מיסבים זהים גב אל גב גם יכול לבוא בחשבון, אבל אם אין הבדל מבחינת עמידות אז אין יותר מדי מה להתאמץ ואאתר לי חליפיים כמו המצולמים.

asafk
15-05-13, 19:55
לא בטוח שהחליפיים שיש הם מסוג שיכול לשאת כוחות ציריים.

אסף.

סופת המדבר
15-05-13, 20:52
קודם כל גם את החליפי אפשר לפתוח אם כך הוא מיועד לעבוד..

תראה סיפור קטן
במסגרת עבודתי הגעתי למפעל בחיפה לטיפול במכונה המכונה בצורת טיל (בערך) באורך של שני מטרים פחות או יותר
בנוייה מנירוסטה ובשתיי הקצוות אחרי הגיר והפולים וכו'' יש מיסב בכל צד (המכונה עובדת בשכיבה)
מסתובבת 3500 סל'ד שוקלת בערך טון
התחילו רעידות במכונה
אחרי כמה בדיקות ופירוקים הגעתי לזה שמיסב אחד יש בו חופש
המכונה מגרמניה וכמובן שאי אפשר לקבל מיסב מהיום להיום
מבירורים עO כמה ספקים מצאתי רק אצל 'בית המיסב' בחולון את המיסב המדובר (לפי נתונים שנתתי לו לא זוכר אם זה היה SKF או FAG)
המיסב עלה 1500 ש'ח+ מונית לשילוח מהיר לחיפה עוד 500 בקיצור 2000 שח
המיסב הגיע עוד בערך שעה עבודה המיסב הורכב לפי כל הכללים וכו'..
הנעתי את המכונה לוקח לה 5-6 דקות להגיע למהירות
עבדה אולי עוד 3 דקות עד שהמיסב התחמם והתרסק בתוך הבית שלו
כמובן שהוזמן מיסב מקורי מגרמניה גם FAG הגיע אחרי כמה ימים
הורכב באותה צורה
ועובד עד היום כבר כמה שבועות (ועוד יעבוד)

נ.ב
המיסב המקורי שלך הוא עם כלוב נחושת אם אני לא טועה וכלוב בניפרד לכל שורה של כדורים
אתה לא תמצא כזה בארץ!! תמצא רק עם כלוב אחד ביחד לשתי השורות

elitkh
16-05-13, 17:44
נסה אצל אבא שלי-יש לו בד"כ מיסבים לא שיגרתיים
הטלפון שלו :
036876892

six 4 life
16-05-13, 19:46
אלי תודה אבל קצת מאוחר מדי.
היום אחרי הסתובבויות בת"א וחוסר במידה הזאת אצל הרוב, ולאחר שקיבלתי הצעת מחיר אצל היבואן של SKF במחיר של 273 ש"ח + מע"מ ליחידה,
בסופו של דבר נרכשו זוג מיסבים חליפיים של NSK במחיר של SKF אחד.

-->