PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת תקינות למשאבת דלק?

yoavshefer
04-05-05, 19:38
לאחר שהחלפתי את משאבת הדלק{מטפטפת} במשאבה אחרת{משומשת} הרכב מסרב לעבור 80קמ''ש. בהילוך שלישי, מסל''ד מסוים הרכב ממש נכבה ואחר כמה שניות חוזר לעבוד וגם זה לכמה שניות. יורדים בסל''ד והכל בסדר.
יש לציין שאני מושך הילוכים בראשון, שני, התופעה אינה קיימת{גיר שלושה הילוכים}
החשודה העיקרית{וגם ההגיונית} משאבת הדלק, יש דרך לוודא תקינות משאבה?

חנן-ג'יפולוג
04-05-05, 19:40
הוצא את הצינור מהמאייד, הכנס לקנקל שקוף ובדוק אם זרימת הדלק קצובה וחזקה.

התופעה שתיארת יכולה להיגרם גם ממסנן דלק סתום.

yoavshefer
04-05-05, 21:39
חנן את הבדיקה יש לבצע עם מנוע עובד, או בעזרת הסטרטר?

six 4 life
04-05-05, 21:44
אתה לא יכול לבצע אותה עם מנוע עובד אלא אם כן אתה רוצה לשרוף את האוטו שלך.

בקצרה
את הבדיקה אתה עושה כמו שחנן אמר, ועם רכב כבוי, על ידי מתן סטרטר.

בהצלחה

-ארז 8) -

moriseven
04-05-05, 22:17
איך המנוע יעבוד אם אתה מוציא את הצינורית מהחיבור לקרבורטור ושם בכלי. :wink:

yoavshefer
04-05-05, 22:26
בוא נחשוב...... מיכל דלק חיצוני, חוק כלים שלובים, יש דלק....מנוע עובד. צינורית של המשאבה בתוך בקבוק מחוץ לתא המנוע. מה יצא? מנוע עבוד, משאבה מכנית נותנת דלק לבקבוק, מנוע לא נשרף!
אבל תודה הבנתי, בעזרת הסטרטר.
וכמו שכתבתי ננסה מחר.

moriseven
04-05-05, 23:00
אני עשיתי את זה אצלי כבר כמה פעמים ואין סיכוי שהמנוע יעבוד כי אני מוציא את הצינורית שמחובר מהמשאבה לפילטר דלק שמחובר לכניסת של הקרבורטור.
אז אולי לא הבנתי נכון איך אתה מתכוון לעשות את הבדיקה כי שוב אני חוזר איך יגיע דלק לקרבורטור אם הוצאת את הצינורית דלק שמגיעה מהמשאבה ושמת בכלי (עכשיו הצינורית מספקת דלק לכלי וזהו, הכלי לא מחובר לך לקרבורטור).

מוריס

חנן-ג'יפולוג
04-05-05, 23:05
אני דווקא התכוונתי עם מנוע עובד, והמנוע בהחלט יכול לעבוד כדקה רק על הדלק שבכוסית, אבל זה לא ממש משנה איך בודקים.

yoavshefer
04-05-05, 23:15
מנתקים את צינור הדלק שנכנס לקרב', במקומו מחברים צינור דלק שהולך למיכל חיצוני.
המיכל נמצא גבוה יותר מהקרב', והדלק מגיע בגרביטציה לקרב'. מה שקיבלנו זה, מנוע עובד עם דלק ממיכל חיצוני, ללא צורך במשאבה{כמו באופנוע}. משאבה מכנית עדיין שואבת דלק ממיכל הג'יפ. ועכשיו רק צריך לראות לאן לכוון את הדלק שמשפריצה המשאבה, כדיי שהג'יפ לא ישרף כדבריי ארז.

חנן-ג'יפולוג
04-05-05, 23:17
הוצא את הצינור מהמאייד, הכנס לקנקל שקוף ובדוק אם זרימת הדלק קצובה וחזקה

המשפט הזה לא עונה על כל ההתחבטויות?

גם הדלק לא זורם למקום שבו הוא ידלק, גם המנוע שואב דלק מהכוסית שלו עד שהיא נגמרת. מה יותר פשוט מזה?

זו שיטה בדוקה ועתיקה. לא תיאוריה לא מוכחת.

yoavshefer
04-05-05, 23:19
בכל מקרה אני יבדוק את המשאבה כמו שכתב חנן, ואת השאר נשמור לשטח כאשר נתקע באמת על משאבה תקולה.

yoavshefer
04-05-05, 23:29
זה כבר חורג מסיפור המשאבה,אבל שום דבר פה לא תאורטי. זה גם שיטה ישנה ובדוקה, למקרה שהלכה משאבת הדלק.

חנן-ג'יפולוג
04-05-05, 23:29
אגב, בילדותי היינו לוקחים ככה דלק מהרכב בשביל מכסחת הדשא.
המנוע ממלא בקבוק תוך מספר שניות, אז למה להתאמץ ולהתחיל לשאוב עם צינור וכו' ?

חנן-ג'יפולוג
04-05-05, 23:32
זה כבר חורג מסיפור המשאבה,אבל שום דבר פה לא תאורטי. זה גם שיטה ישנה ובדוקה, למקרה שהלכה משאבת הדלק.

לא התכוונתי שהשיטה שלך תיאורטית. היא לא. בדיוק בשביל זה יש לי בבאגאז' צינור דלק ארוך מאוד. התכוונתי שהשיטה שלי לבדוק את זרימת הדלק היא לא תיאורטית.

וסתם כקוריוז: אבי נאלץ פעם לעלות את כל מעלה העקרבים ברוורס, כי רק כך משאבת הדלק הצליחה להזרים דלק מהמיכל אל המאייד :wink:

ערן המסוקס
04-05-05, 23:40
רק כדי להבהיר חד משמעית את דבריו של חנן, כדי שיהיה ברור לכולם.
המנוע יכול לעבוד זמן מה ללא חיבור כלשהו של צינור דלק לכניסת הקרבורטור!
בתוך הקרבורטור יש בריכה קטנה של דלק ועד שהיא נגמרת המנוע ימשיך לעבוד. מדובר בזמן מספיק לעשות בדיקה בנינוחות בלי להתחרבש ולאלתר מעקפים להכנסת דלק לקרבורטור.

yoavshefer
04-05-05, 23:52
איך המנוע יעבוד אם אתה מוציא את הצינורית מהחיבור לקרבורטור ושם בכלי. :wink:
בסה''כ רציתי לתת דוגמא איך אפשר לתת למנוע לעבוד, ותראו לאן הגענו.
:shock:
מחר אני עושה בדיוק כמו שחנן כתב, תוצאות בהמשך.

yoavshefer
05-05-05, 16:46
בגלל שהיום הייתי בת''א אז כבר קניתי משאבה לפניי שבדקתי, כי אם הייתי מגלה שזה משאבה
רק הנסיעה היתה עולה כמו שתיי משאבות. בכל מקרה בדקתי את הישנה אח''כ את החדשה, שנתנה יותר חזק אבל לא בצורה ממשית. כנראה שלמנוע זה יספיק, הבעיה נעלמה. על הדרך הוחלף גם פילטר הדלק שנמצא לפניי המשאבה.

moriseven
05-05-05, 16:55
יואב לא התגובה שלי לא באה בכוונה לזלזל אלא באמת להבין למה התכוונת שמנוע יעבוד גם אם מוציאים את הצינורית דלק שבאה מהמשאבה לקרבורטור מהחיבור שלה בקרבורטור.
זה שהמנוע יעבוד על שארית הדלק שנשארה בכוסית בקרבורטור אני יודע אבל לממש מעט זמן ואני חשבתי שהתכוונת שהוא ימשיך לעבוד.
בכל מקרה ההיכר שפתרת את הבעייה. :wink:

מוריס

yoavshefer
05-05-05, 20:39
תודה מוריס.

moriseven
05-05-05, 21:47
טעות צורמת לעין :oops:
ההיכר=העיקר

מוריס

-->