PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן מטפטף בתוך האוטו - דיפנדר

אלון_ק
16-05-13, 22:03
לכניסת מי גשם התרגלתי, אבל זה כבר מוגזם...

דיפנדר 97 עם מזגן של אוטוקור (הדגם שהם השחיתו את כל הדש-בורד בשבילו). המזגן מקרר ועובד, חלק מהמים המתעבים אכן יוצאים החוצה דרך הצינורית שהם אמורים לצאת דרכה (יש טפטוף קבוע מתחת לאוטו כשהמזגן דולק. טוב, גם כשהוא לא, אבל זה לא מים ולא קשור). זה מטפטף ישר על קופסת הפיוזים, מה שכמובן גורם לשריפה של מערכות שלמות ולא של פיוזים - אבל זה כבר מרפי ולא לוקאס.

התופעה החלה לאחרונה, בפרט לאחר נסיון גניבה בו הרסו קצת את הדש-בורד. פתחתי את הכיסוי והבנתי שכדי ממש לראות מה קורה ידרש פירוק לא קצר, לכן אני מעדיף לשאול:

1. איך נאספים המים המתעבים? יש איזה אמבטיה של אוטו-קור שבתחתיתה צינור הניקוז יוצא החוצה?
2. יש למישהו סכמה של מערכת המיזוג הזו?
3. אם אני רוצה להחליף צינורית ניקוז או לוודא שהיא יושבת טוב, יש דרך להגיע אליה ללא פירוק של הרדיאטור הפנימי?

תודה,

אלון.

shachar
16-05-13, 22:37
אלון
יכול להיות שהצינורית נסתמה עם השנים מאבק ולכלוך
תנסה לשטוף את החלק הפנימי עם מים.
תלחץ על בקבוק ליטר וחצי עם נקבים בפקק....

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

torchak
17-05-13, 15:51
מתחת לצלעות קירור (שבתוך הרכב) שי מעיין מגש קטן שאוסף את המיים. במגש הזה יש חור שעליו מולבשת צינורית פלסטיק שקופה שיורדת דוך לאיזור שמאחורי הפיוזים.
שם בד"כ הבעיה.לפעמים יש כפל בצינור ואז המים לא יורדים מספיק מהר. כשמפעילים את המזגן זה עוד בסדר אבל בהמשך המים לא יורדים מספיק מהר והם נוזלים מהמגש למטה על הפיוזים.
אני אצלי פתרתי את זה שחתכתי את הצינורית הזאת איפה שהפיוזים והרכבתי ברכיים 90 מעלות של צנרת טפטפות (16 מ"מ אם אני לא טועה) ובא לציון גואל.
אני רק מזהיר אותך שבכל מה שקשור לכיסוי פלסטיק של אוטו קור - אם אתה מפרק אותו, יהיה קשה מאוד להחזיר אותו חזרה למקום שלו כמו שהוא היה ולכן כדאי להשתדל למצוא את התקלה מבלי לפרק את הפלסטיקים.

בהצלחה.

gali
17-05-13, 18:03
בנוסף ולפני השטיפה תנשוף הפוך ותראה איזה קטע.
תבדוק שהצינור לא מתכופף בדרך ותעביר חוטר.
אין צורך לפתוח את כל היחידה. אםשרי מבחוץ

איתן כנף
19-05-13, 21:32
מחלה מוכרת שנפתרה ע"י רמי הגאון.
גם כיפוף בצינור וגם טון של טינופת סתמו את כל העניין.
תביא פינה 90 מעלות וקצת שבירת שיניים על הדש בורד המחורבן הזה וסיימת.
בהצלחה

אלון_ק
19-05-13, 22:47
תודה לכולם, ננסה בקרוב.

-->