PDA

צפייה בגרסה מלאה : TDI 300 מניע קשה במנוע קר

torchak
18-05-13, 08:25
ה-110 שלי התחיל להניע קשה. כשהמנוע קר, הוא מניע רק בסטרטר ארוך. זה התחיל ככה פתאום, בלי שום סימן מוקדם. לפני זה הוא הניע בנגיעה.
האם מדובר במצתי להט? יש איך לבדוק אותם?

תודה.

יעקב ניצן
18-05-13, 09:01
ה-110 שלי התחיל להניע קשה. כשהמנוע קר, הוא מניע רק בסטרטר ארוך. זה התחיל ככה פתאום, בלי שום סימן מוקדם. לפני זה הוא הניע בנגיעה.
האם מדובר במצתי להט? יש איך לבדוק אותם?

תודה.

זה מנוע עם הזרקה ישירה כך שמצתי חימום לא רלוונטיים . תבדוק טוב את אזור משאבת ההזרקה אם ישנה נזילה .
האם לאחר ההתנעה המנוע עובד עגול ?

Gershon
18-05-13, 11:11
מר יעקב ניצן
מצתי חימום כאן מאוד רלוונטיים.

torchak
1.מה המצב של משאבת עוזר?
2.מה המצב של DELAY RELAY מצתי חימום?
p.s
ההתנגדות של כל אחד ממצתי חימום~1-1.5om

איציק - 4X6ZH
18-05-13, 11:43
ממתי מצתי חימום לא רלוונטים ?!!
בכל מנוע דיזל
וגם במנוע הזרקה ישירה חום תא השריפה הוא קריטי

איציק

יעקב ניצן
18-05-13, 12:06
ממתי מצתי חימום לא רלוונטים ?!!
בכל מנוע דיזל
וגם במנוע הזרקה ישירה חום תא השריפה הוא קריטי

איציק

מאוד לא רלוונטיים . אם יש מצתי חימום בדגם הזה הם מיועדים לארצות קרות מאוד ולא למזרח התיכון .
נכון שחום תא השריפה הוא קריטי אבל במנוע מסוג זה חצי סטרטר כבר יוצר את החוום המתאים .

Gershon
18-05-13, 13:18
יעקב ניצן,סליחה,מה המקצוע שלך?

יעקב ניצן
18-05-13, 13:30
יעקב ניצן,סליחה,מה המקצוע שלך?

תיקנתי במשך כ 40 שנה משאבות ומרססים למנועי דיזל .יש לי ידע נרחב בכל הקשור במנועי דיזל .
במקרה הזה אני טוען שוב מצתי החימום אינם רלוונטיים למעט המקרה שיש קומפרסיה נמוכה ואז מצתי החימום יכולים לעזור .
גרשון , אני מכיר אותך מאז שהיה לך מוסך בקרית שאול .דיברנו בטלפון מספר פעמים .

יעקב ניצן
18-05-13, 13:44
תיקנתי במשך כ 40 שנה משאבות ומרססים למנועי דיזל .יש לי ידע נרחב בכל הקשור במנועי דיזל .
במקרה הזה אני טוען שוב מצתי החימום אינם רלוונטיים למעט המקרה שיש קומפרסיה נמוכה ואז מצתי החימום יכולים לעזור .

עוד משהו .שאלתי בתחילה אם המנוע עובד עגול לאחר ההתנעה .בדרך כלל כשמנוע מניע קשה בגלל המצתים המשאבה דוחפת סולר דרך המרססים , סולר שאינו נשרף. והתוצאה עשן וזיופים .

Gershon
18-05-13, 14:38

OK
מצתי חימום לא רק עניין של מזג האוויר,כלומר:תמונת הזרקה בתוך הצילינדר,טמפרטורה של סולר,לחץ הזרקה,איכות התרסיס בתוך הצילינדר,הטמפרטורה של הראש הבוכנה,וכו '...
לכן לא מסכים איתך לגבי TDI300
P.S
RANGE ROVER DIESEL TD6 2500-ללא מצתי חימום לא מניע בכלל...המערכת דומה מאוד לTDI300 EDC

יעקב ניצן
18-05-13, 15:06
OK
מצתי חימום לא רק עניין של מזג האוויר,כלומר:תמונת הזרקה בתוך הצילינדר,טמפרטורה של סולר,לחץ הזרקה,איכות התרסיס בתוך הצילינדר,הטמפרטורה של הראש הבוכנה,וכו '...
לכן לא מסכים איתך לגבי TDI300
P.S
RANGE ROVER DIESEL TD6 2500-ללא מצתי חימום לא מניע בכלל...המערכת דומה מאוד לTDI300 EDC

גרשון תבדוק שוב .יכול להיות שאני טועה אבל לפי מיטב ידיעתי המערכת שהזכרת של ה "ריינג רובר" הייא של מנוע עם תא ערבול .
כלומר , הוא לא יניע בלי מצתים .

Gershon
18-05-13, 17:08
1.אני מתכוון על EDC
2.לגבי RANGE TD6 עם תא ערבול-אתה צודק,המערכת הזו צריכה יותר למצתי חימום מאשר TDI300
3.המצתי חימום צריכים לעבוד

תום לרמן
18-05-13, 21:51
שלום
לא מכיר את מר ניצן אבל במקרה הtdi הוא צודק ב100% אין צורך במצתי להט .
בtd5 בהחלט כן .תבדוק אם הסטרטר מסובב את המנוע בסלד התנעה.
בברכה

יעקב ניצן
19-05-13, 09:12
כפי שכתבתי לבדוק אם אין נזילה ממשאבת ההזרקה .אינני יודע אם בדגם הזה ישנה "פומפה" על בית המסנן או ליד . אם יש להפעיל אותו ולראות אם זה עוזר .

איל מ
19-05-13, 13:10
תבדוק כניסה של אוויר למערכת הסולר (בעיקר אחרי עמידה ארוכה), במקרה הזה כתוצאה מנזילה איפשהו.

אמיר ב.א
19-05-13, 16:03
תבדוק כניסה של אוויר למערכת הסולר (בעיקר אחרי עמידה ארוכה), במקרה הזה כתוצאה מנזילה איפשהו.

++1

torchak
22-05-13, 23:21
תודה לכולם בנתיים. משאבת עזר עברה שיפוץ ממש ממש לאחרונה אחרי שהיתה לה נזילה רצינית והצריכת דלק היתה נמדדת בזמן ולא בק"מ.
הרכב מניע פיקס בהמשך היום וההנעה של הבוקר היא הקשה ביותר. אגב, בימים בהם אני מניע בבוקר המאוחר יותר או בימים חמים, יש לי הרושם שהסטרט קצר יותר.
למי ששאל - אחרי ההנעה המנוע עובד "עגול" (עד כמה שמנוע כזה יכול לעבוד עגול. בוא נגיד שהוא עובד "רגיל", כמו שאני מכיר אותו מהתקופה האחרונה).
איך אני יכול לבדוק כניסה של אוויר לסולר? איפה נקודות תורפה ששווה לחפש? אני לא בטוח שיש קשר בין זמן העמידה של הרכב לבין קושי בהנעה, אלא יותר נראה לי כמו קשר לטמפרטורה. מה הדרך לבדוק מצתי להט כדי לשלול (או לא) שהבעיה משם?
בקשר לריליי - אפילו שהוא נשמע לי תקין, ניסתי מספר פעמים לכבות את הסוויץ ולהדליק שוב (אחרי שנכבתה הנורה), כדי להפעיל אותו מחדש. לא נראה לי שזה עשה איזשהו שינוי.

אמיר ב.א
23-05-13, 00:40
לגבי כניסה של אוויר לסולר - צריך לעבור בעין ובמישוש את כל הצינורות סולר - גומי , ואת כל האומי סגירה של הצינורות מתכת ,
זה יכול להיות נזילה בילתי מורגשת , אבל בזמן עמידה יכול להכנס משם אוויר למערכת(היה לי בדיוק את המקרה הזה בעבר).

אדי
23-05-13, 00:46
מה הדרך לבדוק מצתי להט כדי לשלול (או לא) שהבעיה משם?
בקשר לריליי - אפילו שהוא נשמע לי תקין, ניסתי מספר פעמים לכבות את הסוויץ ולהדליק שוב (אחרי שנכבתה הנורה), כדי להפעיל אותו מחדש. לא נראה לי שזה עשה איזשהו שינוי.

בדיקת מצתי להט:
1. בדוק שמקבלים מתח, במידה ולא, בדוק חיווט או את הבקר/ממסר שמפעיל אותם כתלות במצב הסוויץ׳.
2. במידה והמתח תקין, בדוק התנגדות של כל אחד מהם (אמור להיות כ 1-1.5 אוהם).

idanw
23-05-13, 14:43
[QUOTE=torchak;515250]
איך אני יכול לבדוק כניסה של אוויר לסולר? /QUOTE]

תנסה לחנות בלילה בירידה, כשצד המנוע לכיון הירידה.
אם הרכב מניע בבוקר תקין, הבעיה היא כניסת אויר.

עידן

torchak
23-05-13, 17:05
[QUOTE=torchak;515250]
איך אני יכול לבדוק כניסה של אוויר לסולר? /QUOTE]

תנסה לחנות בלילה בירידה, כשצד המנוע לכיון הירידה.
אם הרכב מניע בבוקר תקין, הבעיה היא כניסת אויר.

עידן

גדול, אני אנסה. רק שאני לא אמצא בבוקר שהבעיה היא בבלם יד......

torchak
24-05-13, 14:18
יש ממצאים חדשים - עוד לא יצא לי להשאיר את הרכב בירידה אבל גילתי שכשאני מניע בבוקר, ויש סטרטר ארוך, אם אני מכבה את האוטו ומניע ישר שוב, זה מניע בנגיעה.
רעיונות?

idanw
24-05-13, 15:03
זה אכן אויר, ככל הנראה. עכשיו רק נשאר למצוא מאיפה - משימה לא פשוטה בכלל.
בדוק צנרת, מפריד מים (ועל הדרך נקז מים) גומיית פילטר סולר). אם זה לא זה, נשארה רק המשאבה.

יעקב ניצן
24-05-13, 16:25
יש ממצאים חדשים - עוד לא יצא לי להשאיר את הרכב בירידה אבל גילתי שכשאני מניע בבוקר, ויש סטרטר ארוך, אם אני מכבה את האוטו ומניע ישר שוב, זה מניע בנגיעה.
רעיונות?
תסתכל אם על ראש המשאבה היכן שיוצאים הצינורןת למרססים קיים משבת . בדרך כלל הוא יושב על יוניט כיבוי המנוע .
זה מקור לצרות .אם המשאבה שופצה בעבר אז הוא תפוס עם שני ברגים .
כדי להבין אותי יותר אני מציע שתתקשר אלי ל 0505379343 .לאחר מכן נעלה את השיחה ביננו לפורום .

-->