PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת גרנד ויטרה בג'ימיני להקטנת הוצאות ? (כן , לא ולמה לא )

gruyon
17-06-13, 20:29
עקב הגדלת כמות ההוצאות נכנס שיקול של החלפת הג.ויטרה בג'ימיני להקטנת ההוצאות .

אשמח לשמוע פה דעות של בעלי ג'ימיני וגרנד והאם ההבדל בהוצאות כל כך קטן שהוא לא שווה את ההחלפה על רכב שאתה מכיר .

zerez
17-06-13, 21:16
כמה ק"מ אתה נוסע בשנה ואיזה ביטוח יש לך?
ג'ימני עושה בערך 10-11 ק"מ לליטר, אני לא חושב שהויטרה עושה יותר בצורה משמעותית.
ג'ימני הוא 1300 וויטרה 1600 - יש לך הפרש מסויים בטסט ובביטוח, לדעתי הוא לא רציני אבל תלוי בסוג הביטוח וההנחות שיש לך.
מעבר לזה אני לא חושב שהג'ימני הוא זול משמעותיתי בטיפולים.

שורה תחתונה - נראה לי שהחיסכון יהיה שולי ואתה משלם מחיר בנוחות וזה לפני שדיברנו על ישור קו.
אני לא הייתי עושה את זה.

gruyon
17-06-13, 21:26
אני אציין שנפח המנוע 2000 . מה שנותן את היתרון גם בזה שאין רצועת טיימינג .

האמת שנסעתי השנה כל יום לעבודה עם הרכב אז הייתי מגיע עם טיולים ל-30 אלף .
אבל הרכב ישמש ברוב הזמן לטיולים כי יש לנו רכב שני נוח ומודרני .

gruyon
18-06-13, 12:24
100 צפיות ודעה אחת :-) .

שגיא S
18-06-13, 12:44
אם זה רק משיקול כלכלי:
1. האם לקחת בחשבון את הכסף שתפסיד על המכירה? (ירידת ערך)
2. באיזה סכום תקנה את הג'ימני? מה יהיה מצבו?
תצטרך להשקיע ביישור קו - זה כבר עוד כמה אלפים למשוואה...

מבחינת תצרוכת דלק: 1ל10 בג'ימני בממוצע (אם הוא אוטומט אז הוא זז פחות טוב מהגראנד) ובערך 1ל8.5 בגראנד ויטארה(זה מרכב משופר אולי בסטנדרטי יותר טוב)
אז בשביל עוד ק"מ וחצי לליטר - לעשות את כל הבלאגן הזה, ועוד אתה מפסיד בנוחות, בשימושיות, בתא המטען וכו' וכו'.

מבחינת עלויות קבועות של ביטוח/טסט - אני מניח שזה עוד 300-500 שקל בשנה לטובת הג'ימני.

תעשה רשימה של כל ההוצאות שכרוכות בהחלפה הזאת ותראה אם זה יוצא לך שווה...
אל תשכח לקחת בחשבון נתונים כמו שנתון, שיפורים אם תצטרך וכו'

gruyon
18-06-13, 13:26
ובכן . מדובר באוטו שנתון בדיוק . (אני ארוויח מההחלפה (99)) .

רמת האיבזור והשיפורים זהה וכך גם הקילומטרז .

ההחלפה היא ראש בראש אז שנינו מפסידים מהמכירה .

שתי הרכבים אוטומט . ואני אציין שחוץ מעלויות שוטפות הג'ימיני אמור להיות זול יותר לשיפור ובמצב הסטנדרטי שלו העבירות שלו יותר טובה .
יש גם את נושא הביצה הרגישה בג.ויטרה .

מצד שני לג'ימיני יש רצועת טיימינג שגם לא זולה להחלפה .

דרך אגב לשתי הרכבים היסטוריית טיפולים מלאה .

momi-r
18-06-13, 13:50
אני באופן אישית לא רואה שום כדאיות להחלפה הזו.

פחות או יותר ל 2 הרכבים יש אותם עלויות גם בטיפולים וגם באחזקה השוטפת.
ההבדל הוא שהעבירות של הגימיני קצתתת יותר טובה אבל הגרנד הרבה יותר נוחה ואם אתה נוסע גם בכביש אתה לא תסבול את הגימיני... צפופה מאוד פחות יציבה ורעידותתת מעל 80 ק"מש....

אם אתה רוצה להקטין הוצאות - תמכור את הרכב .

כמובן שהתכוונתי לרכב השני - המודרני והנוח ..................... ;-)

sasi b
19-06-13, 14:01
בגימיני עד 2005 (VVT)הגיר האוטומטי רגיש וקשה לימצוא חדש עולה 10.000 שח
לי נראה אל מישתלם

liontamer84
19-06-13, 14:08
לי יש ג'ימני ומטייל איתי באופן קבוע חבר עם ויטרה קצרה.

אין כזה הבדל מהותי מבחינת הוצאות על הרכבים, הג'ימני אכן יותר עביר.
לא הייתי נכנס להחלפה של רכב בשביל ההבדל בין השניים. פשוט לא שווה את המאמץ.

gruyon
19-06-13, 14:29
אני אציין שהחלפה של הרכבים תכניס לכיסי סכום שיעזור לי במיוחד עם הכניסה לבית חדש .

אז מלבד להפחתה של ההוצאות יש גם את זה .

האם יש פה בעלי ג'ימיני שיביעו את דעתם ?

דרך אגב תצאו מנקודת הנחה שאין לי בעיה עם הבירוקרטיה של החלפת הרכבים . אני מדבר פה על התייעלות כלכלית ומרווח גחון גדול יותר .

בקשר לגיר זה באמת קצת מטריד . האם קולר גיר הוא פיתרון לבעיה ? או שזה כוסות רוח למת ?

אני הולך לנסוע יום שישי על ג'ימיני כדי לקבל רושם על איך תחושת הצפיפות והחוסר נעימות בנסיעה משפיע עלי .

momi-r
19-06-13, 16:13
מזל טוב לבית החדש...

אמרת קודם שההחלפה היא ראש בראש..... - אז אם עכשיו ההחלפה כן תכניס לכיסך לא מעט כסף זה כבר שיקול שלך...

כמו שיש את בעיית הגיר בגימני יש את בעיית הפרונט אקס בגרנד ויטרה..

מכיר קבוצה בפייסבוק "חיית שטח סוזוקי" ? אם לא כנס לשם ותשאל שם לגבי ההחלפה , יש הרבה אנשים עם גימיני שייתנו לך חוות דעת נוספות על הרכב..

zerez
19-06-13, 16:18
יש לי ג'ימני וקיבלת את תגובתי,
אם השיקול הוא סכום הכסף שישאר בידך אחרי ההחלפה זה סיפור אחד ואם ההוצאות השוטפות זה סיפור אחר.
יש לך ג'ימני מועמד או שאתה צריך לחפש אחד?
מה מצב הויטארה שלך?

יהיה לך קשה למצוא ג'ימני 99 במצב טוב עם ק"מ סביר ואם תימצא אחד כזה אז כנראה שתשלם מעל המחירון.

אומר לך שוב - לדעתי לא.

liontamer84
19-06-13, 16:23
גם אני עם ג'ימני, קשה למצוא ג'ימני מהשנתונים המוקדמים שמור...

אני באופן אישי גם לא הייתי קונה אוטומט מהשנתונים המוקדמים... לא חסרים סיפורים על זה

guycho
19-06-13, 16:24
אין לי ניסיון עם הגראנד ויטרה.. אנסה לתת לך תמונה על הג'ימני לפחות.

אני נוסע על ג'ימני 2000.
ביטוח יוצא לי 4,500 חובה וג' אבל אני נהג צעיר. דלק יוצא לי באיזור 1 ל13.5-14 (הרכב ידני)
הוצאות שוטפות אני לא מרגיש במיוחד, טיפולים ויחס חם זה מספיק.
בעבירות אצלי הבעיה היא הנהג ולא הרכב, ולמרות זאת עובר את הרוב.
מקווה שלמרות השוני בכלים עזרתי לך במשהו.

גיא

asypeer
20-06-13, 11:54
בעולם מושלם ללא הפתעות יכול להיות שתחסוך כמה שקלים בביטוח, בדלק ובאחזקה.
בפועל, שני רכבים בני 13-14 שכל "הפתעה" (גיר בג'ימני, ביצה בויטרה) תהפוך כל חישוב למיותר.
אם אתה אוהב את הויטרה ואת היתרונות שהיא מעניקה (נוחות בכביש, מקום בפנים) והאוטו כבר אצלך תקופה שבה עשית יישור קו משמעותי - רד מזה.
זה הימור, בעיקר אם אתה לא בענייני עבירות קשה, בשביל להביא ג'ימני לרמת עבירות טובה (נעילה,הגבהה,צמיגים) תצטרך להשקיע 10K. אז מה עשית בזה?
מחזק את צחי - תעשה סיבוב בג'ימני, אחר כך נדבר..

שגיא S
20-06-13, 12:15
גראנד ויטארה סטנדרטית שנת 99 עם נתונים שהם לא יוצאי דופן - עולה היום באיזור ה25-27 אלף שקל.
אם אתה מחליף לג'ימני ועושה את זה כי אתה רוצה לעלות רמה בעבירות - אז תצטרך לדאוג שיהיה לו הגבהה, צמיגים, נעילה ומיגון - זה בערך 7-8 אלף שקל.
עוד קולר גיר ועוד יישור קו קטן - ואתה ב10000 שקל הוצאה כבר.

כמה הוא מוסיף לך בשביל שיישאר לך עוד כסף בצד?
ומה עם הנוחות? הבטיחות?

ועוד משהו - אם אתה רוצה להעלות רמת עבירות, שים לוקרייט מאחורה. הנעילה עצמה עולה 1500 שקל פלוס מינוס, עוד 800 שקל התקנה בערך, למרות שאפשר להתקין גם לבד ולחסוך...והעבירות של האוטו עולה פלאים.

asypeer
20-06-13, 12:29
יש לי לוקרייט 1512 חדשה בקופסא, דבר איתי אם אתה מחליט להשאיר את הרכב.

gruyon
21-06-13, 00:50
קודם כל ממש תודה על העזרה .

המשכתי את הדיון גם בקבוצה בפייסבוק . חשבתי שכמה שיותר דעות אני יסגר על הכיוון . בינתיים הכל פתוח .
בכל מקרה רציתי לתת כמה פרטים . הג'ימיני המועמד הוא סטנדרטי בדיוק כמו הויטרה .
הרווח בכסף לא אמור להיות מושקע ברכב וכרגע הכוונה היא להשאיר אותו סטנדרטי לתקופה.
המחשבה שלי הייתה שאני מרוויח קצת להוצאות השונות וחוסך בהחזקה של הרכב.

חוץ מזה אני חייב להודות ששוק החלפים בג'ימני לעומת ויטרה הרבה יותר שוקק חיים מבחינת שיפורים, לדעתי יהיה יותר זול לשפר
ג'ימיני לרמה גבוהה מאוד משיהיה לשפר גרנד ויטרה.
כשאני אומר לשפר מדובר בהגבהה של 2 אינץ ואולי נעילה בהמשך . אבל זה לא כרגע בכל מקרה .

שגיא היקר קודם כל תודה על העזרה . יש לי חבר עם ג'ימיני שהתקין קולר גיר ולאחר מיכן התחמם לו הגיר והוא היה צריך לשפץ (4000 ולא 10000 כמו שצוין פה).
אני אציין שהוא לא מטייל בכלל פשוט התקין את זה בגלל הסיפורי זוועות .
אתה ממליץ בכל זאת להתקין ?
אם זה רק משיקול כלכלי:

1. האם לקחת בחשבון את הכסף שתפסיד על המכירה? (ירידת ערך)
ובכן מהמכירה אני אמור לשלשל לכיסי סכום מסוים בגלל שהערך של הגרנד ויטרה גבוה יותר
. בנוסף השנתון אותו שנתון והקילומטרז של שני הרכבים אותו דבר. (יחסית נמוך לשנתון ) .

2. באיזה סכום תקנה את הג'ימני? מה יהיה מצבו?
הג'ימיני הנבדק טופל במוסכי סוזוקי עד היום. אמורה להיות עסקה של מחירון מול מחירון כתלות בדברים שימצאו בבדיקה (בתנאי שאני באמת אלך על זה ).

מבחינת תצרוכת דלק: 1ל10 בג'ימני בממוצע (אם הוא אוטומט אז הוא זז פחות טוב מהגראנד) ובערך 1ל8.5 בגראנד ויטארה(זה מרכב משופר אולי בסטנדרטי יותר טוב)- ב
טיול אני יכול להגיע לסביבות 9+- 0.5 . בדרך לעבודה בפקקים אני רואה את המחוג יורד בלייב ;-) .

אז בשביל עוד ק"מ וחצי לליטר - לעשות את כל הבלאגן הזה, ועוד אתה מפסיד בנוחות, בשימושיות, בתא המטען וכו' וכו'

כן אני לא יודע אם באמת זה שווה בשביל קילומטר וחצי לליטר וזה חתיכת שיקול לאבד את הנוחות ומרווח בתא מטען . מצד שני זה משהו שאפשר להתפשר עליו אם יש ייתרונות בהחלפה . האם יש יתרונות בהחלפה או שההתנגדות הנחרצת פה צריכה לסמן לי שאין שום יתרון בהחלפה ?

מב
חינת עלויות קבועות של ביטוח/טסט - אני מניח שזה עוד 300-500 שקל בשנה לטובת הג'ימני.
האמת שבדקתי ומבחינת טסט וביטוח ביחד אני חוסך 1400 שח . כמובן שבחלוקה שנתית זה לא הרבה . אבל עוד קצת פה ועוד קצת שם...

תעשה רשימה של כל ההוצאות שכרוכות בהחלפה הזאת ותראה אם זה יוצא לך שווה .
אז בדיקה 400 שח, העברת בעלות 300(לא זוכר , תתקנו אותי ) .

אל תשכח לקחת בחשבון נתונים כמו שנתון, שיפורים אם תצטרך וכו' . אז שנתון , אותו שנתון . שיפורים אין לאף אחד מאיתנו . אם אני רוצה זה בערך 4000 ממה שהבנתי להגבהה. אבל זה לא יקרה בחצי שנה הקרובה בכל מקרה . מצד שני אני לא רואה רגע בחיים שאני אשקיע שמונת אלפים שקלים בהגבהה של הגרנד ויטרה . אם כבר אני אחכה עוד 3-4 שנים ואקנה רכב גדול יותר .

לגבי נעילה
asypeer (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=12998)
זה נשמע טוב רק חבל שעכשיו אני בנושא צמצום . הייתי אומר לך לשמור לי את זה כמה חודשים ;-) .

שגיא

ומה עם הנוחות? הבטיחות? זה שאלה מעולה .
האם הנוחות של הג'ימיני כל כך נוראית ? מישהו אמר לי שיפלו לי הסתימות ! (אך הוא יודע שיש לי ? )

לגבי הבטיחות , האם יש סכנות בג'ימיני ? האם הוא נחשב לרכב לא בטיחותי ? אני לא נהג מרוצים אבל האם אני צריך לחשוש ?

לא ציינתי דבר חשוב . בחיפושי אחר ג'יפ בהתחלה חיפשתי ג'ימיני . ומצאתי גרנד ויטרה מאמא לשלושה שלקחה את הילדים לגן כל בוקר ובכתה לבעלה שהמזגן באוטו לא תקין וצריך לקנות רכב חדש, אז הלכתי על זה מכמה סיבות שנבעו ממקריות .
הראשונה היא שהם קנו כבר רכב חדש והיו לחוצים למכור , והשנייה שהצעתי להם מחיר נמוך מאוד יחסית למחירון והם הסכימו .
הרכב שלי עובד מעולה . פה ושם מחליפים רצועה, משולש הגה , פעמון , פלאגים, מחזיר שמן , צמיגים , בלמים , צינור מים , שמנים וכו... אלה לא דברים יוצאי דופן ברכב בן 14 שנה .
אני מאמין שדברים כאלה צצים עם השנתון . העיקר לראות שהכל מטופל בזמן ושום תקלה לא הוזנחה.

דרך אגב צמיגים של גרנד ויטרה יקרים בערך ב-700-800 שח. האם שאר החלקים זולים\יקרים יותר או שהכל די אותו דבר ?
ועוד שאלה האם ההבדל במרווח גחון באמת משמעותי בין הרכבים (סטנדרטי מול סטנדרטי ומוגבה מול מוגבה 2 אינץ ) ?

שוב תודה לכולם . בהזדמנות הראשונה אני אזמין אותכם לבירה ! (זה ייקח עוד שלושה חודשים ...)

אלדר
21-06-13, 01:20
האם אתה מחפש טיולים ברמת עבירות יותר גבוה?
לטיולי שבילים + הגרנד עם הגבהה של 2״ תספיק מקסימום תוסיף נעילה אחורית

gruyon
21-06-13, 01:37
ציינתי שאני לא רואה את עצמי גם בעתיד משקיע כל כך הרבה בהגבהה . אולי נעילה אבל העלויות של הגבוהות לגרנד ויטרה מוגזמות. אם אני לא אחליף אשאר עם הגרנד לא מוגבהת.

zerez
21-06-13, 10:38
נראב לי שכבר קיבלת את ההחלטה ואתה מחפש חיזוקים.
אם זאת ההחלטה שקיבלת אז לך על זה, ואם לא החלטת והשיקול היחידי הוא חסכון בכסף ולא פוטנציאל עבירות - אז לדעתי אל תלך על זה,
אם יש כאן שיקול של פוטנציאל עבירות אז ג'ימני סטנדרטי לא פחות עביר מויטרה משופרת.

בהצלחה

שגיא S
21-06-13, 10:56
לא כל גראנד ויטארה צריך להגביהה עם קיט קלמיני.
אתה יכול להגביהה אותה גם ב4000 שקל ב2" כמו את הג'ימני.
מבחינת נעילה אחורית - זו אותה נעילה.

מבחינת הוצאות - בכל זאת מנוע 2000 מול 1300 יהיה יותר יקר לתחזוקה, אבל קח בחשבון שהגראנד ויטארה פחות רגישה להתחממויות, ולך תדע מה מצבו האמיתי של הג'ימני שאתה רוצה להחליף, זה שהוא טופל במוסך מורשה, לצערי לא נותן אינדיקציה על מצבו.

אבל שוב פעם - לפני שתעשה סיבוב על הג'ימני לא תדע...

zerez
21-06-13, 11:25
ל זה שהוא טופל במוסך מורשה, לצערי לא נותן אינדיקציה על מצבו.
.

מניסיון כואב - מוסך מורשה יבואן עם שם טוב לא תמיד מטפל ברכב כמו שצריך, ברכב שלי הייתה הזנחה של מוסך מורשה יבואן,
עברתי למוסך לא מורשה שהומלץ כאן יותר מפעם אחת והאוטו התחיל להתנהג אחרת לגמרי.

gruyon
21-06-13, 16:13
שגיא אני אשמח אם תפנה אותי למקום שמבצע הגבהה בסביבות הסכום שציינת . הדיון כבר עלה בכמה מקומות ...

-->