PDA

צפייה בגרסה מלאה : לקנות נבלת סמוראי 84 ?

שאולי
23-06-13, 10:02
שלום לאנשי הסוזוקי
יש באפשרותי לקחת סמוראי סגור ב 1500 ש״ח
הכלי נראה סביר חיצונית אבל לא במצב נסיעה והוא מודל 84 עם רשיונות
כלומר זקוק לשיפוץ יסודי פרוק והרכבה דהיינו יודע איפה נכנס ולא איך יוצא
אני רוצה לציין למי שלא מכיר אותי שאני לא חדש בקטע יש לי סופה כבר 13 שנים שפורקה ושופצה הכל לבד בחצר הבית יש לי הידע והכלים
מה שאין לי זה הידע לגבי חלקים לסוזוקי סמוראי משנה זו זמינות עלויות וכדומה
את הרכב אני רוצה לבן שלי שתוך מספר חודשים יקבל רישיון ואם נוסיף גם את תקופת המלווה יש לי משהו כמו שנה מה שיכניס. גם את הכלי לסטטוס אספנות
דעתכם חשובה לי האם כדאי להכנס או שאתקע ללא חלקים , האם יש מצב להשיג חלקים ב e bay האם המחירים סבירים ??
מתנצל מראש על הדקדוק והתחביר אני כותב מנייד ומודה לכם על ההתייחסות
תודה שאולי

liontamer84
23-06-13, 10:17
קח בחשבון, שאם אני לא טועה, אז סמוראי 84 זה מנוע 1000, שקצת יותר קשה להשיג לו חלקים.

בנוסף לכך, אני לא בטוח שמבחינת בטיחות, היית רוצה לתת לנהג חדש להתנהל עם הרכב הזה...

שאולי
23-06-13, 10:38
מזה דווקא אני לא מוטרד , אני מורה לנהיגה במקצועי וכשיקבל את האוטו הוא יהיה כבר נהג מנוסה , בזה אני סומך על עצמי

lior_b.s
23-06-13, 11:02
בתור תחביב, פרוייקט למלא את שעות הפנאי, הייתי לוקח אותו בעצמי (רמז אם לא תהיה מעוניין ;) ), בתור פרוייקט עם דד ליין לא בטוח שהייתי נכנס לזה, חלק אחד יכול לתקוע אותך חודשים,אתה לא מודע לכמות העבודה עד שלא תתחיל לפרק..
כיף לפרק ולהתחיל פרוייקט שיפוץ, קל מאוד לעצור מתסכול וייאוש כשהעבודה לא נגמרת והחלקים לא תמיד זמינים..
לדעתי תנסה לבדוק עד כמה שאפשר מה העבודה הנדרשת ע"מ להחזיר אותו למצב נסיעה תקין ובטיחותי.. קוסמטיקה זה אף פעם לא נגמר. .ויש גם את העניין הכספי, זה יכול לעלות יותר מסמוראי במצב נסיעה עם טסט כבר..

ליאור

שאולי
23-06-13, 11:38
אני לוקח בחשבון פרוק והרכבה לרמת הבורג יש לי מקום כלים ידע וניסיון , החור השחור שלי זה חלקים ..... יש איזה תואם ינוביץ או ראוף שמתעסק עם זה ?

im_ri
23-06-13, 13:02
אני משפץ סמוראי 84'.
יש הכל אי ביי אבל חלק יחסית יקר וקצת קשה למצוא. מלבד מנוע גיר וסרנים הרוב זהה או ניתן להתאמה בקלות לסמוראי מהדגמים החדשים.
אתה מוזמן ליצור קשר.

שאולי
23-06-13, 13:14
אשמח ליצור קשר אם תשלח לי מספר , שלי בכל אופן 0523872203 אשמח לשוחח

ishc
24-06-13, 09:29
כמו רוב רכבי האספנות, חלקים נהייה קצת קשה להשיג לסמוראים בכלל. אבל עדיין לא מדובר בקטסטרופה והכל ניתן לפיתרון או ע״י הזמנת חלקים מחו״ל או ע״י התאמת חלקים ממודל חדש יותר או ג׳מני

דרור ברלי
24-06-13, 11:02
כלכלית זה בוודאי לא כדאי.

אבל מי אמר ששיפוץ מכוניות ישנות הוא כלכלי?
הרי אתה משפץ כי אתה נהנה מזה.
ואז גם הזמן שזה לוקח זה רק עניין משני.

אם יש לך כסף, זמן פנוי ובעיקר סבלנות, לך על זה. להינות אתה תיהנה, זה בטוח.
שלא לדבר על התחושה המיוחדת של לנסוע באוטו שבנית בעצמך ברמת הבורג (ביחד עם הבן שהאוטו יהיה שלו, עוד יותר כיף) אבל את זה אתה כבר מכיר ואוהב, אין צורך לחדש לך...

אם גם תתעד את זה - נשמח להעלות כתבה וכולם ייהנו.

Saar
24-06-13, 18:34
הי,

עדיף למצוא נבלה מודל 87 ומעלה.
מנוע 1300 נפוץ הרבה יותר.
סרנים רחבים.
זה מה שאני הייתי עושה.
סער.

אלדר
24-06-13, 21:43
סרנים רחבים מאמצע שנת 88
לדעתי אתה תצטרך להתאים חלקים משנתונים מתקדמים יותר.
קשה למצוא חלקים לסמוראי 84

asafk
24-06-13, 22:53
את סדרי הגודל של העבודה אתה מכיר. היית שם ועשית את זה.
אבל הכל יותר קטן, קל. זה יתרון. קשה להעריך את זה עד שמרימים את הגיר ביד אחת...

הבעיה, כאמור - היא חלקים. אבל הם לא יקרים באופן מיוחד, וגם מה שקשה למצוא בארץ אפשר למצוא בחו"ל. לא יותר יקר מחלקים של ג'יפים, לפעמים יותר זול. המשלוח בטוח יותר זול כי כאמור, הכל יותר קטן ויותר קל.
בסוף יהיה לך רכב אספנות שעוד 20 שנה גם הילדים שלך יוכלו לשפץ..

אסף.

Scrusher
25-06-13, 01:58
אם אתה כבר משפץ עד לרמת הבורג,תעיף את הסרנים האלה ושים סרנים של 1300 עם בלמי דיסק מקדימה ועם בוסטר. לא הייתי רוצה לנהוג בעצמי ברכב עם 4 בלמי תוף ללא תגבור בלם,בטח שלא לתת למישהו שרק עכשיו הוציא רישיון

im_ri
25-06-13, 09:36
ל84 יש בלמי דיסק מקדימה (בלי בוסטר).

ishc
25-06-13, 09:49
הסרן הרחב כבד יותר ובעל יחס העברה ארוך יותר = לא טוב

GodsFather
25-06-13, 10:11
אם אתה מנוסה בשיפוצים, לך על זה. זה אחלה פרויקט, שלב בו גם את הילד כדי שגם הוא ילכלך ידיו ויכיר את הכלי מקצה לקצה ולא רק ידע לנהוג בו כראוי.

חלקים זו לא בעיה כל עוד אתה עם ראש פתוח ולא נצמד לספר כי הספר כבר הצהיב ודפיו דהויים. כפי שאמרו לך אחרים - עדיף שתחליף חלקים מסוימים לחדשים יותר, משופרים יותר וטובים יותר. אם לא תמצא בארץ, יש שוק רחב מאד בחו"ל, גם בשיפורים מארה"ב וגם בחלפים רגילים מאירופה/ארה"ב. לא צריך להשתגע על ההתחלה עם נעילות, יחסי העברה ושאר ירקות אלא אם גם שם אתה מתכוון ללמד את הילד וללוות אותו.

אם יש לך איפה לשים את הרכב ולעבוד עליו בשקט ואתה לא לחוץ בזמן, מה טוב. אם אתה מתכוון לרדוף אחרי השעון - פה אולי אתה עלול ליפול.

זה יכול להיות יופי של פרויקט. איפשהו אני מקנא בבן שלך :)

שאולי
25-06-13, 12:03
חברה
הרבה תודה על העיצות המועילות
אני עוד מתלבט . נעדכן

-->